Logo

MB Conecto na probi: slike i komentari

Slike i rasprave o gradskom prevozu u Novom Sadu, privatni prevoznici, linije, vozni parkovi.

MB Conecto na probi: slike i komentari

Postod cone » Čet Nov 27, 2008 6:10 pm

VOZILO "MERCEDES-CONECTO" NA PROBNOJ VOŽNJI

JGSP "Novi Sad" i kompanija "Evo Bus" postigli su dogovor da od četvrtka 27. novembra 2008. godine u narednih 15 dana, u uslovima gradskog i prigradskog saobraćaja u Novom Sadu, budu ispitane karakteristike jednog od najsavremenijih vozila prilagođenih uslovima gradskog saobraćaja "Mercedes Benc - Conecto", renomiranog proizvođača "Mercedes Benc".
Navedeno vozilo kapaciteta je 29 sedišta, može da primi do 100 putnika i spada u kategoriju niskopodnih autobusa, sa ugrađenim motorom EURO - 4.
Od četvrtka 27. novembra, u sledećih nedelju dana, vozilo će saobraćati na liniji broj 3 Petrovaradin -Centar - Detelinara.
Reč je o vozilima koja su već u ekspolataciji u mnogim susednim državama , a koja spadaju u kategoriju vozila koja su namenski prilagođenim uslovima saobraćaja koji vladaju na područiju jugoistočne Evrope.

JGSP Novi Sad
Korisnikov avatar
cone
Gazda
 
Postovi: 10189
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 12:49 pm
Lokacija: Novi Sad

MB Conecto na probi: slike i komentari

Sponzor

 

Postod cone » Čet Nov 27, 2008 6:13 pm

Ovde postavljajte slike ovog vozila sa vožnje po Novom Sadu, kao i vaše utiske sa vožnje.

Sloba i Ferdinand su već "overili" Conecta današnjom prvom vožnjom na liniji 3.

Zahvaljujući njihovom javljanju, našao sam se na pravom mestu i napravio nekoliko slika kod Master centra. :)
Korisnikov avatar
cone
Gazda
 
Postovi: 10189
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 12:49 pm
Lokacija: Novi Sad

Postod cone » Čet Nov 27, 2008 6:15 pm

Image

Image

Image

Image
Korisnikov avatar
cone
Gazda
 
Postovi: 10189
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 12:49 pm
Lokacija: Novi Sad

Postod cone » Čet Nov 27, 2008 6:19 pm

Image

Image

Image
Korisnikov avatar
cone
Gazda
 
Postovi: 10189
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 12:49 pm
Lokacija: Novi Sad

Postod cone » Čet Nov 27, 2008 6:25 pm

Image

Image

Image

Image
Korisnikov avatar
cone
Gazda
 
Postovi: 10189
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 12:49 pm
Lokacija: Novi Sad

Postod ferdinand » Čet Nov 27, 2008 7:14 pm

prvi utisci iz voznje su vise nego pozitivni, motor savrsheno funkcionise u sklopu sa VOITH automatikom, startan je, udoban i stabilan. ono sto je mene odusevilo (iako bi to trebalo da je sasvim normalno) je to da je kutija za motor potpuno hladna (citaj: dobro izolovana), jer sam navikao da je u svim nasim LF autobusima kao kaljeva pec. zavrsna obrada je vise nego dobra. za sada, jedina zamerka je nedostatak prostora, a taj problem imaju svi LF autobusi, tako da se i ne moze reci da je mana.
Korisnikov avatar
ferdinand
Član
 
Postovi: 1025
Pridružio se: Sub Feb 16, 2008 4:26 pm
Lokacija: Dubai

Postod Sloba » Čet Nov 27, 2008 8:01 pm

ferdinand je napisao:prvi utisci iz voznje su vise nego pozitivni, motor savrsheno funkcionise u sklopu sa VOITH automatikom, startan je, udoban i stabilan. ono sto je mene odusevilo (iako bi to trebalo da je sasvim normalno) je to da je kutija za motor potpuno hladna (citaj: dobro izolovana), jer sam navikao da je u svim nasim LF autobusima kao kaljeva pec. zavrsna obrada je vise nego dobra. za sada, jedina zamerka je nedostatak prostora, a taj problem imaju svi LF autobusi, tako da se i ne moze reci da je mana.

Delimo mišljenje, samo, meni se sviđaju vrata koja su puno šira, a sviđa mi se što nema takvih preloma kao što postoje na B9L.
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Postod volvos » Čet Nov 27, 2008 9:12 pm

Danas sam overio par fotografija ovog osvezenja voznog parka i iz prve ruke saznajem ako se bude dobro pokazao i zadovoljio novcani budzet bice kupljeno 10 komada ovog busa :D Inace moj drugce ga voziti 5 dana na prigradskim linijama tako da mozemo organizovati voznju sa ovim busom
Image
volvos
Član
 
Postovi: 4167
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 8:11 pm
Lokacija: Temerin

Postod ferdinand » Čet Nov 27, 2008 11:19 pm

to je sasvim u redu i nemam nista protiv novog conecta, ali toliko o unifikaciji voznog parka :roll:
Korisnikov avatar
ferdinand
Član
 
Postovi: 1025
Pridružio se: Sub Feb 16, 2008 4:26 pm
Lokacija: Dubai

Postod Huanita » Čet Nov 27, 2008 11:45 pm

:shock: Wow...kako izgleda mocno :lol: Tako odudara od plavusana... :D Samo koliko ce to opstati u normalnom stanju u Srbiji,videcemo... :roll:
Disen que el que no ariesga,no gana...Pero no es bueno ariesgar cuando tienes mucho que perder...
Korisnikov avatar
Huanita
Član
 
Postovi: 343
Pridružio se: Sre Avg 06, 2008 8:18 pm
Lokacija: Novi Sad

Postod cone » Pet Nov 28, 2008 1:20 am

Conecto na petrovaradinskoj okretnici.
Foto by Sloba:

Image
Korisnikov avatar
cone
Gazda
 
Postovi: 10189
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 12:49 pm
Lokacija: Novi Sad

Postod markotar » Ned Nov 30, 2008 5:03 pm

EvoBus je u stvari nemacka kompanija koja je odgovorna za proizvodnju i prodaju autobusa MB i Setra. :) Dakle, bukvalno svi autobusi tih marki izlaze iz fabrika te kompanije. Istina, ima ime koje smesno zvuci na nasem jeziku ali sta da se radi. :)

Inace, i ja se slazem da su svakako morali da skinu tu nalepnicu sa grbom BG! Meni se isto ne bi dopalo da Beogradom kruzi autobus sa grbom nekog drugog grada.
markotar
Član
 
Postovi: 1785
Pridružio se: Sub Feb 23, 2008 7:44 pm
Lokacija: Beograd

Postod volvos » Ned Nov 30, 2008 9:46 pm

Evo nekoliko fotki i od mene


Image

Image

Image
Image
volvos
Član
 
Postovi: 4167
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 8:11 pm
Lokacija: Temerin

Postod markotar » Ned Nov 30, 2008 11:00 pm

Fine fotke. Da nisi mozda uslikao ostatak enterijera?
markotar
Član
 
Postovi: 1785
Pridružio se: Sub Feb 23, 2008 7:44 pm
Lokacija: Beograd

Postod volvos » Ned Nov 30, 2008 11:43 pm

Nisam stigao nista vise,jako sam zurio
Image
volvos
Član
 
Postovi: 4167
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 8:11 pm
Lokacija: Temerin

Sledeća

Povratak na Gradski prevoz u Novom Sadu

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju