Logo

Novi sistem naplate karata

Slike i rasprave o gradskom prevozu u Novom Sadu, privatni prevoznici, linije, vozni parkovi.

Novi sistem naplate karata

Postod leif aka paparazzo » Čet Nov 19, 2009 2:45 am

Ova tema se uglavnom potezala po vestima i drugim temama, a s obzirom da
je skoro bio ponovljen tender i da nisam dobio odgovor na temi o CNG zanima me kakvi su ovde rezultati?
Korisnikov avatar
leif aka paparazzo
Član
 
Postovi: 519
Pridružio se: Sub Feb 09, 2008 2:58 am
Lokacija: Novi Sad

Novi sistem naplate karata

Sponzor

 

Postod cone » Čet Nov 19, 2009 10:26 am

Ono što se zna iz medija, to je da su se uglavnom isti ponuđači javili i ovaj put. Ko će biti najpovoljniji i najsupešniji ponuđač, videćemo za nedelju dana. Ja za sad nemam nikakvih nezvaničnih inofrmacija.
Korisnikov avatar
cone
Gazda
 
Postovi: 10189
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 12:49 pm
Lokacija: Novi Sad

Postod MILAN » Pet Nov 20, 2009 4:57 pm

Iskren da vam budem voleo bih da taj tender konacno i uspe ,ali skeptik sam po tom pitanju i dalje.
Korisnikov avatar
MILAN
Profesionalni vozač
 
Postovi: 540
Pridružio se: Uto Mar 24, 2009 6:10 pm
Lokacija: Temerin

Postod deni » Pet Nov 20, 2009 8:30 pm

u odnosu na predhodni tender,ovaj je raspisan na medjunarodnom nivou i javile su se dve evropske firme.Neznam im tačno ime.Jedna belgijanska firma zadovoljava sve kriterijume i velike su šanse da dobiju posao.
deni
Član
 
Postovi: 293
Pridružio se: Pet Feb 08, 2008 12:19 am
Lokacija: London UK

Postod cone » Pon Nov 23, 2009 10:03 am

I prethodni su bili međunarodni, a i dotična belgijska firma se već bila pojavljivala.
Korisnikov avatar
cone
Gazda
 
Postovi: 10189
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 12:49 pm
Lokacija: Novi Sad

Postod MILAN » Pon Nov 23, 2009 2:21 pm

Ko je razumeo prethodnu konstataciju shvatice,vidim da si ti cone razumeo sta sam napisao.
Korisnikov avatar
MILAN
Profesionalni vozač
 
Postovi: 540
Pridružio se: Uto Mar 24, 2009 6:10 pm
Lokacija: Temerin

Postod cone » Pet Nov 27, 2009 8:17 pm

Posao je dobio Simens doo iz Beograda i Margento R&D doo Slovenija, verovatno kao "joint-venture", tj. zajednički nastup. Ako se niko ne žali komisiji za zaštitu prava, stižu nam karte elektronske, a Almex mašinice konačno mogu u muzej (mada bi ih verovatno i iz muzeja izbacili kao starudiju...).
:D
Korisnikov avatar
cone
Gazda
 
Postovi: 10189
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 12:49 pm
Lokacija: Novi Sad

Postod leif aka paparazzo » Pet Nov 27, 2009 9:29 pm

o nije li moguce ...
Korisnikov avatar
leif aka paparazzo
Član
 
Postovi: 519
Pridružio se: Sub Feb 09, 2008 2:58 am
Lokacija: Novi Sad

Postod MILAN » Sub Nov 28, 2009 6:48 pm

Iskreno me raduje zato sto je pobedio simens,mada smo mi vozaci navikli na zvuk starog dobrog almeksa.
Korisnikov avatar
MILAN
Profesionalni vozač
 
Postovi: 540
Pridružio se: Uto Mar 24, 2009 6:10 pm
Lokacija: Temerin

Postod s215hdh » Sub Nov 28, 2009 7:36 pm

Navika je cudna stvar... Navikli da ih tucem ovim za cipele i ni nasta drugo ne reaguju :)

Odvicicete se, kolega :D
s215hdh
Profesionalni vozač
 
Postovi: 5598
Pridružio se: Sub Feb 09, 2008 5:47 pm
Lokacija: Negde po svetu

Postod choksi » Ned Nov 29, 2009 6:18 pm

Nisu imali gde da ih zašrafe u nove mečke pa su morali da se modernizuju.
choksi
Član
 
Postovi: 339
Pridružio se: Ned Sep 14, 2008 6:13 pm

Postod cone » Sre Dec 09, 2009 3:14 pm

Još ne znam u čemu će se sastojati i kako će funkcionisati taj sistem elektronske naplate u Novom Sadu, ali evo jedna fotografija kako se to radi u Lisabonu. Na slici je beskontaktni čitač čip-kartice (komercijalni naziv u Lisabonu je "Viva"). Ukoliko je po očitavanju sve u redu, upali se desno zeleni indikator, a na displeju piše "Srećan put". :)

Image

Izvor: Carris
Korisnikov avatar
cone
Gazda
 
Postovi: 10189
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 12:49 pm
Lokacija: Novi Sad

Ništa

Postod NS021 » Ned Dec 13, 2009 9:34 pm

Ništa od svega toga i dalje ide kucanje karte u busu neko se žalio na tender i tender propada po ko zna koji put! :evil: :twisted: A ovu VIVA karticu ćemo i dalje samo da gledamo na slici nažalost! Dokle ovako ne znam :?: Ovako može sto godina uvek se neko žali i obara tendere kao ako nisam ja dobio nećeš ni ti! :roll: :idea:
NS021
Član
 
Postovi: 9
Pridružio se: Sub Nov 28, 2009 11:35 pm

Re: Ništa

Postod deni » Ned Dec 13, 2009 9:46 pm

NS021 je napisao:Ništa od svega toga i dalje ide kucanje karte u busu neko se žalio na tender i tender propada po ko zna koji put! :evil: :twisted: A ovu VIVA karticu ćemo i dalje samo da gledamo na slici nažalost! Dokle ovako ne znam :?: Ovako može sto godina uvek se neko žali i obara tendere kao ako nisam ja dobio nećeš ni ti! :roll: :idea:


Ako se neko žalio nemora značiti da je tender oboren.Ima dva stepena žalbe,pa ako je žalba osnovana i opravdana tek onda se pristupa obaranju tendera.Rok za žalbu je čini mi se 8dana i toliko i traje rok za odgovor na žalbu.Tako da još uvek ima šanse da se ne obori tender.
deni
Član
 
Postovi: 293
Pridružio se: Pet Feb 08, 2008 12:19 am
Lokacija: London UK

Postod Iosis » Ned Dec 13, 2009 10:28 pm

Ma tenderi su jedno veliko s****! Jeste da su oni nastali pod izgovorom da nema mućki i namještanja, ali prc, ima i te kako da ima.
Još jedna negativna strana tendera je da često prođe ponuđač koji i neće baš odradi najbolje taj posao.
Znam iz prve ruke, ćale radi posao koji ide preko tendera, pa tako da se često dešava da prođe neko drugi koji je ponudio nižu cjenu, iako taj ima uređaje koji su slabijeg kvaliteta i lošije će da odradi taj posao. Mnogi ne gledaju na ono šta kupuju nego samo na cjenu.
Toliko laži oko jedne mačke...
Ako si vozač, uvjek si kriv, bez obzira na pravila...
Iosis
Član
 
Postovi: 2315
Pridružio se: Pet Jan 30, 2009 2:37 pm
Lokacija: Doboj / Novi Sad

Sledeća

Povratak na Gradski prevoz u Novom Sadu

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju