Logo

Linije GSP-a Novi Sad

Slike i rasprave o gradskom prevozu u Novom Sadu, privatni prevoznici, linije, vozni parkovi.

Postod Sloba » Čet Sep 03, 2009 10:16 am

Nova ideja:
Linija 25
Na displeju bi ispisivalo ovako:
1. Šajkaš-Đurđevo
2. preko
3. Kovilja
4. i Budisave
A u povratku:
1. Novi Sad
2. preko
3. Šajkaša
4. Kovilja
5. i Budisave

E sad trasa:
Železnička stanica, stajalište za 21-24
Bulevar Jaše Tomića-Kisačka-Partizanska-Temerinska-Temerinski put-E75-Zrenjaninski put-KAĆ-Svetosavska-Kralja Petra I-BUDISAVA-Vojvođanska-Put za Kovilj-KOVILJ-Branka Bajića-Laze Kostića-Duška Vickova-Okretnica-Duška Vickova-Laze Kostića-Put za Šajkaš-ŠAJKAŠ-Železnička-Đurđevačka-ĐURĐEVO.

Okretnica u Đurđevu:
Ulaz, desno u Jaše Bakova, levo u Nikole Pašića-levo u Svetosavsku-desno u Zmaj Jovinu-levo u Solunskih dobrovoljaca-levo u Nikole Tesle-desno u Svetosavsku-OKRETNICA-Svetosavska-desno u kralja Petra i nazad.
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Sponzor

 

Postod Sloba » Ned Okt 18, 2009 9:01 am

Trasa linije 6 je izmenjena, i to značajno! Sve zbog jedne raskrsnice! :evil:
JGSP NOVI SAD je napisao:JGSP "Novi Sad" obaveštava korisnike usluga, da će zbog radova na raskrsnici Vršačke i Somborskog bulevara, od četvrtka 15. oktobra 2009. godine, biti izmenjena trasa kretanja vozila na liniji broj 6, i to na taj način što vozila našeg preduzeća neće saobraćati Vršačkom ulicom, zbog čega apelujemo na putnike da ne koriste stajališta u navedenoj ulici, odnosno koriste autobuska stajališta na Futoškom putu i Subotičkom bulevaru.
Vozila preduzeća će se u smeru prema Adicama kretati na sledeći način: Futoškom ulicom skretaće levo na Subotički bulevar, zatim desno u ulicu Ive Andrića i Heroja Pinkija, a zatim trasom linije broj 12, do ulice Feješ Klare, odakle skreću u ulicu Ćirila i Metodija i dalje nastavljaju redovno trasom linije 6.
Vozila preduzeća u smeru prema Podbari, iz ulice Ćirila i Metodija saobraćaće pravo u ulicu Feješ Klare,zatim desno u Mornarsku i levo u ulicu Heroja Pinkija i Ive Andrića, iz koje nastavljaju pravo Subotičkim bulevarom, odakle skreću desno u Futošku ulicu i dalje saobraćaju redovnom trasom linije broj 6.
Vozila JGSP "Novi Sad" će na izmenjenom delu trase koristiće sva postojeća stajališta.
Izmena trase na navedenoj liniji primenjivaće se od prvih jutarnjih polazaka 15. oktobra do 20.oktobra kada se očekuje završetak radova.
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Postod Iosis » Ned Okt 18, 2009 12:44 pm

Meni ovako super, juče sam sa keja došao 6-icom, a onako bi morao 11-kom koja mi staje dalje. :mrgreen:
Toliko laži oko jedne mačke...
Ako si vozač, uvjek si kriv, bez obzira na pravila...
Iosis
Član
 
Postovi: 2315
Pridružio se: Pet Jan 30, 2009 2:37 pm
Lokacija: Doboj / Novi Sad

Postod zak » Ned Okt 25, 2009 12:55 am

Ovo je Somborski bulevar koji se gradi, ima takvih stajalista i na Subotickom bulevaru.

Jel zna neko koje se linije menjaju ili se uvodi nesto novo?

Image
zak
Član
 
Postovi: 248
Pridružio se: Uto Apr 01, 2008 11:49 pm
Lokacija: Novi Sad

Postod cone » Sre Okt 28, 2009 10:23 am

Novi bulevari svakako otvaraju nove mogućnosti za provlačenje gradskog saobraćaja kroz njih. Po projektnom zadatku, ta stajališta su predviđena da se ne bi naknadno prepravljao kolovoz, pa je odrađena priprema. Koje će se i da li će se neke linije uvesti ili promeniti isključivo zavisi od rezultata snimanja saobraćaja i potreba kretanja ljudi. Mislim da je konkretno ovo stajalište namenjeno liniji 6.
Korisnikov avatar
cone
Gazda
 
Postovi: 10189
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 12:49 pm
Lokacija: Novi Sad

Postod cone » Sre Okt 28, 2009 11:07 am

Linija 12 se produžuje do Novog naselja!

Evo sad čitam Dnevnik, piše da će linija 12 ići Somborskim bulevarom do Naselja. :)

"... "dvanaestica" će ići uobičajenim putem do Telepa, a onda će iz Ulice Feješ Klare skrenuti na Somborski bulevar, izaći kod poslovne zgrade GSP-a i okrenuti se na okretnici na Novom naselju."

Inače, piše da se ne planira uvođenje novih linija, jer fali autobusa.

:roll:
Korisnikov avatar
cone
Gazda
 
Postovi: 10189
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 12:49 pm
Lokacija: Novi Sad

Postod ferdinand » Sre Okt 28, 2009 2:42 pm

ovo za liniju 12 je skroz ok. da fali autobusa, to je vise nego ocigledno, jer vec dve godine nije obnovljen cak ni minimum od 10% voznog parka, a da ne spominjem da bi nam trebalo jos 100 autobusa da bi imali nesto sto se moze nazvati solidnim prevozom. uostalom, vec smo pricali o tome koliko je grad porastao, a prevoz se i dalje obavlja sa skoro istim brojem vozila kao osamdesetih godina..
Korisnikov avatar
ferdinand
Član
 
Postovi: 1025
Pridružio se: Sub Feb 16, 2008 4:26 pm
Lokacija: Dubai

Postod Iosis » Sre Okt 28, 2009 6:02 pm

Neznam kako će onda stići autobusi na liniji 12 svoje polaske ako će trasa biti duža nego sada. Čini mi se da je negdje pisalo da im je najteže postići vrjeme polazaka na liniji 12 jer je duga linija.
Toliko laži oko jedne mačke...
Ako si vozač, uvjek si kriv, bez obzira na pravila...
Iosis
Član
 
Postovi: 2315
Pridružio se: Pet Jan 30, 2009 2:37 pm
Lokacija: Doboj / Novi Sad

Postod Sloba » Sre Okt 28, 2009 8:19 pm

12 uopšte nije toliko frekventna i duga kao neke druge, npr. linija 3 ili 9, a ovo za produženje me raduje, jer će opet biti kao nekad, kad su serije 200 vozile na liniji sa istim brojem i istim okretnicama. 12 je nekad išla Novo Naselje-Bulevar Kneza Miloša-Futoški Put-Futoška-Jevrejska-Uspenska i okretala. :) :) :)

Eh, ta vremena... :D
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Postod leif aka paparazzo » Sre Okt 28, 2009 8:39 pm

Iosis je napisao:Neznam kako će onda stići autobusi na liniji 12 svoje polaske ako će trasa biti duža nego sada. Čini mi se da je negdje pisalo da im je najteže postići vrjeme polazaka na liniji 12 jer je duga linija.


pogledaj red voznje od 1.11 i videces da je poluobrt na 12 sad 33-35 minuta mesto 27

a i u 12 je vrlo solidna guzva
Korisnikov avatar
leif aka paparazzo
Član
 
Postovi: 519
Pridružio se: Sub Feb 09, 2008 2:58 am
Lokacija: Novi Sad

Postod cone » Čet Okt 29, 2009 9:50 am

Mogli bi i tu da ubace zgloba. Malo treninga kroz uličice Telepa ne bi škodilo. :lol:
Korisnikov avatar
cone
Gazda
 
Postovi: 10189
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 12:49 pm
Lokacija: Novi Sad

Postod MILAN » Čet Okt 29, 2009 10:18 am

sto se tice zgloba ,pa i sa solo se provlace kroz iglene usi,a za liniju 12 sam pretpostavljao jer su juce crtali uslovne trake na raskrsnici ulica kneza milosa i futoskog puta u smeru od okretnice na naselju ka centru.
Korisnikov avatar
MILAN
Profesionalni vozač
 
Postovi: 540
Pridružio se: Uto Mar 24, 2009 6:10 pm
Lokacija: Temerin

Postod s215hdh » Čet Okt 29, 2009 11:07 am

Ih, Cone, pa nemoj mrzeti vozace GSPa :) Gde da motaju zgloba tamo :) Stvarno bi bile igre bes granica :) TAmo treba solo sa pratecom :)))
s215hdh
Profesionalni vozač
 
Postovi: 5598
Pridružio se: Sub Feb 09, 2008 5:47 pm
Lokacija: Negde po svetu

Postod cone » Čet Okt 29, 2009 11:15 am

Dule, ja to iz praktičnih razloga. Moraće polako da voze, pa se neće zaletati u jadne kuće! :lol:
Korisnikov avatar
cone
Gazda
 
Postovi: 10189
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 12:49 pm
Lokacija: Novi Sad

Postod MILAN » Čet Okt 29, 2009 11:20 am

Inace taj covek koji je udario u kucu nikad nije 43 km/h presao ali znaci nije brzina presudna uvek...
Korisnikov avatar
MILAN
Profesionalni vozač
 
Postovi: 540
Pridružio se: Uto Mar 24, 2009 6:10 pm
Lokacija: Temerin

PrethodniSledeća

Povratak na Gradski prevoz u Novom Sadu

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju