Logo

City Bus Simulator-Volume 1 New York

Sve rasprave o virtualnom svetu autobusa.

Postod Pedja » Sub Nov 27, 2010 2:05 pm

E ljudi kada stavim mod on se u igri pojavi umesto onog obicnog busa???Hvala unapred!!!
Korisnikov avatar
Pedja
Član
 
Postovi: 6
Pridružio se: Čet Nov 25, 2010 6:46 pm

Sponzor

 

Postod Sloba » Sub Nov 27, 2010 3:06 pm

Ako skineš RAR, onda folder sa autobusom prebaci u:
mesto gde je instaliran CBS/Data/game/userdata/vehicles
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Postod Pedja » Sub Nov 27, 2010 8:33 pm

Sloba je napisao:Ako skineš RAR, onda folder sa autobusom prebaci u:
mesto gde je instaliran CBS/Data/game/userdata/vehicles

Tako sam uradio ali nema tog busa...
Korisnikov avatar
Pedja
Član
 
Postovi: 6
Pridružio se: Čet Nov 25, 2010 6:46 pm

Postod danilo » Sre Dec 01, 2010 8:17 pm

E imam pitanje vezano za ovu simulaciu.

Skinuo sam DEMO verziju sa oficijelnog sajta, instalirao sve odradio bez problema. Pregledao sam ovu temu da bi mogao da se snađem kako da uđem uautobus. Sve sam pitao onog Jacka, ušao sam u autobus, seo za volan, startovao motor na "E" i onda mi Jack kaže da dam levi migavac na zarez ("coma") i to sam uradio, međutim onda kaže da isključim tako što ću volan namotati nadesno ili pritiskunuti ponovo taster zarez ("coma") i to neće ni da isključi migavac na taster ni da namotava volan iako sam podesio komande i stavio upravljanje volanom na levu i desnu strelicu. Šta mislite u čemu je problme i šta treba da uradim, podesim, promenim.



Hvala unapred, pozdrav :!: :D :)
Mirko GSP
Korisnikov avatar
danilo
Student saobraćaja
 
Postovi: 9142
Pridružio se: Sub Feb 09, 2008 8:47 pm
Lokacija: Beograd

Postod Se7en » Čet Dec 02, 2010 12:23 am

trebas samo da pritsnes period (tacku) jer ti je to za desni, pa ces ga ugasiti! :wink:
Korisnikov avatar
Se7en
Član
 
Postovi: 2002
Pridružio se: Ned Avg 22, 2010 10:41 am
Lokacija: Čačak

Postod danilo » Čet Dec 02, 2010 12:40 am

Hvala Se7en, probaću :!: :) :D
Mirko GSP
Korisnikov avatar
danilo
Student saobraćaja
 
Postovi: 9142
Pridružio se: Sub Feb 09, 2008 8:47 pm
Lokacija: Beograd

Postod Pedja » Čet Dec 02, 2010 9:17 pm

Sve modove sam stavio u userdata vehicles ali nema ih uopste!!!Moze pomoc jel je neko imao slican problem???
Korisnikov avatar
Pedja
Član
 
Postovi: 6
Pridružio se: Čet Nov 25, 2010 6:46 pm

Postod danilo » Čet Dec 02, 2010 9:52 pm

Sad imam problem jer prvi put nisam mogao da zatvorim druga vrata, a sad neće da mi otpusti ruču. Ne znam da mu nije pao pritisak vazduha u rezervoaru parkirne pa drži blokadu, kako da nadrukam...? Takođe ne registruje motanje volana, gas i nožnu kočnicu, a sve komande su podešenje.
Mirko GSP
Korisnikov avatar
danilo
Student saobraćaja
 
Postovi: 9142
Pridružio se: Sub Feb 09, 2008 8:47 pm
Lokacija: Beograd

Postod Sloba » Čet Dec 02, 2010 9:56 pm

Da li koristiš nemačku ili englesku verziju?

Ovo ti je za upravljanje
DE-EN

Gas-Throttle
Bremse-Brake
Lenken links-Steer left
Lenken rechts-Steer right

Ako si kliknuo Start mit Leer Kompressor (ili slično) onda počinješ igru bez naduvanog vazduha, a duvaš ga kao u pravom životu, dodaješ gas. :wink:
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Postod danilo » Čet Dec 02, 2010 10:00 pm

Koristim englesku verziju tako da nemam problema sa sporazumevanjem u simulatoru.

A tu opciju za kompresor mi uopšte ne nudi na engleskom.
Mirko GSP
Korisnikov avatar
danilo
Student saobraćaja
 
Postovi: 9142
Pridružio se: Sub Feb 09, 2008 8:47 pm
Lokacija: Beograd

Postod danilo » Sub Dec 04, 2010 10:45 pm

Ipak sam juče uspeo da pokrenem autobus, s tm sad nemam problema. Odvezao sam par krugova pre prvog testa, a onda išao i na onaj brzinski test gde treba za što kraće vreme napraviti krug na poligonu sa preprekama.
Međutim onda s onim Jackom idem na drugi test, ono sa invalidskim kolicima. Sve odradim kako mi kaže, stanem otvorim prednja, zadnja vrata, izacim iz brzine, povučem ručnu, dam desni migavac, pustim kneeling, ono "R" za rampu i onda kaže da pritinem taster "7". Međutim sve komande sam istumbao, pa sam ne znam šta se aktivira preko tastera "7". Jel može neko da mi pomogne oko ovoga, šta treba da pritisnem i šta da tačno da uradim...?


Pozdrav :!: :) :D
Mirko GSP
Korisnikov avatar
danilo
Student saobraćaja
 
Postovi: 9142
Pridružio se: Sub Feb 09, 2008 8:47 pm
Lokacija: Beograd

Postod Sloba » Ned Dec 05, 2010 9:54 am

Izađeš iz kokpita, prošetaš do drugih vrata i pored njih imaš dugmiće preko kojih upravljaš liftom. :wink:
Ja sam komande za lift podesio 1-6. :wink:
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Postod danilo » Ned Dec 05, 2010 1:21 pm

Hvala, pokušaću to da uradim :!: :) :D

A jel se ti dugmići nalaze untar vozila ili spolja, da li da izlazim ili iznutra mogu da upravljam liftom...?
Mirko GSP
Korisnikov avatar
danilo
Student saobraćaja
 
Postovi: 9142
Pridružio se: Sub Feb 09, 2008 8:47 pm
Lokacija: Beograd

Postod Se7en » Ned Dec 05, 2010 1:23 pm

Liftom se upravlja iznutra, kada vidis da ti na ekranu pise zelenim slovima "Wheelchair Lift" (ili tako nesto) onda koristis te komande 5, 6, 7...
Korisnikov avatar
Se7en
Član
 
Postovi: 2002
Pridružio se: Ned Avg 22, 2010 10:41 am
Lokacija: Čačak

Postod danilo » Pon Dec 06, 2010 12:06 am

E hvala vam svima puno na pomoći oko igranja ove simulacije, uspeo sam da prođem i taj test sa invalidskim kolicima i onaj poslednji sa maneverisanjem u onom krugu. samo još nešto da pitam, jel demo verzija ove simulacije obuhvata samo tutorial...? Pošto, iako sam prošao tutorial, sva polaganja i sve to, ne mogu da izaberem ni jedni drugu opciju u "change campagne" osim tutorial. Ima li još neko samo demo...?
Mirko GSP
Korisnikov avatar
danilo
Student saobraćaja
 
Postovi: 9142
Pridružio se: Sub Feb 09, 2008 8:47 pm
Lokacija: Beograd

PrethodniSledeća

Povratak na Simulatori

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju