Logo

Vaš CNG favorit?

Slike i rasprave o gradskom prevozu u Novom Sadu, privatni prevoznici, linije, vozni parkovi.

Postod s215hdh » Sre Nov 18, 2009 10:14 am

Ako ne znas sta je dobro, znas sta je skupo :)
s215hdh
Profesionalni vozač
 
Postovi: 5598
Pridružio se: Sub Feb 09, 2008 5:47 pm
Lokacija: Negde po svetu

Sponzor

 

Postod s215hdh » Sre Nov 18, 2009 10:23 am

choksi je napisao:
s215hdh je napisao:I bre, Slobo, sta si zapeo, sta iz Ceske ima da valja :)
Pa jesi gledao Varljivo leto - Čehinje definitivno valjaju.


A glas naravski za mečku.


Mislio sam na prevozna sredstva :D
s215hdh
Profesionalni vozač
 
Postovi: 5598
Pridružio se: Sub Feb 09, 2008 5:47 pm
Lokacija: Negde po svetu

Postod leif aka paparazzo » Sre Nov 18, 2009 2:31 pm

a sta je bilo sa tenderom za sistem naplate
Korisnikov avatar
leif aka paparazzo
Član
 
Postovi: 519
Pridružio se: Sub Feb 09, 2008 2:58 am
Lokacija: Novi Sad

Postod Sloba » Sre Nov 18, 2009 2:32 pm

Iosis je napisao:1. Tedom
2. MB
3. Irisbus

Moj čovek! :D
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Postod ferdinand » Sre Nov 18, 2009 7:37 pm

TEDOM, iskljucivo zbog izgleda, jer nece mnogo odudarati od naseg voznog parka, a o CNG autobusima u NS-u mislim sve najgore, bili oni mercedesovi ili ceski.. sto se tice citelisa na gas, zagrebacki ZET nikako nije zadovoljan njime..
Korisnikov avatar
ferdinand
Član
 
Postovi: 1025
Pridružio se: Sub Feb 16, 2008 4:26 pm
Lokacija: Dubai

Postod Iosis » Sre Nov 18, 2009 9:32 pm

Pametno zboriš ferdo!
Ajmo ja i ti parole postavit pred GSP. :lol:
Toliko laži oko jedne mačke...
Ako si vozač, uvjek si kriv, bez obzira na pravila...
Iosis
Član
 
Postovi: 2315
Pridružio se: Pet Jan 30, 2009 2:37 pm
Lokacija: Doboj / Novi Sad

Postod ferdinand » Sre Nov 18, 2009 9:52 pm

slaba vajda od toga, ni malo vece zverke nisu uspele da ih odgovore od CNG-a, pa necemo ni mi. ocigledno se velike pare tu vrte..
Korisnikov avatar
ferdinand
Član
 
Postovi: 1025
Pridružio se: Sub Feb 16, 2008 4:26 pm
Lokacija: Dubai

Postod MILAN » Čet Nov 19, 2009 12:49 pm

evo ovako:1.mb
Korisnikov avatar
MILAN
Profesionalni vozač
 
Postovi: 540
Pridružio se: Uto Mar 24, 2009 6:10 pm
Lokacija: Temerin

Postod cone » Čet Nov 19, 2009 12:53 pm

Evo da se malo bolje vidi šta biramo... :wink:

Image

Image

Image
Korisnikov avatar
cone
Gazda
 
Postovi: 10189
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 12:49 pm
Lokacija: Novi Sad

Postod civijas » Čet Nov 19, 2009 1:16 pm

Mercedes naravno! :D Dizajnom su tu, ali mislim da kvalitetom ipak meca malo odskace. E sad jedino sto ne znam da li i cena odskace ili su tu negde? Mada, definitivno Mercedes... :)
civijas
Član
 
Postovi: 660
Pridružio se: Pon Dec 22, 2008 3:46 am
Lokacija: Šabac - Novi Sad

Postod crobus » Čet Nov 19, 2009 3:01 pm

Vidim ovdje svakakve komentare, pa evo malo da podijelim s Vama iskustva iz Zagreba.

Obični Mercedes Citaro je SMEĆE!!! Nešto toliko nekvalitetno već stoljećima nisu u Mercedesu uspjeli složiti. Zagreb ima 14 solo iz 2003., 15 solo iz 2004., 1 zglobni iz 2003., 11 zglobnih iz 2006. i 65 zglobnih iz 2008/2009.
Ne znam koju seriju bih istaknuo kao najgoru, možda ove iz 2003. kojima su šasije pucale nakon 3 mjeseca, stakla ispadala iz čista mira, i ovjes se raspao nakon godinu dana.
Opet ovi novi sada iz 08./09., neki su motor morali mjenjati već nakon 20 000km, par ih se zapalilo, svi su morali na otklanjanje jedno 10 većih serijskih grešaka.. I šta je najbolje ovi Zagrebački su svi proizvedeni u Njemačkoj..

Ima ih u Hr u još par gradova, i to proizvodnja Njemačka i proizvodnja Francuska i nijedni se nisu nešto pokazali.. Katastrofa..

Jedino što kod tog autobusa valja je šminka, prostor za putnika je svjetski i naspram drugog u ovoj priči Irisbus Citelisa je 10 godina napredniji barem što se tiče šminke..

Irisbus CItelis pak najme boluje od boljke koja se zove zastarjelost. Izgled mu unutra izgleda kao kod Renault Agore na kojoj se on zapravo i temelji, a koja je napravljna početkom 90-ih. Ovdje je bio popriličan šok kad smo iz MAN i Mercedes šminkera ušli u Irisbus..

Netko je napisao da Zagreb nije zadovoljan s njima. To apsolutno nije točno. Oni imaju i pluseve i minuse, ali nisu ništa posebno loši. Ovjes im je čak i bolji od Mercedesovog, vozačka pozicija isto, uređenje vozačkog interijera je pak lošije od Citarovog.
Ono što je sa CItelisima CNG problem u Zagrebu je nedostatak punionice plina. Ima ovdje samo jedna i ona nije dovoljna da se svi natankaju(kupljeno ih je 60) tako da ih pola svaki dan stoji.

U početku su slabo vukli, ali od 9. mjeseca su im elektronički podešeni ZF mjenjači te sada puno optimalnije mjenjaju brzine i samim time busevi puno bolje ubrzavaju.

Za Tedom nemam apsolutno blage, ali Škode su jedne od najkvalitetnijih europskih automobila, godinama u vrhu svih izbora kvalitete, tako da pljuvanje po Česima mislim da baš i ne stoji..

I još za kraj tko će pobijediti? Dajem 80% Irisbusu!! Zašto?? Zato jer preko talijanskih banaka su uletili na ex Yu tržište. U Hrvatskoj su uspjeli ući već u 3 veća grada, plus jedan bi isto mogao ubrzo , a to su sve gradovi gdje nikad nisu bili..
Zatim Iveco kamioni su uspjeli proći i na natječaju za Hrvatsku vojsku, a i ono zanimljivije i zagrebačka Čistoća d.o.o ih je kupila nakon godina i godina kupovanja Mercedesa.
Čuo sam da su i u Novom Sadu komunalci kupili Ivece, tako da očito i tamo veze rade...

Ako ima tko kakvih pitanja recite ;)
crobus
Član
 
Postovi: 809
Pridružio se: Sre Jul 16, 2008 7:31 pm

Postod ferdinand » Čet Nov 19, 2009 4:01 pm

mene interesuje kako objasnjavas cinjenicu da je to "smece" (citaro) najprodavaniji gradski autobus svih vremena, sirom sveta? pa nisu valjda toliki prevoznici pokupovali nesto sto im je neisplativo? da ne bude zabune, ja nisam fan mercedesa ;)
Korisnikov avatar
ferdinand
Član
 
Postovi: 1025
Pridružio se: Sub Feb 16, 2008 4:26 pm
Lokacija: Dubai

Postod crobus » Čet Nov 19, 2009 4:09 pm

Ako malo pogledaš i raspitaš se, na većini natječaja po Njemačkoj je Mercedes ponuđač sa najnižom cijenom. MAN je npr. puno skuplji.
Druga stvar je da Mercedes ima ime, a i dobru sevisnu mrežu diljem svijeta i nažalost živi na staroj slavi.
Pa pogledaj samo Setre 400, prodaju se ko lude, ili novi Cityliner npr., a di je to od Setri 300 i 200 i starog Cityja.

U ZGBu imamo i O405N2 i oni su miljama kvalitetniji autobusi od Šitara.

A što se tiče zadovoljstva Šitarom dovoljno govori što mnogi gradovi koji su tradicionalno Mercedesovi u samoj Njemačkoj se okreću poljskom Solarisu, Volvu i ostalima..

Generalno gledano svi ovi novi proizvodi su postali loši, doslovce se štampaju na pokretnoj traci i kvaliteti se više ne daje dovoljna pažnja.

Ja sam godinama bio zaljubljenik u Mercedes, ali ovo što nam s gradskim autobusima su prezentirali je užas.

Nažalost ide se na šminku, a kvaliteta je ostala u 90-ima i 80-ima...
crobus
Član
 
Postovi: 809
Pridružio se: Sre Jul 16, 2008 7:31 pm

Postod ferdinand » Čet Nov 19, 2009 4:21 pm

sa ovim se moram sloziti :) nekada su se stvari pravile da traju, danas je to sve konfekcija...
Korisnikov avatar
ferdinand
Član
 
Postovi: 1025
Pridružio se: Sub Feb 16, 2008 4:26 pm
Lokacija: Dubai

Postod Iosis » Čet Nov 19, 2009 11:41 pm

Mercedes je stekao ime, pa tako ne mora više da pravi kvalitetno, a skup je zbog toga što pored autobusa kupuješ i ime. Ista stvar kao kad kupuješ Ferarri ili Lamborgini i Porche. A to što više se ne pravi da traje, pa i proizvođači došli ''pameti'' :D šta će da prodaju novo, ako ono staro još nije za bacanje. :)
Toliko laži oko jedne mačke...
Ako si vozač, uvjek si kriv, bez obzira na pravila...
Iosis
Član
 
Postovi: 2315
Pridružio se: Pet Jan 30, 2009 2:37 pm
Lokacija: Doboj / Novi Sad

PrethodniSledeća

Povratak na Gradski prevoz u Novom Sadu

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju