Logo

Vesti

Slike i rasprave o gradskom prevozu u Novom Sadu, privatni prevoznici, linije, vozni parkovi.

Re: Vesti

Postod cone » Pon Apr 02, 2018 11:06 pm

Ne čini ti se. Bilo je žutih, plavih, a sad evo i crvenih... :roll:
Korisnikov avatar
cone
Gazda
 
Postovi: 10189
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 12:49 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Vesti

Sponzor

 

Re: Vesti

Postod gibanica » Čet Apr 05, 2018 5:23 pm

Vidim da na celom forumu niko nije na sledeci nacin komentarisao moguce jer je neki dogovor da se o tome ne prica ali Beks druze recicu ti sta mislim i stvarno ne bih voleo da se neko nadje prozvan.

ne strajkuju oni iz dosade. Oni strajkuju jer je sad momenat, kad se firma raspada, kolege idu u nemacku, ovo je momenat, a oni su u mogucnosti. Jer voze novi sad.
Taj nesretnik sto nije skrenuo na okretnicu mozda je na PP poslu mozda je na tri meseca ugovora pa misli nece mu produziti ako skrene u safarikovu, a prvi mu je posao i srecan je i sa tih 40.000, pa boji se covek. Lako je strajkovati kad ti u ugovoru pise neodredjeno. Meni je prvih 40.000 bilo ko kuca veliko jer do tada nisam imao platu a imao sam vec 27-28 god.

Zamisli da ne daj boze imas nekog kome treba lekarska pomoc, a lekari stupe u strajk.

Hoce platu od 72-75.000 eeeej 700 evra vozac je****g autobusa da ima u srbiji gde lekar opste prakse u novom sadu ima nesto ispod 55.000?! Sa specijalizacijom 57.000 u KC u kamenici.

po sistematizaciji radnih mesta u jgspns za vozaca moze da se zaposli lice sa IV/III stepenom SS.
A koliko lekar ima skole? 5 godina drljanja ultra teskog faksa plus ne daj boze specijalizacija..dok je vozas sa trogodisnjom do tad vec napabircio 10 godina staza u knjizicu.
Postavlja se pitanje zasto lekari ne strajkuju jel? Zato sto jos uvek nemaju alternativu kao vozaci. U rumuniji su plate lekara od 2015 god od 2-4.000 evra, bas zbog odlazaka..ali ne i vozacima.

Dal je firma sposobna ili ne to ne polemisem, autobusi jesu truli ali ovakav zahtev je po mom misljenju ultra bezobrazan.

Uvek sam na strani radnika ali grad ne treba da pravi izuzetke, jer ce stvoriti zacaran krug sutra. Izacice na ulicu lekari, policija, taksisti, vojska.
Da li je ta cuvena odgovornost vozaca pri voznji od 50kmh na koju se pozivaju pri razgovoru o plati veca od odgovornosti lekara, policajca, ili ne dajboze vojnika. Ako pocnu nemiri vojnik ugovorac ce i tad imati 34.000 platu kao i u miru.

Ako grad ne zeli da bude monopolista, nek uvede privatnike koji ce pokrivati sto gsp ne moze. A vozacima kojima se ne dopada, slobodno nek idu gde im je bolje. Ili kod privatnika ili u nemacku.
Ovde je problem sto oba pregovaraca nemaju onu stvar, grad zbog populizma ne moze da kaze ne moze, a vozaci koji nisu do sad otisli da kazu, idemo u nemacku. Status quo.
gibanica
Član
 
Postovi: 197
Pridružio se: Uto Apr 30, 2013 8:00 pm
Lokacija: novi sad

Re: Vesti

Postod cone » Pet Apr 13, 2018 2:47 pm

Milovan Amidžić novi direktor GSP-a

Pravnik Milovan Amidžić biće postavljen za vršioca dužnosti direktora Javnog gradskog saobraćajnog preduzeća "Novi Sad", saznaje 021.rs.

Odbornici gradskog parlamenta potvrdiće na današnjoj sednici ovu odluku. Amidžić na novu funkciju dolazi posle ostavke koju je podneo na mesto v.d. direktora "Stana", gde će ga zameniti Radojičić.

On će biti v.d. direktora GSP-a do imenovanja direktora na osnovu javnog konkursa, najduže do godinu dana.

Amidžić je rođen 1981. godine, a do sada je bio zaposlen u preduzećima "Agrocoop" i "Fertil". Bio je zamenik načelnika Gradske uprave za opšte poslove, predsednik Nadzornog odbora "Zoohigijene", šef Službe za zajedničke poslove Grada Novog Sada, te v.d. direktora "Stana".

Osim novog direktora, odbornicima u Skupštini grada predloženi su i novi članovi Nadzornog odbora GSP-a. Tako će Miladin Zurovac biti predsednik Nadzornog odbora, dok se Gordana Pirner imenuje za članicu odbora.

Smene u vrhu GSP-a dolaze posle najave generalnog štrajka i sastanka bivšeg rukovodstva sa gradonačelnikom Milošem Vučevićem, o čemu možete da čitate OVDE.
...

Skupština na današnjoj sednici razmatra nekoliko izveštaja o radu i investicijama za 2017. godinu, kao i izveštaje o radu gradskog Zaštitnika građana i Pravobranilaštva Novog Sada, te niz urbanističkih planova. Više o tome OVDE.

Autor: Zoran Strika - strika@021.rs
Korisnikov avatar
cone
Gazda
 
Postovi: 10189
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 12:49 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Vesti

Postod cone » Pet Apr 13, 2018 3:43 pm

Ikarbusu novi posao za Novi Sad

JGSP “Novi Sad” zemunskom Ikarbusu dodelio danas novi posao za isporuku 5 niskopodnih solo autobusa.

U otvorenom postupku javne nabavke za pet solo niskopodnih autobusa na dizel pogon, danas je ugovor dodeljen zemunskoj fabrici „Ikarbus“ i austrijskoj kompaniji „Abeks“ (zajednička ponuda). Vrednost nabavke je 84.639.500 dinara (bez PDV).

Novom nabavkom vozni park JGSP „Novi Sad“ biće bogatiji za 12 autobusa, s obzirom da je krajem marta isporučeno kupljenih sedam „Ikarbusovih“ solo vozila koja se već nalaze u saobraćaju.

Putnici su već upoznati sa ovakvim tipom autobusa, budući da su prethodne nabavke solo i zgobnih autobusa takođe bile iz „Ikarbusove“ serije. U poslednje tri godine kupljena su 42 autobusa koja su na dizel pogon i klimatizovana, imaju tapacirana sedišta, elektronske displejeve i ugrađene platforme za olakšan ulazak osobama sa invaliditetom.

Image

Image

Foto JGSP Novi Sad
Korisnikov avatar
cone
Gazda
 
Postovi: 10189
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 12:49 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Vesti

Postod roadcrasher » Pet Apr 13, 2018 9:52 pm

Sta ima Abex sa kupovinom auta?
roadcrasher
Član
 
Postovi: 1027
Pridružio se: Sre Jan 22, 2014 7:05 am

Re: Vesti

Postod becks89 » Ned Apr 15, 2018 8:02 pm

gibanica je napisao:Vidim da na celom forumu niko nije na sledeci nacin komentarisao moguce jer je neki dogovor da se o tome ne prica ali Beks druze recicu ti sta mislim i stvarno ne bih voleo da se neko nadje prozvan.

ne strajkuju oni iz dosade. Oni strajkuju jer je sad momenat, kad se firma raspada, kolege idu u nemacku, ovo je momenat, a oni su u mogucnosti. Jer voze novi sad.
Taj nesretnik sto nije skrenuo na okretnicu mozda je na PP poslu mozda je na tri meseca ugovora pa misli nece mu produziti ako skrene u safarikovu, a prvi mu je posao i srecan je i sa tih 40.000, pa boji se covek. Lako je strajkovati kad ti u ugovoru pise neodredjeno. Meni je prvih 40.000 bilo ko kuca veliko jer do tada nisam imao platu a imao sam vec 27-28 god.

Zamisli da ne daj boze imas nekog kome treba lekarska pomoc, a lekari stupe u strajk.

Hoce platu od 72-75.000 eeeej 700 evra vozac je****g autobusa da ima u srbiji gde lekar opste prakse u novom sadu ima nesto ispod 55.000?! Sa specijalizacijom 57.000 u KC u kamenici.

po sistematizaciji radnih mesta u jgspns za vozaca moze da se zaposli lice sa IV/III stepenom SS.
A koliko lekar ima skole? 5 godina drljanja ultra teskog faksa plus ne daj boze specijalizacija..dok je vozas sa trogodisnjom do tad vec napabircio 10 godina staza u knjizicu.
Postavlja se pitanje zasto lekari ne strajkuju jel? Zato sto jos uvek nemaju alternativu kao vozaci. U rumuniji su plate lekara od 2015 god od 2-4.000 evra, bas zbog odlazaka..ali ne i vozacima.

Dal je firma sposobna ili ne to ne polemisem, autobusi jesu truli ali ovakav zahtev je po mom misljenju ultra bezobrazan.

Uvek sam na strani radnika ali grad ne treba da pravi izuzetke, jer ce stvoriti zacaran krug sutra. Izacice na ulicu lekari, policija, taksisti, vojska.
Da li je ta cuvena odgovornost vozaca pri voznji od 50kmh na koju se pozivaju pri razgovoru o plati veca od odgovornosti lekara, policajca, ili ne dajboze vojnika. Ako pocnu nemiri vojnik ugovorac ce i tad imati 34.000 platu kao i u miru.

Ako grad ne zeli da bude monopolista, nek uvede privatnike koji ce pokrivati sto gsp ne moze. A vozacima kojima se ne dopada, slobodno nek idu gde im je bolje. Ili kod privatnika ili u nemacku.
Ovde je problem sto oba pregovaraca nemaju onu stvar, grad zbog populizma ne moze da kaze ne moze, a vozaci koji nisu do sad otisli da kazu, idemo u nemacku. Status quo.

Suditi o nečijem obrazovanju na osnovu radnog mesta ti je jako primitivno, među tim "je**nim" šoferima ima mnogo fakultetski obrazovanih ljudi. Mislim, ako je taj fakultet ogledalo obrazovanja. Sa druge strane, ako ćemo tako koliko ti lekari vajni pobiše ljudi u poslednjih par godina, nešto mi se čini mnogo više nego vozači. Ništa nije sjajno i bajno, nijedna profesija i ne treba tako posmatrati.
Ono što ti je pogrešno, ne trebaju da imaju jer drugi nemaju? Pa čekaj, trebaju li vozači da se bore za prava lekara ili to sami lekari moraju da rade. A zašto se oni ne bune, evo ti što ja znam, a voze se sa mnom bar jedno 15-20 medicinskih radnika, sve do jednog rade preko svog posla privatno. Dakle, sestre neguju privatno, a posao nalaze na svom poslu. Asistenti takođe, lekari rade privatno, neretko i vrbuju za sebe. Druga stvarčica, jako bitna, državna firma, bolovanja koliko voliš, godišnjeg sigurno 21 dan.
E sad, hajmo na vozače, u jednoj Lasti, recimo neki ljudi nisu mogli da iskoriste godišnji iz 2016. (ČITAJ PAŽLJIVO 2016. godine) jer nema ljudi. E sada kada je zastarilo, pojeo vuk magarca, ni para ni godišnjeg. U JGSPu sam čuo slične primere, nije odliv iz JGSPa samo, to je na teritoriji cele ex. SFRJ tako. Plata od 700e je ma koliko tebi smetala, smešna za taj posao, oni ljudi koji su za volanom i u saobraćaju znaju zašto, a Vama sa strane nikad to ne možeš objasniti, jer to ti je ono svima drugima je lako.
Samo jedan dan da sednete na 8h u autobus, posle 2 sata gradske vožnje počeli bi da kočite i Vi sa strane. O tome koliko je to lagan posao govori i činjenica da retko ko dočeka penziju u tom poslu, umiru ljudi od 30 godina, previše stresa i previše odgovornosti koje ni tih 700e ne pokriva. Realnost naše Srbije je drugačija, te je tako kako je i neće to ništa promeniti ni štrajkovi ni bilo šta drugo, jer dok se jedni bore, drugi to pljuju jer oni nemaju.
Priče o nekoj Nemačkoj mogu da pričaju ljudima koji nisu baš najsigurniji ni gde je Subotica, a ne Nemačka. Mesecima unazad slušam bajke od ljudi i opravdanja za odlazak tamo, jeste, veće su plate, a ima tu i faktora kao što je odvojenost od porodice, porezi za samca, život sa najčešće više od 5 nepoznatih ljudi u istom smeštaju i sl. Bajke i maštarije o platama i sličnom retko ko dočeka, istraje do tog statusa, jer naš čovek tamo je jeftina radna snaga, da ne iskoristim izraz rob, nikada neće dostići platu Nemca iako radi i više od njega. Ne znam jel rešenje oterati sve vozače preko, da bi došli do toga da su nam neophodni.
Za bolje uslove svakog od nas treba da se borimo mi sami, a ne neko drugi, sve dok druge omalovažavamo što dižu glas, nema nam pomaka. Ipak, ono što mi se u ovoj priči ne dopada što će još jedno državno preduzeće pustiti da pare uzima neki treći faktor, jer odjednom kao ne može da izdrži sve pritiske i zahteve, pa nije se doselili 3 miliona u Novi Sad, pa da odjednom ne mogu da pokriju sve zahteve.
BALKAN TRANSPORT - Portal posvećen javnom prevozu i prevoznicima na Balkanu!
Reklamiranje svih prevoznika i turističkih agencija do kraja godine na našem sajtu i facebook stranici je POTPUNO BESPLATNO!!!
Kontaktirajte na : marketing@balkantransport.net
Korisnikov avatar
becks89
Član
 
Postovi: 5515
Pridružio se: Sub Sep 29, 2012 8:16 pm
Lokacija: Beograd

Re: Vesti

Postod gibanica » Pon Apr 16, 2018 1:25 am

tema je za vesti nema svrhe da polemišemo.

dal stvarno vredi da povlačimo paralelu brate izmedju hirurga i vozača?
specijalista ili hirurg moze dva sata biti vozač autobusa..ali vozač autobusa ne moze biti hirurg ni tren kolika god osnovna plata bila.

elem..ne kapiram kako ce ima se povecati plata dok god je na snazi "Zakon o privremenom uređivanju osnovica za obračun plata i zarada kod korisnika javnih sredstava ..." (ne znam tačan glomazan naziv zakona) ako se dobro sećam član 4.

Dok Brnabić to ne ukine od povećanja nema ništa. A ako nadju modus izazvaće lančanu reakciju kod drugih korisnika javnih sredstava.
Sve se to odnosi na stalna primanja, dakle ostaje eventualno neka uvećanja ili solidarna pomoć koju su inače već dobili ali je više niko ne pominje.

ali to je tema za neku drugu temu.
gibanica
Član
 
Postovi: 197
Pridružio se: Uto Apr 30, 2013 8:00 pm
Lokacija: novi sad

Re: Vesti

Postod Fipi 494 » Pon Apr 16, 2018 7:38 pm

Moram da prokomentarišem. Gibanica, čudi me da si ljubitelj autobusa a neke stvari nisi razgraničio. Eto, taj lekar opšte prakse, on bukvalno piše kao otpravnik u gradskom prevozu. Izmeri pritisak, pogleda ti grlo, izda uput i ćao. Vikendom ne rade, svaki praznik si kod kuće, lep godišnji odmor...posao u fulu.

E onda dolazi taj vozač. Radi za 50.000ak hiljada, jedan ga danas iseče, drugi je taksista koji stane u jednosmernoj ulici raskusurava se sa mušterijom...posle 100 metara dolaze đubretarci i 10 minuta na njima izgubiš. Dolaziš na okretnicu, onaj autobus ispred tebe na liniji je otišao za garažu, tebi psuju majku što nema autobusa...itd. da ne nabrajam.

Becks je 101% tačno izneo mišljenja, ovaj posao je ispod 80.000 za 7 sati rada po 5 dana u nedelji ništa.

Ne daj Bože nikome, da uzmeš stambeni kredit, žena radi u maksiju, dvoje dece, sa tim parama je ništa. Nije im bilo dosadno da štrakuju
Setra S 431DT :)
Korisnikov avatar
Fipi 494
Otpravnik
 
Postovi: 4033
Pridružio se: Čet Jul 18, 2013 1:37 pm

Re: Vesti

Postod icacar98 » Pon Apr 16, 2018 7:57 pm

Odo ja još dalje u ot, al ovo što je fipi napisao stvarno mi ne ide u glavu, samo izmeri pritisak i pogleda grlo, za razliku od vozača busa ima iza sebe 7 godina integrisanih studija i ko zna koliko hilljada strana položenih za sticanje svog zvanja , gibanica je savim lepo rekao hirurg dva sata može biti vozač busa, a vozač 0 sati hirurg , ovo sve što si ti naveo za vozače dešava se i lekarima , svi im psuju sve živo jer ih ima milion u čekaonici.... da ne dužim, ne mogu da se porede poslovi lekar uvek treba da ima veću platu od vozača, dal je vozaču plata mala jeste mnogima je mala pa trpe ima tolko težih zanimanja pa ne štrajkuju ljudi u državi je situacija takva , tolko ljudi sa fakultetom radi za crkavicu pa su srećni zato što to imaju i toliko, a za tih 80 hiljada na ovu situaciju u državi oću ja sutra da batalim faks i da teram gradski, uslovi ovog štrajka su stvarno bezobrazni što se tiče plata, ja bi stvarno voleo da svi imaju platu kakvu zaslužuju po svom zanimaju al trenutno su svima plate niže nego to što treba da bude i baš od vozača da krene ne bi rekao da može, pre bi rekao da će se ova epoha isto završiti kao i beogradska uvođenjem privatnika, sami smo krivi što se ovako upravlja državom umesto žalbi mora od sebe da počnemo...
Правопис српског језика je napisao:инжињер или инжењер
Пише се и једно и друго.
У војном речнику уобичајено је инжињерија, инжињеријски, инжињерац, а у цивилству грађевински инжењер, машински инжењер, рударски инжењер, саобраћајни инжењер.
icacar98
Član
 
Postovi: 260
Pridružio se: Čet Dec 05, 2013 11:53 pm
Lokacija: Beograd, Srbija

Re: Vesti

Postod becks89 » Pon Apr 16, 2018 8:07 pm

Što idu za lekare, advokate upropaštavaju svoj život dugogodišnjim učenjem, lepo odete položite D sa dva razreda škole i terajte bus, Bog da vas vidi. Sjajni uslovi, dobre plate, divni putnici, verovatno od toga posle dve godine imam visok pritisak. Tog lekara niko nije terao puškom da bude lekar, kao što kažeš idi u Nemačku ako ti je mala plata, što on mora da se školuje?
Za da vadim krv moram vezu da potegnem i da podmažem nešto, a kamoli za ne daj Bože nešto više, da ne pomišljam. Svi oni sede i ćute, a vozači treba da se bore za njihova prava pretpostavljam, pa ako Vam je mala plata, izvolite, 30% rada u štrajku i tražite veće plate. To što su oni nezaintresovani, jel treba da znači da drugi ne smeju da se bore za svoja prava i ko te uopšte ovlašćuje da ti ocenjuješ šta je realna cena rada?
Odakle ti ideja da ti znaš cenu rada nekog posla koga nisi radio?
Ali to je bolest ovog naroda, svi sve znaju i u sve se razumeju, samo da drugome nije bolje nego meni i slično.
Tako da gospodo i klinci koji odlučujete o svom životu, manite se škole idite u nepismene vozače i Bog da Vas vidi.

Poslato sa Huawei Honor 9 uz pomoć Tapatoka
BALKAN TRANSPORT - Portal posvećen javnom prevozu i prevoznicima na Balkanu!
Reklamiranje svih prevoznika i turističkih agencija do kraja godine na našem sajtu i facebook stranici je POTPUNO BESPLATNO!!!
Kontaktirajte na : marketing@balkantransport.net
Korisnikov avatar
becks89
Član
 
Postovi: 5515
Pridružio se: Sub Sep 29, 2012 8:16 pm
Lokacija: Beograd

Re: Vesti

Postod Шоми303 » Pon Apr 16, 2018 9:25 pm

Ја разумем да неко воли аутобусе, и ја сам такав, и готивим возаче, али поредити њихово радно место са радним местом лекара, то стварно нисам хтео да верујем да ће неко написати. Фипи, јеси ли ти реалан? Схваташ ли ти колико је глупо то што си написао? Таква два занимања ти стављаш једно поред другог, колико година уопште имаш ти?

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока
Сва права задржава Somi303, за коришћење контактирати-> www.flickr.com/people/somi303/
profa_chb je napisao:Preterano mašinski razmišljam? Reci mi, molim te, imaš li neki lek za to? Da se učlanim u tvoj Nezavisni sindikat nezadovoljnih suvozača koji poznaju pravo stanje?
Korisnikov avatar
Шоми303
Član
 
Postovi: 1002
Pridružio se: Pet Jul 27, 2012 4:19 pm

Re: Vesti

Postod gibanica » Uto Apr 17, 2018 12:02 pm

Vojmjaoca sta sam procitao?!
Nema svrhe dalje diskutovati.
Ja samo znam cenu svog rada. Diplomirani sam pravnik i rukovodim pravnom sluzbom u javnom preduzeću od 250 zaposlenih.
Moja plata je mesečno od 38.000 do 41.000. dinara.
gibanica
Član
 
Postovi: 197
Pridružio se: Uto Apr 30, 2013 8:00 pm
Lokacija: novi sad

Re: Vesti

Postod cone » Pet Sep 28, 2018 1:47 pm

SAOPŠTENjE ZA JAVNOST

Nova linija 86 do Vrdnika

Od 1. oktobra 2018. godine JGSP „Novi Sad“ uvodi novu autobusku liniju 86 na relaciji Novi Sad –Vrdnik. Tokom sezone (od 01. maja do 30. septembra ) prevoz na liniji 86 u jednom smeru biće realizovan sa deset polazaka, a van sezone sa osam polazaka. Cena pojedinačne karte kupljene u vozilu iznosiće 290 dinara do Iriga i 350 dinara do Vrdnika. Dnevna karta za relaciju Novi Sad – Irig iznosi 645 dinara, a za relaciju Novi Sad – Vrdnik 765 dinara.

U narednom periodu pratiće se funkcionisanje linije, nakon čega će biti urađena ekonomska analiza i utvrdiće se opravdanost daljeg prevoza putnika na ovoj liniji.

Trasa linije 86:
SMER A
Novi Sad MAS -Vrdnik (hotel „Termal“): Međumesna autobuska stanica Novi Sad - Bulevar oslobođenja - Sremska Kamenica – Irig – Vrdnik (hotel „Termal“)
SMER B
Vrdnik (hotel „Termal“) - Novi Sad MAS : Vrdnik (hotel „Termal“) – Irig - Sremska Kamenica - Međumesna autobuska stanica Novi Sad
Korisnikov avatar
cone
Gazda
 
Postovi: 10189
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 12:49 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Vesti

Postod MILE » Pet Sep 28, 2018 3:05 pm

Katastrofa i predugačko, ovo je čist međugrad, a ne znam ni kako je prošlo jer ka Irigu ima gomila polazaka koji imaju vremensku zaštitu.
MILE
Član
 
Postovi: 12938
Pridružio se: Pon Mar 15, 2010 10:57 pm
Lokacija: Šabac

Re: Vesti

Postod d.p » Pet Dec 07, 2018 3:18 pm

JGSP odustaje od kupovine pet solo niskopodnih autobusa na dizel gorivo zbog privatizacije akcionarskog društva „Ikarbus”
VDL Berkhof Axial 100
d.p
Član
 
Postovi: 5315
Pridružio se: Uto Apr 03, 2018 5:15 pm

PrethodniSledeća

Povratak na Gradski prevoz u Novom Sadu

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju