Logo

MAZ 203 BIK CNG na probi: slike i komentari

Slike i rasprave o gradskom prevozu u Novom Sadu, privatni prevoznici, linije, vozni parkovi.

MAZ 203 BIK CNG na probi: slike i komentari

Postod cone » Pon Maj 18, 2009 1:06 pm

Najsvežija vest:

MAZ CNG od Vulović Transporta došao u Novi Sad na probu!
Za sada nemam detaljnijih informacija da li će vozilo biti probano na redovnim linijama i na koliko dugo.

Ferdinand ga je video danas u ulici Jovana Subotića, a volvos i MILAN su mi potvrdili da je vozilo stiglo u JGSP.

Image
Poslednji put menjao cone dana Pon Maj 18, 2009 2:07 pm, izmenjena 2 puta
Korisnikov avatar
cone
Gazda
 
Postovi: 10189
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 12:49 pm
Lokacija: Novi Sad

MAZ 203 BIK CNG na probi: slike i komentari

Sponzor

 

Postod ferdinand » Pon Maj 18, 2009 1:20 pm

potvrdjujem informaciju, na kecu je danas :wink:
Korisnikov avatar
ferdinand
Član
 
Postovi: 1025
Pridružio se: Sub Feb 16, 2008 4:26 pm
Lokacija: Dubai

Postod MARKO 89 » Pon Maj 18, 2009 1:56 pm

cone je napisao:Najsvežija vest:

MAZ CNG od Vulović Transporta došao u Novi Sad na probu!
Za sada nemam detaljnijih informacija da li će vozilo biti probano na redovnim linijama i na koliko dugo.

Ferdinand ga je video danas u ulici Jovana Subotića, a volvos i MILAN su mi potvrdili da je vozilo stiglo u JGSP.

Uau,to nisam znao :shock:

U Kragujevcu ga nema vec dve nedelje na ulicama :(

Provozajte se njime,videcete kako je dobar :D

On inace nosi garazni broj 19,ako mozete,uslikajte ga.Zeleo bih da ga vidim u akciji u Novom Sadu :wink:
MARKO 89
Član
 
Postovi: 1200
Pridružio se: Čet Jan 22, 2009 5:08 pm
Lokacija: Kragujevac

Postod zak » Pon Maj 18, 2009 2:58 pm

Evo slike.... morao sam da ubacim tekst jer je osoba koja je slikala to trazila,a i slazem se ima dosta onih koji kradu.



Image
zak
Član
 
Postovi: 248
Pridružio se: Uto Apr 01, 2008 11:49 pm
Lokacija: Novi Sad

Postod Iosis » Pon Maj 18, 2009 2:59 pm

Uhvacen je na djelu u Fruskogorskoj ulici kod TMD-a!

Image

Moracu ga ganjat da se provozam njime.
Toliko laži oko jedne mačke...
Ako si vozač, uvjek si kriv, bez obzira na pravila...
Iosis
Član
 
Postovi: 2315
Pridružio se: Pet Jan 30, 2009 2:37 pm
Lokacija: Doboj / Novi Sad

Postod Stefan Bgd » Pon Maj 18, 2009 3:16 pm

E pa juče sam ga video na Novom Beogradu kod tržnog centra Idea,blizu garaže pogona NBG.Baš me bio oduševio,nažalost nisu bili baš idealni uslovi za slikanje... :roll:
A ovi retrovizori su mu super,pogotovo ovaj levi što je izbačen,tako bi trebalo da je na svim gradskim autobusima...
Fandjo Bgd,autobusi su zakon!!!
Korisnikov avatar
Stefan Bgd
Student mašinstva
 
Postovi: 13028
Pridružio se: Pon Mar 03, 2008 11:58 am
Lokacija: Beograd,Bezanijska kosa

Postod zak » Pon Maj 18, 2009 3:33 pm

Evo sa sajta privredne komore u Kragujevcu gde kazu da je ovo promocija

"Kragujevačko preduzeće "Vulović transport", poznato kao jedan od gradskih autobuskih prevoznika, a odskora i po montaži beloruskih teških teretnih kamiona "MAZ", osvojilo je proizvodnju autobusa čiji motori kao gorivo koriste prirodni gas. Na promociji prvog gradskog niskopodnog autobusa sa pogonom na prirodni gas, koja je održana u centru Kragujevca, istaknuto je da je proizvodnja (ekoloških) autobusa sa pogonom na prirodni gas započeta radi očuvanja životne sredine i zdravlja ljudi u zagađenim urbanim sredinama. Otuda će se ovi autobusi, posle Kragujevca koristiti kao sredstva gradskog prevoza u Beogradu, Novom Sadu i Nišu.
Na promociji je poručeno da "Vulović transport", kao firma u ekspanziji, planira skori početak proizvodnje komunalnih vozila sa pogonom na prirodni gas."
zak
Član
 
Postovi: 248
Pridružio se: Uto Apr 01, 2008 11:49 pm
Lokacija: Novi Sad

Postod MARKO 89 » Pon Maj 18, 2009 3:42 pm

Svaka vam cast za slike,bas ste brzi... :D 8)

Nije sto je nas,nego je stvarno prelep :!: :D

Pazi,i displej su mu odradili sa novosadskim linijama,cool 8)

Jedva cekam da ga vrate na moju 15-icu... :wink:
MARKO 89
Član
 
Postovi: 1200
Pridružio se: Čet Jan 22, 2009 5:08 pm
Lokacija: Kragujevac

Postod Verotronix » Pon Maj 18, 2009 3:45 pm

Iosis je napisao:Uhvacen je na djelu u Fruskogorskoj ulici kod TMD-a!

Image

Moracu ga ganjat da se provozam njime.


Bas mi je drago sve ovo sto citam i vidim, pa eto novosadjani lepo ga isprobajte :D :wink:
Verotronix
 

Postod Iosis » Pon Maj 18, 2009 4:54 pm

:D Danas sam se pravo iznenadio kakav je ovo bus, ali kad sam vidio MAZ i na krovu onaj bojler na kojem pise CNG shvatio sam o cemu se radi.

Vanjski izgled mi je dobar, ali moracu da udjem unutra da vidim kakav je.

Zanima me kakakv je motor u njemu, zapremina, proizvodjac, snaga, obrtni moment, potrosnja CNG-a, onda kakav je mjenjac, proizvodjac, br. brzina?
Na cijoj je sasiji izradjen i jel se u Kragujevcu sastavlja kompletan bus ili je nesto kao Neobus, Volvo motor i sasija, a ostalo je Neobus?
Toliko laži oko jedne mačke...
Ako si vozač, uvjek si kriv, bez obzira na pravila...
Iosis
Član
 
Postovi: 2315
Pridružio se: Pet Jan 30, 2009 2:37 pm
Lokacija: Doboj / Novi Sad

Postod ferdinand » Pon Maj 18, 2009 5:07 pm

ono na sta ti mogu dati odgovor je: spolja je poprilicno tih, motor je cummins, menjac allison automatic :wink:
Korisnikov avatar
ferdinand
Član
 
Postovi: 1025
Pridružio se: Sub Feb 16, 2008 4:26 pm
Lokacija: Dubai

Postod Verotronix » Pon Maj 18, 2009 6:26 pm

Iosis je napisao:Zanima me kakakv je motor u njemu, zapremina, proizvodjac, snaga, obrtni moment, potrosnja CNG-a, onda kakav je mjenjac, proizvodjac, br. brzina?
Na cijoj je sasiji izradjen i jel se u Kragujevcu sastavlja kompletan bus ili je nesto kao Neobus, Volvo motor i sasija, a ostalo je Neobus?


Prvi autobus BIK-203CNG-S sa motorom na komprimovani prirodni gas je nastao rekonstrukcijom postojeceg modela MAZ-203076 sa motorom na dizel gorivo. Sasija je iz Belorusije ostatak izrade u Kragujevcu...

Ugradnjom originalnog sestocilindricnog CNG motora firme CUMMINS postignuta je znatno niza emisija otrovnih gasova i stetnih produkata sagorevanja i zadovoljeni su vazeci ekoloski propisi EURO 4/5. Pogonski agregat u kombinaciji sa menjacem firme ALLISON i ZF pogonskom osovinom,dalje rezultira boljom dinamicnoscu vozila,cime je znatno poboljsana udobnost voznje i komfor putnika.

Autobus BIK-203CNG-S radi sa prirodnim gasom koji se komprimuje na pritisak od 200 bar-a i zahteva ugradnju dodatnog sistema i rezervoara za gas. Za radijus kretanja novog ekoloskog vozila od preko 500 km sa jednim punjenjem rezervoara,sto je vise od prosecne dnevne kilometraze u gradskom saobracaju,koja iznosi 280-300 km,na ojacani krov autobusa su ugradjeni kompozitni cilindri firme DYNETEK cija je zapremina 1176 litara za 230m3 CNG.

Evo jos dodatnih podataka preko brosure koju sam slikao pre nekog vremena na prezentaciji :wink:

Image
Verotronix
 

Postod volvos » Pon Maj 18, 2009 10:18 pm

Što se tiče njegovog izgleda stvarno je lep,posebno mi se svidja što vozač najzad ima svoju radnu kancelariju.Vozač je potpuno odvojen od putnika,perfektno.Moje zamerke su sledeće-instrument tabla mi se ne svidja,nekako je sva ćoškasta i jako loša završna obrada iste.Nema klimu za vozača,zatim na unutrašnji retrovizor na kojem treba da se vide putnici i druga i treća vrata je ne funkcionalan jer je kabina vozača zatamljena previše na tom delu gde gleda retrovizor.Eto to su moji utisci za 10 minuta gledanja vozila
Image
volvos
Član
 
Postovi: 4167
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 8:11 pm
Lokacija: Temerin

Postod cone » Uto Maj 19, 2009 8:30 am

zak je napisao:Evo slike.... morao sam da ubacim tekst jer je osoba koja je slikala to trazila,a i slazem se ima dosta onih koji kradu.

Sasvim je bilo dovoljno staviti potpis osobe koja je slikala, nije bilo potrebe za ovim...
Korisnikov avatar
cone
Gazda
 
Postovi: 10189
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 12:49 pm
Lokacija: Novi Sad

Postod cone » Uto Maj 19, 2009 8:38 am

Verotronix je napisao:Prvi autobus BIK-203CNG-S sa motorom na komprimovani prirodni gas je nastao rekonstrukcijom postojeceg modela MAZ-203076 sa motorom na dizel gorivo. Sasija je iz Belorusije ostatak izrade u Kragujevcu...

Male ispravke: ne radi se o rekonstrukciji, već o adaptaciji. A, nije samo šasija, već je i karoserija iz Belorusije. U Vuloviću je rađena samo adaptacija pogona iz dizelskog u gasni. :wink:
Korisnikov avatar
cone
Gazda
 
Postovi: 10189
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 12:49 pm
Lokacija: Novi Sad

Sledeća

Povratak na Gradski prevoz u Novom Sadu

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 16 gostiju