Logo

JGSP-priče

Slike i rasprave o gradskom prevozu u Novom Sadu, privatni prevoznici, linije, vozni parkovi.

Postod Sloba » Pon Feb 20, 2012 6:08 pm

Kusur preko ostrva u Sredozemnom moru. :D :mrgreen:
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član

Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm

Sponzor

Postod Iosis » Uto Feb 21, 2012 10:17 pm

Nemo' tako, nisam ja takav, doduše kako se neko postavi prema meni, tako i ja prema njemu. :D
Toliko laži oko jedne mačke...
Ako si vozač, uvjek si kriv, bez obzira na pravila...
Iosis
Član

Pridružio se: Pet Jan 30, 2009 2:37 pm

Postod miljkovac » Pet Feb 24, 2012 12:07 pm

To što mi je vozač rekao "DOBAR DAN" , je zato što me je vozač prepoznao, koliko sam se puta vozio istim busom. :D
miljkovac
Član

Pridružio se: Ned Feb 19, 2012 9:45 am

Postod Velemajstor » Pet Feb 24, 2012 4:01 pm

miljkovac je napisao:Krenem na pijacu i dolazi 852 na 77,i uđem. Kada sa se vraćao opet taj isti.
Sutradan, čekan ja 8-icu do centra i opet 852.Uđem da kupim kartu, a vozač mi kaže "DOBAR DAN"!!!!! :lol:

miljkovac je napisao:To što mi je vozač rekao "DOBAR DAN" , je zato što me je vozač prepoznao, koliko sam se puta vozio istim busom. :D

Tebi stvarno nije dobro,zar ne? Autobus može biti svaki dan isti ali to ne znači da ga je isti vozač vozio.Prvi dan kada si ušao 852 je radio na liniji 77(međumesni prevoz/prigradski),sledećeg dana je radio na liniji broj 8(znači radio je u lokalu,gradski prevoz),pošto je 852 solo vozilo onda je to verovatno bio vikend(subota/nedelja),jer radnim danima na liniji broj 8 saobraćaju zglobna vozila.Nema teorijske šanse da ga je isti vozač vozio ta dva dana.Vozilo 852 duže vozači iz međumesnog saobraćaja.Znači da su oni bili slobodni kada je to vozilo radilo na liniji broj 8,tog dana,kada je tebi autobus rekao "Dobar dan",prepoznao te je.Pravilo je, kada ne rade vozači koji ga duže(tog dana),vozilo se daje po potrebi na linijama(znači gde ga služba otpravnika voznog parka odredi),zavisi od potrebe za vozilima.
Velemajstor
Profesionalni vozač

Pridružio se: Ned Sep 25, 2011 3:24 pm

Postod Kristy » Sre Mar 07, 2012 2:16 pm

Ovome ima već dosta godina, ali nema veze.
Vozač je stao na crveno, kad reče jedan od putnika „Vozi majstore, nije jako crveno“ :mrgreen:
SCANIA!
Korisnikov avatar
Kristy
Član

Pridružio se: Sre Feb 08, 2012 3:40 pm

Postod Iosis » Sre Mar 14, 2012 3:14 pm

Stvarno ima ljudi koji žele da uprapaste sebi, ali i drugima život.
Vraćam se iz menze, ušao u 11A, na istoj stanici ulaze neka trojica gluvonjemih, već su više klipani nego klinci. Autobus je Crossway #939, sjedim iza trećih vrata i sve vidim šta rade. Vozač je zatvorio sva vrata i čeka da se uključi, za to vrjeme jedan od ove trojice pritinuo dugme iznad vrata, tako da sada vrata mogu rukom da se otvore. Autobus kreće i taj isti što je pritisnuo dugme naslanja se na vrata. Naravno ona se otvoriše on zamalo da ispadne, uhvatili su ga ona dvojica. Deb.ili se tome smiju, pokazuju da opet to isto urade.
Da je taj krten ispao, vozač bi bio kriv. Naravno ja bi ostao i javio bih se vozaču ako mu treba svjedok. Mada bih najradie otišao do praznoglavca i išutao ga, izgazio dok ga ne utabam u zemlju.
Poslednji put menjao Iosis dana Sre Mar 14, 2012 11:19 pm, izmenjena samo jedanput
Iosis
Član

Postod sremacns » Sre Mar 14, 2012 8:33 pm

koji ludaci :wink:
Korisnikov avatar
sremacns
Član

Pridružio se: Čet Nov 17, 2011 8:01 pm

Postod profa_chb » Sre Mar 14, 2012 11:29 pm

možda ne znaju srpski, pa nisu čuli kada im je neko prevodio natpis "НЕ НАСЛАЊАЈ СЕ НА ВРАТА" :lol:
profa_chb
Mašinski inženjer

Pridružio se: Sre Maj 07, 2008 10:28 pm

Postod Iosis » Čet Mar 15, 2012 1:03 am

Ma u glavi promaja, ajde što će sebe upropastiti, za takve i nije ništa bolje. Ali što će još nekome da upropasti život, treba neko da ostane bez posla zbog takvih budala.
Iosis
Član

Postod Velemajstor » Čet Mar 15, 2012 9:44 am

profa_chb je napisao:možda ne znaju srpski, pa nisu "*čuli"* kada im je neko prevodio natpis "НЕ НАСЛАЊАЈ СЕ НА ВРАТА" :lol:

Iosis je napisao:Vraćam se iz menze, ušao u 11A, na istoj stanici ulaze neka trojica "*gluvonjemih"*, već su više klipani nego klinci.

Reči koje sam označio(sa "*),su bitne u ovom slučaju. Pošto je evidentno da kolega profa ne čita postove sa razumevanjem. Ako je neko gluvonem,Iosis je napisao"Gluvonjemi",onda ne mogu da čuju kada im neko prevodi natpis na bilo kom jeziku,osim na "Znakovnom jeziku",jedinom koji oni mogu da razumeju ili gestikulacijama i mimikama,da se pokušate sporazumeti.
Ako se profa i šalio,onda mu baš šala nije ukusna.
Da je kojim slučajem ispao iz Autobusa,bilo ko od njih trojice,vozač bi bio kriv. I tu nema opravdanja za vozača što nije video ili čuo šta mu putnici rade po Autobusu.
Iosis kada si to i video,zašto nisi otišao kod vozača i rekao mu šta rade ti idioti?Sutra,prekosutra će neko ispasti iz Autobusa i poginuti,vozač će za to biti odgovoran.Što će ostati bez posla manje više, što će ga to pratiti kroz ceo život. Ovakve stvari nisu zajebancija.
Velemajstor
Profesionalni vozač

Postod Iosis » Čet Mar 15, 2012 10:35 am

Kod tog dugmeta piše za šta služi to dugme. Oni sigurno su išli u školu da su pismeni i znaju šta to znači.
Vozač je stao na sledeć pješačkom prelazu pa je vidio da su otvorena treća vrata i zatvorio ih.
Razmišljao sam da odem do vozača, ali vozili su se samo jednu stanicu, pa nisu pravili više s*anja.
Iosis
Član

Postod Velemajstor » Čet Mar 15, 2012 12:20 pm

Verovatno su pismeni,ali ne mogu da čuju i da govore jer su gluvonemi.Tako si ti rekao.Ako su gluvonemi onda ne mogu da čuju ako im neko drugi priča,jedino mogu da se sporazumevaju pomoću znakova koje pokazuju rukama.Tako da nisu mogli da "Čuju" i da im je bilo ko šta rekao,na bilo kom jeziku, kako je to bilo rečeno u prethodnom postu.
Sam znaš kako bi najebao vozač da su kojim slučajem ispali iz autobusa u toku vožnje.Juče je prošlo bez posledica,ali sutra,prekosutra, možda neće biti tako,već možda bude neko nastradao,a onda je kasno za ispravljanje učinjenog.
Ako grešim, ti me ispravi.
Velemajstor
Profesionalni vozač

Postod Iosis » Čet Mar 15, 2012 12:55 pm

Ne grješiš, samo su pravila glupa. Zar vozač može da pazi na njih šta rade?
Zar može da utiče da one ''portire'' koji stoje na vratima i nagnu se na vrata, u većini autobusa jasno piše, a ima i slika: Opasno je naslanjati se na vrata.
Plus pored vožnje, fizički je ne moguće (osim ako nisi neku mutant sa 4 para očiju) da on prati stalno šta rade putnici.
Šta ako su vrata neispravna, da li treba da prije svakog polaska provjerava vrata, mada ni tad nije 100% sigurno, može se pokvariti u toku vožnje. Šta ako prije nego nego ispadne neki klipan usijane glave na silu otvara vrata i tako ih pokvari, vidio sam i takvih bolida.
Iosis
Član

Postod Velemajstor » Čet Mar 15, 2012 3:34 pm

Na sve vozač mora da pazi. Ako ne pazi onda je najebao kao žuti.Ne bi mi pomogle ni dve glave,ni tri para očiju,a kada do takvog nečega dođe, ili imaš sreće ili nemaš.Ima ovde kod nas(JGSP Novi Sad),dosta vozača koji nisu imali sreće,ali se mnogo ne priča o tome.
Znaš kako ti sudija kaže kada dođeš kod njega:Trebao si da predvidiš da se to može dogoditi,ti si profesionalni vozač. Jesam profesionalni vozač ali nisam vidovit,da znam kakvih sve idiota može da bude i da to sprečim. Nisam ja Betmen.
Odgovor sudije je:Jako mi je žao,moramo da vas kaznimo i više sreće drugi put,da vam se takvo nešto ne dogodi.Više pažnje morate posvetiti prilikom upravljanja autobusom u saobraćaju.Kada ti kolege tako prenesu informacije iz suda,dođe ti da se ubiješ odmah. Ako nemaš sreće najebao si.
Ja sam dosad imao sreće,ali ko mi garantuje da će me sreća pratiti do kraja moje vozačke karijere.Zato sam mnogo alergičan na takve pojave po autobusima.
Ovde se nadležni organi ne bave uzrocima, već posledicama koje se dogode.Kada dođe do toga onda je za sve kasno.
Velemajstor
Profesionalni vozač

Postod Iosis » Čet Mar 15, 2012 5:15 pm

Svedno i da predvidi da će se dogoditi, šta može uraditi? Zakovati vrata, biti brži od svjetlosti pa kad onaj krene da ispada da otrči i uhvati ga, da napravi neko čudo i bude novi Isus Hrist?
Iosis
Član

PrethodniSledeća

Povratak na Gradski prevoz u Novom Sadu