Logo

Simulacije letenja

Sve rasprave o virtualnom svetu autobusa.

Postod Sloba » Sre Avg 25, 2010 8:07 am

Sledeći put kad slećeš tako i ako ti se to desi oduzmi gas i aktiviraj spojlere (dugme ') i spusti flapsove. Garantujem lepo sletanje! :wink:
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Sponzor

 

Postod Iosis » Sre Avg 25, 2010 9:44 am

Aktivirao sam spojelr, to je vazdušna kočnica. Problem je nastao kada sam digao nos, počeo se dizati iako sam išao sporo, toliko sporo da skoro ne bi trebao ni imati dovoljno brzine za let.
Toliko laži oko jedne mačke...
Ako si vozač, uvjek si kriv, bez obzira na pravila...
Iosis
Član
 
Postovi: 2315
Pridružio se: Pet Jan 30, 2009 2:37 pm
Lokacija: Doboj / Novi Sad

Postod Sloba » Sre Avg 25, 2010 9:48 am

A flapsovi?
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Postod Iosis » Sre Avg 25, 2010 12:30 pm

Spušteni do kraja, inače ne bih se mogao održati u vazduhu pri tako maloj brzini da nisam ih spustio.
Toliko laži oko jedne mačke...
Ako si vozač, uvjek si kriv, bez obzira na pravila...
Iosis
Član
 
Postovi: 2315
Pridružio se: Pet Jan 30, 2009 2:37 pm
Lokacija: Doboj / Novi Sad

Postod Sloba » Čet Avg 26, 2010 11:54 am

Čekaj, da li ti je kontrolor leta rekao maintain (altitude) until established on localizer? Ako jeste, onda treba sam da izravnavaš ka pisti, isto važi i za Clrd to land. :wink:
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Postod Iosis » Čet Avg 26, 2010 12:24 pm

Da baš to kaže i uvjek me usmjeri oko 30° pored piste, ja se izravnam sa pistom iz daleka, međutim kada priđem blizu onda vidim da nisam baš u pravcu, a onda kada krenem da se popravljam ali kasno nema više vremena.
Nekada uspijem da iz daleka nanišanima i tad bude perfektno sletanje, ali to se ne dešava tako često. :)
Toliko laži oko jedne mačke...
Ako si vozač, uvjek si kriv, bez obzira na pravila...
Iosis
Član
 
Postovi: 2315
Pridružio se: Pet Jan 30, 2009 2:37 pm
Lokacija: Doboj / Novi Sad

Postod MILMAR » Pet Dec 03, 2010 8:17 am

Evo malo sam leteo na nekadašnjoj JAT-ovoj liniji JU509 (KJFK - LJLJ - LYBE) sa dobro poznatim JAT-ovim "desetkama". Malo slika sa leta...

Priprema za let na KJFK

Image
Image

Na a/p LJLJ

Image

I konačno na AB

Image
Image

Detalj sa AB-a

Image
Korisnikov avatar
MILMAR
Član
 
Postovi: 435
Pridružio se: Pon Sep 28, 2009 8:15 pm
Lokacija: Beograd

Postod Se7en » Pet Dec 03, 2010 4:04 pm

E, ljudi, igra li neko FSX? A samo kao informacija FSX na HDD zauzima 15Gb!
Ja letim sa ovim avionom!:

http://www.abacuspub.com/b787/b787_12.jpg

Poceo sam da letim pre 2 dana i vec se dobro snalazim, samo mi jedna stvar ide tesko, a to je, kako da nadjem aerodrom. Nema sile, smanjivah visinu, ubih se trazeci, i ne mogu da nadjem. Ako moze par saveta sto se toga tice :wink:

Se7en
Korisnikov avatar
Se7en
Član
 
Postovi: 2002
Pridružio se: Ned Avg 22, 2010 10:41 am
Lokacija: Čačak

Postod urosjajo » Sre Feb 02, 2011 7:30 pm

Se7en je napisao:E, ljudi, igra li neko FSX? A samo kao informacija FSX na HDD zauzima 15Gb!
Ja letim sa ovim avionom!:

http://www.abacuspub.com/b787/b787_12.jpg

Poceo sam da letim pre 2 dana i vec se dobro snalazim, samo mi jedna stvar ide tesko, a to je, kako da nadjem aerodrom. Nema sile, smanjivah visinu, ubih se trazeci, i ne mogu da nadjem. Ako moze par saveta sto se toga tice :wink:

Se7en


Je l letis IFR ili VFR? U slucaju VFR onda se moras pozabaviti mapom svakog aerodroma :) ako je IFR, uglavnom su dovoljna uputstva ATCa...ako se nekad predjes, odradis "go-around" pa sl. put potrefis otprilike :)

Nisam znao da ovde ima FS2004/FSX fanova! :)
urosjajo
Član
 
Postovi: 121
Pridružio se: Čet Maj 08, 2008 12:31 am
Lokacija: Beograd - NBg

Postod Sloba » Ned Maj 13, 2012 8:30 pm

Evo malo da aktiviramo i ovu temu. Ova slika je nastala danas iznad Makedonije na mom letu Beograd-Skiathos. Letimo na 33000 fita sa Boeingom 757-200, iznad mene je MD-88 (35000 fita), a gore desno je Boeing 737-800 na 37000 fita. Letelo se na IVAO mreži. Da li neko leti online? :)

Image

Ime teme promenjeno u Flight Simulator kako bismo obuhvatili sve serije Microsoftovog Flight Simulatora.
Sloba
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Postod stefandelic » Ned Maj 13, 2012 9:08 pm

Jesu li to prave mape i mogu li letit na aerodrom Mostar?
Kad će na Balkanu biti dobro?
Kad Slovenac Hrvatu piće plati,
kad se Hrvat i Srbin pobrati,
i kad to Bosanac shvati!
Korisnikov avatar
stefandelic
Član
 
Postovi: 150
Pridružio se: Sub Apr 23, 2011 8:39 pm
Lokacija: Phoenix (Arizona)

Postod Sloba » Ned Maj 13, 2012 9:10 pm

Ne, letimo po Marsu. :wink:
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Postod becks89 » Ned Maj 13, 2012 9:26 pm

Hahahhahahaha,svemirska trasa,planeta Merkur :arrow: Mostar ....

Slobo ja to pošteno nisam umeo ni pokrenuti previše dugmića za moj mozak...Svaka čast onome ko može skapirati celu igricu :)
becks89
 

Postod Sloba » Ned Maj 13, 2012 9:30 pm

Ja sam skapirao, ali zahteva dosta iskustva. Ja pored mojih dve-tri godine iskustva i ozbiljnog letenja 6 meseci, na svakom letu se da prilika da se nešto novo nauči.

Skapira se ubrzo, ali sa dobrim znanjem engleskog i željom za trudom oko toga. :D
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Postod becks89 » Ned Maj 13, 2012 9:40 pm

Ja sam to jedno veče pokušavao da poletim smorio se i obrisao igricu,inače jako je dobro odrađena,ali ne za nestrpljive poput mene :D
becks89
 

PrethodniSledeća

Povratak na Simulatori

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost