Logo

Linije GSP-a Novi Sad

Slike i rasprave o gradskom prevozu u Novom Sadu, privatni prevoznici, linije, vozni parkovi.

Re: Linije GSP-a Novi Sad

Postod dufko » Sub Jun 01, 2013 3:42 pm

Da li neko zna kada su pojedine linije ukinute?
Npr 26 za Đurđevo, ja se sećam da je još 2002. bilo u redu vožnje ali nešto malo polazaka.
I linija 44 za B. Petrovac? Sećam se da je prekoputa današnje autobuske u Petrovcu bilo stajalište za bus (ima ga i danas ali je parking) i tu je bila ona plava tabla GRAS-a ali se ja ne sećam buseva na toj liniji :?:
dufko
Član
 
Postovi: 108
Pridružio se: Uto Feb 26, 2008 2:22 pm
Lokacija: Silbaš

Re: Linije GSP-a Novi Sad

Sponzor

 

Re: Linije GSP-a Novi Sad

Postod Sloba » Pet Dec 13, 2013 9:52 pm

Neverovatno je šta se dešava na dvojci. Danas sam i u odlasku i u povratku iz škole bio kao sardina u autobusu.

U odlasku vozio #892 neki stariji čovek što je ove nedelje vozio #781. Čovek mrcvari autobuse za sve pare. I kad na to dodamo silnu gužvu, dolazi do toga da mi je trebalo 25 minuta od Naselja do Centra, i došao je drugi autobus iza.
U povratku isto gužva, ali malo podnošljivija.

Neverovatno je šta nam rade. Bitno je da se kupuju CNG minibusevi koji stoje u garaži a od zglobova ništa. Veliko hvala JGSP-u, valjda ću uskoro imati priliku da snimim malo stanje stvari u dvojci kamerom...
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Linije GSP-a Novi Sad

Postod blokovi » Sub Dec 14, 2013 1:29 am

Kada bi vam bar 20 zglobova doslo bilo bi extra, nesto kao IK218 iz 2012, ali dzabe, oni minibusevi i oni Crossway Irisbus su stvarno "kreature" , sta vise pre mesec dana kada sam ga video na 1, samo sto se ne prevrne na stranu. Mali je OFF, ali nema veze ;)
blokovi
Član
 
Postovi: 3628
Pridružio se: Sre Jan 05, 2011 3:00 pm

Re: Linije GSP-a Novi Sad

Postod Sloba » Sub Dec 14, 2013 8:49 am

20 zglobova bi nam bilo super, nebitno da li je Ikarbus, Mercedes, Volvo, Yutong...
Crossway je još i dobar autobus zato što ima puno mesta za stajanje napred i puno sedšita nazad. Ali džaba, oni su hteli da mažu oči narodu CNG vozilima, Euro 5, dža bu a ostavili su haos u prevozu. Sve u svemu, nisam jedini koji je nezadovoljan ovom promenom, a trebao bih da budem najmanje zabrinut pošto ulazim na prvoj a izlazim na poslednjoj stanici...
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Linije GSP-a Novi Sad

Postod ferdinand » Sub Dec 14, 2013 12:10 pm

Jezivo je na cega lici prevoz u Novom Sadu i mislim da je krajnje vreme da nam se dogodi VEEEEEELIIIIIKIIIII "restart" linija i voznog parka kao 1986. jer trenutno stanje ne podmiruje potrebe grada ni u kom smislu.
Korisnikov avatar
ferdinand
Član
 
Postovi: 1025
Pridružio se: Sub Feb 16, 2008 4:26 pm
Lokacija: Dubai

Re: Linije GSP-a Novi Sad

Postod Iosis » Pon Dec 16, 2013 7:20 pm

Jedini restart koji će da bude, da ponovo sklope one 4ke, ako je išta ostalo od njih. Pa ih ponovo puste u saobraćaj.

Tamo je naprimano stranačkih kurte i murte, tako da se nema para za vozila. Minibuse su platili skoro kao solo autobuse.
Penzosi (fosili) mogu da dobiju besplatne karte, ali zato ako si apsolvent po drugi put ne možeš!!! Izgleda politika im je, bolje ništa nego 950 din, jer važniji su nam glasovi!

Majke, sve više mi dođe da se švercam, jer je prevoz sve gori i gori nego prije. Prije sam imao volju i želju da platim, sada baš i nemam. Pokažem im BiH ličnu pa piši brate, a kada će da stigne... Do Božića, ali kojeg... :lol:
Toliko laži oko jedne mačke...
Ako si vozač, uvjek si kriv, bez obzira na pravila...
Iosis
Član
 
Postovi: 2315
Pridružio se: Pet Jan 30, 2009 2:37 pm
Lokacija: Doboj / Novi Sad

Re: Linije GSP-a Novi Sad

Postod plazacicmilos » Pon Dec 16, 2013 10:29 pm

Od kad su solo busevi na dvojci, ja se švercam. Ulazim na drugoj stanici na N. Naselju i već ne može ni da se stoji na obe noge. Uvek sam uredno imao kartu, a sad nek' pišu ako hoće, dam ličnu kartu malo sutra. Lopovska država, lopovska firma.
Korisnikov avatar
plazacicmilos
Član
 
Postovi: 39
Pridružio se: Uto Mar 19, 2013 2:12 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Linije GSP-a Novi Sad

Postod ferdinand » Uto Dec 17, 2013 5:44 pm

#515 danas oko 15h krcat na 79, ode za Čerević. Neki komentar :?: Neko :?:
Korisnikov avatar
ferdinand
Član
 
Postovi: 1025
Pridružio se: Sub Feb 16, 2008 4:26 pm
Lokacija: Dubai

Re: Linije GSP-a Novi Sad

Postod Sloba » Pon Dec 23, 2013 7:43 pm

Zbog havarije na dolaznom stajalištu okretnice Novo Naselje, linija 8 umesto da ide redovnom trasom pravi krug.

U dolasku na Novo Naselje, autobusi produžavaju pravo Bulevarom Jovana Dučića a zatim skreću desno na Bulevar kneza Miloša gde im je poslednja stanica a ujedno i prva. U drugom smeru, autobusi saobraćaju redovnom trasom.

Koristi se stajalište prekoputa igrališta na Bulevaru Jovana Dučića, a ukinuta su stajališta na početku ulice Mileve Marić i stajalište kod Gerontološkog doma.
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Linije GSP-a Novi Sad

Postod Iosis » Pon Dec 23, 2013 11:16 pm

ferdinand je napisao:#515 danas oko 15h krcat na 79, ode za Čerević. Neki komentar :?: Neko :?:


Pa druga vozila su u kvaru, nema dovoljno ispravnih autobusa, pa šalju šta je ispravno.
Toliko laži oko jedne mačke...
Ako si vozač, uvjek si kriv, bez obzira na pravila...
Iosis
Član
 
Postovi: 2315
Pridružio se: Pet Jan 30, 2009 2:37 pm
Lokacija: Doboj / Novi Sad

Re: Linije GSP-a Novi Sad

Postod Velemajstor » Uto Dec 24, 2013 9:51 pm

ferdinand je napisao:#515 danas oko 15h krcat na 79, ode za Čerević. Neki komentar :?: Neko :?:
U špicevima idu dva polaska ujutro(jedan od BAS-a, Beočin je u pitanju), a drugi na liniji 79. U popodnevnom špicu idu isto dva polaska sa zglobnim vozilima,jedan do centra Beočina(BAS), a drugi do Čerevića(linija 79). Tako to funkcioniše već dve godine unazad. To rade vozači iz 5+2 grupe na zglobnim vozilima.
Velemajstor
Profesionalni vozač
 
Postovi: 2328
Pridružio se: Ned Sep 25, 2011 3:24 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Linije GSP-a Novi Sad

Postod ferdinand » Sre Dec 25, 2013 12:19 pm

Ma kontam ja to Velemajstore, nego, zar nema nista mladje da se tera u Srem :?: :roll:
Korisnikov avatar
ferdinand
Član
 
Postovi: 1025
Pridružio se: Sub Feb 16, 2008 4:26 pm
Lokacija: Dubai

Re: Linije GSP-a Novi Sad

Postod Velemajstor » Sre Dec 25, 2013 8:27 pm

Biće,biće,jednog lepog dana. Kako su ovi krenuli sa nabavkama još malo ima da se vozimo u Rikšama. Ko je ovde Image
Velemajstor
Profesionalni vozač
 
Postovi: 2328
Pridružio se: Ned Sep 25, 2011 3:24 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Linije GSP-a Novi Sad

Postod Sloba » Sre Nov 26, 2014 10:06 pm

Zvanično! Od prvog decembra 2014. godine dolazi do reorganizacije pojedinih linija!

LINIJA 5
Vraća se na staru trasu do Avijatičarskog naselja. Ovim se ukida linija 18.

LINIJA 7
Umesto Bulevarom Evrope i Futoškim putem koristiće Somborski bulevar. Takođe, vreme se čeka na okretnici na Novom Naselju.

LINIJA 12
Linija se skraćuje do Telepa i to tako što će iz pravca Centra autobusi skretati levo u Ćirila i Metodija, levo u Šarplaninsku i desno u Stanoja Glavaša gde će čekati vreme. U povratku iz Stanoja Glavaša skreću desno u Senteki Kornela i desno opet na Ćirila i Metodija.

LINIJA 13
Konačno se uvodi linija o kojoj se godinama priča. Trasa je verovatno već svima poznata a što se tiče povratka sa Univerziteta, iz Miše Dimitrijevića se skreće levo u Kolo srpskih sestara pa desno na Bulevar cara Lazara.
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Linije GSP-a Novi Sad

Postod cone » Čet Nov 27, 2014 1:34 pm

Evo i detaljnije, saopštenje JGSP Novi Sad, kao i karte na osnovu opisanih trasa:

JGSP «Novi Sad» obaveštava korisnike usluga prevoza da će od 1. decembra doći do izmena na mreži linija javnog prevoza putnika i vremenskih korekcija određenih polazaka.

Izmene na mreži linija:

LINIJA BR. 7 NOVO NASELjE – LIMAN 4 – Ž. STANICA – NOVO NASELjE
Autobusi će od raskrsnice Bulevara kneza Miloša i Futoškog puta do raskrsnice Bulevara Evrope i Somborskog bulevara saobraćati Somborskim bulevarom, umesto delom Futoškog puta i delom Bulevara Evrope.
Početak i kraj linije br 7. biće na okretnici Novo Naselje, umesto na okretnici Liman 4.

Image

Trasa:
Smer Novo naselje-Ž.stanica-Liman-Novo naselje: Okretnica Novo naselje-Bulevar Jovana Dučića-Bulevar Slobodana Jovanovića-Bulevar vojvode Stepe-Kornelija Stankovića-Rumenačka-Bulevar Jaše Tomića-Bulevar oslobođenja-Narodnog fronta-Ive Andrića-Bulevar Evrope-Somborski bulevar-Bulevar kneza Miloša – Okretnica Novo Naselje
Smer Novo naselje-Liman-Ž.stanica-Novo naselje: Okretnica Novo naselje-Bulevar kneza Miloša-Somborski bulevar-Bulevar Evrope-Ive Andrića-Narodnog fronta-Bulevar oslobođenja-Bulevar Jaše Tomića-Rumenačka-Kornelija Stankovića-Bulevar vojvode Stepe-Bulevar Slobodana Jovanovića-Bulevar Jovana Dučića-Okretnica Novo naselje

LINIJA BR. 12 CENTAR – TELEP
Umesto do okretnice Novo naselje, autobusi će saobraćati do Telepa, odnosno do Osnovne škole «Jožef Atila».

Image

Trasa:
Smer Centar – Telep: Terminal Šafarikova-Šafarikova-Uspenska-Bulevar-Mihajla Pupina-Žarka Zrenjanina-Vojvođanskih brigada-Maksima Gorkog-Bulevar oslobođenja- Bulevar cara Lazara-Ive Andrića-Heroja Pinkija-Kotorska-Feješ Klare-Ćirila i Metodija-Šarplaninska-Stanoja Glavaša-Stajalište (odmaralište) u Ulici Stanoja Glavaša
Smer Telep – Centar: Stajalište (odmaralište) u Ulici Stanoja Glavaša-Stanoja Glavaša -Senteleki Kornela-Ćirila i Metodija-Feješ Klare-Kotorska-Heroja Pinkija-Ive Andrića-Bulevar cara Lazara-Bulevar oslobođenja-Maksima Gorkog-Stražilovska-Žarka Zrenjanina-Bulevar Mihajla Pupina-Uspenska-Šafarikova-Terminal Šafarikova

NOVA LINIJA BR. 13 DETELINARA – UNIVERZITET

Image

Trasa:
Smer Detelinara-Grbavica-Univerzitet: Stajalište (odmaralište) u Ulici Oblačića Rada -Janka Čmelika-Kornelija Stankovića-Bulevar Evrope-Cara Dušana-Miše Dimitrijevića- Braće Ribnikar-Bulevar oslobođenja-Bulevar cara Lazara-Dr Sime Miloševića-Stajalište (odmaralište) u Dr Sime Miloševića
Smer Univerzitet-Grbavica-Detelinara: Stajalište (odmaralište) u Ulici Dr Sime Miloševića-Dr Sime Miloševića-Jirečekova-Fruškogorska-Bulevar cara Lazara- Bulevar oslobođenja-Braće Ribnikar-Miše Dimitrijevića-Kolo srpskih sestara-Bulevar cara Lazara-Bulevar Evrope-Kornelija Stankovića-Milenka Grčića-Oblačića Rada- Stajalište (odmaralište) u Ulici Oblačića Rada

LINIJA BROJ 5 TEMERINSKI PUT – AVIJATIČARSKO NASELjE
Od raskrsnice Bulevara oslobođenja i Ulice Novosadskog sajma umesto do Železničke stanice autobusi će saobraćati do Avijatičarskog naselja.
Trasa:
Smer Temerinski put-Avijatičarsko naselje: Temerinski put-Temerinska-Jovana Subotića-Šafarikova-Uspenska-Jevrejska-Bulevar oslobođenja-Novosadskog sajma- Rumenačka-Rumenački put-Avijatičarska-Veselina Masleše
Smer Avijatičarsko naselje-Temerinski put: Veselina Masleše-Avijatičarska- Rumenački put-Rumenačka-Novosadskog sajma-Bulevar oslobođenja-Jevrejska-Uspenska-Šafarikova-Jovana Subotića-Temerinska-Temerinski put

LINIJA BR.18 CENTAR – AVIJATIČARSKO NASELjE
Ukida se, trasu pokriva produžetak linije br. 5.

Izmenama na mreži linija biće povećana dostupnost javnog prevoza i podignut nivo kvaliteta usluge prevoza na Detelinari, Novom naselju, Telepu, Grbavici i Limanu 1. U delu Bulevara Evrope (od Bulevara vojvode Stepe do Futoške ulice), delu Somborskog bulevara (od Ulice Feješ Klare do Bulevara Evrope), kroz Ulice Miše Dimitrijevića i Braće Ribnikar ne postoji trenutno ni jedna linija javnog masovnog prevoza putnika.

Delovi grada kao što su Detelinara,Telep, delovi oko Bulevara Evrope, Somborskog bulevara su iz naselja niske gradnje prešli u naselja sa visokom gradnjom, gde je naseljenost po jedinici površine znatno veća, čime su se stvorili uslovi za proširenje mreže linija javnog masovnog prevoza koji opslužuje ove delove grada. Istovremeno, sa igradnjom stambenih objekata izgrađene su saobraćajnice Bulevar Evrope i Somborski bulevar, koje ispunjavaju saobraćajno-tehničke uslove za odvijanje saobraćaja javnog masovnog prevoza. Rekonstruisane ulice Miše Dimitrijevića i Braće Ribnikar uz izgradnju autobuskih stajališta ispunjavaju saobraćajno-tehničke uslove za odvijanje saobraćaja javnog masovnog prevoza. Oko 13.000 stanovnika naselja Grbavica usluge javnog prevoza koriste na saobraćajnicama koje ga okružuju: Futoški put, Bulevar oslobođenja, Bulevar cara Lazara, Ulica cara Dušana.

Pored saobraćajno-tehničkih uslova, kao preduslov za proširenje mreže, građani pomenutih naselja zahtevima putem elektronske pošte i zvaničnim putem preko Mesne zajednice doprineli su realizaciji izmena na mreži linija.

(Izvor JGSP Novi Sad, Ilustracija Saša Conić/Google Maps)
Korisnikov avatar
cone
Gazda
 
Postovi: 10189
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 12:49 pm
Lokacija: Novi Sad

PrethodniSledeća

Povratak na Gradski prevoz u Novom Sadu

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju

cron