Logo

Linije GSP-a Novi Sad

Slike i rasprave o gradskom prevozu u Novom Sadu, privatni prevoznici, linije, vozni parkovi.

Re: Linije GSP-a Novi Sad

Postod cone » Ned Nov 30, 2014 8:54 pm

Sloba mi je obratio pažnju na trasu dolaska autobusa na okretnicu na Detelinari, što sam ja smetnuo s uma, pa sam sada korigovao crtež trase linije 13. Hvala, Slobo! :)
Korisnikov avatar
cone
Gazda
 
Postovi: 10189
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 12:49 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Linije GSP-a Novi Sad

Sponzor

 

Re: Linije GSP-a Novi Sad

Postod Sloba » Ned Nov 30, 2014 10:12 pm

Uvek :)
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Linije GSP-a Novi Sad

Postod nautilusNS » Pon Dec 01, 2014 10:54 am

Pozdrav. Dopadaju mi se izmene na linijama i uvođenje linije br. 13. Ne znam da li je ovo pravi deo foruma za sledeće pitanje, ali ako nije premestite ga ili obrišite. Naime, besplatnog autobusa za BiG više nema i sada postoji linija 17. Da li postoji mogućnost da se liniji br. 1 u smeru Klisa - Liman omogući dodatno stajalište ispred BiG-a? Mislim da bi tada više ljudi koristilo autobuski prevoz. U smeru Liman - Klisa, stanica je blizu tržnog centra, ali kada se vraćate, nije...pogotovo zimi. :) Da li bi tu nešto moglo da se uradi? Da se uspostavi neka saradnja između JGSP-a i BiG-a, da BiG napravi infrastrukturu za pristanak autobusa, odnosno da ukloni deo travnjaka pored puta i ivičnjake, a JGSP na postavi stanicu sa klupom i da tu staje jedinica? Tu bi mogle da staju i ostale JGSP linije koje tuda prolaze. Pravljenje tog stajališta bi bilo na obostranu korist, a siguran sam da bi svi putnici podržali..
nautilusNS
Član
 
Postovi: 85
Pridružio se: Čet Nov 24, 2011 7:29 pm

Re: Linije GSP-a Novi Sad

Postod cone » Pon Dec 01, 2014 12:12 pm

Na dobrom mestu je pitanje. Jedini problem je što je naspram BIG-a nadvožnjak gde nije moguće napraviti stanicu, već samo u podnožju navoza. Međutim, tada bi te stanice već bile blizu jedna drugoj.
Korisnikov avatar
cone
Gazda
 
Postovi: 10189
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 12:49 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Linije GSP-a Novi Sad

Postod Sloba » Pon Dec 01, 2014 1:05 pm

Uz to bi stanica bila po mom mišljenju predaleko od samog šoping centra, ne bi bio utvrđen red vožnje sa te stanice a u špicu bi autobus bio krcat :)
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Linije GSP-a Novi Sad

Postod sremacns » Pon Dec 01, 2014 9:18 pm

Aaaaaaaaa zbog tog Big Centra mnogo puta nisam mogao ući u vozilo u Kisačkoj ulici jer autobus dođe krcat da ni jaje nemožeš ubaciti da padne na pod a naravno niko neizađe iz busa ... potrebno je ubaciti još jedno vozilo na liniju i korigovati vreme polaska ...što se tiče stajališta to je odlična ideja da bude isred Biga a da se staro stajalište ukine ...slažem se da je dobra ideja :wink:
Korisnikov avatar
sremacns
Član
 
Postovi: 10443
Pridružio se: Čet Nov 17, 2011 8:01 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Linije GSP-a Novi Sad

Postod Sloba » Pon Mar 30, 2015 4:23 pm

Od prvog aprila se uvodi linija 2S koja će saobraćati na trasi Centar-Novo Naselje-Satelit. Autobusi će od okretnice ići Bulevarom kneza Miloša, zatim levo na Futoški put i koristiće staru okretnicu linije 7 na Satelitskoj pijaci.

Zbog očekivanog broja korisnika, navodno će svaki drugi polazak na liniji 2 biti prebačen na 2S.

Nisu mi jasne dve stvari, doduše. Prva, da li će autobusi koristiti privremenu izmenu trase u smeru ka Satelitu zbog probijanja bulevara Jovana Dučića i da li će autobusi ulaziti u novoplaniranu okretnicu Novo Naselje?

Samo da podsetim, planirano je da okretnica Novo Naselje bude premeštena iza zgrada koje su se nalazile iza stare okretnice a kraj radova se očekuje krajem aprila, čini mi se. :)
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Linije GSP-a Novi Sad

Postod cone » Sre Apr 01, 2015 9:24 pm

Slobo, stajališta će biti regulisana tako da na najbolji način više pešačiš! :mrgreen:
Korisnikov avatar
cone
Gazda
 
Postovi: 10189
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 12:49 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Linije GSP-a Novi Sad

Postod Sloba » Sre Apr 01, 2015 10:01 pm

Neka, hvala! Ja sam prešao na osmicu! :D
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Linije GSP-a Novi Sad

Postod nautilusNS » Ned Apr 26, 2015 6:11 pm

Nisam siguran da li ovo spada u temu, ali ne znam gde da ubacim pitanje, ali sam saglasan da se obriše ukoliko ne spada ovde. Naime, danas na liniji 74 za Popovicu sa polaskom u 13:55, niskopodni autobus (mislim da je #813) okrenuo se kod Mošine vile i nije otišao na Popovicu, već su putnici dalje nastavili peške. Da li neko zna zbog čega se tu okrenuo? Bio sam u tom busu, ali ja sam svakako tu planirao da izađem, pa mi nije smetalo, ali ostalima sigurno jeste. Da li je autobus kasnije ipak nastavio do gore, ne znam.
nautilusNS
Član
 
Postovi: 85
Pridružio se: Čet Nov 24, 2011 7:29 pm

Re: Linije GSP-a Novi Sad

Postod Sloba » Ned Apr 26, 2015 6:35 pm

Moguće da nisu još otvorili put do gore zbog maratona (verovatno čiste ili šta već...)
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Linije GSP-a Novi Sad

Postod blokovi » Sre Apr 29, 2015 1:37 pm

Zna li neko, gde se nalazi Univerexport na Klisi? Ovih dana dolazim da radim tamo na neku ispomoc, pa zbog toga pitam... PS, bicu na Telepu kod ortaka, pa ako nije problem da mi se objasni kako da dodjem od centra, ili bilo cega da se domognem toga :D
blokovi
Član
 
Postovi: 3628
Pridružio se: Sre Jan 05, 2011 3:00 pm

Re: Linije GSP-a Novi Sad

Postod Velemajstor » Sre Apr 29, 2015 3:32 pm

Gde si na Telepu? Imaš tri linije koje idu kroz Telep. Linija 6. i linija 12. ti idu do Centra(Pozorište(12.) ili bivši Bazar(12.) i (6. preko puta Bazara staje Interservis).Treba da hvataš jedinicu,Liman-Klisa(imaš svega tri polaska do tamo).
Imaš liniju gradskog prevoza linija broj 1.),možeš i pešice da ideš od okretnice na Klisi(preko nadvožnjaka na Autoputu Beograd-Subotica), imaš oko 400-500 metara do Univera i njihove direkcije.
Imaš i jedinicu koja ide tamo: linija 1.- 7:18;14:33; 15:36;(polazi sa Limana), Povratak je u 7:52;15:07;16:10;(Agrovojvodina,Elnos)
Da bi došao do Univerexporta(glavna njihova rezidencija),moraš preći preko nadvožnjaka(desna strana od Autoputa Beograd-Subotica).
Oni imaju svoj autobus koji razvozi radnike http://imageshack.us/a/img585/3153/0cso.png
Poslednji put menjao Velemajstor dana Sre Apr 29, 2015 3:43 pm, izmenjena 2 puta
Velemajstor
Profesionalni vozač
 
Postovi: 2328
Pridružio se: Ned Sep 25, 2011 3:24 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Linije GSP-a Novi Sad

Postod blokovi » Sre Apr 29, 2015 3:39 pm

Gde se 6 i 12 ukrstaju :)... U glavnu rezidenciju Univera idem poslovno, posto radim u G 4 S(obezbedjenje) na ispomoc samo taj dan, ali dobijam duplu dnevnicu ;)
blokovi
Član
 
Postovi: 3628
Pridružio se: Sre Jan 05, 2011 3:00 pm

Re: Linije GSP-a Novi Sad

Postod Velemajstor » Sre Apr 29, 2015 4:02 pm

Ukrštaju se kod Osnovne škole(imaju zajedničko stajalište u smeru prema centru),tu gde je strelica(gde piše Telep Ćirilicom) je zajedničko stajalište,u tom smeru idu ka centru obe linije. 12-ica ti je bolja jer ne moraš da prelaziš Bulevar Mihajla Pupina(kod Bazara),siđeš tu i čekaš 1."Šestica" dolazi prekoputa Bazara(kod Interservisa,sada se tu nalazi Banka Inteza),pa moraš da prelaziš Bulevar ili da ideš kroz pothodnik. Ne znam gde si smešten na Telepu ali ovo ti može pomoći da se orjentišeš koliko-toliko.
Image
Mapa pozajmljena stranicu ranije.
Velemajstor
Profesionalni vozač
 
Postovi: 2328
Pridružio se: Ned Sep 25, 2011 3:24 pm
Lokacija: Novi Sad

PrethodniSledeća

Povratak na Gradski prevoz u Novom Sadu

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju