Logo

Noćni prevoz

Slike i rasprave o gradskom prevozu u Novom Sadu, privatni prevoznici, linije, vozni parkovi.

Re: Noćni prevoz

Postod Sloba » Pet Mar 04, 2016 3:41 pm

Od 1. aprila, otvaraju se tri nove linije samo za noćni prevoz!

18A Novo Naselje - Detelinara - Centar - Liman - Novo Naselje
18B Novo Naselje - Liman - Centar - Detelinara - Novo Naselje
19 Klisa - Centar - Petrovaradin

Drago mi je da će približiti noćni prevoz centru grada ali mislim da su mogli da se potrude malo više. Ipak, najveći broj putnika na noćnim linijama polazi iz centra, tako da mislim da je možda bilo bolje da 18A/18B kreću iz centra ili, barem, da imaju neko prolazno vreme pa da se zna kad je autobus u centru. :)

Nadam se da će se uskladiti linije 18A/18B sa linijom 19, a to bi moglo da se izvede upravo pravljenjem tih prolaznih vremena kroz centar. ;)

Međutim, mislim da označavanje linija i nije baš najsrećnije. Pre nešto više od godinu dana je ukinuta linija 18, a sad se oživljava na totalno drugoj trasi. Ja bih uveo označavanje N1 za 18A/18B i N2 za 19, ili neki trocifreni broj, npr. 701 i 702. :roll:

Kako piše Dnevnik, linije 18 bi trebalo da prolaze Bulevarom kralja Petra i Rumenačkom, umesto da idu Bulevarom oslobođenja i bulevarom Jaše Tomića. Gubi se potrebna veza sa autobuskom i železničkom stanicom. Ipak postoje međugradske linije koje prolaze i noću kroz Novi Sad. :roll:

Svejedno, ovo je veliki korak za javni saobraćaj u sitne sate! Nadam se da će neko od nadležnih pročitati ovo, kako bismo dobili još bolji noćni prevoz. :)
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Noćni prevoz

Sponzor

 

Re: Noćni prevoz

Postod cone » Pet Mar 04, 2016 10:56 pm

Ovo nije prvi pokušaj da se uvedu noćne linije. Nekada je bilo normalno da dosta linija u gradu ima noćne polaske. Međutim, postali su učestali napadi na vozače i vozila, naročito na prigradskim linijama, pa su noćni polasci ukidani. Videćemo da li će novi pokušaj zaživeti.
Korisnikov avatar
cone
Gazda
 
Postovi: 10189
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 12:49 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Noćni prevoz

Postod FiuMAN » Sub Mar 05, 2016 6:43 pm

kod nas voze 3 noćne linije i prijevoz je besplatan. Upravo iz tog razloga nema nikakvih incidenata
FiuMAN
Član
 
Postovi: 998
Pridružio se: Uto Feb 21, 2012 9:50 am

Re: Noćni prevoz

Postod Sloba » Sub Mar 05, 2016 7:25 pm

I ovde bi se moglo reći da je noćni prevoz besplatan. Nisam nikad video kontrolu karata a vozači komotno otvaraju sva vrata na stanicama. A takođe vozio sam se često sedmicom u 1:20 i u 2:00 i, iako je često bila velika gužva, niti je iko divljao, niti su napadali vozače.

Pretpostavljam da se napadi uglavnom dešavaju na okretnicama, kada je huliganima "dosadno" pa uzmu da maltretiraju vozače, i na prigradskim linijama po zabitima. Međutim, sve to ide u rok službe i sve je to poznato, samo niko ne reaguje.

Što se tiče Rijeke, kako su organizovane noćne linije linije? Da li sve kreću u isto vreme iz centra ili imaju raspored kao vampirski zubi?
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Noćni prevoz

Postod Sloba » Pet Apr 01, 2016 9:40 am

Od večeras kreću noćne linije 18A/18B i 19! :)

Iako je JGSP dao novinarima red vožnje koji pokazuje stajanje u centru radi usklađivanja polazaka između linija 18 i 19, tih polazaka na sajtu nema! :?

Ono što je zanimljivo jeste da za liniju 19 stoji da će voziti niskopodni autobus. Ne znam koliko je to potrebno obzirom na smanjeni kapacitet. :|
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Noćni prevoz

Postod Sloba » Čet Jul 06, 2017 2:51 am

Zbog EXIT festivala, na noćnim polascima sve IK-201! Sad se vozio u #864 na 18B (02:30 iz centra) i bio je solidno popunjen. :)
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Noćni prevoz

Postod Sloba » Sre Avg 30, 2017 6:44 pm

Od prvog septembra se ukida linija 19. Noćni prevoz ponovo ostaje samo na jednoj kružnoj liniji. :?
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Noćni prevoz

Postod Sloba » Čet Avg 31, 2017 8:38 am

Ukidanje noćnog prevoza me je malo bacilo u razmišljanje, i plod mog razmišljanja predstavljaju tri noćne prigradske linije. Kad pogledamo, postoje noćni polasci na linijama 24, 32, 43, 56, 61 i 80 i za svaku liniju je angažovano po jedno vozilo i jedan vozač. U cilju frekventnijeg i kvalitetnijeg noćnog prevoza sam došao na ideju da se krakovi tih šest linija spoje u tri linije koje bi se u isto vreme sretale na istom mestu i time obezbedile kombinaciju putovanja između skoro 15 prigradskih naselja. :)

Poslednji polasci koji dolaze u grad u 4:00 ili kasnije su skraćeni do najbližeg terminusa odakle postoji dalja veza dnevinm linijama. ;)

Ideja je sledeća:

N1: Stepanovićevo - Novi Sad - Sremski Karlovci
Spoj noćnih polazaka sa linije 43 i 61. Kroz grad bi trasa mogla da ide Rumenačkom i Hajduk Veljkovom do bolnice pa Futoškom i Jevrejskom do centra. Ovime se pokriva i ukinuta linija 19.
Image

N2: Temerin - Novi Sad - Begeč
Spoj linija 32 i 56. Razlika je u tome što bi kroz grad autobus išao Sentandrejskim putem i Kisačkom sa severa, a ka zapadu bi mogao da ide Hadži Ruvimovom ka Novom Naselju i od okretnice da ide na trasu 56. Naravno, ulazak u Futog kuda idu linije 53 i 55 je apsolutno neophodan, za razliku od trenutnog stanja. Osim svega navedenog, polasci ka Begeču bi služili i kao veza radnika JGSP sa garažom.
Image

N3: Kovilj - Novi Sad - Beočin
Spoj aktuelnih linija 24 i 80. Trasa kroz grad najkraća moguća, Temerinska - centar - Jevrejska - Bulevar. Prevoz ka Sremu je uveče gotovo nepostojeći, tako da ova linija može i ranije da krene. Rakovac je nažalost trenutno slepo crevo za noćni autobus, a isto bi se moglo reći i za Ledince. Ipak, da ne bi autobus stalno ulazio u ovo naselje, stavio sam da to bude na zahtev u smeru ka Beočinu, dok sam u suprotnom smeru izbacio tu mogućnost. Razlika je na pretposlednjem polasku koji je namenjen da doveze radnike JGSP do garaže.
Image

Uglavnom, nadam se da vam se dopada ideja i da imamo materijala za diskusiju, pa makar se ovo i ne ostvarilo. :D
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Noćni prevoz

Postod Uroš___ » Čet Avg 31, 2017 12:54 pm

Ja sam razmišljao nešto još početkom godine da o liniji koja bi mogla da bude i dnevna ali sam zaključio da neće biti mnogo zastupljena od strane putnika bar ja tako mislim.

Linija bi povezivala Stepanovićevo i Begeč.Zamišljao sam da ide Rumenačkim putem zatim skreće u Donje sajlovo,nastavlja trasom 52ke ali iz Mihajla Pupina uključuje na glavni put i za Begeč.Hoće li negde zatim skretati nisam razmišljao.

Iznesite svoje mišljenje.
Korisnikov avatar
Uroš___
Član
 
Postovi: 766
Pridružio se: Pon Dec 26, 2016 12:15 pm

Re: Noćni prevoz

Postod Sloba » Čet Avg 31, 2017 2:57 pm

Ne verujem da bi to imalo smisla. Ono što bi možda imalo je da se linija 14 produži do Veternika! Ili da minibus spaja Sajlovo i Veternik. :)
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Noćni prevoz

Postod panonski » Sub Sep 02, 2017 6:34 pm

Slobo, odlicna ideja :)

Jedino su vremena predugacka, konkretno na liniji za Beocin. Autobusu od Kamenice do Beocina je potrebno 15 minuta, ne 40, sve i da ide za Rakovac 40 je previse :D
panonski
Član
 
Postovi: 11
Pridružio se: Pet Jun 30, 2017 4:57 pm

Re: Noćni prevoz

Postod Sloba » Uto Sep 05, 2017 4:16 pm

Hvala! :)

Ma nema veze, kad ide ka tamo, prolazna vremena nisu toliko bitna. Bitno je da je ideja u kosturu dobra. :D
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Noćni prevoz

Postod Sloba » Sre Mar 11, 2020 6:59 pm

Nažalost, dobio sam informaciju od drugara da su nedavno vozači na liniji 18A/B prestali da čekaju vreme polaska iz centra na pola sata, već staju samo zbog izmene putnika i voze dalje. Izvor informacije su sami vozači, koji su kretali i po 15 minuta ranije od predviđenog polaska iz centra. :x

Umesto da noćni prevoz postane atraktivan i bezbedan način za izlazak u grad, nadležni dokazuju da ne vode brigu o bezbednosti u saobraćaju...
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Noćni prevoz

Postod MILE » Sre Mar 11, 2020 8:52 pm

Banda, posle kad im skrate turažu kukaju za pauzu. U Beogradu je to namešteno tako da ne može da se zbriše jer su turaže baš knapirane.


iPhone 8 uz pomoć Tapatalka
MILE
Član
 
Postovi: 12938
Pridružio se: Pon Mar 15, 2010 10:57 pm
Lokacija: Šabac

Prethodni

Povratak na Gradski prevoz u Novom Sadu

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju