Logo

Nezgode GSP-a Novi Sad

Slike i rasprave o gradskom prevozu u Novom Sadu, privatni prevoznici, linije, vozni parkovi.

Re: Nezgode GSP-a Novi Sad

Postod profa_chb » Pon Jan 23, 2017 7:56 pm

Lično sam prisustvovao situaciji u Paraliji kada je vozač gradskog busa lepo ugasio motor, upalio sva 4, i preko radio veze pozvao centralu da prijavi nepropisno parkirano vozilo od kojeg nije mogao da prođe.

Pa valjda onda jedan pristojan grad poput Novog Sada može da to reši?
profa_chb
Mašinski inženjer
 
Postovi: 14067
Pridružio se: Sre Maj 07, 2008 10:28 pm
Lokacija: Beograd

Re: Nezgode GSP-a Novi Sad

Sponzor

 

Re: Nezgode GSP-a Novi Sad

Postod Velemajstor » Uto Jan 24, 2017 12:55 pm

becks89 je napisao:
Velemajstor je napisao:Vozač autobusa je primoran da se provlači pa ako prođe prošao je, ako nekog zakači zna šta ga očekuje. Niko neće stati iza njega u njegovu odbranu, a da stane i povuče parkirnu i čeka policiju ili bahatog vozača koji ne želi puno da razmišlja da dođe i pomeri svoje vozilo. Taj vozač autobusa može odmah da ide u firmu i da uzme radnu knjižicu.

Hoćeš da kažeš da Vas firma svesno tera da lupate autobuse po svaku cenu?
Stojiš svojim imenom i prezimenom iza te tvrdnje, da po svaku cenu moraš da se provlačiš?!
Ja mislim da nije tako i da ti niko to neće narediti, silom prilika radim u jednoj prevozničkoj firmi i sve što pogrešno kolege vozači urade, to je njih gazda terao, terao ga da udari kontejner jer se provlačio, terao ga da upadne u kanal jer juri neko vreme i slično, a gle slučajnosti, sve to su radili na svoju ruku radi svoje koristi. U zobsu majstore, ne postoji turaža, otpravnik, dispečer i slično, razmisli o tome pre nego što nekog unesrećiš.

Stručnjak nađi mi gde sam napisao da :" Firma vas tera da lupate svesno autobuse po svaku cenu."
Niko nas ne tera da se zvanično provlačimo i nigde to ne piše na papiru ali ima usmene naredbe Otpravnika na terminalima(oni su te iste naredbe dobili od dispečera a ovi od šefova saobraćaja), a to je da se red vožnje mora ispoštovati po svaku cenu(znači preskači provlači se,ubacuj se ispred drugih, itd...).Ako nećeš, ne znaš ili ne možeš, ima ko hoće i zna tako da vozi(svi su svesni rizika koji preuzimaju na sebe). Znači da si prisiljen da voziš agresivnije zato što je tvoja saobraćajna traka namenjena za kretanje gradskog autobusa blokirana od strane nesavesnih vozača putničkih automobila. Svesno rizikujemo i znamo šta god da se dogodi mi smo ga na*eb*li. Ako zakačiš kontejner ili putničko vozilo preuzimaš krivicu,plaćaš kaznu i opet po starom. Ako ti neko ispadne iz vozila pa mu pređeš preko ruke,noge ili preko njega(čoveka), završio si karijeru ili možeš da imaš sreću pa da se ništa ne dogodi ali zato tvoje zdravlje odlazi u ku*a* krasni. Svaki dan si pod presijom,stresom, neviđenim pritisku. Nije to kao što se vama čini i kako vi to vidite iz vašeg ugla.
Zbog takvih situacija u saobraćaju gde se stvaraju čepovi zbog nepropisno zaustavljenih/parkiranih vozila dolazi do češanja ili udaranja autobusima sa drugim učesnicima u saobraćaju.
Za tvoju informaciju još nikoga nisam unesrećio za sada a upravljam autobusom od 1992-godine,pa ti računaj sada. Samo jednu stvar znaj saobraćaj je to i nikada ne znaš gde će te stići ona izreka: "Što dobiješ na mostu izgubiš na ćupriji."
Ja se sećam dvojice starijih kolega koji su na*e*ali poslednjeg dana rada i umesto u penziju otišli su na robiju. Onda nisu bile kazne velike kao danas.
Velemajstor
Profesionalni vozač
 
Postovi: 2328
Pridružio se: Ned Sep 25, 2011 3:24 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Nezgode GSP-a Novi Sad

Postod becks89 » Uto Jan 24, 2017 1:28 pm

Usmene naredbe?!
druže moj džabe ti upravljaš od 92ge godine, ti još nisi shvatio šta je saobraćaj i da nije poenta stići u zamišljenom vremenu po svaku cenu, nego stići na najbrezbedniji način.
Vozački zanat je takav, jednom nogom u zatvoru drugom u grobu, i toga trebaš biti svestan svakog trenutka i pre nego što si birao posao, a i dok ga radiš.
Sve to što pričaš o težini posla je meni jako poznato, ja druže u saobraćaju provodim i po 18h dnevno, nemoj meni te priče prosipati. Znam jako dobro šta je stres i rad sa ljudima, znam jako dobro šta je i kakav je to posao, ali ako ti se ne sviđa, idi brate radi nešto drugo.
U ovo što pišeš, ako sam veruješ, baci dozvolu jer će doći dan kad nećeš imati sreće u srljanju i ganjanju fiktivnih vremena, ti si odgovoran prvo zakonu, pa onda internim pravilnicima firme. Ako ti do sada to nije jasno, džabe ti cela karijera. Posao nije vredan toga da ubiješ nekoga ili sebe, i nema tog gazde koji me može naterati da jurim i da rizikujem da napravim nešto.
Zbog toga što pristajete da za šaku dinara više zbog toga ste i doveli vozački zanat do samog dna.

Poslato sa Huawei Honor 7 uz pomoć Tapatoka
BALKAN TRANSPORT - Portal posvećen javnom prevozu i prevoznicima na Balkanu!
Reklamiranje svih prevoznika i turističkih agencija do kraja godine na našem sajtu i facebook stranici je POTPUNO BESPLATNO!!!
Kontaktirajte na : marketing@balkantransport.net
Korisnikov avatar
becks89
Član
 
Postovi: 5515
Pridružio se: Sub Sep 29, 2012 8:16 pm
Lokacija: Beograd

Re: Nezgode GSP-a Novi Sad

Postod Velemajstor » Uto Jan 24, 2017 1:31 pm

profa_chb je napisao:Lično sam prisustvovao situaciji u Paraliji kada je vozač gradskog busa lepo ugasio motor, upalio sva 4, i preko radio veze pozvao centralu da prijavi nepropisno parkirano vozilo od kojeg nije mogao da prođe.

Pa valjda onda jedan pristojan grad poput Novog Sada može da to reši?

Grad ne može da reši devet godina da putnici uđu na prednja vrata i pokažu kartu ili kupe kartu a izađu na druga,treća ili četvrta vrata a kamoli probleme sa bahatim vozačima koji ostavljaju svoja vozila na kolovozu,autobuskim stajalištima ili zelenim površinama.
U Grčkoj ljudi dignu ruku ako hoće da im stane autobus,isto tako jave se vozaču da izađu,kulturno i fino,a kod nas razvale svakom desetom vrata da bi ušli ili izašli iz autobusa.U Portugaliji ljudi stoje u redu kako je ko došao na stajalište i tako ulaze na prednja vrata jedan po jedan u autobus,što je za naše uslove neshvatljivo.
Vozači JGSP-a su potrošna roba i službeni brojevi.
Velemajstor
Profesionalni vozač
 
Postovi: 2328
Pridružio se: Ned Sep 25, 2011 3:24 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Nezgode GSP-a Novi Sad

Postod Sloba » Uto Jan 24, 2017 1:38 pm

Problem je pristup grada. Zašto autobusi idu u dva smera ulicom u kojoj jedva mogu da se mimoiđu? Da su Stražilovska i Stevana Musića jednosmerne ulice, ovog problema ne bi bilo.

Druga stvar, zašto se putnici ne edukuju da koriste STOP tastere pre izlaska? Bitno je nalepnicu "Za majke sa decom" prelepiti "Za roditelje sa decom" da se tate ne bi vređale, a to što vozači nekad bez potrebe staju po stanicama, otvaraju vrata da se svi smrznu zimi odnosno da uđe talas vrućine leti, nikom ništa. Opet, ovo nije do vozača nego do sistema, koji ne radi.

Isto važi i za naplatu. Što bi me terao na prednja vrata kada se svugde u svetu ulazi i izlazi na sva vrata i postoje automati za poništavanje karata. Ti bi pre stigao na okretnicu i imao veću pauzu kad ne bi prodavao karte, ne bi morao da brineš o pazaru i slično. Ipak, ne znam kada su poslednji put vozači rekli "Mi nećemo ovako".
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Nezgode GSP-a Novi Sad

Postod Velemajstor » Uto Jan 24, 2017 2:10 pm

becks89 je napisao: ...

Ti se nisi ni rodio kada sam ja počeo da vozim autobus. Imam više kilometara u rikverc nego ti ukupno od svog rođenja do sada. Nemaš pojma kako funkcioniše rad u JGSP-u Novi Sad. Nije ti to Lasta gde ti imaš informacije iz prve,druge ruke. Ja sam ti ovde prva ruka informacija a ne rekla-kazala.
Kakve ti kontradiktornosti ovde pišeš. Prvo radiš 18 h svakodnevno u saobraćaju a ovamo pominješ Zobs i pravilnike firme.
Prvo zna se koliko je radno vreme vozača a koliko radiš je druga stvar.Prvi se ne pridržavaš zakona a meni ovde pametuješ.
Kod nas je pravilnik firme ispred zakona jer svaki dan vozači prelaze vreme rada i nepoštuje se vreme odmora. Svi to rade i dok se ne promeni ceo sistem ili počne da se primenjuje Zobs,ovde će tako biti. Mladi ste uključite se u rad institucija i promenite gazde i firme,počnite da ih kažnjavate pa tek onda možemo pričati o bezbednosti u saobraćaju.
Za tvoju informaciju ja ovaj posao radim jer ga volim,ali sve je manje para a i vozača u Evropi i Srbiji. Ja sam redovno završio Saobraćajnu školu i imam 5 stepen Tehničar drumskog saobraćaja- specijalista. Tako da ja radim ono što volem i za šta sam se školovao. Sa mojim znanjem i iskustvom mogu da radim gde hoću,ali ne ide i Jare i pare.
Mlad si i ne trči toliko pred rudu sa svojim konstatacijama.
Velemajstor
Profesionalni vozač
 
Postovi: 2328
Pridružio se: Ned Sep 25, 2011 3:24 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Nezgode GSP-a Novi Sad

Postod Velemajstor » Uto Jan 24, 2017 2:21 pm

Sloba je napisao:Problem je pristup grada. Zašto autobusi idu u dva smera ulicom u kojoj jedva mogu da se mimoiđu? Da su Stražilovska i Stevana Musića jednosmerne ulice, ovog problema ne bi bilo.

Druga stvar, zašto se putnici ne edukuju da koriste STOP tastere pre izlaska? Bitno je nalepnicu "Za majke sa decom" prelepiti "Za roditelje sa decom" da se tate ne bi vređale, a to što vozači nekad bez potrebe staju po stanicama, otvaraju vrata da se svi smrznu zimi odnosno da uđe talas vrućine leti, nikom ništa. Opet, ovo nije do vozača nego do sistema, koji ne radi.

Isto važi i za naplatu. Što bi me terao na prednja vrata kada se svugde u svetu ulazi i izlazi na sva vrata i postoje automati za poništavanje karata. Ti bi pre stigao na okretnicu i imao veću pauzu kad ne bi prodavao karte, ne bi morao da brineš o pazaru i slično. Ipak, ne znam kada su poslednji put vozači rekli "Mi nećemo ovako".

Sve što si rekao si u pravu. Nama prvima ne odgovara otvaranje prvih vrata i buljenje u karte jer gubimo vreme(isto tako moramo stati i na stajalištima gde nema nikoga da uđe/izađe umesto da prođemo),samim tim su vozači nervozni isfrustrirani gde se nervoza prenosi i na putnike ali bilo je onih koji su se pobunili pa su dobili otkaze(upakovane,ne samo zbog vrata,bilo je tu i drugih problema koje nismo mogli da ispravimo sa poslovodstvom firme) i posle toga ljudi(vozači) povukli u sebe. Neki napuštaju firmu(u velikom broju) a neki ćute i rade. U svakom slučaju ispaštaju korisnici usluga prevoza.
Velemajstor
Profesionalni vozač
 
Postovi: 2328
Pridružio se: Ned Sep 25, 2011 3:24 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Nezgode GSP-a Novi Sad

Postod becks89 » Uto Jan 24, 2017 2:31 pm

Pa šta, to te čini ispravnim?
Ma šta mi napriča? Vidi, ne teraj me da navratim sledeći put kad budem u NS, da vidimo šta kažu ti izrabljivači koji Vas teraju na svašta, pošto već imam poziv da posetim firmu. Znaš pta ja mislim, mislim da kao i većina radite na svoju ruku, jer imate korist.
Ja radim kao kondukter trenutno, koliko znam Zobsom se ne obuhvata rad konduktera ili se nešto menjalo?
Pre ovoga sam prošao po Srbiji pa sam se i nagledao stručnjaka za volanom koji se predstavljaju kao profesionalci, bacaju se nekim kilometrima, a ustvari su velika 0 i trkači za novcem, ko više plati tako radi.
Da voliš to što radiš ne bi dalje ponižavao svoju profesiju i pisao ovakve gluposti, jel te u saobraćajnoj školi naučiše da tempo vožnje diktira otpravnik i dispečer?
Ili su te naučili da treba da lupaš vozilo i rizikuješ živote onih koji su ti platili uslugu prevoza, zarad postizanja fiktivnih vremena.
Lepo je da si školovan, super je višegodišnje iskustvo, ali i dalje nisi naučio šta je suština saobraćaja.
Počni od definicije saobraćaja i prevoza putnika, pa mi javi pojavljuje li se negde turaža i otoravnik kao faktori koji određuju način prevoza putnika/robe.



Poslato sa Huawei Honor 7 uz pomoć Tapatoka
BALKAN TRANSPORT - Portal posvećen javnom prevozu i prevoznicima na Balkanu!
Reklamiranje svih prevoznika i turističkih agencija do kraja godine na našem sajtu i facebook stranici je POTPUNO BESPLATNO!!!
Kontaktirajte na : marketing@balkantransport.net
Korisnikov avatar
becks89
Član
 
Postovi: 5515
Pridružio se: Sub Sep 29, 2012 8:16 pm
Lokacija: Beograd

Re: Nezgode GSP-a Novi Sad

Postod Velemajstor » Uto Jan 24, 2017 9:23 pm

Ti ili ne znaš da čitaš šta je napisano ili ne razumeš i vrtiš samo svoju priču koja nije tačna u slučaju moje firme. Osnovne stvari se kod mene u firmi ne primenjuju po Zobsu a dalje ne vredi treći put da ti pišem isto jer do tebe ne dopiru ovi postovi.
Ja radim tri posla istovremeno:vozač,kondukter i kontrolor. Jedno su me naučili a sasvim drugo moram da radim.Gladna usta ne pitaju da li imaš ili nemaš. Radiš po aktima i propisima koje ti je preduzeće napisalo ili usmeno naredilo. Polazak mora da se obavi kako znaš i umeš a samo u slučaju totalnog kvara i zaustavljanja vozila da ne možeš da obaviš turu. Kod nas autobusi menjaju trasu kretanja da bi pokupili putnike čiji se autobus pokvario i ostao na drumu(prigradska,međumesna). To vodi opet jurnjavi i pokušavanju stizanja vremena turažnih tablica.
becks89 je napisao:Počni od definicije saobraćaja i prevoza putnika, pa mi javi pojavljuje li se negde turaža i otoravnik kao faktori koji određuju način prevoza putnika/robe.

Ti si sve u pravu ali ovde kod mene je Turažna tablica dnevna zapovest a uputstvo za rad vozača Sveto pismo u firmi,otpravnici i dispečer su Zakon i kako oni kažu tako radiš. Jedno je teorija i Zakon a sasvim drugo realnost i muke sa kojima se vozači svakodnevno sreću. Vozači u gradskom saobraćaju ne stignu na pojedim linijama ni u wc da idu. Ima turnusa na prigradskoj gde 5h ne ustaneš sa sedišta,samo vrteška i gas patos. Kada smo se žalili poslovodstvo je reklo ako nećete ima ko hoće, a pogotovo su rekli da vozača autobusa ima pod svakim kamenom,samo treba da ga izvuku.
Ako poznaješ Iosisa ili Damira oni ti mogu reći da li ja lupam gluposti ili ne. Ja nemam potrebe da ovde lažem ili da sebi dižem neke poene radi nekog isticanja. Mlad si shvatićeš ne možeš sam protiv svih.
Velemajstor
Profesionalni vozač
 
Postovi: 2328
Pridružio se: Ned Sep 25, 2011 3:24 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Nezgode GSP-a Novi Sad

Postod becks89 » Čet Jan 26, 2017 10:36 pm

Vidi druže, znam više nego što misliš, čak i neke stvari koje misliš da ne mogu doznati, upoznat sam sa njima.
Nema šta da dopre ili ne, jel treba ja da dođem da se borim za Vaša prava? Idi brate, nađi drugo ako ti ne odgovara to što ti je u opisu posla, niko te ne sprečava.
SLažem se da je jako psihički teško raditi sve to navedeno, veruj mi da meni kad uđem u treći, četvrti dan vezano po ceo dan samo od naplate karata i pregleda mesečnih već nije dobro i već gubim koncentraciju u nekim momentima, a poodosta sam mlađi od tebe i pritom nemam situacije u saobraćaju i nemam vožnju putnika. Bio sam i vozač teretnih vozila, i znam i šta je ta odgovornost, doduše dosta manja nego kod putničkih vozila.
Odgovornost vaša, nije velika nego ogrmona, ipak svu tu odgovornost sami sebi ste natovarili, jer znaš da se uvek tovari na magarca koji može da vuče. Zašto ste natovarili, zato što u svakoj firmi ima onih koji će po svaku cenu da rade neke stvari bez obzira na druge, kolega koje ne zanimaju ni autobus ni putnici ni bezbednost, već samo da "otera svojih 8h" ili koliko god već. Šta se dešava, dođemo do situacije on hoće ti nećeš, kako on može a ti ne, dakle možete svi. Prva stvar je da svi vozači nemaju isti način vožnje, da svi vozači nemaju podjednako dobre vozačke sposobnosti, kao takva kvalifikacija je neprimerena.
Priča o jurenju turaže je smešna, ne može se juriti nešto, ako ne može da se stigne, vreme se ne nadoknađuje jureći, nego u stanicama. Na kraju krajeva, turaža nije zazidana, može se povećati, samo treba neko da se žali, a taj neko ne trebam biti ja koji koristim jednom ili nijednom u 3 meseca vaš prevoz, nego vi koji prvo sebe dovodite u neprijatnu situaciju. Nemoj meni da pričaš šta znači juriti neka vremena, pa znam ja kakav je to stres, od znojenja, preko bezbroj tesnih situacija koje bespotrebno izazivaš jureći neka nebitna vremena. Jeste, juri te gazda, posao, sve to stoji, ali ima i većih prioriteta od vremena u saobračaju.
Da ne govorim o tome da bi se za dinar više pola njih prodalo, e to druže Vas je dovelo dotle, a priču kako ima vozača slobodno nek prodaju dok imaju kome, i ti što su vikali da izdrk**aju 10 vozača u minuti i da ih ima svuda sad natežu kako znaju i umeju da pokrpe sve, jer neće više niko da vozi autobus za 30.000 i da te drnda gazda. Ja znam trojicu, četvoricu koji su bacili dozvolu i prešli u druge branše, sa višegodišnjim karijerama. Pusti te priče ima vozača, nema ih i jako dobro znaju to svi, a ti što će doći da rade su samo oni koji nikad nisu radili taj posao pa će zato pristati, e onda se dešavaju lupanja, nezgode i slično. Borite se sami za svoja prava i nemoj da te neko tera da svojom vožnjom nekog nosiš na duši, nije vredno nijednog vremena.
Što se tiče otpravnika i dispečera, nisu adekvatno osposobljeni da bi te ubrzavali, jer oni nisu vozači, ti si, ti moraš znati šta može i šta ne može.
Svako dobro i čisti putevi! :)
BALKAN TRANSPORT - Portal posvećen javnom prevozu i prevoznicima na Balkanu!
Reklamiranje svih prevoznika i turističkih agencija do kraja godine na našem sajtu i facebook stranici je POTPUNO BESPLATNO!!!
Kontaktirajte na : marketing@balkantransport.net
Korisnikov avatar
becks89
Član
 
Postovi: 5515
Pridružio se: Sub Sep 29, 2012 8:16 pm
Lokacija: Beograd

Re: Nezgode GSP-a Novi Sad

Postod sremacns » Ned Feb 26, 2017 5:35 pm

Udes na Bulevaru kralja Petra
Nemate potrebne dozvole da pogledate prikačene fajlove u ovom postu.
Korisnikov avatar
sremacns
Član
 
Postovi: 10443
Pridružio se: Čet Nov 17, 2011 8:01 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Nezgode GSP-a Novi Sad

Postod Sloba » Ned Feb 26, 2017 5:59 pm

Rekao bih da je ovo sveže ofarbana #890?
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Nezgode GSP-a Novi Sad

Postod MILE » Ned Feb 26, 2017 6:15 pm

Po levom stubu liči na 890.
MILE
Član
 
Postovi: 12938
Pridružio se: Pon Mar 15, 2010 10:57 pm
Lokacija: Šabac

Re: Nezgode GSP-a Novi Sad

Postod Sloba » Ned Feb 26, 2017 6:24 pm

Fale Neobus i Volvo oznake, farba deluje sveže, a ja sam ga danas uslikao na osmici, a to je jedina linija koja prolazi ovuda.
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Nezgode GSP-a Novi Sad

Postod Uroš___ » Pon Feb 27, 2017 8:10 pm

#741 udes na liniji 13 u Miše Dimitrijevića.

Izvor:NSU-Uživo sa novosadskih ulica.
Korisnikov avatar
Uroš___
Član
 
Postovi: 766
Pridružio se: Pon Dec 26, 2016 12:15 pm

PrethodniSledeća

Povratak na Gradski prevoz u Novom Sadu

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju