Logo

Nezgode GSP-a Novi Sad

Slike i rasprave o gradskom prevozu u Novom Sadu, privatni prevoznici, linije, vozni parkovi.

Postod joza » Ned Feb 01, 2009 4:30 pm

Pa covece svi se zalimo na lose i nesredjene bankine pored puteva. Eto jeftine radne snage, kao sto moj cale kaze, sve bih ja njih da krce siblje pored bankine, i to dobro i za drzavu a i za nas vozace!!! :lol:
Korisnikov avatar
joza
Član
 
Postovi: 1133
Pridružio se: Čet Dec 25, 2008 1:54 am
Lokacija: Backa Palanka

Sponzor

 

Postod zak » Pon Feb 02, 2009 1:53 am

Izleda da je kao sto sam jos juce napisao...navijaci

Dnevnik
POLICIJA RASVETLJAVA PUCNJAVU U NOVOSADSKOM GRADSKOM AUTOBUSU
Kako je "Dnevnik" nezvanično saznao, novosadska kriminalistička policija je gotovo u potpunosti rasvetlila pucnjavu na liniji 7 u gradskom autobusu na Bulevaru Jaše Tomića, koja se dogodila u petak, nekoliko minuta pre ponoći. Po svoj prilici, događaj se odigrao tako što su četvorica ili petorica pijanih navijača jednog novosadskog i jednog beogradskog fudbalskog kluba naišli u vozilu na mladića koji je na sebi imao šal drugog novosadskog kluba.Tada su, verovatno, počele provokacije usmerene ka navijaču koji je bio sam. Moguće da su pripiti navijači tražili od vršnjaka koji navija za drugi klub da skine sportska obeležja sa sebe. U trenutku kada se autobus našao na rakrsnici s Ulicom Pariske komune, mladić koji je sedeo sam, izvadio je iz pojasa pištolj kalibra 7,65 i ispalio više hitaca. Dva hica su tom prilikom pogodila Branislava I. (21) s Novog naselja, koji je zadobio prostrelne rane na nozi. On se 17 sati kasnije javio u Klinički centar Vojvodine da bi mu se ukazala medicinska pomoć. Jedan hitac je prošao pored glave još jednog navijače iz grupe. Bilo je i rikošetiranja po vozilu. Hici su prošli kroz prezadnje bočno staklo i kroz vrata, a ima još tragova pucnjave na podu. Policija je identifikovala aktere i na tragu je osobi koja je pucala, saznajemo nezvanično. Takođe, prema našim saznanjima, nije isključena ni mogućnost da su mladići koji su ušli s velikim pivskim flašama u gradski autobus –navijači FK "Novi Sad" i "Partizana", dok je mladić koga će krivična prijava teretiti zbog pucanja, navijač "Vojvodine".Da podsetimo, kako je "Dnevnik" već pisao, po rečima vozača autobusa Radoslava Kopanje (1959), na njegovoj poslednjoj vožnji tog dana na kružnoj liniji od Limana ka Novom naselju preko Futoške pijace, na stajalištu kod Železničke stanice u autobus je ušlo nekoliko pijanih mladića s velikim plastičnim flašama piva. Ubrzo zatim, u zadnjem delu zglobnog vozila koje se zaustavilo, došlo je do pucnjave. Oko 40-50 putnika je zaleglo ili se razbežalo, a i pomenuti mladići su potom napustili autobus, kazao nam je vozač. U prvi mah se mislilo da nema povređenih, jer nije ostalo tragova krvi. Ipak, tog dana oko 17 časova lekarsku pomoć zatražio je ranjeni Branislav, jedan od aktera događaja, i klupko je počelo da se odmotava. Zvanično saopštenje o događaju iz novosadske Policijske uprave očekujemo danas. E. D.

Gradjanski

Nervozni navijač pucao po autobusu
Novinar: A.M, Fotoreporter:
NOVI SAD – Novosadska kriminalistička policija intenzivno traga za zasad nepoznatom muškom osobom koja je u petak, pet minuta pre ponoći, u autobusu GSP-a na liniji broj sedam hicima iz vatrenog oružja ranila Branislava I. (21) iz Novog Sada, nezvanično saznaje GL iz izvora u novosadskoj policiji. Dosadašnji rezultati istrage ukazuju na to da je pozadina čitavog događaja zapravo razračunavanje među navijačkim grupama "Vojvodine" i "Novog Sada".
– Pretpostavlja se da je momak s pištoljem navijač "Vojvodine", pošto je i čitav sukob podgrejan navijačkim strastima. Naime, grupica navijača Fudbalskog kluba "Novi Sad", u kojoj se nalazio i ranjeni Branislav I., neposredno nakon ulaska u autobus na stajalištu na Bulevaru Jaše Tomića, kod Železničke stanice, uočila je u zadnjem delu autobusa putnika s vidno istaknutim šalom FK "Vojvodina" i počela s provokacijama. Osoba koja se trenutno sumnjiči za ranjavanje i izazivanje opšte opasnosti pokušala je na sledećem stajalištu da napusti autobus, ali je tada izbila čarka i odjeknuli su hici – objašnjava naš sagovornik blizak istrazi i dodaje:
– Dva ispaljena metka pogodila su Branislava I. u donje ekstremitete, nanevši mu prostrelne rane, dok su druga dva zrna završila u staklu i podu autobusa. Momak s pištoljem odmah je napustio vozilo i nestao u obližnjem kvartu, dok su ranjeniku njegovi prijatelji pomogli da izađe iz autobusa – navodi izvor GL.
Kako bi prikrili čitav događaj, Branislavu I. savetovano je da ne ide kod lekara, ali on ipak nije mogao da izdrži bol pa je u subotu, oko 17 sati, otišao u bolnicu kako bi mu bila ukazana lekarska pomoć. Tada je klupko počelo da se odmotava.
– Detaljan scenario događaja još uvek nije potpuno razjašnjen, ali je suština poznata. Nakon otkrivanja jednog aktera vrlo brzo će biti utvrđen i identitet ostalih lica, a nadamo se i nepoznatog muškarca koji je otvorio vatru u gradskom autobusu, ne mareći da li će neko od putnika nastradati – kazao je naš sagovornik u policiji dodajući da je oko dva sata kasnije, u ulici Pariske komune, zabeležen još jedan incident u kojem su učestvovali navijači, a koji bi se mogao dovesti u vezu s obračunom u autobusu GSP-a.
Iz PU Novi Sad ponovo apeluju na građane da ukoliko poseduju bilo kakve informacije o ovom događaju, obaveste policiju putem telefona 92 i 021/48-84-138 ili dođu u najbližu policijsku stanicu.
zak
Član
 
Postovi: 248
Pridružio se: Uto Apr 01, 2008 11:49 pm
Lokacija: Novi Sad

Postod zak » Pon Feb 02, 2009 4:01 pm

zak
Član
 
Postovi: 248
Pridružio se: Uto Apr 01, 2008 11:49 pm
Lokacija: Novi Sad

Postod aleksa1 » Pon Feb 02, 2009 6:37 pm

Sto bas ik-218n :evil: :evil: :x
aleksa1
Član
 
Postovi: 1060
Pridružio se: Ned Jul 27, 2008 9:21 pm
Lokacija: Zemun

Postod Sloba » Pon Feb 02, 2009 7:41 pm

Tad se desio slučaj da je mlada devojka izlazila iz autobusa i saplela se a zatim pala pod točkove te je usled kretanja autobusa bila pregažena i na mestu mrtva.
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Postod profa_chb » Pon Feb 02, 2009 9:12 pm

Sloba je napisao:Tad se desio slučaj da je mlada devojka izlazila iz autobusa i saplela se a zatim pala pod točkove te je usled kretanja autobusa bila pregažena i na mestu mrtva.

ne s******ri da se to desilo?! :shock: jel vozač bio kriv?
profa_chb
Mašinski inženjer
 
Postovi: 14067
Pridružio se: Sre Maj 07, 2008 10:28 pm
Lokacija: Beograd

Postod Sloba » Pon Feb 02, 2009 9:17 pm

Da, desilo se letos u večernjim satima, ja mislim da je vozač kriv ali i sama stanica je malo nepregledna tako da mislim da nije mogao da vidi žrtvu.
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Postod profa_chb » Pon Feb 02, 2009 9:19 pm

ja sam ostao bez teksta... pa ne gleda se samo na unutrašnje ogledalo, već i na spoljno, a i vidim što su hrabri građani (ako ih je uopšte bilo) pokušali da zaustave bus ili da pomognu...
profa_chb
Mašinski inženjer
 
Postovi: 14067
Pridružio se: Sre Maj 07, 2008 10:28 pm
Lokacija: Beograd

Postod Sloba » Pon Feb 02, 2009 9:22 pm

Ne, krivina je u stanici i to na levo, i kako ćeš sad videti ako je neko pao na trećim vratima??? Ne verujem da je bilo puno građana jer su večernji sati u pitanju, a tad je najmanje putnika (20-21:30 h)
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Postod profa_chb » Pon Feb 02, 2009 9:26 pm

e onda je to stvarno baksuz :( :roll:
profa_chb
Mašinski inženjer
 
Postovi: 14067
Pridružio se: Sre Maj 07, 2008 10:28 pm
Lokacija: Beograd

Postod Huanita » Pon Feb 02, 2009 11:07 pm

Ja sam cula da je devojcica pala u nesvest kad je izasla iz busa,pa je pala pod tockove...i da je niko nije video...mada...
Disen que el que no ariesga,no gana...Pero no es bueno ariesgar cuando tienes mucho que perder...
Korisnikov avatar
Huanita
Član
 
Postovi: 343
Pridružio se: Sre Avg 06, 2008 8:18 pm
Lokacija: Novi Sad

Postod Huanita » Pon Feb 02, 2009 11:49 pm

Disen que el que no ariesga,no gana...Pero no es bueno ariesgar cuando tienes mucho que perder...
Korisnikov avatar
Huanita
Član
 
Postovi: 343
Pridružio se: Sre Avg 06, 2008 8:18 pm
Lokacija: Novi Sad

Postod Stefan Bgd » Uto Feb 03, 2009 12:15 am

Pa ovo je naš gar.broj 341 na liniji 78. :lol:
Fandjo Bgd,autobusi su zakon!!!
Korisnikov avatar
Stefan Bgd
Student mašinstva
 
Postovi: 13028
Pridružio se: Pon Mar 03, 2008 11:58 am
Lokacija: Beograd,Bezanijska kosa

Postod zak » Uto Feb 03, 2009 12:42 am

Evo objasnjenja za snimak..vest je od 27.11.2007

Smrt pod točkovima autobusa

Nada Milošević (19) iz Novog Sada poginula je pre dva dana u centru ovog grada kada je pala pod točkove autobusa na liniji broj 8, saopštio je Zoran Keser, dežurni istražni sudija novosadskog Opštinskog suda.
On nije naveo kako je došlo do pogibije devojke na stajalištu autobusa u Bulevaru Mihajla Pupina, preko puta novosadske Robne kuće „Bazar“, ali je naglasio da kod vozača autobusa nije nađen alkohol u krvi.
Očevici tragedije posvedočili za lokalne medije da je Nada Milošević među poslednjima iz grupe putnika izašla iz autobusa. Kada su se iza nje zatvorila vrata zglobnog vozila, devojka se iznenada zanela unazad i pala pod točkove. Autobus je baš tada krenuo i prešao joj preko glave.
Nesrećna devojka umrla je na licu mesta.
zak
Član
 
Postovi: 248
Pridružio se: Uto Apr 01, 2008 11:49 pm
Lokacija: Novi Sad

Postod profa_chb » Uto Feb 03, 2009 1:59 pm

kad su se zatvorila vrata, pala je u nazad :? pa zar ne bi ostala napola u busu priklještena vratima?
profa_chb
Mašinski inženjer
 
Postovi: 14067
Pridružio se: Sre Maj 07, 2008 10:28 pm
Lokacija: Beograd

PrethodniSledeća

Povratak na Gradski prevoz u Novom Sadu

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju