Logo

Nezgode GSP-a Novi Sad

Slike i rasprave o gradskom prevozu u Novom Sadu, privatni prevoznici, linije, vozni parkovi.

Postod deni » Čet Nov 06, 2008 8:47 pm

ferdinand je napisao:danas, popodne, 510 na cetvorci, pri ulasku na stanicu kod Isidorine gimnazije, ostrugao prednji deo mondea, koji je izlazio iz bocne ulice. slika nema, jer ja nemam fotoaparat :twisted: :twisted:


Ja sam u bio u predhodnoj 4ci još ni svi putnici nisu izašli napolje...
A juče na izlasku iz železničke stanice ik201 udario od pozadi Topolinog Berhofa i to troosovinca,i to me sam bio očevidac.
Berhofu ništa a ikcu napuklo prednje stakklo tj leva strana šoferke...
deni
Član
 
Postovi: 293
Pridružio se: Pet Feb 08, 2008 12:19 am
Lokacija: London UK

Sponzor

 

Postod cone » Pet Nov 07, 2008 9:55 am

Deni, o kom se garažnom broju radi?
Korisnikov avatar
cone
Gazda
 
Postovi: 10189
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 12:49 pm
Lokacija: Novi Sad

Postod switch » Pet Nov 07, 2008 10:41 am

danas, 9:10h, raskrsnica kod lutrije. silno trubljenje me probudilo :(

ne znam koji je garazni broj, ali sam ga stavio uvecanog u levom uglu, pa ako neko moze da provali :)

Image
Korisnikov avatar
switch
Član
 
Postovi: 63
Pridružio se: Ned Mar 09, 2008 4:04 pm
Lokacija: Novi Sad

Postod cone » Pet Nov 07, 2008 10:58 am

79.. nešto. :?
Javili su na radiju da je bila neka saobraćajka i da je velika gužva, da se izbegava taj pravac.
Korisnikov avatar
cone
Gazda
 
Postovi: 10189
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 12:49 pm
Lokacija: Novi Sad

Postod Sloba » Pet Nov 07, 2008 12:24 pm

795 je u pitanju, bliski sudar sa Zastavom 10, bio sam prisutan, baš sam izašao stanicu pre.
A na 82x je pukao vazdušni jastuk, i opet sam taman izašao. :shock: :?
Šta li će biti kad krenem u školu? :?
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Postod s215hdh » Uto Nov 18, 2008 8:28 pm

Skoda Fabia u Kemnici stigla 745, ona raspadnuta a na busu samo branik zadnji sa leve strane stradao.. Koliko sam video u mrklom mraku
s215hdh
Profesionalni vozač
 
Postovi: 5598
Pridružio se: Sub Feb 09, 2008 5:47 pm
Lokacija: Negde po svetu

Re: evo i tekst iz blica

Postod avramovicsasa » Sre Nov 19, 2008 8:18 pm

zak je napisao:Na ulicu poslali neispravan autobus
Autor: H. D. - A. S. | Foto:J.Jarić | 22.10.2008. - 10:37
Na ulicu poslali neispravan autobus

NOVI SAD - Gradski autobus na liniji sedam, u kojem je učenica Marina P. (15) povređena nakon što je propala kroz pod, izvezen je na ulicu, iako je dan ranije bio ozbiljno oštećen, a vozač i odgovorni u tehničkoj službi će disciplinski odgovarati jer pri pregledu vozila nisu primetili veliku rupu prekrivenu samo šperpločom, saznaje „Blic“ u Gradskom saobraćajnom preduzeću. Vozač će morati da objasni i zašto nije stao čim je čuo uspaničene povike Marininih školskih drugova i njihove profesorke dok su devojčicu držali da ne podleti pod vozilo.

Autobus sa serijskim brojem 793 su u nedelju ozbiljno oštetili navijači Vojvodine, koji su tim vozilom išli na gostovanje njihovog kluba. Uprkos tome što je autobus bio vidno oštećen, vozač to narednog dana nije primetio, iako je bio obavezan da pregleda vozilo pre izlaska iz kruga, a tehnička služba dozvolila je da se ono uključi u saobraćaj. Najmanje što ovi radnici mogu da očekuju je, navode u GSP, smanjenje plata.
O incidentu u kojem je, srećom, samo lakše povređena, ni Marina ni njena majka nisu spremne da govore.
- Marina je ušla je u „sedmicu“ sa još 30 učenika i profesorkom iz Gimnazije „Laza Kostić“ i krenuli su na fizičko u teretanu „Blu loft“. Na podu je bila šperploča, deca nisu znala šta je ispod. U jednom trenutku, ona je kroz šperploču propala celom nogom i to dok je autobus bio u pokretu. Deca su počela da vrište i da viču vozaču da stane, ali on nije zaustavio autobus. Moja nećaka je zato bila primorana da se drži za stolice, a druga deca da je pridržavaju, dok joj se noga vuče po putu. Tek na sledećoj stanici vozilo je stalo! - tvrdi Slađana Rakić, tetka povređene učenice.
Profesorka koja je vodila decu na fizičko tada je izgrdila vozača, izvela devojčicu iz vozila i odmah je pozvana hitna pomoć. Marini P. i njenoj majci, koja je po rečima Slađane Rakić, još u velikom šoku, lekari su rekli da je devojčica imala sreće što je mlada i da je dobro što je prošla bez preloma.
- Strašno je što je takav autobus uopšte bio u saobraćaju, a još gore je ponašanje vozača. On je, po izlasku deteta, nastavio vožnju, kao da se ništa nije dogodilo! Ne želimo da se ovo ikome drugom ponovi. Jer, šta bi bilo da je na njenom mestu bilo neko manje dete ili starija osoba? - kaže Rakićeva.
Portparol GSP Milorad Vukašinović navodi da je o događaju saznao iz novina, ali potvrđuje da je vozač bio dužan da pregleda autobus pre pokretanja.
- Članom 10. Uputstva o radu vozača autobusa, od vozača se zahteva i vizuelni pregled autobusa pre vožnje. Mora da proveri da li postoje vidljiva oštećenja, da li je autobus čist, da li su sedišta ispravna i ima li oštećenja na patosu: rupe, odvaljen poklopac i slično. Nepoštovanje ovih odredaba povlači i sankcije. Shodno internoj istrazi, utvrdiće se eventualna odgovornost naših zaposlenih - rekao je Vukašinović, uz napomenu da je pokrenuta i policijska istraga o incidentu i da su svi podaci i saznanja GSP-a na raspolaganju MUP-u. On je pozvao roditelje oštećene putnice da se jave službi GSP-a sa nalazima lekara.
- Svi putnici su osigurani i imaju pravo na obeštećenje - kaže Vukašinović.
A, prema nezvaničnim saznanjima „Blica“, rupa u podu nije bila jedino vidljivo oštećenje. Polomljena su i dva naslona sedišta, a navijači su se oko rupe u podu i potpisali. Zaposlene u GSP čudi i kako su njihove kolege iz tehničke kontrole, koje svakodnevno pregledaju vozila, pustili u saobraćaj ovaj autobus.
- Svakodnevno se sprovodi kontrola autobusa pre puštanja u rad i rupa na podu nije evidenitrana - potvrđuje i Dušan Malešević, šef službe tehničkog održavanja GSP-a.
Zbog toga su, prema njegovim rečima, već pokrenute mere u preduzeću, ali on nije želeo da iznosi detalje sve do završetka istrage.
Poslednju detaljnu tehničku kontrolu, koju svaki autobus prolazi posle pređenih 2.500 kilometara, autobus sa serijskim brojem 793 prošao je 11. oktobra i tada nije bilo prijavljenih oštećenja. Ovaj zglobni autobus juče se nalazio u limarnici na remontu. Proizveden je 2002. godine u fabrici „Neobus“, i kao i svi zglobnjaci iz ove serije ima pod, koji nije otporan na vodu i brzo propada.
- Pod je lošeg kvaliteta i praktično mu je rok trajanja oko dve do tri godine, pa su potrebne intervencije. Međutim, do sada nismo imali problema ovakve vrste, jer je tehnička služba blagovremeno otklanjala problem - kaže Malešević. Ovakvih autobusa, kako saznaje „Blic“, u Gradskom saobraćajnom preduzeću ima najviše 11.

Svako deseto vozilo na remontu
Iz tehničkog sektora GSP-a navode da na inventaru u ovom trenutku imaju 241 autobus koji su u tehničkom smislu stari od tri do pet godina. To znači da su svi autobusi ili nedavno kupljeni ili su stariji od 10 godina, ali su nedavno rekarosirani, pa se u tehničkom smilu računa njihova „druga mladost“. Prema poslednjim podacima, neispravan je svaki deseti autobus u voznom parku i svi oni su poslati na remont.

Koliko ste zadovoljni stanjem autobusa?
Marija Obradović
Uslovi u autobusima su očajni. Pre svega higijena, a onda međuljudski odnosi. Ma, kako bi mladi rekli, smorena sam već od autobusa, nikako da ih uhvatim u pravom trenutku.
Željko Klepić
Isuviše su skučeni ovi novi autobusi. U njima je jako malo prostora i za stajanje i za sedenje. Vozim se uglavnom "peticom" i "šesticom" i ostalim sam zadovoljan.
Leona Stanisavljević
Zadovoljna sam. Čisti su, održavaju se, vozači su u uniformama, a polasci tačni. Živela sam u Pančevu i odlazila često u Beograd, a mislim da je u Novom Sadu sve u redu.
Mile Čamber
Zadovoljan sam autobusima i nemam nekih primedaba. Sada, kako kome se sviđa, a meni je dobro. Uredno plaćam kartu i meni sve to odgovara.
Ružica Vagić
Autobusi bi mogli da budu noviji. Kvare se, pogotovo ovi pogotovo za prigradska naselja. Idem često u vikendicu u Ledincima i dešava se da se kvare, pogotovo zimi.
Stojanka Radin
Vozila su jako dotrajala i moralo bi se povesti računa o tome. Vodim dete svakog dana na stanicu i nije mi baš svejedno. Autobusi bi mogli da budu i malo udobniji.
Sahiti Ferus
Nisu najgori, ali treba ipak malo više računa da se vodi o autobusima, da ne dođe do nezgoda. Desilo mi se par puta da se autobus usput pokvari, a pre mesec dana pukla je guma.
Milka Kravarušić
Vozim se isključivo "sedmicom" i "četvorkom" i zadovoljna sam. Čisti su, higijena je dobra, a zadovoljna sam i vozilima. Osoblje je uslužno i stižu na vreme.


Imam utisak da je cela priča naduvana,GSP Novi Sad ima po mom mišljenju najbolji i najkvalitetniji vozni park u celoj Srbiji,ali opet sto ljudi sto ćudi kako kome odgovara.
Ako je 793 star 6 godina ne moguće je da je patos toliko propao da je devojčica propala kroz njega,da se to dogodi potrebno je da pukne skaj,
debeo drveni patos i šasija koja ga drži da bi lice propalo a tako nešto se
nije događalo ni kod nas u Beogradu gde su vozila stara i do 15 godina.
Moguće je da je stala na poklopac na podu koji se pomerio pa da joj je noga skliznula.
Pre svega Vozač nema ništa sa time njegovo je da vozi i misli na bezbednost putnika svojom tehnikom vožnje,tu može biti kriv samo pregled vozila ukoliko je već bilo prijava da je vozilo ne ispravno sa druge strane svi putnici kupovinom karte su osigurani,tako da ne treba dizati
nikakvu buku.
avramovicsasa
Otpravnik
 
Postovi: 9836
Pridružio se: Uto Maj 06, 2008 6:04 am
Lokacija: Novi Beograd

Postod cone » Čet Nov 20, 2008 9:38 am

O ovome smo već diskutovali kada je bilo aktuelno. Stvar je u tome da su se tim autobusom vozili "navijači" dan pre, koji su ruinirali autobus, pa je takav autobus pušten u redovan saobraćaj, a da nije pregledano njegovo stanje. JGSP je u medijima prozivao proizvođača autobusa, konkretno, Neobus, za loš kvalitet poda. To je izazvalo reakciju Neobusa koji je uputio oštar protest za zahtevom za javno izvinjenje.
Korisnikov avatar
cone
Gazda
 
Postovi: 10189
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 12:49 pm
Lokacija: Novi Sad

Postod avramovicsasa » Čet Nov 20, 2008 8:52 pm

dobro je što sama fabrika ima visoko mišljenje o svojim proizvodima pa su
ustali i stali u svoju zaštitu ako neko treba da odgovara nakon saznanja da je
vozilo teže oštećeno a ipak pušteno u saobraćaj jeste upravo Tehnička služba
ispred koje je lice koje je potpisalo ispravnost vozila,Vozač sa time nema ništa.
avramovicsasa
Otpravnik
 
Postovi: 9836
Pridružio se: Uto Maj 06, 2008 6:04 am
Lokacija: Novi Beograd

Postod leif aka paparazzo » Sre Nov 26, 2008 2:10 pm

872 je 9 fasovao u Cara Dusana pre jedno sat vremena, odvaljen mu je prednji desni deo branika koliko sam video iz 11
Korisnikov avatar
leif aka paparazzo
Član
 
Postovi: 519
Pridružio se: Sub Feb 09, 2008 2:58 am
Lokacija: Novi Sad

evo ga taj sudar

Postod zak » Sre Nov 26, 2008 5:31 pm

LANČANI SUDAR
26.11.2008/panonija/14:00
U manjem lančanom sudaru tri vozila, u ulici Cara Dušana, danas nešto pre 12 sati, niko nije povređen, ali je materijalna šteta velika. Kako nezvanično saznajemo, autobus Gradskog saobraćajnog preduzeća koji saobraća na liniji 9, od Novog naselja ka Petrovaradinu, prednjim desnim delom udario je manji renoov kombi koji je pokušavao da se isparkira. Prilikom udarca, reno se odbio i udario drugi parkirani automobil, opel corsu, kojoj je polomljeno zadnje vetrobransko staklo. Saobraćajna policija je brzo normalizovala saobraćaj u toj prometnoj ulici, a posle uviđaja i veštačenja, biće poznato ko je kriv za ovaj lančani udes.
zak
Član
 
Postovi: 248
Pridružio se: Uto Apr 01, 2008 11:49 pm
Lokacija: Novi Sad

Postod cone » Čet Nov 27, 2008 9:33 am

Sad_mi_je_javljeno mi je juče javio da je kod teniskih terena #911 pokupio džipa Wranglera.
Korisnikov avatar
cone
Gazda
 
Postovi: 10189
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 12:49 pm
Lokacija: Novi Sad

Postod leif aka paparazzo » Čet Nov 27, 2008 11:58 am

a 758 su juce hitno menjali gumu na okretnici na Limanu IV, juce je bio vidim veseo dan
Korisnikov avatar
leif aka paparazzo
Član
 
Postovi: 519
Pridružio se: Sub Feb 09, 2008 2:58 am
Lokacija: Novi Sad

Postod zak » Pet Nov 28, 2008 4:18 pm

Ne znam da li je bas za ovu rubriku, ali jel istina da je u cetvrtak (27.11.) uvece pretucen vozac na liniji 7?
zak
Član
 
Postovi: 248
Pridružio se: Uto Apr 01, 2008 11:49 pm
Lokacija: Novi Sad

Postod zak » Sub Nov 29, 2008 6:23 pm

Incident u Ulici Kornelija Stankovića
Pretučen vozač GSP
Autor: Aleksandar Savanović | 29.11.2008. - 12:24

Milan Zorić
NOVI SAD - Vozač Gradskog saobraćajnog preduzeća Milan Zorić pretučen je preksinoć na liniji 7 u Ulici Kornelija Stankovića i zbog povreda lica morao je da potraži pomoć lekara na Odeljenju urgentne hirurgije. Njega je, nakon saobraćajne nezgode ispred kafića "Murano", napao nepoznati muškarac od oko 40 godina, jer je odbio da pomeri autobus dok policija ne dođe na uviđaj. Napadač je nakon tuče pobegao.

Prema Zorićevim rečima, do napada je došlo posle saobraćajne nezgode u Ulici Kornelija Stankovića, koju je izazvao automobil stranih registarskih oznaka udarivši u dva parkirana putnička automobila, a potom i u autobus koji je vozio.
- Između autobusa koji je bio u srednjoj traci i dva parkirana automobila uz ivičnjak uleteo je sivi "mercedes" stranih tablica, udario u crvenu "zastavu", odbio se od točak autobusa i udario u drugi parkirani automobil. Posle sudara vozač "mercedesa" dao je gas i uz škripu točkova pobegao. Ja sam ostavio autobus u položaju u kojem je bio u vreme sudara i sačekao policiju. Posle desetak minuta, dok sam stajao kod zadnjih vrata čekajući policiju, približio mi se kratko ošišani čovek, širokih ramena i rekao da pomerim autobus pošto nije oštećen. Kada sam to odbio, on mi je pripretio da neću nositi glavu na ramenima ako ga ne pomerim, a potom me udario pesnicom po licu. Potekla je krv, ali nisam hteo da se upuštam u tuču, već je prišao neki mladić i odvukao ga u stranu. Obavestio sam policijsku stanicu na Detelinari da sam napadnut. Dok sam čekao policiju, iz pravca u kojem je otišao napadač, nekih pet do 10 minuta kasnije su došla još dvojica muškaraca da mi prete da sklonim autobus, uz iste reči, da neću nositi glavu na ramenima, a jedan je počeo da me gura. Ušao sam u autobus i zatvorio vrata, dok je jedan od njih obilazio autobus pokušavajući da uđe. Kada se pojavila policija, oni su otišli, kao i onaj što me je napao, a mene su prevezli na urgentnu hirurgiju, gde su mi ušili usnu i snimili glavu. Određeno mi je bolovanje - kaže vozač GSP-a.
Kako je objasnio, radeći u GSP-u već 12 godina, nikada mu se ništa slično nije dogodilo. Napadač, visok blizu dva metra i jake konstitucije, očigledno je imao nameru da na silu vozača "ubedi" da autobus skloni pre uviđaja.
- Ni sad mi nije jasno zbog čega su mi pretili da se sklonim, izuzev ako nisu imali neke veze sa onim vozačem "mercedesa" što je izazvao sudar - pita se Zorić.
U novosadskom GSP-u navode da je vozač postupio prema svim pravilima time što je odbio da pomeri zglobnu sedmicu uviđaja, uz izraze najvećeg ogorčenja zbog incidenta.
- Nadamo se da će vinovnik biti pronađen i kažnjen. Prema našoj evidenciji, od januara do septembra 2008. godine zabeleženo je više od 24 napada na autobuse i radnike GSP-a, što je podatak koji govori o tome da se socijalna i moralna slika ovog grada menja nagore i da su naši vozači prilično ugroženi - izjavio je Milorad Vukašinović, portparol gradskog prevoznika.

Pišu krivičnu prijavu
- Podnećemo krivičnu prijavu protiv nepoznatih počinilaca zbog napada na našeg kolegu. Ovo, nažalost, nije prvi slučaj i ponovo ćemo pokušati da pokrenemo pred nadležnima inicijativu da vozači i kontrolori dobiju status službenog lica - izjavio je Zoran Marijanac, predsednik Udruženja vozača i automehaničara GSP-a, najavljujući i sastanke s gradskim čelnicima u vezi s bezbednošću zaposlenih u gradskom prevozniku. Marijanac dodaje da se najviše inicidenata događa u ranim jutarnjim satima, uglavnom na linijama iz Temerina, Bačkog Jarka i Futoga, ali da skoro nije bilo ovakvog napada na vozače.Image
zak
Član
 
Postovi: 248
Pridružio se: Uto Apr 01, 2008 11:49 pm
Lokacija: Novi Sad

PrethodniSledeća

Povratak na Gradski prevoz u Novom Sadu

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju