Logo

Reklame, natpisi i nalepnice u autobusima

Slike i rasprave o gradskom prevozu u Novom Sadu, privatni prevoznici, linije, vozni parkovi.

Reklame, natpisi i nalepnice u autobusima

Postod zak » Uto Mar 17, 2009 8:59 pm

Mislim da ovo moze biti zanimljiva tema.
Naime, tokom svih ovih godina voznje u autobusima GSP-a sam se nagledao na raznih poruka, natpisa i reklama unutra. Sem klasicnih reklama koje sad postavlja Masel (mislim da je tako ime) i GSP u vidu "rezervisano za trudnice" i slicno, i sami Novosadjani su sa svoje strane potrudili da ukrase autobuse.
Dakle moj predlog je da kao sto stavljamo slike buseva, stavljamo i slike iz unutrasnjosti.
Moja slika koju sad stavljam nije bas za primer i NAPOMINJEM DA NE PODRZAVAM ILI REKLAMIRAM OVE NACISTE, ali to je prvo sto sam uhvatio kao primer, jer i autobusi su prostor za iskazivanje politickih i drugih poruka vec godinama (setite se 2000. , nije bilo busa bez Otporovih nalepnica)

I tako da krenemo.
Image
zak
Član
 
Postovi: 248
Pridružio se: Uto Apr 01, 2008 11:49 pm
Lokacija: Novi Sad

Reklame, natpisi i nalepnice u autobusima

Sponzor

 

Postod volvos » Uto Mar 17, 2009 10:39 pm

I garažni broj u kojem se nalazi koja nalepnica
Image
volvos
Član
 
Postovi: 4167
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 8:11 pm
Lokacija: Temerin

Postod zak » Sre Mar 18, 2009 1:16 am

nisam uspeo da vidim broj busa..ali bila je osmica u cetvrtak prepodne
zak
Član
 
Postovi: 248
Pridružio se: Uto Apr 01, 2008 11:49 pm
Lokacija: Novi Sad

Postod Sloba » Sre Mar 18, 2009 5:46 pm

736: Na bunkerima svih vrata su stavljene nalepnice na kojima piše ĆIRILICA. :roll:
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Postod zak » Čet Mar 19, 2009 1:26 am

781 ima SRS, i jos neke naciste i poziv nacista na antinato protest 24. u bgd...to nisam slikao, ali jesam reklame i monitor, samo da me sada ne zezeza interent prikacio bi,ali morace da saceka sutra
zak
Član
 
Postovi: 248
Pridružio se: Uto Apr 01, 2008 11:49 pm
Lokacija: Novi Sad

Postod MILAN » Ned Avg 02, 2009 11:00 pm

neznam da li ste videli ali u subotu ujuru su osvanulae nove nalepnice na vozilima jgsp-a koje upoznavaju i upozoravaju korisnike usluga da da je ulaz na prva vrata ,a pri samom ulasku na prva vrata iznad vozaca stoji nalepnica OBAVEZNO KUPITI ILI POKAZATI KARTU KOD VOZACA.
Korisnikov avatar
MILAN
Profesionalni vozač
 
Postovi: 540
Pridružio se: Uto Mar 24, 2009 6:10 pm
Lokacija: Temerin

Postod cone » Pon Avg 03, 2009 9:32 am

Bilo je do sada mnogo različitih nalepnica. Jedno vreme, do polovine 80-tih godina su bile oznake "A" i "K" (bela slova na narandžastoj podlozi) koje su označavali na kojim vratima je Automat, a na kojima Kondukter.

Najsvežije što mi je ostalo u pamćenju su oni saobraćajni znaci zabranjen smer i obavezan smer koji su trebali putnike (one koji imaju položen neki vozački ispit) da upute na koja vrata smeju, a na koja ne smeju da uđu. :P

U svetlu skorijeg uvođenja novog elektronskog sistema naplate nije trebalo uvoditi nalepnice koje upućuju na korišćenje starog (još uvek važećeg) sistema naplate, jer siguran sam da će se uskoro nešto menjati, pa će biti potrebne nove nalepnice i novo upućivanje putnika u novi režim naplate.

Zar nije jednostavnije, uočljivije i delotvornije samo napisati velikim slovima "ULAZ" i "IZLAZ" iznad vrata, kao što je to npr. u Zagrebu?
Korisnikov avatar
cone
Gazda
 
Postovi: 10189
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 12:49 pm
Lokacija: Novi Sad

Postod MARKO 89 » Pon Avg 03, 2009 10:14 am

Tako pise kod nas u Kragujevcu- ULAZ_IZLAZ :)
MARKO 89
Član
 
Postovi: 1200
Pridružio se: Čet Jan 22, 2009 5:08 pm
Lokacija: Kragujevac

Postod volvos » Pon Avg 03, 2009 10:24 pm

pa ulaz i izlaz je pisalo godinama pa niko nije postovao
Image
volvos
Član
 
Postovi: 4167
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 8:11 pm
Lokacija: Temerin

Postod MILAN » Čet Avg 06, 2009 3:14 pm

Iskren da budem cone ja sam i mislio da ce tako pisati samo malo krupnije.
Korisnikov avatar
MILAN
Profesionalni vozač
 
Postovi: 540
Pridružio se: Uto Mar 24, 2009 6:10 pm
Lokacija: Temerin

Postod zak » Sub Avg 15, 2009 10:56 pm

Evo nesto iz 822 sa linije 2 u subotu tj. danas oko 12 sati

Image

i ekstra dodatak iz 712 isto sa linije 2 u isto vreme

Image
zak
Član
 
Postovi: 248
Pridružio se: Uto Apr 01, 2008 11:49 pm
Lokacija: Novi Sad

Postod Iosis » Ned Avg 16, 2009 9:47 am

Kakav krkan je ovo razvalio?!
Toliko laži oko jedne mačke...
Ako si vozač, uvjek si kriv, bez obzira na pravila...
Iosis
Član
 
Postovi: 2315
Pridružio se: Pet Jan 30, 2009 2:37 pm
Lokacija: Doboj / Novi Sad

Postod Verotronix » Ned Avg 16, 2009 11:36 am

Zak na ovoj slici iz busa one zene bi te ocito ubile od batina zar si toliko bio primetan dok slikas :lol:
Verotronix
 

Postod zak » Ned Avg 16, 2009 4:09 pm

Verotronix je napisao:Zak na ovoj slici iz busa one zene bi te ocito ubile od batina zar si toliko bio primetan dok slikas :lol:


ma i jesam i nisam..to je bilo inace manje od minut posto su se sa vozacem raspravljale oko raspadnute stolice i kako je sramota da takav autobus ide gradom
zak
Član
 
Postovi: 248
Pridružio se: Uto Apr 01, 2008 11:49 pm
Lokacija: Novi Sad

Postod volvos » Ned Avg 16, 2009 10:55 pm

Pa možda se to desilo par minuta ili vozač nije primetio jer verovatno nekoliko sati nije ustao sa sedišta,niko se nije setio da to prijavi, nego odma, e ajd sad da ospemo paljbu, strašno kakva nekultura prema osoblju. Još da dodam,šta mi sve doživimo za jedan radni dan u autobusu...bolje da ne pričam nikom.
Image
volvos
Član
 
Postovi: 4167
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 8:11 pm
Lokacija: Temerin

Sledeća

Povratak na Gradski prevoz u Novom Sadu

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju