Logo

City Bus Simulator-Volume 1 New York

Sve rasprave o virtualnom svetu autobusa.

City Bus Simulator-Volume 1 New York

Postod rasha01 » Uto Maj 19, 2009 9:59 pm

Flight Simulator 2004 i FSX dobro su poznati po ultra realisticnoj simulaciji letenja, ali ovaj put sprema se nesto sasvim novo.
Bus Driver za Flight Simulator.
Ovo je fenomenalna vest jer je neko konacno iskoristio odlican engine Flight Simulatora da modelira zanimljivu simulaciju voznje autobusa koja nece biti puka arkada nego, po svoj prilici, ozbiljna simulacija kakva se ocekuje od FS-a.
Ono sto mozemo ocekivati od ovog dodatka je realnost simulacije u svakom smislu te reci jer koliko se moze zakljuiti iz najava proizvodjac se trudio da uradi sto realnije performanse autobusa. Posto i sam radim dodatke za Flight Simulator ovo ce omoguciti pravljenje modela autobusa po "flight sim logici" kao i lako modeliranje gradova (nadam se ovome) jer poprilicno dobro poznajem Software Development Kit za FS.
U svakom slucaju znam da ce se AEROSOFT potruditi oko detalja.
Krajnju ocenu cemo dati kad ovu simulaciju probamo. Drzimo palceve da se konacno pojavi prava i poprilicno ozbiljna simulacija voznje autobusa ,a to je vrlo lako izvodljivo u okviru flight simulatora samo zahteva dosta vremena. Verujte mi na rec. ;)
Slike ovog nadolazeceg proizvoda mozete naci na AEROSOFT forumu . Slike pokazuju spoljasnjost autobusa ali zasigurno se radi i na detaljnim panelima (komandnim tablama) za autobuse kao i ultra detaljnoj 3D unutrasnjosti istih.
Vise detalja o ovom proizvodu mozete naci na forumu firme AEROSOFT
http://www.forum.aerosoft.com/index.php?showtopic=25496
rasha01
Član
 
Postovi: 13
Pridružio se: Uto Feb 12, 2008 4:20 pm
Lokacija: Novi Sad

City Bus Simulator-Volume 1 New York

Sponzor

 

Postod Sloba » Uto Maj 19, 2009 10:19 pm

Dobro su prikazali ali mi se nikako ne sviđaju AI kamioni i autobusi kao i oni standalone.
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Postod cone » Sre Maj 20, 2009 9:14 am

Na osnovu screenshot-ova vidim da je okruženje urađeno veoma detaljno, neko se baš potrudio. Veoma impresivno!
Sa druge strane, ono što se meni na simulacijama ne dopada se i ovde pojavljuje, a to su vidljivi poligoni. I dalje je kružnica predstavljena kao poliugaonik (pogledajte laufe na točkovima).
I ovde se takođe stiče utisak da su vozila lagana kao pero.
Korisnikov avatar
cone
Gazda
 
Postovi: 10189
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 12:49 pm
Lokacija: Novi Sad

Postod profa_chb » Sub Maj 23, 2009 6:32 pm

nadajmo se da će biti bolji od bus drivera :) bilo bi cool kad bi spojili ovo i taj flight simulator pa da voziš putjnike od aerodoroma? :)
profa_chb
Mašinski inženjer
 
Postovi: 14067
Pridružio se: Sre Maj 07, 2008 10:28 pm
Lokacija: Beograd

Postod Iosis » Sre Maj 27, 2009 2:23 pm

Ja samo cekam da naprave neki simulator za bus slican 18 WoS, tj. da imas svoj bus ili radis za kompaniju neku pa prevozis putnike iz jednog grada u drugi, ali naravno da taj simulator bude bolji od Bus Drivera jer on mi se i ne svidja nesto posebno.
Toliko laži oko jedne mačke...
Ako si vozač, uvjek si kriv, bez obzira na pravila...
Iosis
Član
 
Postovi: 2315
Pridružio se: Pet Jan 30, 2009 2:37 pm
Lokacija: Doboj / Novi Sad

Postod Sloba » Sre Nov 04, 2009 7:58 pm

City Bus Simulator je realizovan! Mnogo dobra grafika, realizam na nivou, SVE! :D
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Postod Kassbohrer » Čet Nov 05, 2009 12:46 pm

Pomozite ljudi kako se ovo igra? Nema trika da pokrenem autobus, čak ni u tutorialu ne mogu ništa da uradim, ni da uđem u bus, ni da natjeram onoga Jacka da uradi bilo šta, probao sam i da uđem u onaj žuti krug opet ništa, svu sam dugmad na tastaturi isprobao.
Kassbohrer
Član
 
Postovi: 2532
Pridružio se: Sre Feb 13, 2008 12:20 am
Lokacija: Bileća

Postod Sloba » Čet Nov 05, 2009 1:19 pm

Autobus se startuje na E, a pre igranja poželjno je da namestite komande.
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Postod Kassbohrer » Čet Nov 05, 2009 1:25 pm

Da, sad sam tek vidio da više od pola komandi nije namješteno. A znaš li šta je potrebno da se uradi da bi se pokrenuo tutorial i kako se instalira update?
Kassbohrer
Član
 
Postovi: 2532
Pridružio se: Sre Feb 13, 2008 12:20 am
Lokacija: Bileća

Postod Sloba » Čet Nov 05, 2009 1:30 pm

Update se instalira preko executive file (.exe) samo treba da namestiš direktorijum gde je instalirana igra.
Za tutorial ideš ovako:
Neues Spiel->Kampagne->Tutorial i onda staneš tamo kod Jacka.
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Postod Kassbohrer » Čet Nov 05, 2009 4:23 pm

Ok. Hvala, uspio sam updateovati, ali Jack mi ne radi, pa ne radi. Možda je neki problem sa mojom instalacijom.
Kassbohrer
Član
 
Postovi: 2532
Pridružio se: Sre Feb 13, 2008 12:20 am
Lokacija: Bileća

Postod Sloba » Čet Nov 05, 2009 6:47 pm

Hm, možda da staneš u kružić, okreneš se ka njemu i pritisneš Enter?
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Postod Sloba » Čet Nov 05, 2009 8:21 pm

Evo slike sa vožnje na liniji M42 odnosno Circle Line sa MAN-om SD 202 koji dolazi uz patch 1.3.0
Image
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Postod Sloba » Čet Nov 05, 2009 8:22 pm

Napomena: U pozadini se nalazi nešto za Neoplance. 8)
Citylinera svugde po gradu. :wink:
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Postod cone » Pet Nov 06, 2009 9:26 am

Vid, vid, Berlinac! :)
Korisnikov avatar
cone
Gazda
 
Postovi: 10189
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 12:49 pm
Lokacija: Novi Sad

Sledeća

Povratak na Simulatori

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju