Logo

Vesti

Slike i rasprave o gradskom prevozu u Novom Sadu, privatni prevoznici, linije, vozni parkovi.

Postod DraganNish » Pet Feb 27, 2009 2:42 pm

Iosis je napisao:Izvinjavam se za off ali moram da kazem. U NS sam godinu i po dana i od tada samo sam jednom se vozio bez karte (bilo je to prve sedmice u NS nisam imao jos pokaznu a bila je uzasna guzva u busu tako da nisam stigao do vozaca). Inace kupujem stalno markice, ali ono sto mi smeta kod kontrole je to sto se desava i skoro je bio isti slucaj. Vozio sam se na liniji 12 usla je kontrola, zapisala je nekog momka koji nije jos kupio markicu (bio je datum 6-7 februar), ali imao je pokaznu i markicu od proslog mjeseca, zapisali su jos jednog momka, a mladji muskarac koji je kontrolor pustio jednu djevojku koja nije imala karte ali je sredjena, grudi na izvolte, suknja iznad koljena i da ne opisujem dalje. Malo je flertovala sa kontrolorom i on ju je pustio bez prijave.
Mene da je uvatio bez karte ne bi se bunio kriv sam, ali bih se bunio i ne bi zelio da platim kazu, nit bi ikad vise platio kartu da mene kazni, a drugog ne.

Za one osobe koje imaju mesto prebivalista dalje od 200km u tom gradu,ne moraju se brinuti da ce im stici kazna,jer im GSP-u prestaje nadleznost tuda,problem nastaje kada se trebaju vaditi markice u tome gradu,ostalo nicht...i da...blam ako se neko posrami kada ga neko izbaci :)
Dobrodosli u Kambodzu
DraganNish
Član
 
Postovi: 1058
Pridružio se: Sub Apr 19, 2008 9:53 pm
Lokacija: NRJ-Nis

Sponzor

 

Postod Iosis » Pet Feb 27, 2009 2:44 pm

cone je napisao:Imaš slučajeva kad hormoni utiču na rasuđivanje na radnom mestu...
:roll:


pa dobro shvatam ja to i ja sam gledao tu djevojku bas je riba i po ali onda nemoj ni ostale kaznit nego eto kao na racun nje pusti ili i nju kazni. U ostalom na poslu je nije u kaficu pa da flertuju.
Ja vjerujem kada bi tako nesto pokusao sa zenskim kontrolorom da bi prosao sa kaznom.

P.S. Sramota je ne platit kartu, pogotovo kada vidim tako nekoga kao sto je ona sredjena i skockana, a zao joj dati 40 din za kartu ili nije zao dati na pivu i *ebene cigare po 100 din i vise.
Iosis
Član
 
Postovi: 2315
Pridružio se: Pet Jan 30, 2009 2:37 pm
Lokacija: Doboj / Novi Sad

Postod volvos » Pet Feb 27, 2009 3:06 pm

To nije stigao da kupi kardu ne opravdava slučaj.Lepo piše ulaz na prva vrata,da je hteo da kupi ušao bi na prva a ne na zadnja pa da se gura kroz ceo bus
Image
volvos
Član
 
Postovi: 4167
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 8:11 pm
Lokacija: Temerin

Postod cone » Sre Apr 01, 2009 8:56 am

Da li ste primetili da je počelo reprogramiranje displeja?
Naime, "sinoć mi je javljeno" da je #746 (ja mislim) na liniji 5 imao ispis u 2 reda, a video sam i fotografiju.
Jutros sam i sam video #852 na istoj liniji, takođe sa dvorednim ispisom. I na prednjem i na desnom displeju. :)
Korisnikov avatar
cone
Gazda
 
Postovi: 10189
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 12:49 pm
Lokacija: Novi Sad

Postod leif aka paparazzo » Sre Apr 01, 2009 1:18 pm

cone je napisao:Da li ste primetili da je počelo reprogramiranje displeja?
Naime, "sinoć mi je javljeno" da je #746 (ja mislim) na liniji 5 imao ispis u 2 reda, a video sam i fotografiju.
Jutros sam i sam video #852 na istoj liniji, takođe sa dvorednim ispisom. I na prednjem i na desnom displeju. :)


bas sam ovo isto zeleo da konstatujem da su poceli fontovi na displejima da se menjaju, video sam juce 831 sa natpisom u 2 reda - Prevoz lica sa hendikepom
Korisnikov avatar
leif aka paparazzo
Član
 
Postovi: 519
Pridružio se: Sub Feb 09, 2008 2:58 am
Lokacija: Novi Sad

Postod MILAN » Sre Apr 01, 2009 5:18 pm

Tacno je to sto si primetio na displejima. Naime, nisu samo izmenjena velicina i izgled slova vec i izgled brojeva, koji su sada nalik brojevima displeja na popularnim "6"-cama.
Korisnikov avatar
MILAN
Profesionalni vozač
 
Postovi: 540
Pridružio se: Uto Mar 24, 2009 6:10 pm
Lokacija: Temerin

Postod Huanita » Sre Apr 01, 2009 7:58 pm

E i ja sam sad malo pre videla isto to,na liniji 5,nisam sigurna koji je broj busa bio...lepo izgleda :)
Disen que el que no ariesga,no gana...Pero no es bueno ariesgar cuando tienes mucho que perder...
Korisnikov avatar
Huanita
Član
 
Postovi: 343
Pridružio se: Sre Avg 06, 2008 8:18 pm
Lokacija: Novi Sad

Postod Sloba » Sre Apr 01, 2009 8:15 pm

Sad ispada da sam ja ovo zadnji video, u stvari juče sam video ali zaboravio da prijavim, zaista lepo deluje jedino što na liniji 68 ide ovako displej:

1. Novi Sad
2. Institut
3. Bocke


:roll:
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Postod cone » Čet Apr 02, 2009 8:47 am

MILAN je napisao:Tacno je to sto si primetio na displejima. Naime, nisu samo izmenjena velicina i izgled slova vec i izgled brojeva, koji su sada nalik brojevima displeja na popularnim "6"-cama.

Juče sam video #896 na petici, i zaista sam primetio da je font nalik na Novatronikove displeje. Podsećanja radi, Citte imaju "Buse" displej.
Korisnikov avatar
cone
Gazda
 
Postovi: 10189
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 12:49 pm
Lokacija: Novi Sad

Postod volvos » Čet Apr 02, 2009 9:56 am

Mora da se neko žalio da ne stigne da pročita ceo ispis na displejima a vozači zalupe vrata i gas......ha ha ha iz ličnog iskustva
Image
volvos
Član
 
Postovi: 4167
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 8:11 pm
Lokacija: Temerin

Postod ferdinand » Čet Apr 02, 2009 11:03 am

skrnavi putnici! dok nisu imali displeje, kukali su, sad im ni ovo ne odgovara :roll:
Korisnikov avatar
ferdinand
Član
 
Postovi: 1025
Pridružio se: Sub Feb 16, 2008 4:26 pm
Lokacija: Dubai

Postod Iosis » Čet Apr 02, 2009 6:48 pm

Vidio sam danas jedan sa novim natpisima, vise mi se svidja stari nacin jer bolje se vidi iz daleka i lakse je procitati. Na stare natpise nemam nikakvu primjedbu, OK su sasvim. A sto se tice toga kuda koji ide, pa ima na stajalistu pise kuda ide linija, vidis br linije i sta ce ti vise. :roll:
Iosis
Član
 
Postovi: 2315
Pridružio se: Pet Jan 30, 2009 2:37 pm
Lokacija: Doboj / Novi Sad

Postod cone » Pet Apr 03, 2009 8:31 am

Nekad to nije dovoljno. Volvos će ti potvrditi da i pored velikih i vidljivih displeja, neki putnici za svaki slučaj pitaju vozča da li je to ta linija...
:roll:
Korisnikov avatar
cone
Gazda
 
Postovi: 10189
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 12:49 pm
Lokacija: Novi Sad

Postod volvos » Pet Apr 03, 2009 9:21 am

u glavnom radim jednu liniju i iste polaske 5 dana u nedelji i dolaze mi isti putnici i svaki dan u isto vreme me pitaju koji je ovo bus i koja je linija i da li mogu da uzmu 24 SATA
Image
volvos
Član
 
Postovi: 4167
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 8:11 pm
Lokacija: Temerin

Postod Sloba » Pet Apr 03, 2009 1:03 pm

Evo da potvrdim volvosovu informaciju iskustvom od juče kad sam se sa njim vozio. Naime kod GSP-a izlazi jedna baba i pita: "Jel mogu da uzmem 24 sata?" Zatim kod ex C marketa na Novom Naselju ulazi neki deda i pita da li je ovo devetka iako je pogledao tri puta na displej.
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

PrethodniSledeća

Povratak na Gradski prevoz u Novom Sadu

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju