Logo

JGSP-priče

Slike i rasprave o gradskom prevozu u Novom Sadu, privatni prevoznici, linije, vozni parkovi.

Re: JGSP-priče

Postod Bogdan » Ned Dec 30, 2012 1:50 am

Ako se dobro secam (imao sam 4 god) jedan deo autobusa je bio parikiran na bulevaru slobodana jovanovica :)
Image
Korisnikov avatar
Bogdan
Član
 
Postovi: 244
Pridružio se: Pet Jan 13, 2012 3:18 am
Lokacija: novi sad

Re: JGSP-priče

Sponzor

 

Re: JGSP-priče

Postod Velemajstor » Ned Dec 30, 2012 9:40 am

avramovicsasa je napisao:Zanimljivo,znači sa Petrovaradinske strane je saobraćala samo linija 31 ako sam dobro razumeo,ostale sa Novosadske su vozile do raskrsnice sa Varadinskim Mostom.
Sloba je napisao:Nije saobraćala linija 31, nego je 31 autobus prebačen
Odgovorio ti je.
avramovicsasa je napisao: Ako se sećam Varadinski Most je srušen u ranim jutarnjim satima,da li je bilo zarobljenih autobusa ili su autobusi već dežurali sa druge strane jer je grad već bio spreman da će mostovi biti mete pa su jedan broj autobusa parkirali u privremenoj Auto bazi unapred.
Kada je Varadinski most pogođen(srušen), ja sam bio na 100 metara od njega(policija me je zaustavila,neposredno pre poslednjeg stajališta na Novosadskoj strani), inače na tom mostu je poginuo moj školski drug iz osnovne škole(išli smo u isti razred, zvao se Nasov Oleg), sa Novosadske strane ima spomen ploča sa njegovim imenom. Autobusi su prebačeni vojnim teretnim skelama preko na Sremsku stranu.Skela između Kamenjara i Ledinaca i skela između Futoga i Beočina, inače preko tih skela je prebacivano kompletno snabdevanje Auto-baze u Petrovaradinu(gumama,gorivom,uljem,rezervnim delovima,itd...).
avramovicsasa je napisao: Da li se sećaš da li su Autobusi u toku noći bili parkirani i van Garaže zbog opasnosti da bude pogođena u bombardovanju,recimo GSP Beograd je veliki broj tramvaja,trolejbusa i autobusa parkirao van Garaža i po najbližim terminusima.
U garaži nije bilo ni jednog Autobusa. Svi Autobusi su bili smešteni napolju(Bulevar Vojvode Stepe>Bate Brkića;Bulevar Jovana Dučića;Bulevar Slobodana Jovanovića;), svi su bili na Novom naselju. Na Bačkoj strani 60 Autobusa je obavljalo prevoz putnika. Ja sam išao peške 5 km da bi došao na primopredaju smene(bile velike gužve u Autobusima i išli su retko,zbog nestašice goriva). Kada je Pontonski most postavljen, Auto-baza iz Petrovaradina je vraćena nazad(u roku od dva dana su prebačena sva vozila i prateća tehnika nazad u garažu), onda su Autobusi išli preko pontonca.
Velemajstor
Profesionalni vozač
 
Postovi: 2328
Pridružio se: Ned Sep 25, 2011 3:24 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: JGSP-priče

Postod profa_chb » Ned Dec 30, 2012 12:04 pm

au... cela priča je... nemam reči... ne ponovilo se.
profa_chb
Mašinski inženjer
 
Postovi: 14067
Pridružio se: Sre Maj 07, 2008 10:28 pm
Lokacija: Beograd

Re: JGSP-priče

Postod ferdinand » Ned Dec 30, 2012 6:40 pm

cela prica je jeziva, ali joj tu nije kraj, jer je i kasnije sa pontonskim mostom bilo mnogo problema zbog jako visokog, ili jako niskog vodostaja dunava, pa je bilo struganja prepusta o asfalt. ako se dobro secam, #692 je cak sredinom naseo i dobro se polupao.
Korisnikov avatar
ferdinand
Član
 
Postovi: 1025
Pridružio se: Sub Feb 16, 2008 4:26 pm
Lokacija: Dubai

Re: JGSP-priče

Postod avramovicsasa » Ned Dec 30, 2012 9:18 pm

Hvala Velemajstore na informacijama,to je jedan vrlo interesantan Istorijski podatak koji se nije preneo mladim generacijama jer je Sajt formiran par godina kasnije,informacija je tužna i ne ponovilo se ali je vrlo korisna za Istoriju JGSP Novi Sad.

Žao mi je zbog tvog Druga Olega,čitao sam u Novinama da je bio na samom mostu u trenutku rušenja i svaka čast Novom Sadu i Građanskoj Inicijativi na postavci Spomenika,nažalost tokom ove godine tri puta sam dolazio ali nisam posetio Spomenik,prvi put sam prelazio Varadinsku Dugu ali nisam znao tačnu lokaciju ali sledeće godine ga moram posetiti.

Što se tiče Pontonskog mosta,sećam se Novembra 1999 godine kada sam ga prelazio gr.br. 481 na liniji 3,on je nekim metalnim rešetkama-priključcima bio vezan sa obalom,sećam se da sam se ozbiljno prepao kada je autobus počeo da se trese i vibrira dok je prelazio preko toga. :oops:
avramovicsasa
Otpravnik
 
Postovi: 9836
Pridružio se: Uto Maj 06, 2008 6:04 am
Lokacija: Novi Beograd

Re: JGSP-priče

Postod sremacns » Pon Dec 31, 2012 8:27 pm

Zaista priča ima težinu ja tada nisam živeo u NS ali sam dolazio nekoliko puta pontoncem ...što se tiče spomenika evo jedan video :arrow: http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... wmUQxFvlj8
Korisnikov avatar
sremacns
Član
 
Postovi: 10443
Pridružio se: Čet Nov 17, 2011 8:01 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: JGSP-priče

Postod miljkovac » Čet Jan 10, 2013 12:56 pm

avramovicsasa je napisao:Ja poštujem starije ljude ali ovaj je baš bio zadrt ili što bi rekli ,,Matora Drtina,,i od običnog fotografisanja je napravio problem i alarmirao Otpravnika koji nas najverovatnije ne bi ni primetio.

Bili smo 30 Juna i 28 Jula i oba puta smo slikali autobuse i niko nam nije pravio probleme ili nas pitao šta radimo,čak smo slikali i na parkingu,mogu da razumem da je zabranjeno na Međugradskoj stanici koja je ograđena i pod video nadzorom ali običan terminus mislim to je smešno....

Takvi ljudi verovatno nisu još čuli za Satelite.....pa smatraju da se Amaterski Foto aparati koriste i dalje u neprijateljske svrhe. :)

Pa, dobro si kaz'o :mrgreen:
Moji postovi na ovom forumu predstavljaju moje lično mišljenje, iskustva, preporuke ili kritike i savete.
miljkovac
Član
 
Postovi: 317
Pridružio se: Ned Feb 19, 2012 9:45 am

Re: JGSP-priče

Postod sremacns » Čet Jan 17, 2013 7:47 pm

Korisnikov avatar
sremacns
Član
 
Postovi: 10443
Pridružio se: Čet Nov 17, 2011 8:01 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: JGSP-priče

Postod Bogdan » Čet Jan 17, 2013 8:11 pm

Danas je bila malo neobicna situacija osmici.Mislim da je bio gb 913.Nakon sto je bus dosao na stanicu vozac je otvorio samo prva vrata, a zatim ih je zatvorio i kreno na sledecu stanicu, sto je naljutilo putnike koji su pokazivali pokazne na ostalim vratima, pa su poceli da masu rukama kako bi vozac stao.Na sledecoj stanici je odmah otvorio sva vrata :roll: Znam da se ulazi na prva vrata, ali ovo sto je uradio danas nema smisla... :x
Image
Korisnikov avatar
Bogdan
Član
 
Postovi: 244
Pridružio se: Pet Jan 13, 2012 3:18 am
Lokacija: novi sad

Re: JGSP-priče

Postod Sloba » Čet Jan 17, 2013 10:00 pm

To obožavam kad vozači urade. Ako je lepo propisano da se ulazi na prednja vrata, zašto pola ljudi uđe a pola ljudi maše pokaznim kartama? Tako se ti ljudi naprave pametni, pa kad im se odbije to o glavu opametiće se :D
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: JGSP-priče

Postod Bogdan » Čet Jan 17, 2013 10:25 pm

Zato sto vide prazno mesto za sedenje npr. kod trecih vrata, pa misle da ce pre uci tako sto ce mahati pokaznom vozacu da otvori i ta vrata, nego sto ce uci na prva vrata i doci do sedista.Tako da i ja cesto mahnem pokaznom i stvarno dodjem pre ovih koji ulaze na prva vrata do sedista.. :D
Image
Korisnikov avatar
Bogdan
Član
 
Postovi: 244
Pridružio se: Pet Jan 13, 2012 3:18 am
Lokacija: novi sad

Re: JGSP-priče

Postod dragvorl » Čet Jan 17, 2013 11:06 pm

Pokazivanje karti na 5-10 metara je fenomenalna narodna umotvorina.
Korisnikov avatar
dragvorl
Član
 
Postovi: 55
Pridružio se: Uto Jun 12, 2012 4:53 pm

Re: JGSP-priče

Postod Velemajstor » Čet Jan 17, 2013 11:09 pm

Skoro četiri godine traje akcija ulazak na prva vrata i karta se pokazuje vozaču a ko nema kartu, istu kupuje kod vozača(solo ili zglob isto je) a izlazak je na druga,treća(solo) i četvrta(zglobni autobus) vrata. Ja bi za ove skoro četiri godine naučio Majmuna da vozi Autobus, a ne da uđe na prva vrata i pokaže ili kupi kartu,kako je i propisano.U Subotici su putnici kulturni i svi ulaze na prva vrata,vozač može da otvori sva vrata i niko neće uletati na druga i treća vrata,već dolaze kulturno i ulaze na prva vrata.Sada se ja pitam da li je moguće da na samo 100 km od Novog Sad-a, putnici su normalni i kulturni a ovde moraš svaki dan da im govoriš šta treba da rade(na koja vrata da uđu i izađu),da se pomere ka sredini autobusa,da je izlaz na druga i treća vrata,da pokažu kartu prilikom ulaska u autobus,itd..... Jedina šteta je što se svi vozači ne pridržavaju uputstva za rad vozača(ko ne radi po uputstvu za rad vozača a neko ga prijavi,dobija po ušima,skida mu se sa plate), pa tako dolazimo u situaciju da neki otvaraju samo prva vrata i gledaju karte i izdaju karte, dok drugi vozači(većina njih) to ne radi.Tako dolazimo svaki dan do konfliktnih situacija, a Kontrolori sede u zasedi i pišu prijave vozačima, zbog otvaranja svih vrata i ostalog što ide uz to. Onda kada im se odbije od plate zbog toga što nisu radili svoj posao kako je propisano,onda im je ***** kriv.
Velemajstor
Profesionalni vozač
 
Postovi: 2328
Pridružio se: Ned Sep 25, 2011 3:24 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: JGSP-priče

Postod Bogdan » Čet Jan 17, 2013 11:31 pm

Pa dobro to si u pravu za suboticu.Sto juznije to tuznije :D I mi smo dosta kulturniji od beogradjana...
Image
Korisnikov avatar
Bogdan
Član
 
Postovi: 244
Pridružio se: Pet Jan 13, 2012 3:18 am
Lokacija: novi sad

Re: JGSP-priče

Postod Alpino » Čet Jan 17, 2013 11:31 pm

Dobiju li vozači bonus od prodaje karata?
Alpino
Član
 
Postovi: 275
Pridružio se: Pet Avg 24, 2012 11:52 am
Lokacija: Split

PrethodniSledeća

Povratak na Gradski prevoz u Novom Sadu

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju