Logo

Stajalista i okretnice

Slike i rasprave o gradskom prevozu u Novom Sadu, privatni prevoznici, linije, vozni parkovi.

Postod Velemajstor » Ned Dec 04, 2011 9:23 am

Okretnica Vojinovo.
Image
Image
Image
Image
Image
Velemajstor
Profesionalni vozač
 
Postovi: 2328
Pridružio se: Ned Sep 25, 2011 3:24 pm
Lokacija: Novi Sad

Sponzor

 

Postod Iosis » Ned Dec 04, 2011 10:44 am

Da li će biti uklonjeno stajalište linie 11A i 6 u Marka Miljanova, odma prije semafora i raskrsnice sa Kosovskom?
Tu je glupost, ima to stajalište u Marka Miljanova, pa čim skrene u Kosovsku opet stajalište, rastojanje između stajališta 30 m.
Ne znam čija je ideja, ali napravili su glupost. Prije rekonstrukcije Kosovske stajalište je bilo otprilike na sredini između pomenute raskrsnice i okretnice 6ice. Sada su ga pomjerili na samu raskrisnicu, tako da sada 11A ima 2 stanice razmaka 30 metara, a onda ima ''rupu'' od 750 m.
Toliko laži oko jedne mačke...
Ako si vozač, uvjek si kriv, bez obzira na pravila...
Iosis
Član
 
Postovi: 2315
Pridružio se: Pet Jan 30, 2009 2:37 pm
Lokacija: Doboj / Novi Sad

Postod volvos » Ned Dec 04, 2011 2:32 pm

Ovaj što je dizajnirao ovu okretnicu na Vojinovu treba ga nagraditi Nobelovom nagradom.Da bi prišao ivičnjaku da putnici lakše udju treba prvo pregaziti putnike da bi došao prednjim vratimo do njega.
Image
volvos
Član
 
Postovi: 4167
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 8:11 pm
Lokacija: Temerin

Postod miljkovac » Uto Feb 21, 2012 9:52 pm

Šta fali ovoj okretnici Vojinovo ?
miljkovac
Član
 
Postovi: 317
Pridružio se: Ned Feb 19, 2012 9:45 am

Postod volvos » Sre Feb 22, 2012 1:11 pm

Ajde ti nateraj svih troje vrata uz uz bankinu stajališta,toliko iskorišten prostor a toliko ne funkcionalan,Nije da se ne možeš okrenuti ali je po meni bilo mnogo boljeg i jednostavnijeg rešenja
Image
volvos
Član
 
Postovi: 4167
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 8:11 pm
Lokacija: Temerin

Postod Velemajstor » Sre Feb 22, 2012 7:46 pm

Zaboravio si da dodaš i još parkirane automobile i po koji put Kamioni(prikolica/poluprikolica),u samoj okretnici,pa se provlačiš između njih da bi mogao da prođeš kroz okretnicu. Bolja je okretnica nego na Popovici,definitivno.
Velemajstor
Profesionalni vozač
 
Postovi: 2328
Pridružio se: Ned Sep 25, 2011 3:24 pm
Lokacija: Novi Sad

Postod miljkovac » Sre Feb 22, 2012 9:01 pm

Na autobuskom stajalištu (osim autobusa,naravno ) mogu se zaustavljati
i taksi vozila!
miljkovac
Član
 
Postovi: 317
Pridružio se: Ned Feb 19, 2012 9:45 am

Postod Iosis » Sre Feb 22, 2012 10:44 pm

To za taksiste je OGROMNA glupost epskih razmjera!
Taksisti su ''zaštićeni'' kao bjeli medvjedi, staju gdje im je volja, ako su već dobili dozvolu za zaustavljanje na autobuskim stajalištima, treba ih kažnjavati ako stanu van stajališta. A i to što stoje na stajalištu često smetaju, nije smo da se zaustave nego tu ''kampuju''. A najdraže im stati na početsku sjatališta, tako da bus mora da stane ili u srednju traku ili da produži 5-6 metara dalje od stajališta. Da sam na mjestu vozača autobusa, naročito zglobni, namještao bi ih tako da blokiram sav saobraćaj, pa kada bi počeli da masovno smetaju i pravi se frka oko toga valjda bi se neko sjetio pa uradio nešto da se rješi taj problem.
Nije uredu da ostali budu time ometani u saobraćaju, ali kod nas ništa ne može napraviti ako se ne napravi neka velika frka.
Toliko laži oko jedne mačke...
Ako si vozač, uvjek si kriv, bez obzira na pravila...
Iosis
Član
 
Postovi: 2315
Pridružio se: Pet Jan 30, 2009 2:37 pm
Lokacija: Doboj / Novi Sad

Postod volvos » Čet Feb 23, 2012 7:00 pm

Nisi nam ništa novo rekao oko blokiranja saobraćaja.Ja sam iz tog razloga blokirao godina svaki dan i svakipolazak i ništa nije promenjeno,tako da od tvog predloga nema ništa da ti odmah kažem
Image
volvos
Član
 
Postovi: 4167
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 8:11 pm
Lokacija: Temerin

Postod Iosis » Čet Feb 23, 2012 8:48 pm

Da ali ti si jedan. Kada bi to radili svi vozači, kada bi počeli svi ostali vozači da osjete na svojoj koži to što ne mogu da prođu, da se stvore gužve, tada bi neko po tom pitanju uradio nešto.
Toliko laži oko jedne mačke...
Ako si vozač, uvjek si kriv, bez obzira na pravila...
Iosis
Član
 
Postovi: 2315
Pridružio se: Pet Jan 30, 2009 2:37 pm
Lokacija: Doboj / Novi Sad

Postod Velemajstor » Čet Feb 23, 2012 9:04 pm

Rade to i ostali vozači(većina),ali nema efekta. Policijajac stoji kod futoške pijace i samo okrene glavu na drugu stranu ili pak preteći maše prstom ka vozaču iz JGSP-a zato što je tako stao(zagradio taksistu i još napravio zastoj u saobraćaju). Zato kada stane autobus pored takvih taksista i otvori vrata vi slobodno gazite preko haube od taksija.Možda se tako budu opametili kada im se haube ulube od putnika koji moraju tako da izađu iz autobusa.Drugog načina ja ne vidim,kada nema zakona u ovoj zemlji.Mada nisu ni ti taksisti krivi,država im je omogućila da se tako ponašaju.
Velemajstor
Profesionalni vozač
 
Postovi: 2328
Pridružio se: Ned Sep 25, 2011 3:24 pm
Lokacija: Novi Sad

Postod Iosis » Čet Feb 23, 2012 10:51 pm

S tim kad tako stanete opet putnici koji izlaze psuju vozača i pominju familiju vozaču autobusa. Ja kad tako moram da izađem gledam da se malo očešem o retrovizor taksija.
Toliko laži oko jedne mačke...
Ako si vozač, uvjek si kriv, bez obzira na pravila...
Iosis
Član
 
Postovi: 2315
Pridružio se: Pet Jan 30, 2009 2:37 pm
Lokacija: Doboj / Novi Sad

Postod Sloba » Uto Mar 13, 2012 8:40 am

U toku je popravka i verovatno asfaltiranje okretnice Liman IV, juče sam prošao i video sam da su razvalili kaldrmu.

Autobusi na liniji 4 se okreću polukružnim okretanjem, a vreme čekaju na stanici gde ispuštaju putnike. :wink:
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Postod cone » Sre Mar 14, 2012 1:41 pm

To bi trebalo urediti kao u Frankfurtu što sam video. Nema okretnice, nego autobus iz krajnje desne trake napravi polukružno na bulevaru, a za to mu dozvolu da semafor. :wink:
Korisnikov avatar
cone
Gazda
 
Postovi: 10189
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 12:49 pm
Lokacija: Novi Sad

Stajaliste

Postod LoveNS » Pet Apr 27, 2012 8:17 am

Da li primate predloge stajaliste BUS u NS? Hoce li se usvojiti predlog kada vam budem izlagao? Poslao sam mejlu na gspns ali nema odgovora.
LoveNS
Novi član
 
Postovi: 1
Pridružio se: Pet Apr 27, 2012 7:49 am

PrethodniSledeća

Povratak na Gradski prevoz u Novom Sadu

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju