Logo

Nezgode GSP-a Novi Sad

Slike i rasprave o gradskom prevozu u Novom Sadu, privatni prevoznici, linije, vozni parkovi.

Re: Nezgode GSP-a Novi Sad

Postod Sloba » Pon Jul 11, 2016 3:35 pm

Da, posle ovog #935. A možda su i neki goreli, a da ne znamo.

Sloba je napisao:Evo i fotke. Krenulo ih je ovih dana...

Image

Izvor: Radio 021
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Nezgode GSP-a Novi Sad

Sponzor

 

Re: Nezgode GSP-a Novi Sad

Postod cone » Čet Jul 14, 2016 5:44 pm

VIDEO: Sudar autobusa i kamiona u Petrovaradinu, povređeno pet ženskih osoba
U sudaru autobusa Gradskog saobraćajnog preduzeća i kamiona, koji se dogodio oko 14 časova na Puckarošu u Petrovaradinu, povređeno je pet ženskih osoba.

Image

Nezgoda se dogodila u pravcu prema Novom Sadu, a intervenisale su ekipe policije i Hitne pomoći.

Prema rečima portparolke Hitne pomoći Mirjane Bursać, povređene osobe su zadobile istegnuće vratnog dela kičme i prevezene su u Urgentni centar na dalju dijagnostiku.

Na mestu saobraćajne nezgode javljaju se povremeni zastoji.

Izvor: 021.rs

https://www.facebook.com/nsu.rs/videos/ ... 328402490/
Video: NSU
Korisnikov avatar
cone
Gazda
 
Postovi: 10189
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 12:49 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Nezgode GSP-a Novi Sad

Postod Sloba » Uto Sep 06, 2016 10:53 am

Clio radio polukružno preko duple pune i pravo na #904 sa ćelavim gumama po kiši. :)

Image

Foto: Facebook / Uživo sa novosadskih ulica
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Nezgode GSP-a Novi Sad

Postod Sloba » Sub Dec 03, 2016 5:34 pm

Sloba je napisao:Jutros oko 5 izgoreo Crossway u Sr. Kamenici...

Image


Evo ga u garaži danas, izgleda da se ništa ne dešava po tom pitanju. Izvinjavam se za kvalitet, ali ovo je prvi put da se isti može videti a da ga nije zagradio bus pored.
Nemate potrebne dozvole da pogledate prikačene fajlove u ovom postu.
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Nezgode GSP-a Novi Sad

Postod mix5201 » Pet Dec 09, 2016 7:52 pm

Nije nezgoda, ali mogla je da bude. Sinoć je na liniji 32 radio Ik-201 (2005) koji izgleda ima problema sa elektro instalacijama ili osiguračima - samo prednji farovi i migavci su radili koliko videh! Zadnje pozicije i gabariti, bočni gabariti sa obe strane nisu uopšte radili. A uz to sve gusta magla koja se spustila.
Ništa gore od "teškog" vozača koji neće da isključi vozilo (da može bez točka da vozi tako bi i odradio smenu) u saobraćaju ili još gore nije proverio. :roll:
Korisnikov avatar
mix5201
Član
 
Postovi: 809
Pridružio se: Pon Sep 16, 2013 11:04 pm

Re: Nezgode GSP-a Novi Sad

Postod SGB » Pet Dec 09, 2016 9:40 pm

Ух, по мраку и магли на ванградски пут, без сигнализације. :shock: Тај правац је иначе оптерећен и ни најисправније возило ти не гарантује безбедност (дуг правац, насеље, камиони, бициклисти, трактори, све измешано, и обавезно неко непрописно и небезбедно претиче), а камо ли тако...
becks89 o Niš Ekspresu je napisao:Već smo utvrdili da ne postoji na planeti nešto slično.
SGB
Član
 
Postovi: 2075
Pridružio se: Čet Sep 01, 2011 1:03 pm
Lokacija: Zemun

Re: Nezgode GSP-a Novi Sad

Postod mix5201 » Pet Dec 09, 2016 9:47 pm

Sinoć sam brojao saobraćaj na raskrsnici Partizanska - Temerinska i nisam mogao da verujem kad sam sreo taj autobus u dva obrta. A, magla je toliko bila gusta da su se automobili teško uočavali sa suprotnog prilaza u odnosu na onaj gde sam bio (iako je radila javna rasveta)! Sa druge strane, na liniji 23 se isto setih da sam uočio sličan problem na autobusu istog tipa.
Korisnikov avatar
mix5201
Član
 
Postovi: 809
Pridružio se: Pon Sep 16, 2013 11:04 pm

Re: Nezgode GSP-a Novi Sad

Postod primo 1 » Ned Dec 18, 2016 4:51 pm

Gadno ...

FOTO ZATVORIO VRATA PA KRENUO: Autobus na linjiji 13 vukao Novosađanku po putu

Ljudi okupljeni na stanici počeli su da viču “stani….” I tek onda je vozač stao. Devojka je zapomagala nije mogla da ustane, noge su ju bolele, plakala je od bolova. Vozač, je izašao prišao devojci I rekao joj:
“Biće sve uredu- Zar je moralo ovo da mi se desi, nisam te video, a tek od skoro, nepuna tri meseca vozim autobus”.

Nemio događaj desio se u Cara Dušana, kod broja 69, na samoj autobuskoj stanici u Novom Sadu, gde je devojka
htela da uđe. Ona je čekala red da uđu drugi ispred nje, pa kada je ona trebala, a bilo je i drugih iza nje koji su
čekali, vozač je zatvorio vrata, a jedna noga joj je bila unutra i tako je vukao.

-Strašno jer su ti vozači ćoravi, u šta gledaju. Jadna devojka. Pre neki dan vozač autobusa prešao starijoj ženi preko noge, a sada ovaj vuče devojku – rekla je jedna od putnica.

Građai su pozvali Hitnu pomoć i policiju.

Hitna je nakon ukazane prve pomoći na mestu udesa, devojku prevezla u Urgentni centar KC Vojvodine.

ImageImage


http://www.kurir.rs/crna-hronika/foto-z ... ak-2594215
Image
Korisnikov avatar
primo 1
Član
 
Postovi: 559
Pridružio se: Uto Avg 16, 2011 10:02 am
Lokacija: Novi Sad

Re: Nezgode GSP-a Novi Sad

Postod Sloba » Ned Dec 18, 2016 4:54 pm

Jes' da je gadno, alil je ipak ulaz na prednja vrata. :?

Mada, malo mi deluje i naduvano od strane medija, u najgorem slučaju je autobus prešao jedva 15 metara.
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Nezgode GSP-a Novi Sad

Postod becks89 » Ned Dec 18, 2016 10:23 pm

mix5201 je napisao:Sinoć sam brojao saobraćaj na raskrsnici Partizanska - Temerinska i nisam mogao da verujem kad sam sreo taj autobus u dva obrta. A, magla je toliko bila gusta da su se automobili teško uočavali sa suprotnog prilaza u odnosu na onaj gde sam bio (iako je radila javna rasveta)! Sa druge strane, na liniji 23 se isto setih da sam uočio sličan problem na autobusu istog tipa.

Kako čovek može da vidi signalizaciju na zadnjoj steni, objasni mi? Još ako nije imao pauzu, nego samo okrenuo nazad?

Ne znam kako se moglo desiti da je na prvim vratima uspeo da je uhvati, ali dovoljna je sekunda za tako nešto, na moje oči pre neki dan nam je pala žena koja je izlazeći iz busa, promašila ivičnjak i pala na vrata koja su se zatvarala, srećom, nije krenuo kolega inače ko zna šta bi bilo. Nadam se da je devojka prošla bez ozbiljnijih povreda.
BALKAN TRANSPORT - Portal posvećen javnom prevozu i prevoznicima na Balkanu!
Reklamiranje svih prevoznika i turističkih agencija do kraja godine na našem sajtu i facebook stranici je POTPUNO BESPLATNO!!!
Kontaktirajte na : marketing@balkantransport.net
Korisnikov avatar
becks89
Član
 
Postovi: 5515
Pridružio se: Sub Sep 29, 2012 8:16 pm
Lokacija: Beograd

Re: Nezgode GSP-a Novi Sad

Postod Sloba » Ned Dec 18, 2016 11:13 pm

Rekao bih po slikama da je ulazila na zadnja vrata. Da je napred ušla, sigurno ne bi došlo do toga.

Uglavnom, nadam se da će se i devojka i vozač ubrzo oporaviti od pretrpljenog stresa!

Što se tiče signalizacije, isto sam video po toj magli jedan B10M koji je išao za garažu, kome je od zadnjeg osvetljenja radio samo jedno svetlo sa leve strane i displej. Velika je odgovornost na vozačima po takvoj magli, a vozač je sigurno mogao da izađe i da samo napravi krug oko autobusa. :?
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Nezgode GSP-a Novi Sad

Postod becks89 » Ned Dec 18, 2016 11:25 pm

Jel bi ti posle svakog pravca izlazio i obilazio autobus, naročito po ovakvom vremennu?
Moglo se desiti u toku rada vozila, ne znam zašto odmah aj po voznom osoblju da se oplete.
Nema opravdanja kad izađe tako ili ako se ne pregleda pre i posle smene, ali baš svaki pravac, pa ko bi to radio, taman i da imaš svo vreme ovog sveta.


Što se tiče ove situacije, na kraju krajeva važno je da nije teže povređena(Nadam se), pretrpljeni stres ostavlja trajnije posledice, to je nešto što se dugo pamti.
Ako se sećate, utrčavanjem na treča vrata u vozilo je poginula žena u BG kod saobraćajne, krenula je da uđe u bus koji je zatvarao vrata i kretao, torba je ušla i zaglavila se u vratima, bukvalno je povuklo i glavom je udarila od ivičnjak i nažalost tu izgubila život. Ne razumem ni vozače koji krenu a nisu uvereni da se skroz zatvorilo, ali ni ljude ne mogu razumeti, kao da je poslednji gradski za danas. Tačno imaju dani kad su ljudi ko muve bez glave, dnevno imamo po desetak situacija gde ljudi kao da hoće da izginu, zato je uvek neophodno držati pažnju i biti koncentrisan na posao i vožnju.
BALKAN TRANSPORT - Portal posvećen javnom prevozu i prevoznicima na Balkanu!
Reklamiranje svih prevoznika i turističkih agencija do kraja godine na našem sajtu i facebook stranici je POTPUNO BESPLATNO!!!
Kontaktirajte na : marketing@balkantransport.net
Korisnikov avatar
becks89
Član
 
Postovi: 5515
Pridružio se: Sub Sep 29, 2012 8:16 pm
Lokacija: Beograd

Re: Nezgode GSP-a Novi Sad

Postod Sloba » Ned Dec 18, 2016 11:57 pm

Ko će drugi ako ja neću?
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Nezgode GSP-a Novi Sad

Postod becks89 » Pon Dec 19, 2016 12:07 am

Samo ću reći, moli Boga da ne radiš taj posao, da ne moraš videti iz prvog lica kako je, iskreno ti želim da ceo život budeš posmatrač, makar se i ne slagali oko stavova.
Nadam se da ovakvih situacija neće više biti i da će kolege više obraćati pažnju, za poštovanje reda vožnje niko im hvala neće reći, niti će stati iz njih u ovakvim situacijama.

Poslato sa Huawei Honor 7 uz pomoć Tapatoka
BALKAN TRANSPORT - Portal posvećen javnom prevozu i prevoznicima na Balkanu!
Reklamiranje svih prevoznika i turističkih agencija do kraja godine na našem sajtu i facebook stranici je POTPUNO BESPLATNO!!!
Kontaktirajte na : marketing@balkantransport.net
Korisnikov avatar
becks89
Član
 
Postovi: 5515
Pridružio se: Sub Sep 29, 2012 8:16 pm
Lokacija: Beograd

Re: Nezgode GSP-a Novi Sad

Postod primo 1 » Pon Dec 19, 2016 2:46 am

Sloba je napisao:Jes' da je gadno, alil je ipak ulaz na prednja vrata. :?

Mada, malo mi deluje i naduvano od strane medija, u najgorem slučaju je autobus prešao jedva 15 metara.
Kurir sve naduvava, cisto po navici.
Image
Korisnikov avatar
primo 1
Član
 
Postovi: 559
Pridružio se: Uto Avg 16, 2011 10:02 am
Lokacija: Novi Sad

PrethodniSledeća

Povratak na Gradski prevoz u Novom Sadu

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju