Logo

Linije GSP-a Novi Sad

Slike i rasprave o gradskom prevozu u Novom Sadu, privatni prevoznici, linije, vozni parkovi.

Re: Linije GSP-a Novi Sad

Postod deni » Sre Apr 19, 2017 5:17 pm

I mislio sam da je tako. Interval se racuna tako sto se od uzme interval u vrsnom opterecenju (jutarnji I popodnevni ) i podeli sa brojem sati. Isto tako i za van vrsni period. Informacije koje si izneo nisu precizne pa prema tome procena nije objektivna.

Na interval mnogo stvari moze da utice. Kao sto su na primer uslovi saobracaja. Moguce da postoji pad prosecne brzine u saobracaju.

Cene goriva nisu iste 2011 i 2017. Cena povecanja goriva nije pratila cene povecanja karata. Sto znaci manje predjenih kilometara za iste troskove.

Jos i nove linije, odlazak vozaca ste isto spominjali, sve to moze da bude uzrok.
deni
Član
 
Postovi: 293
Pridružio se: Pet Feb 08, 2008 12:19 am
Lokacija: London UK

Re: Linije GSP-a Novi Sad

Sponzor

 

Re: Linije GSP-a Novi Sad

Postod Sloba » Sre Apr 19, 2017 7:24 pm

Jedno je gledati iz stručnijeg ugla, drugo je gledati iz ugla putnika. U odnosu sa JGSP-om ja punopravno potpadam u drugu kategoriju.

Sa jedne strane je potpuno opravdano gledati to kao zamenu broja autobusa, ali sa druge strane je jako poražavajuće. Zar je moguće da se u državi, gde se sve više stanovništva sliva u gradove, apsolutno ne menja broj vozila na ulicama/u voznom parku?

Iz pogleda putnika, ne sećam se da su ikada bile gužve u prevozu u 10 ujutro sve do nedavno. :?
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Linije GSP-a Novi Sad

Postod deni » Čet Apr 20, 2017 2:22 pm

Model kretanja putnika se menja. Spic vise nije kao sto je nekada bio 6-8 I od 14-16. Sada traje znatno duze. Ljudi imaju vecu mobilnost (broj putovanja na dan). Red voznje nije tome prilagodjen.

Sa druge strane to sto si rekao je tacno. Vec zadnjih 50tak godina imamo priliv stanovnistva iz sela u gradove. U Srbiji posebno izrazen u zadnjih 20tak godina. Ukupan broj vozila bi tebao da prati porast stanovnistva.

Gruba cifra je ok 10hiljada stanovnika na jedan autobus. Ali to opet zavisi od mnogih faktora.
deni
Član
 
Postovi: 293
Pridružio se: Pet Feb 08, 2008 12:19 am
Lokacija: London UK

Re: Linije GSP-a Novi Sad

Postod Sloba » Sub Apr 22, 2017 2:14 pm

Sloba je napisao:Update što sam video večeras oko 21:20 (verovatno polasci u 21)
- Čerević - Lear ide IK-201 i staje duž Bulevara, natpis LEAR/ČEREVIĆ
- Za njim je prošao kovčeg, sa natpisom Lear Corporation. Kod Lutrije skreće desno na Kralja Petra ka Kisačkoj.
- #799 dolazi iz pravca Detelinare i Novog Naselja od sajma i skreće levo ka železničkoj. Natpis Lear Corporation.


Danas sam video #965 na okretnici u Žablju! :shock:

Nije mi poznata trasa, ali bih pretpostavio da kupi radnike kroz Gospođince i Temerin.
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Linije GSP-a Novi Sad

Postod mix5201 » Ned Apr 23, 2017 11:09 am

deni je napisao:I mislio sam da je tako. Interval se racuna tako sto se od uzme interval u vrsnom opterecenju (jutarnji I popodnevni ) i podeli sa brojem sati.


Nije mi jasno ovo što si napisao. Ako ti nije teško, pojasni (koliko ja razumem, projektovani interval na liniji direktno zavisi od vremena obrta i broja vozila na liniji koji rade u posmatranom periodu stacionarnosti (tzv. vršni/vanvršni periodi koji se obično javljaju ujutro i popodne)).
Korisnikov avatar
mix5201
Član
 
Postovi: 809
Pridružio se: Pon Sep 16, 2013 11:04 pm

Re: Linije GSP-a Novi Sad

Postod Velemajstor » Ned Apr 23, 2017 6:56 pm

Sloba je napisao:
Sloba je napisao:Update što sam video večeras oko 21:20 (verovatno polasci u 21)
- Čerević - Lear ide IK-201 i staje duž Bulevara, natpis LEAR/ČEREVIĆ
- Za njim je prošao kovčeg, sa natpisom Lear Corporation. Kod Lutrije skreće desno na Kralja Petra ka Kisačkoj.
- #799 dolazi iz pravca Detelinare i Novog Naselja od sajma i skreće levo ka železničkoj. Natpis Lear Corporation.


Danas sam video #965 na okretnici u Žablju! :shock:

Nije mi poznata trasa, ali bih pretpostavio da kupi radnike kroz Gospođince i Temerin.

Žabalj/Lear: kroz Gospođince,Temerin,B.Jarak,Klisa-Lear. Povratak ista trasa.
Velemajstor
Profesionalni vozač
 
Postovi: 2328
Pridružio se: Ned Sep 25, 2011 3:24 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Linije GSP-a Novi Sad

Postod Sloba » Ned Apr 23, 2017 11:58 pm

Koje su sve linije aktivne i koje su njihove trase? Kad su im polasci?

Uputi nas malo. :)
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Linije GSP-a Novi Sad

Postod deni » Uto Apr 25, 2017 3:21 pm

mix5201 je napisao:
deni je napisao:I mislio sam da je tako. Interval se racuna tako sto se od uzme interval u vrsnom opterecenju (jutarnji I popodnevni ) i podeli sa brojem sati.


Nije mi jasno ovo što si napisao. Ako ti nije teško, pojasni (koliko ja razumem, projektovani interval na liniji direktno zavisi od vremena obrta i broja vozila na liniji koji rade u posmatranom periodu stacionarnosti (tzv. vršni/vanvršni periodi koji se obično javljaju ujutro i popodne)).


Lepo si naveo projektovani interval. Interval vise ne zavisi samo od toga. Mislim da je tako definisao prof Vukan, I podosta je stara definicija.

Vrsno opterecenje nije svuda isto. Na primer jutarnji spic negde traje od 7-9, negde od 8-10. U nekim gradovima krace u nekima duze. Primer kako treba da se racuna: 50 polazaka u vrsnom opterecenju (jutarnji I popodnevni) ujutru a vrsno opterecenje traje 5 sat (jutarnji 2.5h I popodnevni 2.5h) tada imamo 10 polazaka na sat. 50/5=10 sto znaci da je interval na svakih 6minuta (60/10=6).

Podaci koja je Sloba izneo nisu racunati nego nasumicno je uzet jedan sat. U jednom satu mogu da postoje oscilacije na pr 8-9 imamo pet polazaka a 9-10 ima sedam polazaka. Prosecan interval je 6 polazaka na sat vremena.
deni
Član
 
Postovi: 293
Pridružio se: Pet Feb 08, 2008 12:19 am
Lokacija: London UK

Re: Linije GSP-a Novi Sad

Postod Sloba » Uto Apr 25, 2017 3:37 pm

Izvini, ja moram jako banalizujem stvar pa ću da te zamolim da uzmeš bilo koju liniju iz reda vožnja i na svoj način izračunaš interval između polazaka.
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Linije GSP-a Novi Sad

Postod SGB » Uto Apr 25, 2017 4:52 pm

Man'te se teorije, interval je ono vreme koje provedem čekajući sledeći bus kad mi jedan pobegne. :D
becks89 o Niš Ekspresu je napisao:Već smo utvrdili da ne postoji na planeti nešto slično.
SGB
Član
 
Postovi: 2075
Pridružio se: Čet Sep 01, 2011 1:03 pm
Lokacija: Zemun

Re: Linije GSP-a Novi Sad

Postod Sloba » Pet Maj 19, 2017 9:24 am

Od sutra pa do decembra, zbog rekonstrukcije ulica u kampusu, linija 13 umesto do Univerziteta ide do Štranda. Šteta što će trajati tako dugo, mislim da će doći do masovnog odvikavanja od linije. :(
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Linije GSP-a Novi Sad

Postod SGB » Pet Maj 19, 2017 11:00 am

Pa šta rade toliko, izmeštaju Univerzitet? :roll:
becks89 o Niš Ekspresu je napisao:Već smo utvrdili da ne postoji na planeti nešto slično.
SGB
Član
 
Postovi: 2075
Pridružio se: Čet Sep 01, 2011 1:03 pm
Lokacija: Zemun

Re: Linije GSP-a Novi Sad

Postod Sloba » Pet Maj 19, 2017 1:24 pm

Kompletno sređuju saobraćajne površine unutar kampusa, prave kružne tokove, uređuju parkinge i napraviće stajališta. Mada, nije loše da preko leta linija 13 ide do Štranda, taman rastereti osmicu. ;)
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Fotografije autobusa iz aktuelnog voznog parka (2)

Postod Uroš___ » Čet Avg 03, 2017 11:33 am

Четворци смањили круг због радова дупло.

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
Korisnikov avatar
Uroš___
Član
 
Postovi: 766
Pridružio se: Pon Dec 26, 2016 12:15 pm

Re: Linije GSP-a Novi Sad

Postod Sloba » Čet Avg 03, 2017 11:41 am

Koliko vidim, skratili su i poluobrt, verovatno su izbacili jedno vozilo sa linije. Glupo je što je ovim četvorka izgubila svoj osnovni smisao, a to je da bude brza veza između centra i železničke stanice, zatim veza stanice i univerziteta i konačno Limana sa svim ostalim delovima.

Tehnički, trasa se sad skroz poklapa sa linijom 7 tako da su mogli i da je ukinu. :?
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

PrethodniSledeća

Povratak na Gradski prevoz u Novom Sadu

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju