Logo

Virtualno ili stvarno?

Sve rasprave o virtualnom svetu autobusa.

Virtualno ili stvarno?

Postod Sloba » Pet Feb 06, 2009 2:02 pm

Na sledećem YouTube linku se nalazi video neke nove fantastične simulacije, ali mislim da nije izdata. Na njihovom sajtu sam video da se demo može poručiti na DVD-u. Koliko li će onda biti DVD-a za full game? Ali da ne dužim evo linka:
http://www.youtube.com/watch?v=A7qVAeR7 ... re=related
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Virtualno ili stvarno?

Sponzor

 

Postod profa_chb » Pet Feb 06, 2009 4:55 pm

virtuelno, i to jako dobar 3d :)
profa_chb
Mašinski inženjer
 
Postovi: 14067
Pridružio se: Sre Maj 07, 2008 10:28 pm
Lokacija: Beograd

Postod urosjajo » Ned Feb 08, 2009 3:31 pm

Ljudi, ne mogu da skontam - je l' ovo igrica ili sta?!
urosjajo
Član
 
Postovi: 121
Pridružio se: Čet Maj 08, 2008 12:31 am
Lokacija: Beograd - NBg

Postod Aleks_BGD » Ned Feb 08, 2009 4:02 pm

Ovo bi kao trebalo da bude Igirca,neka vrsta simulacije.....grafika je EXTRA...samo treba imati masinu za ovo...
Aleks_BGD
Profesionalni vozač
 
Postovi: 14875
Pridružio se: Čet Dec 04, 2008 9:00 pm
Lokacija: Белград

Postod NenadMKD » Pon Mar 16, 2009 5:49 am

kakvu masinu treba???? Ja imam Core 2 Duo 2.66GhZ, 4GB Ram i ATI Radeon HD4850 graficku. Jel to dovoljno? Kad ce ovo cudo da izadje?
Korisnikov avatar
NenadMKD
Član
 
Postovi: 57
Pridružio se: Pon Mar 16, 2009 5:32 am

Postod volvos » Pon Mar 16, 2009 10:55 am

Ovo je extra samo....
Image
volvos
Član
 
Postovi: 4167
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 8:11 pm
Lokacija: Temerin

Postod profa_chb » Pon Mar 16, 2009 4:27 pm

pa trebalo bi da bude dovoljno :)
profa_chb
Mašinski inženjer
 
Postovi: 14067
Pridružio se: Sre Maj 07, 2008 10:28 pm
Lokacija: Beograd

Postod NenadMKD » Uto Mar 17, 2009 5:53 am

Al ja ne mogu da razumeme sta je ovo? IGRA? Mozemo da vozimo ovi tramvai, autobuse, auta??????
Korisnikov avatar
NenadMKD
Član
 
Postovi: 57
Pridružio se: Pon Mar 16, 2009 5:32 am

Postod Sloba » Uto Mar 17, 2009 7:37 am

Ja mislim da nije igra, mada, videćemo...
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Postod cone » Uto Mar 17, 2009 10:36 am

Odlična simulacija, ali nije igra. To su vizualizacije projekata iz oblasti transporta i arhitekture odrađene kroz animaciju. Vrlo profesionalno, nema šta.
:)
Korisnikov avatar
cone
Gazda
 
Postovi: 10189
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 12:49 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Virtualno ili stvarno?

Postod Miki » Čet Avg 31, 2017 3:54 pm

Stvarno nisam znao u koju temu da postavim, a vidim da je ova mrtva već duže vreme.

U Muzeju kraljevske železnice(tako se zove po prevodu) u Pragu su pored brojnih i prelepih maketa čeških gradova sa sa vozićima koji se kreću (a pažnju su posvetili i mnogobrojnim detaljima nevezanim za železnicu), bili i pravi tramvaji, autobusi i šinobusi povučeni iz saobraćaja (naravno, ne celi). Pa da krenemo od tramvaja.

U pitanju je prednji deo Tatre T3 u originalnom stanju. Putnički deo sa originalnim sedištima, vozačevo sedište kakvo danas koriste u Pragu, instrument tabla ista. Na istoj radi gotovo sve, pa možete da uključujete svetla, migavce, zvonite, otvarata i zatvarate vrata uz zvuk opozorenja (ima posebno dugme). Sa strane imate mali ekrančić na kome možete da odaberete video linije koji želite da pustite na šoferšajbni. Naravno, u pitanju je video iz pravog tramvaja koji postoje na Youtube, tako da vi ne utičete na kretanje tramvaja, ali opet možete da uživate. Nažalost, od dečurlije je gotovo ne moguće doći na red, a i teško da se neko može zadržati u kabini duže od desetak minuta. :)
Image

Bio je i jedan autobus, tačnije midibus - Karosa B 732. Autobus je isto u originalu, isto možete da uključujete svetla, migavce, otvarata i zatvarate vrata uz zvuk opozorenja (koje se samo uključi kad gurnete prekidač da se zatvore vrata, pa se tek onda, posle par sekundi, zatvore). Tu sam najviše uživao, a zanimljivo je da nema klasične dugiće za vrata, nego su u pitanju oni prekidači kao male ručice (zaista ne znam kako se to zove), pa kad otvarate vrata, gurnete ih na dole, a kad zatvarate - na gore. Isto možete da odaberete snimak od par ponuđenih linija koji će se prikazati na zidu ispred (zato je napred tako pribijen uz zid), ali naravno, u pitanju je video snimljen u pravom autobusu, tako da volan i manuelni menjač možete pomerati sami kako hoćete, jer nećete sleteti sa puta. Dečurlija i ovde smeta. :D
Image

Tu je bio u šinobus od Čeških železnica. On mi i nije bio mnogo zanimljiv, ali i u njemu možete raditi slične stvari (otvarati, zatvarati vrata, svirati, odabrati snimak linije).
Image
Image Image
Korisnikov avatar
Miki
Član
 
Postovi: 3338
Pridružio se: Pon Maj 16, 2011 2:23 pm
Lokacija: Beograd

Re: Virtualno ili stvarno?

Postod Pavle » Čet Avg 31, 2017 4:08 pm

Ovo je prelepo, milina :lol: Voleo bih da i mi imamo ovako nesto kod nas u Srbiji... :?
Pavle
Član
 
Postovi: 599
Pridružio se: Ned Jun 04, 2017 2:34 pm
Lokacija: Beograd


Povratak na Simulatori

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju