Logo

Nezgode GSP-a Novi Sad

Slike i rasprave o gradskom prevozu u Novom Sadu, privatni prevoznici, linije, vozni parkovi.

Re: Nezgode GSP-a Novi Sad

Postod bili » Sre Mar 01, 2017 9:28 am

Juče oko 17.30 kod Lutrije 680 sa rotacijom odvukao 745 koji je stao u srednjoj traci pre semafora prema Ž. stanici.
bili
Član
 
Postovi: 61
Pridružio se: Uto Dec 01, 2015 10:12 am

Re: Nezgode GSP-a Novi Sad

Sponzor

 

Re: Nezgode GSP-a Novi Sad

Postod cone » Sre Mar 08, 2017 9:19 pm

Pre par nedelja na raskrsnici Futoškog puta i Vršačke ulice, sudarili se #721 na liniji za Futog i automobil Smart.
Nemate potrebne dozvole da pogledate prikačene fajlove u ovom postu.
Korisnikov avatar
cone
Gazda
 
Postovi: 10189
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 12:49 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Nezgode GSP-a Novi Sad

Postod dejankisac97 » Uto Maj 16, 2017 12:20 am

Danas #656 ostao na zeleznickoj stanici, iscurelo ulje ili gorivo, #916 zadnji deo bukvalno legao na asfalt, otisao za garazu oko 17h
dejankisac97
Član
 
Postovi: 100
Pridružio se: Sre Jan 23, 2013 10:12 pm

Re: Nezgode GSP-a Novi Sad

Postod dufko » Čet Jun 01, 2017 11:25 pm

Izvor: FB stranica Uživo da novosadskih ulica
Image

Послато са Lenovo P1ma40 уз помоћ Тапатока
dufko
Član
 
Postovi: 108
Pridružio se: Uto Feb 26, 2008 2:22 pm
Lokacija: Silbaš

Re: Nezgode GSP-a Novi Sad

Postod Uroš___ » Uto Jun 20, 2017 8:03 pm

Izvor:Uživo sa Novosadskih Ulica facebook stranica.
Image

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
Korisnikov avatar
Uroš___
Član
 
Postovi: 766
Pridružio se: Pon Dec 26, 2016 12:15 pm

Re: Nezgode GSP-a Novi Sad

Postod Uroš___ » Čet Jun 29, 2017 5:07 pm

#811 juče imao udes kod Merkatora.
Mislim da je #899 danas imao na 12-ici.
Izvor:NSU

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
Korisnikov avatar
Uroš___
Član
 
Postovi: 766
Pridružio se: Pon Dec 26, 2016 12:15 pm

Re: Nezgode GSP-a Novi Sad

Postod sremacns » Pon Jul 03, 2017 7:26 pm

Korisnikov avatar
sremacns
Član
 
Postovi: 10443
Pridružio se: Čet Nov 17, 2011 8:01 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Nezgode GSP-a Novi Sad

Postod Sloba » Pon Jul 03, 2017 8:30 pm

Šta se desilo?
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Nezgode GSP-a Novi Sad

Postod sremacns » Uto Jul 04, 2017 7:02 am

Jedan od putnika je otkinuo deo gume sa vrata i pokušao na silu na uđe u vozilo da se obračuna sa kontrolorima a kako sam čuo neki sukob je postojao i u samom vozilu gde je najverovatnije napadač gurnuo kontrolora i pretio mu ...policija je brzo došla na lice mesta .
Korisnikov avatar
sremacns
Član
 
Postovi: 10443
Pridružio se: Čet Nov 17, 2011 8:01 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Nezgode GSP-a Novi Sad

Postod gibanica » Sre Jul 12, 2017 1:31 pm

Jel se neko seća nesreće koja se desila na raskrsnici E75 i R120 kod nekadasnjeg semafora na danasnjoj temerinskoj petlji?
Negde sam nasao da je bilo 29. jula 1998. u 14:50 i da je poginulo 18 ljudi..., ja se sećam samo godine i da je bilo leto.
Sećam se da je bila 33-ojka u pitanju i valjda Ik161 koga je kamion udario prosavsi na crveno a da je vozac pobegao u nekadasnje sume ka rafineriji.

zna li neko nesto vise o tome, koje je vozilo bilo, koji gar broj, koji polazak, jel isao sa Riblje, sta je bilo sa vozacem i slicni detalji?
gibanica
Član
 
Postovi: 197
Pridružio se: Uto Apr 30, 2013 8:00 pm
Lokacija: novi sad

Re: Nezgode GSP-a Novi Sad

Postod miljkovac » Pet Jul 14, 2017 12:17 pm

Moji postovi na ovom forumu predstavljaju moje lično mišljenje, iskustva, preporuke ili kritike i savete.
miljkovac
Član
 
Postovi: 317
Pridružio se: Ned Feb 19, 2012 9:45 am

Re: Nezgode GSP-a Novi Sad

Postod gibanica » Sub Jul 15, 2017 11:43 am

prvo dobio 15 god jer je zaspao za volanom, da bi mu na apelaciji smanjili na 8.
sto znaci da je on odavno na slobodi s obzirom da je pusten verovatno posle 5 god.

uzecu primer da je u nesreci na bulevaru oslobodjenja pre dve godine vinovnik osudjen na 8 godina zatvora zbog nasilnicke voznje sa smrtnim ishodom, gde je prosao na trepcuce zeleno svetlo, a 5 osoba koje je ubio direktnim udarcem s boka usli su u sred raskrsnice pod cvenim signalom. istina da je vozio 200kmh.

e to vam je zakon.
onaj u crveno ubio 11 a 50 povredio, ovaj na zeleno ubio 5, i dobili isto.
da mu se sudilo po predjasnjem zakonu dobio bi 4.
gibanica
Član
 
Postovi: 197
Pridružio se: Uto Apr 30, 2013 8:00 pm
Lokacija: novi sad

Re: Nezgode GSP-a Novi Sad

Postod becks89 » Sub Jul 15, 2017 12:17 pm

Brate batali se ti prava, ovaj j.e ubio ljude zbog premora, a možda i zbog kočnica, nije mi baš jasno kako su to odjednom proradile pri novom veštačenju. A ovaj tvoj da nije ubio njih, ubio bi nekog drugog sa vožnjom od 200 na sat kroz naseljeno mesto.
Niko ne osporava njihov prolazak kroz crveno, ali da manijak nije vozio 200 kroz grad, ne bi se ni desilo, pet ljudi bi danas bilo živo. Da je vozio 'samo' 180, oni bi ostali živi.
Zakonski za prekoračenje preko 70 u naselju, zatvor nije ograničen, precizirano je minimalno, dok maks nije. Ja da se pitam svrstao bi ovo pod ubistvo sa predumišljajem, jer voziti 200 ni po autoputu nije normalno kod nas i dobio bi minimum dvadeset godina robije, da bude za primer i nauk drugim manijacima i šmekerima koji misle da su nedodirljivi.

Poslato sa PLK-L01 uz pomoć Tapatoka
BALKAN TRANSPORT - Portal posvećen javnom prevozu i prevoznicima na Balkanu!
Reklamiranje svih prevoznika i turističkih agencija do kraja godine na našem sajtu i facebook stranici je POTPUNO BESPLATNO!!!
Kontaktirajte na : marketing@balkantransport.net
Korisnikov avatar
becks89
Član
 
Postovi: 5515
Pridružio se: Sub Sep 29, 2012 8:16 pm
Lokacija: Beograd

Re: Nezgode GSP-a Novi Sad

Postod gibanica » Sub Jul 15, 2017 6:16 pm

buraz, zato sto tako pises zato si ti za volanom a sudi neko drugi ko se malo udubio u problem.
U oba slucaja postoji "svesni nehat". to je institut kad mangup je svestan da moze da ubije nekog ali drzi do toga da do toga nece doci.
ko sto je ovaj mogao da uspori tako je i ovaj mogao da stane da odmori. nije mu se prispavalo kod rodica, sigurno vec bar 50km pre. e sad sto je ovo ovom posao a ovom zaje/ancija to je druga stvar.
al sto bi se reklo da su znali da ce pasti oni bi seli.

taj predmet sto ti presudjujes preko kolena i koji bi okarakterisao da bude drugima za nauk, niko od sudija nije hteo da preuzme, i svi su molili boga da ih taj slucaj kod "merkatora" zaobidje. to nije slucajno bilo tako, jer su imali pritisak javnosti da ovaj bude obesen za nauk, dok im zakon to ne dozvoljava.
gibanica
Član
 
Postovi: 197
Pridružio se: Uto Apr 30, 2013 8:00 pm
Lokacija: novi sad

Re: Nezgode GSP-a Novi Sad

Postod becks89 » Sub Jul 15, 2017 8:09 pm

Zakon ne dozvoljava?
Koji zakon sprečava to?
Dvadeset godina lagano, jedina olakšavajuća okolnost mu je jer su oni prošli kroz crveno. A niko ga nije hteo, jer je ko zna čiji, pa ne smeju, da je nrka krezuba sirotinja, ne bi im problem bio. Doduše, sirotinja nema sa čim dvesta voziti.
A porediti umor od posla i svesno ludovanje po gradu, ne znam, srećom pa nisam toliko u problemu, ako ovako razmišljam. Ko zna, možda ga je neko ganjao da stigne, možda ima rok, možda mu kočnice nisu stvarno radile, ko to može znati.
A ovog u 2,3 noću sigurno nije jurio niko zbog utovara, posla i slično, a podjednako je ko da je išao ulicom i repetirao oružije, pa koga zakači kad slučajno opali, zakačilo je. Sa dvesta na sat samo za reakciju mu treba 60m, a za duplo manju brzinu treba mu 120-150m za zaustavljanje u zavisnosti od uslova. 60m su ti tri gradska autobusa zglobna kroz koje je mogao proći dok bi uopšte počeo kočiti, čovek je bio priseban i svestan, dakle sa predumišljajem je seo da vozi 200 na sat, nema tu velike nauke ko što vi pravnici mislite.
Kad sedneš za volan, budi svestan da u svakom momentu može doći do nečeg nepredviđenog, od pucanja pneumatika, izletanje nekog pešaka, životinje, iznenadna pojava drugog učesnika u saobraju itd itd itd. Da se ne lažemo, svi mi, pa i ja sam sam išao reko tih zamišljenih ograničenja negde, ipak u svakom momentu sam svestan situacije i vremena i prostora za zaustavljanje, i onaj mučenik ih je verovatno imao, ali je crnčio i eto zaspao, kriv je nema šta, nema opravdanje. Ali, ne mogu se ni porediti ova dva slučaja.

Poslato sa PLK-L01 uz pomoć Tapatoka
BALKAN TRANSPORT - Portal posvećen javnom prevozu i prevoznicima na Balkanu!
Reklamiranje svih prevoznika i turističkih agencija do kraja godine na našem sajtu i facebook stranici je POTPUNO BESPLATNO!!!
Kontaktirajte na : marketing@balkantransport.net
Korisnikov avatar
becks89
Član
 
Postovi: 5515
Pridružio se: Sub Sep 29, 2012 8:16 pm
Lokacija: Beograd

PrethodniSledeća

Povratak na Gradski prevoz u Novom Sadu

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju