Logo

Linija 13 Novo Naselje-Univerzitet u Novom Sadu

Slike i rasprave o gradskom prevozu u Novom Sadu, privatni prevoznici, linije, vozni parkovi.

Linija 13 Novo Naselje-Univerzitet u Novom Sadu

Postod Sloba » Sre Nov 26, 2008 5:28 pm

Da li je izvodljivo?
Sugestije, komentari i predlozi za ovu liniju će biti u ovoj temi.
Evo planirane trase:
http://www.gspns.co.yu/dokumenti/linija13.swf
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Linija 13 Novo Naselje-Univerzitet u Novom Sadu

Sponzor

 

Postod ferdinand » Sre Nov 26, 2008 5:39 pm

mislim da je cela trasa potpuna glupost, jer sve sto bi ta linija radila, rade i osmica i devetka. jedina korisna stvara je to sto su je provukli kroz brace ribnikara :roll: :?
Korisnikov avatar
ferdinand
Član
 
Postovi: 1025
Pridružio se: Sub Feb 16, 2008 4:26 pm
Lokacija: Dubai

Postod leif aka paparazzo » Sre Nov 26, 2008 6:10 pm

veoma mi se svidja linija, pogotovo sto prolazi kroz Hadzi Ruvimovu i Brace Ribnikar, nemam zameraka na trasu
Korisnikov avatar
leif aka paparazzo
Član
 
Postovi: 519
Pridružio se: Sub Feb 09, 2008 2:58 am
Lokacija: Novi Sad

Postod deni » Čet Nov 27, 2008 1:05 am

ferdinand je napisao:mislim da je cela trasa potpuna glupost, jer sve sto bi ta linija radila, rade i osmica i devetka. jedina korisna stvara je to sto su je provukli kroz brace ribnikara :roll: :?


Uopšte nije vozi se u vršnim opterećenjima 8 ili 9.
Previše je opterećena linija.Ja sam imao priliku da putujem tim linijama i nemam prijatno iskustvo,
deni
Član
 
Postovi: 293
Pridružio se: Pet Feb 08, 2008 12:19 am
Lokacija: London UK

Postod ferdinand » Čet Nov 27, 2008 1:08 am

pa mi jos malo necemo imati dovoljno vozila da pokrijemo ni ove linije koje imamo, vec su intervali izmedju polazaka preveliki i zato su guzve i zato mislim da bi bolje bilo pojacati postojece linije, nego uspostavljati jos jednu, poprilicno slicnu.
Korisnikov avatar
ferdinand
Član
 
Postovi: 1025
Pridružio se: Sub Feb 16, 2008 4:26 pm
Lokacija: Dubai

Postod deni » Čet Nov 27, 2008 1:19 am

Što se tiče nedostatka vozila tu se definitivno slažemo.Smatram da će uskoro ponovo uslediti nabavka bar 40vozila.Jer intervali sledjenja umesto da se iz dana u dan smanjuju, naprotiv oni se iz dana u dan povećaju...gužve u poslednje vreme postaju nepodnošljive,kako za gradjane tako i za vozila...
Moje lično mišljene je da će ta linija ići na račun prigradskih vozila...
Nemogu da se složim sa tobom da je slična sa nekom linijom samo početni i završni terminusi su kao kod osmice ali čim skrene iz Hadži Ruvimove, ima pravu autonomnu trasu i potpuno je jedinstvena...
Posebno mi se svidja što će ulaziti u samo jezgro univerzitetskog kampusa.
deni
Član
 
Postovi: 293
Pridružio se: Pet Feb 08, 2008 12:19 am
Lokacija: London UK

Postod zak » Čet Nov 27, 2008 2:09 am

Ma nekako mi je bez smisla, mislim da nece proci, a i 13 je baksuzan broj.
Negde sam cak citao da linija 13 nepostoji u vecini gradskih prevoza,a i da vam kazem kad sam bio negde napolju nesto i nisam vidjao linije sa brojem 13, bilo to kao 13 ili 513 ili 913 ili 1013..
zak
Član
 
Postovi: 248
Pridružio se: Uto Apr 01, 2008 11:49 pm
Lokacija: Novi Sad

Postod cone » Čet Nov 27, 2008 9:26 am

Ja mislim da bi ovakva linija mogla da funkcioniše. Bez obzira na postojanje linija 8 i 9, u vršnim časovima se stvaraju velike gužve od strane putnika u zoni Univerziteta. Pošto mi mama radi u Urbisprojektu koji se nalazi na samom uglu Bul. Cara Lazara i Stražilovske, vrlo dobro znam nedaće putnika koji tamo hvataju prevoz. U pravcu Novog naselja imate liniju 8 koja putuje i putuje do tamo i imate liniju 9 koja već dolazi puna iz Petrovaradina.

Ovom linijom bi se značajno rasteretile te dve linije, a stanovnici koji gravitiraju ulici Braće Ribnikar će dobiti bližu pristup prevozu.

Jedini nedostatak koji ja vidim na ovoj karti je nepostojanje levog skretanja iz ulice Dr. Sime Miloševića u bulevar Cara Lazara, jer je tu obavezno skretanje u desno ka semaforu sa Stražilovskom. Tu bi autobus morao da skreće polukružno da bi išao ka Naselju.
Korisnikov avatar
cone
Gazda
 
Postovi: 10189
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 12:49 pm
Lokacija: Novi Sad

Postod ferdinand » Čet Nov 27, 2008 11:18 am

zak je napisao:Ma nekako mi je bez smisla, mislim da nece proci, a i 13 je baksuzan broj.
Negde sam cak citao da linija 13 nepostoji u vecini gradskih prevoza,a i da vam kazem kad sam bio negde napolju nesto i nisam vidjao linije sa brojem 13, bilo to kao 13 ili 513 ili 913 ili 1013..


sorry, ali mislim da u jednom poslu, kao sto je prevoz putnika, zaista nema mesta sujeverju. :roll:
Korisnikov avatar
ferdinand
Član
 
Postovi: 1025
Pridružio se: Sub Feb 16, 2008 4:26 pm
Lokacija: Dubai

Postod ferdinand » Čet Nov 27, 2008 11:26 am

cone je napisao:Ja mislim da bi ovakva linija mogla da funkcioniše. Bez obzira na postojanje linija 8 i 9, u vršnim časovima se stvaraju velike gužve od strane putnika u zoni Univerziteta. Pošto mi mama radi u Urbisprojektu koji se nalazi na samom uglu Bul. Cara Lazara i Stražilovske, vrlo dobro znam nedaće putnika koji tamo hvataju prevoz. U pravcu Novog naselja imate liniju 8 koja putuje i putuje do tamo i imate liniju 9 koja već dolazi puna iz Petrovaradina.

Ovom linijom bi se značajno rasteretile te dve linije, a stanovnici koji gravitiraju ulici Braće Ribnikar će dobiti bližu pristup prevozu.

Jedini nedostatak koji ja vidim na ovoj karti je nepostojanje levog skretanja iz ulice Dr. Sime Miloševića u bulevar Cara Lazara, jer je tu obavezno skretanje u desno ka semaforu sa Stražilovskom. Tu bi autobus morao da skreće polukružno da bi išao ka Naselju.


a to polukruzno bas i nije slavno resenje, a koliko poznajem ulice u tom delu grada, drugacije bas i nije moguce.
Korisnikov avatar
ferdinand
Član
 
Postovi: 1025
Pridružio se: Sub Feb 16, 2008 4:26 pm
Lokacija: Dubai

Postod cone » Čet Nov 27, 2008 11:47 am

Ja sam malo na brzinu pogrešno protumačio kartu, pošto nije bilo strelica kojim smerom se ide, ali mi je sada jasno.

Autobus bi iz Cara Lazara skretao desno u Sime Miloševića, odakle bi išao u Fruškogorsku i nazad na bulevar Cara Lazara. Tako već deluje izvodljivo, a i logično.
Korisnikov avatar
cone
Gazda
 
Postovi: 10189
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 12:49 pm
Lokacija: Novi Sad

Postod Luka » Čet Nov 27, 2008 1:14 pm

Nadam se da ne bi bilo stanica u Brace Ribnikar...
Luka
Gazda
 
Postovi: 409
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 12:36 pm
Lokacija: Novi Sad

Postod switch » Čet Nov 27, 2008 1:46 pm

Ako bi bus prolazio kroz Sime Miloševića, to bi bilo ubistvo za saobracaj tamo. I sada tamo znaju da budu guzve (pogotovo zbog ljudi koji parkiraju auto na ulici ispred studentske ambulante i ljudi koji prelaze ulicu neobracajuci se na ostale ucesnike u saobracaju). Takodje su tamo sada izgradjena nova parking mesta, pa ima i vise automobila u prolazu.
Korisnikov avatar
switch
Član
 
Postovi: 63
Pridružio se: Ned Mar 09, 2008 4:04 pm
Lokacija: Novi Sad

Postod ferdinand » Čet Nov 27, 2008 2:08 pm

Luka je napisao:Nadam se da ne bi bilo stanica u Brace Ribnikar...


zasto ne bi bilo, pa to je i poenta :roll:
Korisnikov avatar
ferdinand
Član
 
Postovi: 1025
Pridružio se: Sub Feb 16, 2008 4:26 pm
Lokacija: Dubai

Postod zak » Čet Nov 27, 2008 2:11 pm

ferdinand je napisao:
zak je napisao:Ma nekako mi je bez smisla, mislim da nece proci, a i 13 je baksuzan broj.
Negde sam cak citao da linija 13 nepostoji u vecini gradskih prevoza,a i da vam kazem kad sam bio negde napolju nesto i nisam vidjao linije sa brojem 13, bilo to kao 13 ili 513 ili 913 ili 1013..


sorry, ali mislim da u jednom poslu, kao sto je prevoz putnika, zaista nema mesta sujeverju. :roll:


ma nisam ja sujeveran..nego samo kazem za broj 13,ali pazi pogledaj samo formulu 1 nema broja 13
zak
Član
 
Postovi: 248
Pridružio se: Uto Apr 01, 2008 11:49 pm
Lokacija: Novi Sad

Sledeća

Povratak na Gradski prevoz u Novom Sadu

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju