Logo

Stajalista i okretnice

Slike i rasprave o gradskom prevozu u Novom Sadu, privatni prevoznici, linije, vozni parkovi.

Re: Stajalista i okretnice

Postod miljkovac » Pet Dec 20, 2019 10:37 pm

Na stajalištu na uglu Bul. Oslobođenja i Maksima Gorkog stoji red vožnje za stajalište kod Promenade. :shock:
Moji postovi na ovom forumu predstavljaju moje lično mišljenje, iskustva, preporuke ili kritike i savete.
miljkovac
Član
 
Postovi: 317
Pridružio se: Ned Feb 19, 2012 9:45 am

Re: Stajalista i okretnice

Sponzor

 

Re: Stajalista i okretnice

Postod Uroš___ » Sre Mar 11, 2020 11:27 pm

Poslao mi prijatelj dve slike , iz privatne Facebook grupe jgspns

Vozači kažu da su nepotrebni ovi ležeći policajci što su stavljeni jer se pomere čim prođe jedan autobus , tako da ih mogu komotno skloniti. Neki vozači okrenu autobus pored zgrada , ali je u firmi rečeno da se okreće na ,, kružnom toku"...

ImageImage

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
Korisnikov avatar
Uroš___
Član
 
Postovi: 766
Pridružio se: Pon Dec 26, 2016 12:15 pm

Re: Stajalista i okretnice

Postod cone » Sre Mar 11, 2020 11:35 pm

Večeras videh da se autobusi okreću na kružnom tokiću iza JGSP-a, pošto su zatvorili okretnicu zbog izgradnje produžetka Jovana Dučića, pa sam snimio ovaj video. :)

Korisnikov avatar
cone
Gazda
 
Postovi: 10189
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 12:49 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Stajalista i okretnice

Postod Sloba » Čet Mar 12, 2020 5:40 pm

Hahaha, prvi put da ovaj kružni tokić ima nekog smisla! :) Inače, solo autobusi uglavnom vrše "lastin rep" na kraju Jovana Dučića. ;)
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Stajalista i okretnice

Postod cone » Čet Mar 12, 2020 6:36 pm

Inače, danas vidim da su skinuli taj uzdignuti deo pešačkog prelaza. Sklonili su behaton sa strane, ostao šljunak dole. Sad neće biti problema sa prelascima.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
Korisnikov avatar
cone
Gazda
 
Postovi: 10189
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 12:49 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Stajalista i okretnice

Postod Uroš___ » Čet Mar 12, 2020 7:28 pm

Dobro su uradili , inače je u firmi ipak od danas odobren prolazak pored zgrada , ali neki okrenu i na kružnom tokiću.Image

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
Korisnikov avatar
Uroš___
Član
 
Postovi: 766
Pridružio se: Pon Dec 26, 2016 12:15 pm

Re: Stajalista i okretnice

Postod cone » Uto Maj 26, 2020 7:10 pm

Uređenjem Pozorišnog trga u Novom Sadu se između ostalog predviđaju i dva nova autobuska stajališta. Evo kako treba da izgledaju:

Image

Više o ovome možete da pročitate na sajtu 021.rs:

FOTO: Pozorišni trg dobija fontanu, granitne ploče i memorijalnu traku, a drveće ide u betonske jame
Korisnikov avatar
cone
Gazda
 
Postovi: 10189
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 12:49 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Stajalista i okretnice

Postod cone » Čet Mar 25, 2021 2:27 pm

Interesantno današnje saopštenje JGSP Novi Sad:

APEL JGSP „NOVI SAD“ UČESNICIMA U SAOBRAĆAJU

Javno gradsko saobraćajno preduzeće „Novi Sad“ apeluje na učesnike u saobraćaju da svojim savesnim ponašanjem pomognu da se omogući bezbedno saobraćanje i korišćenje usluga javnog prevoza u Novom Sadu.

Vozači preduzeća svakodnevno se u svom poslu suočavaju sa velikim problemom koji se odnosi na zaustavljanje i ostavljanje putničkih automobila, kao i taksi vozila van zakonom dozvoljenog iskrcaja putnika, na autobuskim stajalištima i „žutim“ saobraćajnim trakama. Onemogućavanjem ulaska autobusa na stajališta, usporava se javni gradski prevoz i sav saobraćaj u gradu. Uz to, ugroženi su i putnici koji ne mogu nesmetano i bezbedno da uđu i izađu iz vozila, a produžava im se i vreme provedeno u javnom prevozu.

Кako bi ovaj problem bio adekvatno rešen, JGSP „Novi Sad“ je pokrenuo zajedničku akciju sa saobraćajnom policijom, komunalnom inspekcijom i Gradskom upravom za saobraćaj i puteve.

U tu svrhu, između ostalog, biće aktivirane kamere u autobusima, te će se na osnovu snimaka inicirati prekršajna odgovornost vlasnika vozila, ostavljenog na stajalištu ili u „žutoj“ saobraćajnoj traci.

Podsećamo da je Zakonom o bezbednosti saobraćaja propisano da je zabranjeno zaustavljanje ili parkiranje vozila na stajalištu za vozila javnog saobraćaja i na odstojanju, odnosno rastojanju manjem od 15 metara ispred i iza oznake na kolovozu kojim je stajalište označeno.
Korisnikov avatar
cone
Gazda
 
Postovi: 10189
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 12:49 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Stajalista i okretnice

Postod Uroš___ » Čet Mar 25, 2021 3:54 pm

Kada je zimus tj. pre oko dva meseca, masovno krenulo fotografisanje nepropisno zaustavljenih vozila od strane vozača, ubrzo je pokrenuta ta akcija sa saobraćajnom policijom i komunalnom inspekcijom... šta mislite koliko je trajala akcija i koliko efikasna?
Poznato je da je napisano svega 10-ak kazni tokom "akcije" koja je trajala čitav jedan dan...
Korisnikov avatar
Uroš___
Član
 
Postovi: 766
Pridružio se: Pon Dec 26, 2016 12:15 pm

Re: Stajalista i okretnice

Postod miljkovac » Čet Mar 31, 2022 4:50 pm

Stanovnici Kamenice dobijaju novo stajalište ;)

Na liniji 69 Novi Sad - Sremska Kamenica (Čardak) od 1. aprila u funkciji će biti novo autobusko stajalište u Ulici Majora Tepića (smer sa Čardaka, ispod ''Instituta'').
Moji postovi na ovom forumu predstavljaju moje lično mišljenje, iskustva, preporuke ili kritike i savete.
miljkovac
Član
 
Postovi: 317
Pridružio se: Ned Feb 19, 2012 9:45 am

Re: Stajalista i okretnice

Postod Aleksa083 » Čet Jun 09, 2022 11:35 pm

Ovih dana su širom grada postavljeni Novatronicovi displeji na brojnim stajalištima, koji vam pokazuju za koliko vremena stiže određeni bus na određenoj liniji. Jedino što to i nije baš dolazak u realnom vremenu, ako ovde piše recimo 20 minuta, bus će doći za 10ak. Tako je isto i na aplikaciji, ali bar je lokacija vozila potpuno tačna. Takođe, mislim da bi bilo bolje rešenje da su na ovim novim displejima na stajalištima pored linije ispisali samo krajnju destinaciju u tom smeru, a ne obe.
Takođe, na stajalištima kojima su još ranije postavljeni monitori, sada više ne pišu samo vremena polaska autobusa, već pored piše i za koliko minuta on dolazi, kao i koji je garažni broj vozila. :)
Image
Image
Sva prava zadržava Aleksa083. Upotreba mojih fotografija u medijima je zabranjena bez moje pismene saglasnosti. Za više fotografija —> https://www.flickr.com/photos/189767500@N03/
Korisnikov avatar
Aleksa083
Član
 
Postovi: 569
Pridružio se: Ned Nov 24, 2019 11:08 pm

Re: Stajalista i okretnice

Postod cone » Čet Avg 04, 2022 10:46 am

Grad za održavanje stajališta GSP-a daje 11 miliona: Uređuju se stanice u Novom Sadu i okolini

Novi Sad će iz budžeta grada ove godine izdvojiti skoro 11 miliona dinara bez PDV-a za održavanje nadstrešnica na autobuskim stajalištima.

U tenderu Gradske uprave za saobraćaj se navodi da će se ovim sredstvima pokriti troškovi održavanja 134 nadstrešnice na stajalištima u Novom Sadu i prigradskim naseljima, što je samo deo ukupnog broja stajališta koje koristi GSP.

Ovde se radi o stajalištima koja su bez reklamnih panoa, odnosno najobičnija stajališta koja imaju samo klupu iznad koje je informaciona tabla na kojoj su uglavnom podaci o redu vožnje.

Najveći broj ovih stajališta, njih 36, nalazi se u Novom Sadu, dok ih je u Futogu 18. Takođe, u Sremskoj Kamenici ih ima 12, u Kaću 11, po devet u Veterniku i Petrovaradinu, po šest u Kovilju, Begeču i Rumenki, pet u Kisaču, četiri na Čeneju, po tri u Budisavi i Starim Ledincima i po dva u Bukovcu i Šangaju.

Kako se vidi iz dokumentacije u koju je 021.rs imao uvid, sa skoro 11 miliona dinara će biti plaćeno održavanje ovih stajališta u šta spada zamena krova, zamena klupa, zamena solarnih panela, farbanje, čišćenje od nalepnica i drugih nečistoća i drugo.

Grad će ugovor potpisati na godinu dana, odnosno do visine sredstava obezbeđenih u budžetu.

Rok za dostavljanje ponuda na javnoj nabavci je 29. avgust.

Izvor:021.rs
Korisnikov avatar
cone
Gazda
 
Postovi: 10189
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 12:49 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Stajalista i okretnice

Postod Auto Šmekeri » Pet Feb 24, 2023 6:17 am

Da li je moguće da posle više od 1 godine još nije standardizovano stajalište na okretnici u Vrdniku? Putnici su večito u dilemi gde će stati autobus. Na "peron" ili van njega uz desnu ivicu kolovoza. Bilo bi okej da GSP ili opština Irig saobraćajnom signalizacijom odrede gde će putnici ulaziti i izlaziti. Po mom mišljenju ulazak na peron nije dobra opcija, zbog često parkiranih autobusa drugih prevoznika i privatnih automobila stanara okolnih zgrada. Takođe, uz desnu ivicu kolovoza kad stane autobus, nema nikakve nadstrešnice ili drugačije zaštite putnika od kiše i snega. Nigde ne postoji označen ni red vožnje niti bilo šta što bi ljude obavestilo da tu stiže/kreće autobus za Novi Sad. Iskreno, sramota
Za raspravu sam otvoren i na instagram profilu AutoŠmekeri
Auto Šmekeri
Član
 
Postovi: 4
Pridružio se: Pon Jan 17, 2022 11:22 am

Re: Stajalista i okretnice

Postod Aleksa083 » Sub Okt 28, 2023 9:10 pm

Na stajalištima se više ne ističe red vožnje, na novim plakatima na stajalištima se nalazi veliki QR kod koji vodi na sajt preduzeća odnosno na direktno polje sa redom vožnje, a pored su gradska i prigradska mreža linija.
Sva prava zadržava Aleksa083. Upotreba mojih fotografija u medijima je zabranjena bez moje pismene saglasnosti. Za više fotografija —> https://www.flickr.com/photos/189767500@N03/
Korisnikov avatar
Aleksa083
Član
 
Postovi: 569
Pridružio se: Ned Nov 24, 2019 11:08 pm

Re: Stajalista i okretnice

Postod cone » Sre Nov 01, 2023 2:17 pm

Naša stajališta su inače katastrofa. Na 90% njih ne postoji ni jedna oznaka koju liniju opslužuju. One jadne lagane leksan ploče ne traju dugo... Ne stavljaju džabe Nemci informacije o linijama na stubove na 3 metra visine. 8)
Korisnikov avatar
cone
Gazda
 
Postovi: 10189
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 12:49 pm
Lokacija: Novi Sad

Prethodni

Povratak na Gradski prevoz u Novom Sadu

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju