Logo

Zapažanja u tekućem voznom parku

Slike i rasprave o gradskom prevozu u Novom Sadu, privatni prevoznici, linije, vozni parkovi.

Re: Vozni park

Postod Sloba » Pon Avg 21, 2017 5:18 pm

Kraj puta i za #681, parkiran uz bulevar.
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Vozni park

Sponzor

 

Re: Vozni park

Postod Sloba » Uto Sep 05, 2017 4:14 pm

Čini mi se da do sada nismo imali prilike da vidimo #933 sa desne strane celog. Fino su izgorela i zadnja vrata. :?

Inače #659 ipak nije otpisan, danas je na osmici. :D
Nemate potrebne dozvole da pogledate prikačene fajlove u ovom postu.
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Vozni park

Postod Uroš___ » Uto Sep 05, 2017 9:34 pm

Hoće li popravljati njih dvojicu?U kakvom su stanju ne verujem.Mislim da je #933 više nagoreo.

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
Korisnikov avatar
Uroš___
Član
 
Postovi: 766
Pridružio se: Pon Dec 26, 2016 12:15 pm

Re: Vozni park

Postod Sloba » Uto Sep 05, 2017 9:51 pm

Da im je u planu da ih popravljaju, verovatno bi do sad to i uradili. #933 stoji godinu, dok #935 stoji skoro dve godine u istom stanju. :?
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Vozni park

Postod bili » Pet Sep 08, 2017 7:55 am

Sloba je napisao:Kraj puta i za #681, parkiran uz bulevar.


#681 jutros u 6.30 u K. Marka, mislim da vozi radnike za Kraljev park.
bili
Član
 
Postovi: 61
Pridružio se: Uto Dec 01, 2015 10:12 am

Re: Vozni park

Postod Sloba » Pet Sep 08, 2017 8:47 am

E svašta! :D

Ima li neka firma za koju JGSP ne vozi? Delphi, Lear, Alex fashion, sad i ovo. A primarna funkcija firme da obezbedi prevoz putnika po gradu ništa...
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Vozni park

Postod panonski » Sub Sep 09, 2017 8:18 pm

Sloba je napisao:E svašta! :D

Ima li neka firma za koju JGSP ne vozi? Delphi, Lear, Alex fashion, sad i ovo. A primarna funkcija firme da obezbedi prevoz putnika po gradu ništa...


Za Lear idu samo 3 autobusa, ostale linije je preuzeo Saobracaj Zabalj.

Valjda mogu da obezbede nekoliko buseva za potrebe pomenutih kompanija, a to im donosi i lovu 8)
Svakako idu i oni redovni na linijama ka ind. zonama
panonski
Član
 
Postovi: 11
Pridružio se: Pet Jun 30, 2017 4:57 pm

Re: Vozni park

Postod Sloba » Sub Sep 09, 2017 10:13 pm

Sve je to u redu, ali posle se žale na manjak vozača i ukidaju polaske, dok ljudi voze po ugovoru za četiri firme :!:

A tri autobusa za Lear, dva za Delphi i po jedan za Alex i Kraljev park su ukupno sedam, dovoljno da pojačaju gradske linije u špicevima. :?

JGSP ne postoji da bi zarađivao lovu već da nama građanima obezbedi lakšu komunikaciju. To je javno dobro, a ne privatna firma.
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Vozni park

Postod panonski » Sub Sep 09, 2017 11:12 pm

Problem je u broju vozaca, ne u broju vozila (za ovakav obim reda voznje).

Konkretno za Lear kao sto sam rekao idu 3 busa i nisu angazovani ceo dan. Dovezu radnike u 05:40h i nakon toga mogu da voze na redovnim linijama, do preklapanja smene.
Da li mislis da je bolje da Lear zakupljuje autobuse za prevoz ili da gsp uvede redovnu liniju ka radnoj zoni sever 4 gde se pored Leara nalazi jos preduzeca, prema kojima gravitira nekoliko hiljada ljudi u toku dana?
panonski
Član
 
Postovi: 11
Pridružio se: Pet Jun 30, 2017 4:57 pm

Re: Vozni park

Postod Velemajstor » Ned Sep 10, 2017 2:29 am

Redovna linija za "Lear"? Odakle bi počinjala( trasa kretanja) redovna linija za "Lear"? Nema vozila a još manje vozača za postojeće linije a ne da se uvode nove linije. Većina preduzeća su organizovala prevoz za svoje radnike u zoni "Sever 4", da im tako ne odgovara tražili bi oni da se organizuje prevoz(uvođenje linije) za njihove radnike od JGSP-a.
Velemajstor
Profesionalni vozač
 
Postovi: 2328
Pridružio se: Ned Sep 25, 2011 3:24 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Vozni park

Postod panonski » Ned Sep 10, 2017 9:32 am

Mogla bi da preuzme trasu jedne od postojecih (za Lear) i bar bi posluzila svrsi, mada to svakako nije resenje, trenutno stanje je mnogo povoljnije za sve nas gradjane koji smo zaposleni u radnoj sever 4.
Manjak vozaca je posledica egzistencije, neka povecaju plate i pojavice se/vratice se ljudi da rade.
panonski
Član
 
Postovi: 11
Pridružio se: Pet Jun 30, 2017 4:57 pm

Re: Vozni park

Postod Sloba » Ned Sep 10, 2017 10:07 am

panonski je napisao:Konkretno za Lear kao sto sam rekao idu 3 busa i nisu angazovani ceo dan. Dovezu radnike u 05:40h i nakon toga mogu da voze na redovnim linijama, do preklapanja smene.


I šta se desi kad u 14:00, tj. u sred špica, moraš da skineš vozila sa raznih linija da bi ista odradila polaske za ove zone?

Mislim da je pravo rešenje s obzirom na trenutnu situaciju da JGSP preda nekoliko prigradskih i međumesnih linija u koncesiju i time obezbedi bar 20 vozila koja bi poboljšala situaciju na gradskom terenu. Pravljenje profita je promašena poenta postojanja javnog preduzeća.
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Vozni park

Postod panonski » Ned Sep 10, 2017 4:10 pm

Sta se desava u vreme spica? Da li se ljudi mozda vracaju sa posla? Well??? Vracaju se mnogi i iz ovih kompanija i angazovanje 7 buseva je sasvim okej.
Naravno da pravljenje profita nije primarni cilj gradskih preduzeca, to se uci na prvoj godini ekonomije, ali u nasim okolnostima ne moze bas sve da spadne na gradski budzet, koliko je samo izmisljenih radnih mesta... treba to sve namiriti :)
panonski
Član
 
Postovi: 11
Pridružio se: Pet Jun 30, 2017 4:57 pm

Re: Vozni park

Postod Sloba » Ned Sep 10, 2017 5:04 pm

Nije okej čoveče, JGSP je osnovan da vrši gradski prevoz putnika, a ne iznajmljeni prevoz radnika! :?
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Vozni park

Postod gibanica » Ned Sep 10, 2017 10:14 pm

gde vozi linija za neki "FASHION"? to sam video na brzinu da pise na displeju..
isto iznajmljena?

i koliko uopste ima tih firmi sad za koje vozi jgsp?

video sam bar 3-4 koje prolaze ujutru izmedju 6 i 7 kroz temerinsku.

LEAR, PS FASHION, ALBUS..itd
gibanica
Član
 
Postovi: 197
Pridružio se: Uto Apr 30, 2013 8:00 pm
Lokacija: novi sad

PrethodniSledeća

Povratak na Gradski prevoz u Novom Sadu

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju