Logo

Vesti

Slike i rasprave o gradskom prevozu u Novom Sadu, privatni prevoznici, linije, vozni parkovi.

Re: Vesti

Postod miljkovac » Pet Mar 19, 2021 12:37 pm

Нова измена на Телепу:

У складу са решењем Градске управе за саобраћај и путеве, 22. марта привремено ће бити измењена траса аутобуских линија број 6 и 12. Због изградње водоводног и канализационог прикључка у Улици Ћирила и Методија 126 Е, аутобуси ће саобраћати на следећи начин:
ЛИНИЈА БРОЈ 6
Смер са Подбаре: Од раскрснице улица Фејеш Кларе и Ћирила и Методија аутобуси ће саобраћати Улицом Фејеш Кларе до раскрснице са Улицом Станоја Главаша, скретаће десно у Улицу Станоја Главаша, десно у Улицу Шарпланинска, лево у Улицу Ћирила и Методија, одакле ће настављати редовном трасом кретања.
Смер из Адица: Од раскрснице улица Ћирила и Методија и Шарпланинске аутобуси ће скретати десно у Шарпланинску улицу, лево у Улицу Станоја Главаша, лево у Улицу Фејеш Кларе до раскрснице са Улицом Ћирила и Методија, одакле ће настављати редовном трасом кретања.
ЛИНИЈА БРОЈ 12
Смер из Центра: Од раскрснице улица Ћирила и Методија и Фејеш Кларе аутобуси ће скретати лево у Улицу Фејеш Кларе, десно у Улицу Станоја Главаша до раскрснице са Улицом Шарпланинска, одакле ће настављати редовном трасом кретања.
Смер из Телепа: Од раскрснице улица Ћирила и Методија и Шарпланинске аутобуси ће скретати десно у Шарпланинску улицу, лево у Улицу Станоја Главаша, лево у Улицу Фејеш Кларе, десно у Улицу Ћирила и Методија, одакле ће настављати већ измењеном трасом кретања.

Извор: http://www.gspns.co.rs/aktuelno
Moji postovi na ovom forumu predstavljaju moje lično mišljenje, iskustva, preporuke ili kritike i savete.
miljkovac
Član
 
Postovi: 317
Pridružio se: Ned Feb 19, 2012 9:45 am

Re: Vesti

Sponzor

 

Re: Vesti

Postod nautilusNS » Uto Mar 23, 2021 4:18 pm

Привремена измена траса за линије: 1, 11а, 11б, 21, 22, 23, 24 и 30 од 24. до 26.3.2021.

Од 24. до 26. марта привремено ће бити измењене трасе аутобуских линија број 1, 11а, 11б, 21, 22, 23, 24 и 30. Због радова на изградњи водоводног и канализационог прикључка у Кисачкој улици код кбр. 61, а у складу са решењем Градске управе за саобраћај и путеве, аутобуси ће на том делу трасе саобраћати на следећи начин:
Линија број 1
Смер ка центру: раскрсница Кисачке улице и Булевара Јаше Томића – (десно) Булевар Јаше Томића – (лево) Булевар ослобођења – (лево) Булевар краља Петра I до Кисачке улице - редовна траса кретања
Смер са Лимана: раскрсница Кисачке улице и Булевара краља Петра I – (лево) Булевар краља Петра I – (десно) Булевар ослобођења – (десно) Булевар Јаше Томића – (лево) Кисачка улица – редовна траса кретања
Линија број 11а
Раскрсница улица Јована Цвијића и Кисачке – (лево) Кисачка улица – (десно) Булевар краља Петра I – (десно) Булевар ослобођења до Железничке станице
Линија број 11б
Аутобуси као полазно стајалиште користиће стајалиште Булевар ослобођења/Булевар Јаше Томића (стајалиште линија број 7а, 10, 14, 15) - Булевар ослобођења - (лево) Булевар краља Петра I – (лево) Кисачка улица – (десно) Улица Јована Цвијића - редовна траса кретања.
Линија број 22, 23 и 24
Смер од Ж.станице: Булевар ослобођења – (лево) Булевар краља Петра I – (десно) Кисачка улица - редовна траса кретања
Смер из места: раскрсница Кисачке улице и Булевара краља Петра I – (лево) Булевар краља Петра I – (десно) Булевар ослобођења до Ж. станице
Линија број 21 и 30
Смер од Ж.станице: аутобуси као полазно стајалиште користиће стајалиште Булеар ослобођења/Булевар Јаше Томића (стајалиште линија број 7а, 10, 14,15) - Булевар ослобођења – (лево) Булевар краља Петра I – (десно) Кисачка улица - редовна траса кретања
Смер из места: раскрсница Кисачке улице и Булевар краља Петра I – (лево) Булевар краља Петра I – (десно) - Булевар ослобођења до Ж. станице

На измењеном делу траса користиће се постојећа стајалишта других линија.

Извор: http://www.gspns.co.rs/aktuelno
nautilusNS
Član
 
Postovi: 85
Pridružio se: Čet Nov 24, 2011 7:29 pm

Re: Vesti

Postod cone » Pet Mar 26, 2021 11:23 am

Eksluzivno! Novi autobusi za Novi Sad! :wink:

Image
Image
Image
Image

Pogledajte celu galeriju fotografija i tekst u našem današnjem članku:

FOTO: Novih 29 autobusa BMC za Novi Sad

Hvala, Stefane!
8)
Korisnikov avatar
cone
Gazda
 
Postovi: 10189
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 12:49 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Vesti

Postod Aleksa083 » Čet Apr 01, 2021 10:22 am

Dobio sam info da su BMCi krenuli za NS.
Sva prava zadržava Aleksa083. Upotreba mojih fotografija u medijima je zabranjena bez moje pismene saglasnosti. Za više fotografija —> https://www.flickr.com/photos/189767500@N03/
Korisnikov avatar
Aleksa083
Član
 
Postovi: 569
Pridružio se: Ned Nov 24, 2019 11:08 pm

Re: Vesti

Postod cone » Čet Apr 01, 2021 10:58 am

Ako nije prvoaprilska šala, napravite im sačekušu za slikanje! :D

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
Korisnikov avatar
cone
Gazda
 
Postovi: 10189
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 12:49 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Vesti

Postod cone » Čet Apr 01, 2021 11:35 am

Nije šala, javila mi se GSP ekipa koja dolazi sa autobusima, trenutno su kod mosta Beška. Dolazi 14 solo i 5 zglobnih, ostali stižu nekoliko sati kasnije!

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
Korisnikov avatar
cone
Gazda
 
Postovi: 10189
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 12:49 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Vesti

Postod cone » Čet Apr 01, 2021 12:24 pm

Stigla prva tura upravo! :)Image

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
Korisnikov avatar
cone
Gazda
 
Postovi: 10189
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 12:49 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Vesti

Postod Aleksa083 » Čet Apr 01, 2021 1:10 pm

Evo od mene po koja od današnje isporuke! :D

ImageBMC Procity 12 CNG by Conecto NS, on Flickr

ImageBMC Procity 12 CNG by Conecto NS, on Flickr

ImageBMC Procity 12 CNG by Conecto NS, on Flickr

ImageBMC Procity 18 CNG by Conecto NS, on Flickr
Sva prava zadržava Aleksa083. Upotreba mojih fotografija u medijima je zabranjena bez moje pismene saglasnosti. Za više fotografija —> https://www.flickr.com/photos/189767500@N03/
Korisnikov avatar
Aleksa083
Član
 
Postovi: 569
Pridružio se: Ned Nov 24, 2019 11:08 pm

Re: Vesti

Postod cone » Čet Apr 01, 2021 4:26 pm

Odlično! Evo upravo je druga tura autobusa stigla! :)

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
Korisnikov avatar
cone
Gazda
 
Postovi: 10189
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 12:49 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Vesti

Postod cone » Čet Apr 01, 2021 6:44 pm

FOTO & VIDEO: BMC autobusi isporučeni Novom Sadu

Danas je u garažu JGSP „Novi Sad“ stiglo 29 novih autobusa na gas turskog proizvođača BMC kupljenih kreditom EBRD.

Image

Tačno godinu dana nakon naše prvoaprilske šale oko novosadskih BMC autobusa, danas su, bez šale, isporučeni novi autobusi. Tada smo zbog vanrednog stanja čekali nekoliko meseci da nam se isporuči prvih 20 zglobnih autobusa. Ti autobusi su stajali do juna u Beogradu u carinskom nadzoru. Novih 29 autobusa je stiglo danas, i to 24 solo autobusa tipa Procity 12 CNG i 5 zglobnih autobusa tipa Procity 18 CNG. Ove autobuse je JGSP „Novi Sad“ kupilo kreditom Evropske banke za rekonstrukciju i razvoj (EBRD) za 5,773 miliona evra nakon što je BMC pobedio na tenderu koji je takođe organizovala EBRD. Pored BMC, na tenderu su učestvovala još dva proizvođača iz Turske, i to turski ogranak proizvođača Mercedes-Benz i Otokar.

dalje...
Korisnikov avatar
cone
Gazda
 
Postovi: 10189
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 12:49 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Vesti

Postod cone » Čet Apr 01, 2021 7:05 pm

Ovo baš nije uobičajeno, ali eto dobili smo danas pesmicu o pristizanju novih autobusa! :D :D :D

JGSP Novi Sad

Jest' da Prvi april
Ovo nije šala
Busevi su novi stigli
Gradu našem hvala

U garažu nešto
Posle šesnaest sati
Konvoj plavi buseva
Poče pristizati

Dva'est četiri solo
I zglobova pet
Rasuti su po garaži
K'o po polju cvet

Ne mogu se nagledati
Ti lepi mašina
Iz Turskog su Izmira
Grada znanog svima

BMC su oni
I idu na gas
Raduju se vozači
I to na sav glas

I putnici biće
Zadovoljni njima
Kada krenu uskoro
Našim drumovima

Odrešili kesu
Čelnici du grada
Kupovali buseve
Oni i do sada

Za naš Gradski ovo
Veliki je dan
Park vozni je osvežen
I ispunjen san

Hadži Marinko Miljanović
Korisnikov avatar
cone
Gazda
 
Postovi: 10189
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 12:49 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Vesti

Postod Aleksa083 » Čet Maj 13, 2021 5:04 pm

Ne znam gde ovo da stavim, pa neka bude u ovoj temi.
Feniksbus (za kog sam sada već poprilično siguran da je #992) kog smo komentarisali pre neki dan zbog toga što je prvi dobio reklamu iz te serije, postao je ustvari mobilni punkt za vakcinaciju. Ne znam šta su unutra uradili, ali nije nemoguće da poskidali sedišta i unutra stavili tipa sto, neke male lavaboe ili ormane, barem su tako uradili u beogradskom Ikaru #3251. Budući da je duže vreme stajao ispred radionice, pretpostavljam da su uradili tako nešto. Evo i slike reklame koju je dobio, na zadnjim vratima se lepo vidi natpis "mobilni punkt za vakcinaciju". :roll:
Image
Sva prava zadržava Aleksa083. Upotreba mojih fotografija u medijima je zabranjena bez moje pismene saglasnosti. Za više fotografija —> https://www.flickr.com/photos/189767500@N03/
Korisnikov avatar
Aleksa083
Član
 
Postovi: 569
Pridružio se: Ned Nov 24, 2019 11:08 pm

Re: Vesti

Postod cone » Čet Maj 13, 2021 5:32 pm

Rekao bih da je dosta sličan izgled totala sa onim u Beogradu.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
Korisnikov avatar
cone
Gazda
 
Postovi: 10189
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 12:49 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Vesti

Postod Aleksa083 » Pet Sep 24, 2021 9:22 pm

Vozači su upravo dobili obaveštenja na službene telefone da u nedelju i ponedeljak zbog neplaćenog gasa i prestanka snabdevanja istog na taj period, neće saobraćati preko 110 gasnih autobusa na ulicama. Radiće samo dizelaši, preko 60% turnusa će biti isključeno.
Sva prava zadržava Aleksa083. Upotreba mojih fotografija u medijima je zabranjena bez moje pismene saglasnosti. Za više fotografija —> https://www.flickr.com/photos/189767500@N03/
Korisnikov avatar
Aleksa083
Član
 
Postovi: 569
Pridružio se: Ned Nov 24, 2019 11:08 pm

Re: Vesti

Postod cone » Pet Sep 24, 2021 10:07 pm

Au! :o

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
Korisnikov avatar
cone
Gazda
 
Postovi: 10189
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 12:49 pm
Lokacija: Novi Sad

PrethodniSledeća

Povratak na Gradski prevoz u Novom Sadu

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju

cron