Logo

Fotografije autobusa koji više ne voze

Slike i rasprave o gradskom prevozu u Novom Sadu, privatni prevoznici, linije, vozni parkovi.

Re: Fotografije autobusa koji više ne voze

Postod cone » Sre Nov 22, 2017 12:15 am

Tuga. :(
Korisnikov avatar
cone
Gazda
 
Postovi: 10189
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 12:49 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Fotografije autobusa koji više ne voze

Sponzor

 

Re: Fotografije autobusa koji više ne voze

Postod Sloba » Pet Dec 01, 2017 11:59 pm

Slike iz naftalina! Kopajući po arhivi naleteo sam na slike koje sam napravio 12. juna 2005. godine, dva dana pre nego što ću napuniti 8 godina. :)

Autobusi sa ovih slika više nisu u voznom parku, a takođe i jedan terminal sa slike nije aktivan. Vraćamo se na Riblju pijacu, gde #806 čeka polazak ka Sr. Karlovcima, #476 na kružnoj liniji 11 i Heuliez #805 ka Kovilju.
Image[2005] Novi Sad, Riblja pijaca by Slobodan Kostic, on Flickr

#806 na peronu 10. ;)
Image[2005] Heuliez GX-44 by Slobodan Kostic, on Flickr
Image[2005] Heuliez GX-44 by Slobodan Kostic, on Flickr

#804 na železničkoj stanici. Nisam siguran koje linije su kretale odavde, s obzirom da danas kreću 22 - 24, koje su tada bile na Ribljoj. Moguće je da su ovo bili polasci ka Rumenci. :?
Image[2005] Heuliez GX-44 by Slobodan Kostic, on Flickr

Iako nije porušena, okretnica Novo Naselje danas potpuno drugačije izgleda. I to bez #447, iza kog se vidi neki od poslednje serije B10M-ova. :)
Image[2005] Volvo B58/Neobus by Slobodan Kostic, on Flickr
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Fotografije autobusa koji više ne voze

Postod dufko » Pet Dec 08, 2017 8:47 pm

Sloba je napisao:#804 na železničkoj stanici. Nisam siguran koje linije su kretale odavde, s obzirom da danas kreću 22 - 24, koje su tada bile na Ribljoj. Moguće je da su ovo bili polasci ka Rumenci. :?

Odatle su polazili 41, 42 i 43

Послато са Lenovo P1m уз помоћ Тапатока
dufko
Član
 
Postovi: 108
Pridružio se: Uto Feb 26, 2008 2:22 pm
Lokacija: Silbaš

Re: Fotografije autobusa koji više ne voze

Postod Sloba » Pet Dec 08, 2017 8:49 pm

Tako sam i mislio. A ka Temerinu su išli od lokomotive? :D
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Fotografije autobusa koji više ne voze

Postod FiuMAN » Sub Dec 09, 2017 5:22 pm

Ove prve slike sa terminala iako imaju 12 godina i slikalo ih je dijete od 8 godina izgledaju 10 puta bolje nego mnoge koje danas viđamo na forumu od "iskusnih" članova
FiuMAN
Član
 
Postovi: 998
Pridružio se: Uto Feb 21, 2012 9:50 am

Re: Fotografije autobusa koji više ne voze

Postod Kesha » Sub Dec 09, 2017 5:52 pm

Ništa čudno :wink: Već ko zna koliko puta napisano, ali očigledno da postoji potreba i da se ponovi s vremena na vreme da se oko za fotografiju ili ima ili nema. Podrazumeva se da je potrebno i malo mašte, odnosno osećaj za interesantan kadar. Neko može da slika 100 godina i da apsolutno ne načini nikakav napredak, a neko će sa nekoliko fotografija već razviti gore pomenute osobine. Drago mi je što imamo baš dosta članova koji nas redovno "snabdevaju" fenomenalnim fotkama :D
Kesha
Član
 
Postovi: 1015
Pridružio se: Pon Nov 30, 2015 9:07 pm

Re: Fotografije autobusa koji više ne voze

Postod FiuMAN » Sub Dec 09, 2017 6:06 pm

Pa još ću shvatit i to da nema svatko "dobro oko" za fotografiju, pa ako ima silnu volju i želju oprostiš mu, al ne razumijem da u 2017. godini još gledamo masu nekvalitetnih fotografija. Najobičniji mobitel koji dobiješ džabe ima solidnu kameru i nije mi jasno kako pojedinci uspiju onako loše slike praviti
FiuMAN
Član
 
Postovi: 998
Pridružio se: Uto Feb 21, 2012 9:50 am

Re: Fotografije autobusa koji više ne voze

Postod Kesha » Sub Dec 09, 2017 7:56 pm

Ne razumem to ni ja, pogotovo što imaju volju da slikaju, a s druge strane je očigledno da ih fotografija ne interesuje, pa im je potpuno sve jedno kako to izgleda, dok god je ciljani objekat na slici. Što se mobilnih telefona tiče, činjenica je da ih sad ima poprilično sa dosta dobrim kamerama. Međutim, ti koji stvarno imaju kvalitetne kamere, dosta i koštaju. Konkretno, ja posedujem Huawei P8 Lite, i ne mogu baš reći da ima dobru kameru. Fokus užasno spor, nedovoljan otvor blende, pa je slikanje moguće samo u idealnim vremenskim uslovima. Čim je količina dnevne svetlosti mala, slike odmah postaju mutne sa gomilom šumova, pa zato i nemam mogućnosti za neko fotkanje od kako se skratio dan, pošto radim isključivo prvu smenu. No, ima ajde da kažemo solidan softver, pa se slike mogu malo doraditi.
Kesha
Član
 
Postovi: 1015
Pridružio se: Pon Nov 30, 2015 9:07 pm

Re: Fotografije autobusa koji više ne voze

Postod Sloba » Sub Dec 09, 2017 8:10 pm

Hvala vam na lepim rečima i praćenju! Da, mene fotografija interesuje od malena, i trudim se da mi nijedna ne liči na onu prethodnu, kako po obradi, tako i po kadru. Naravno da je nekad nemoguće da se razlikuju fotke po kadru, ali bitan je trud koji se ulaže.

Kao što sam naveo u temi sa aktuelnim fotkama, u ovu poslednju seriju sam uložio dosta vremena kako bih napravio sliku gde autobus iskače iz kadra. Sve to sam izveo uz pomoć interneta gde sam tražio iskustva ljudi sa slikanjem zimskih uslova, konkretno snega. Rezultat je vidljiv. :)

Što se tiče telefona, nedavno sam se počastio Nokiom 6, i kamerom sam prezadovoljan. Radi odlično u noćnim uslovima tako da se šum od veštačkog osvetljenja i ne primeti, a pritom nijedan deo slike nije ni podeksponiran ni preeksponiran. ;)
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Fotografije autobusa koji više ne voze

Postod profa_chb » Ned Dec 10, 2017 4:06 pm

Nekaje nokija hairli a ti danam budeš živi zdrav da nas obogatiš slikama slobo :) Pozdrav profa
profa_chb
Mašinski inženjer
 
Postovi: 14067
Pridružio se: Sre Maj 07, 2008 10:28 pm
Lokacija: Beograd

Re: Fotografije autobusa koji više ne voze

Postod cone » Čet Dec 14, 2017 11:04 pm

E, svaka čast, Slobo, na ovom povratku kroz vreme! :D
Korisnikov avatar
cone
Gazda
 
Postovi: 10189
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 12:49 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Fotografije autobusa koji više ne voze

Postod cone » Čet Dec 14, 2017 11:13 pm

Ferdinand mi je skrenuo pažnju na ove fotografije koje su se pojavile na Fejsbuk stranici Stare slike Novog Sada, autori slika nepoznati.
Volvo B58 u centru grada i na današnjem Bulevaru oslobođenja. Fotografije datiraju najverovatnije s početka 70-ih godina. :)

Image
Image
Korisnikov avatar
cone
Gazda
 
Postovi: 10189
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 12:49 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Fotografije autobusa koji više ne voze

Postod Dušan_Ns » Pet Jan 05, 2018 1:16 pm


Volvo b58, najverovatnije #467 :lol: , snimak je iz 1992 :D
Dušan_Ns
Član
 
Postovi: 48
Pridružio se: Pet Nov 17, 2017 7:24 pm

Re: Fotografije autobusa koji više ne voze

Postod cone » Ned Jan 07, 2018 1:50 pm

Odakle je ovo isplivalo? Fantastično! :D
Korisnikov avatar
cone
Gazda
 
Postovi: 10189
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 12:49 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Fotografije autobusa koji više ne voze

Postod ferdinand » Sub Jan 13, 2018 11:05 am

Dušan_Ns je napisao:
Volvo b58, najverovatnije #467 :lol: , snimak je iz 1992 :D


#267 :twisted: 8)

GENIJALNO!! Hvala :)
Korisnikov avatar
ferdinand
Član
 
Postovi: 1025
Pridružio se: Sub Feb 16, 2008 4:26 pm
Lokacija: Dubai

PrethodniSledeća

Povratak na Gradski prevoz u Novom Sadu

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju