Logo

Fotografije autobusa iz aktuelnog voznog parka (2)

Slike i rasprave o gradskom prevozu u Novom Sadu, privatni prevoznici, linije, vozni parkovi.

Re: Fotografije autobusa iz aktuelnog voznog parka (2)

Postod Uroš___ » Sub Jan 11, 2020 12:07 am

Danas , 10.01.2020. , sam se družio sa Neobusom #728 na petici.Pre njega je radio Ik-218N #906 mada je isti isključen zbog kočnica , blokiranja točkova na I i III osovini i ne rade mu retarderi , i zbog toga se isti isključuje par puta nedeljno... Kako je #728 ušao u garažu kolega ga je odmah preuzeo za dalji rad.Izašao je iz garaže oko 16:05h i poslat na uključenje u 16:34h , na Temerinski put.

Neobus #728 , onako , može da odradi mada je danas davao znake da se i on isključi za garažu.Neki od tih znakova jesu da gruva na aupuh crn dim koji ulazi i u enterijer autobusa , druga vrata isto ne rade kako treba jer ne reaguju odmah već mora nekoliko puta da se pritisne taster , i zna da izgubi naglo vazduh na svim kočionim kolima.

Sa druge strane , ima solidno grejanje , mada opet nije sjajan za vožnju jer se guši i onda razvlači pogotovo I i II brzinu dok zna i III ponekad.Isto tako vrati nekad u manju i počne nenormalno da škripe kaiševi uz veliku buku samog motora pa dok se sve opet "resetuje".Takođe polazak sa Temerinskog puta u 17:52h je krenuo u 17:58h upravo zbog tog naglog gubljenja vazduha, ikao je pauza bila svega 2 minuta, nije hteo da krene. Posle kraće vožnje bilo je i 10 bara , a samim tim je i malo bolje krenuo da se odaziva na gas.
Evo nekoliko fotografija;
Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
Nešto posle 18h je predata smena u centru , ali je verovatno po dolasku na Avijaciju isključen za garažu da se zameni za nešto pristojnije , da bi mogla da se odradi zadata turaža (trosmenac)...
Image

Image

Image
Korisnikov avatar
Uroš___
Član
 
Postovi: 766
Pridružio se: Pon Dec 26, 2016 12:15 pm

Re: Fotografije autobusa iz aktuelnog voznog parka (2)

Sponzor

 

Re: Fotografije autobusa iz aktuelnog voznog parka (2)

Postod cone » Sub Jan 11, 2020 12:43 am

Naravno da ćemo uvek pohvaliti takav trud, em u kvalitetu fotografija, em u detaljnim opisima stanja vozila uz koje uživam dok čitam.
Forum se čita vise nego ikad jer su ljudi shvatili da je, za razliku od društvenih mreža, forum pregledniji i lakše se dolazi do traženog sadržaja. Ono što je mana je što besplatni hosting sajtovi za slike nestaju preko noći, pa isto tako i mi ostanemo bez tih fotografija.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
Korisnikov avatar
cone
Gazda
 
Postovi: 10189
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 12:49 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Fotografije autobusa iz aktuelnog voznog parka (2)

Postod primo 1 » Sub Jan 11, 2020 4:05 pm

947 preko puta pozorišta

Image
Image
Korisnikov avatar
primo 1
Član
 
Postovi: 559
Pridružio se: Uto Avg 16, 2011 10:02 am
Lokacija: Novi Sad

Re: Fotografije autobusa iz aktuelnog voznog parka (2)

Postod Uroš___ » Sub Jan 11, 2020 7:26 pm

Sad koliko se forum čita ne znam , već sam nedvno napisao da bi bilo bolje kad bi se članovi (barem iz NS) ponovo aktivirali. Ako su u mogućnosti ,jedna informacija ili fotografija nedeljno nije bitno , ali bi svakako bilo lepše da se već objavljuje nešto u ovom podforumu za Novi Sad ako već postoji i da samim tim ponovo zaživi...

No , Cone Hvala još jednom na lepim rečima , a što se tiče reportaža nadam se da je ovo tek njihov početak :wink:
Evo još nekoliko fotografija , 10.01.2020.
Iveco #942 za garažu
Image
Ikarbus #951 posle dužeg vremena van saobraćaja
Image

Image
Neobus #751 isto u Šafarikovoj
Image
Iveco #939
Image
Neobus #735
Image
Neobus #793
Image

Image
Korisnikov avatar
Uroš___
Član
 
Postovi: 766
Pridružio se: Pon Dec 26, 2016 12:15 pm

Re: Fotografije autobusa iz aktuelnog voznog parka (2)

Postod Uroš___ » Pon Jan 13, 2020 10:32 pm

13.01.2020.
Neobus #818 u glavnoj ulozi
Image

Image

Image
Korisnikov avatar
Uroš___
Član
 
Postovi: 766
Pridružio se: Pon Dec 26, 2016 12:15 pm

Re: Fotografije autobusa iz aktuelnog voznog parka (2)

Postod Pavle » Sub Jan 18, 2020 12:48 am

Super fotke Urose, svaka cast! Nego, jel ovaj #793 ima Novatronic displej? I kakvo je stanje sa iTech displejima u Novom Sadu? Jesu pocrkali kao i ovi u Beogradu ili jos uvek rade?
Pavle
Član
 
Postovi: 599
Pridružio se: Ned Jun 04, 2017 2:34 pm
Lokacija: Beograd

Re: Fotografije autobusa iz aktuelnog voznog parka (2)

Postod d.p » Sub Jan 18, 2020 10:56 am

Ima,nisu dobri,kvare se
VDL Berkhof Axial 100
d.p
Član
 
Postovi: 5315
Pridružio se: Uto Apr 03, 2018 5:15 pm

Re: Fotografije autobusa iz aktuelnog voznog parka (2)

Postod Sloba » Sub Jan 18, 2020 11:03 am

Cela serija #790 - #799 ima Novatronic displeje, ali ni oni nisu 100% pouzdani. Znam da na #794 ne radi već duže vreme, a mislim da ima i još primeraka, uključujući i #792 na kom su iščupali zadnji displej.

iTech su blago rečeno katastrofa. Od 15 vozila, na koliko su ugrađeni, mislim da se na prste jedne ruke mogu prebrojati ispravni pokazivači. Srećom, skoro cela ta serija IK-112N radi na prigradskim linijama, gde bočni i zadnji displeji nisu toliko bitni pa ih relacijske table napred menjaju.
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Fotografije autobusa iz aktuelnog voznog parka (2)

Postod Pavle » Sub Jan 18, 2020 3:00 pm

Znaci nije ni do GSP Beograda nego do samih displeja. Ne znam sta im je trebalo to eksperimentisanje stvarno. Sva vozila su osakacena time, bas bezveze. Vozila stara 3-5 godina a ne rade im displeji, smisla nema. Ovde u Beogradu rade jos originalni displeji sa buseva iz 2002. godine a oni proizvedeni 2017. pocrkali...
Pavle
Član
 
Postovi: 599
Pridružio se: Ned Jun 04, 2017 2:34 pm
Lokacija: Beograd

Re: Fotografije autobusa iz aktuelnog voznog parka (2)

Postod Sloba » Sub Jan 18, 2020 6:21 pm

Prvo FAZI, a potom i iTech su bili dosta jeftiniji od Novatronica. Osim što su nepouzdani, iTech imaju užasno osvetljenje, pa tekst na displeju noću bude jako nečitak iz daljine, i nemaju funkciju ispisa destinacije u dva reda. Da se ne lažemo, i Novatronic je imao užasne serije, ali to je bilo dok su bili aktuelni flip-dot displeji.

Od svih displeja, u Novom Sadu su BUSE flip-dot neprevaziđeni, a od narandžastih LED nemam favorita, osim što mogu reći da su FAZI (zbog Arial fonta i nemogućnosti ispisa više destinacija izuzev skrolovanjem jedne) i iTech katastrofa.
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Fotografije autobusa iz aktuelnog voznog parka (2)

Postod Uroš___ » Sub Jan 18, 2020 11:42 pm

Ljudi Hvala na pohvalama! :wink:

Što se tiče iTech displeja crkavaju ili baguju svakodnevno mada već je Sloba napisao kako i šta...poslednja novost oko tih displeja na Ik-112N jeste da je pre nedelju dana #983 dobio zeleni flip-dot displej , verovatno iz neke od rashodovanih šestica , isto kao i Poljak #921
Evo i koje slike nastalih u prethodnih par dana:
Ikarbus #908
Image
Neobus #781
Image
Ikarbus #857
Image
#951
Image

Image
Današnje , 18.01.2020.
Ikarkrš #956 verovatno u kvaru jer je bio prazan i stajao par sati dok nije došao servisni kombi , a šta je posle bilo ne znam...inače obratite pažnju na reklamu koja ako ima 10 dana na njemu , a već se dobro odvojila
[img]https://i.postimg.cc/tRLSCHQG/Ikarkrš__956.jpg[/img]
#972
Image
Korisnikov avatar
Uroš___
Član
 
Postovi: 766
Pridružio se: Pon Dec 26, 2016 12:15 pm

Re: Fotografije autobusa iz aktuelnog voznog parka (2)

Postod MILE » Ned Jan 19, 2020 12:11 pm

Reklame se jako loše lepe pa brzo počinju da otpadaju, uradi se loša priprema vozila a uz to verovatno se radi i sa lošim materijalom.


iPhone 8 uz pomoć Tapatalka
MILE
Član
 
Postovi: 12938
Pridružio se: Pon Mar 15, 2010 10:57 pm
Lokacija: Šabac

Re: Fotografije autobusa iz aktuelnog voznog parka (2)

Postod Sloba » Pet Jan 31, 2020 9:34 am

#738 sa haubom od rashodovanog #659. :D
Image
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Fotografije autobusa iz aktuelnog voznog parka (2)

Postod cone » Pet Jan 31, 2020 9:38 am

Sad ima rešetku za hlađenje i napred i sa strane. Haha

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
Korisnikov avatar
cone
Gazda
 
Postovi: 10189
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 12:49 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Fotografije autobusa iz aktuelnog voznog parka (2)

Postod Uroš___ » Pon Feb 03, 2020 8:42 pm

Solidne fotke nastale 27.01.2020.
Neobus #836 uz #654
Image
Zglobne šestice
Image

Image

Image
Odlični Ikar #866
Image

Image

Image

Image
Korisnikov avatar
Uroš___
Član
 
Postovi: 766
Pridružio se: Pon Dec 26, 2016 12:15 pm

PrethodniSledeća

Povratak na Gradski prevoz u Novom Sadu

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju