Logo

ATP-Vojvodina

Diskusije posvećene autobuskim stanicama.

Postod Sloba » Pon Avg 22, 2011 7:49 am

primo 1 je napisao:
NEOBUS_PR je napisao:Шта ли ће бити са новом станицом сада? Можда направе хотел од ње. Можда кафану!
Ne znam, lepo to izgleda, bas steta. Ipak, lokacija je losa, po meni bolje bi bilo da su prosirili postojecu.

Evo te propale investicije:

Image

Image

Zali Boze sto je nekad jaka autobuska firma unistena.

:cry:
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Sponzor

 

Postod primo 1 » Pon Avg 22, 2011 9:59 am

Da, imam jos tih tuznih slika:

Image

Image

Image

No, ako se price o povratku Vojvodine obistine potrudicu se da odmah postavim i nesto u vezi s tim. Sad imam i bolji aparat, ove slike su od pre 2 godine.
Image
Korisnikov avatar
primo 1
Član
 
Postovi: 559
Pridružio se: Uto Avg 16, 2011 10:02 am
Lokacija: Novi Sad

Postod negas » Ned Avg 28, 2011 4:07 am

Dajte uslikajte ljudi opet ATP ono sto je ostalo...ne mogu da verujem, toliko novosadjana, a nista...
negas
Diplomirani mašinski inženjer - master
 
Postovi: 7440
Pridružio se: Pon Feb 11, 2008 3:52 pm

Postod primo 1 » Pon Sep 05, 2011 7:16 am

Uslikacu ja, ali nazalost osim boljeg kvaliteta slika nista novo necete videti. Prolazim tu skoro svaki dan, Ovo starih autobusa sto ima stoji i propada, kao i vecina objekata. Jedino parking koriste neki prevoznici dok su im autobusi neangazovani.
Image
Korisnikov avatar
primo 1
Član
 
Postovi: 559
Pridružio se: Uto Avg 16, 2011 10:02 am
Lokacija: Novi Sad

Postod Sloba » Pon Sep 05, 2011 7:34 am

Ako dobro znam, radi im i perionica.
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Postod cone » Pon Sep 05, 2011 1:51 pm

Bankrot izbegnut, stanica ne menja lokaciju


Image

Novosadski Privredni sud usvojio je plan reorganizacije ATP "Vojvodina", što znači da je to preduzeće izbeglo bankrot, ali ne i da će sigurno doći do izmeštanja Međumesne autobuske stanice. To bi trebalo da bude poznato po okončanju spora koji se vodi protiv Grada, objašnjava za Radio 021 bivši stečajni upravnik "Vojvodine", Nikola Pavlović.

"Mi smatramo da ugovor, koji je još na snazi, obavezuje Grad da preusmeri međumesni saobraćaj na novu stanicu. Pošto Grad to nije hteo da uradi, spor je pokrenut, vrše se procene štete, s jedne strane, a s druge strane računamo da će sud, ako dosudi u korist "Vojvodine", utvrditi štetu i obavezati Grad da preusmeri saobraćaj", kaže Pavlović.

Procenjuje se da bi izmeštanjem sadašnje na stanicu "Vojvodine", nakon određenog vremena, bila namirena sva potraživanja poverilaca, koja su veća od dve milijarde dinara. Među njima, najveća potraživanja, od oko 800 miliona dinara, ima "Kredi agrikol" banka.

Bivša gradonačelnica, Maja Gojković, ranije je izjavila da je Grad u potpunosti ispunio obaveze prema "Vojvodini", te da ugovorom nije predviđeno zatvaranje sadašnje autobuske stanice. Ugovor su 2006. godine potpisali tadašnja gradonačelnica, Maja Gojković, i tadašnji vlasnik ATP "Vojvodina", Ilija Dević. (D.S.)

Izvor: 021.rs
Korisnikov avatar
cone
Gazda
 
Postovi: 10189
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 12:49 pm
Lokacija: Novi Sad

Postod primo 1 » Čet Sep 08, 2011 12:19 pm

Dobro, ali koliko ja znam premestaj kompletnog saobracaja na novu stanicu je sprecen upravo zato sto je GRAS ukazao na nezakonitost takvog postupka, a i logicki je pravljenje monopola nekorektno. Tu je po meni u startu napravljena greska jer lokacija nije najsrecnije izabrana, odnosno sadasnja je daleko bolja. Na novu se nikako ne mogu dovesti sve linije gradskog saobracaja, a kod stare je i zeljeznicka stanica sto je za putnike idealno resenje. Zakon bi trebao da je stariji od ugovora, a i u ugovoru nigde decidno ne pise da ce stara stanica biti ukinuta.

Ukratko, u interesu putnika je da se lokacija ne menja, a prostora za prosirenje postojece stanice ima.

Vojvodina je trebala pre svega da se potrudi da odrzi postvojeci vozni park i linije, a to je sve izgubljeno. :cry:
Image
Korisnikov avatar
primo 1
Član
 
Postovi: 559
Pridružio se: Uto Avg 16, 2011 10:02 am
Lokacija: Novi Sad

Postod primo 1 » Čet Sep 15, 2011 12:10 am

I kao sto sam obecao evo jos nekih slika:

Image

Image

Image

Sad veliki plac koriste neke autobuske firme za svoj parking, a bogami i kamionske:

Image

A vozni park propada:

Image

Image

Bar da neko hoce da spase one na Volvoovim sasijama.
Image
Korisnikov avatar
primo 1
Član
 
Postovi: 559
Pridružio se: Uto Avg 16, 2011 10:02 am
Lokacija: Novi Sad

Postod Nibus-ja » Sub Sep 17, 2011 3:53 pm

Na pretposlednjoj slici je soferka od NEOBUSA 407 i po ranijim slikama je bio parkiran odmah pored ovog TAM-a sa farovima okrenut ka ogradi od njega nista nije ostalo :shock: :?:
Image
Korisnikov avatar
Nibus-ja
Član
 
Postovi: 12462
Pridružio se: Uto Feb 12, 2008 5:15 pm
Lokacija: Ниш / Niš / Nis-Serbia

Postod Goran sk » Sub Sep 17, 2011 4:25 pm

Zalosno je da ovakva stanica ne radi i propada :(
Image
Korisnikov avatar
Goran sk
Član
 
Postovi: 23034
Pridružio se: Pet Feb 15, 2008 9:24 pm
Lokacija: Stuttgart-Skopje

Postod leotar » Sub Sep 17, 2011 10:11 pm

Prežalosno...Tako lepa stanica a već počinje da zarasta u korov zbog politike :(
leotar
Član
 
Postovi: 380
Pridružio se: Uto Mar 16, 2010 6:22 pm

Postod primo 1 » Sub Sep 17, 2011 10:33 pm

Meni je zalosnije sto je firma Vojvodina nestala s puta, sto je izgubljena licenca za ovlascenog distributera Setre i Mercedesa. Prostor se moze prepraviti u poslovni.
Image
Korisnikov avatar
primo 1
Član
 
Postovi: 559
Pridružio se: Uto Avg 16, 2011 10:02 am
Lokacija: Novi Sad

Postod negas » Pon Okt 17, 2011 4:15 am

Primo 1 kada si slikao stanicu, i kako si usao skoro do autobusa, zar se to ne cuva!? Jer se cerupaju autobusi?

Vidi se da su nestala dva Tamica sto je i primetio nibus-ja pored ovog tamica sto mu je skinut motor?
negas
Diplomirani mašinski inženjer - master
 
Postovi: 7440
Pridružio se: Pon Feb 11, 2008 3:52 pm

Postod Nibus-ja » Pon Okt 17, 2011 11:28 am

negas je napisao:Primo 1 kada si slikao stanicu, i kako si usao skoro do autobusa, zar se to ne cuva!? Jer se cerupaju autobusi?

Vidi se da su nestala dva Tamica sto je i primetio nibus-ja pored ovog tamica sto mu je skinut motor?


Море неестао је и ЦЕО НЕОБУС остала само шоферка :shock: :evil:
Image
Korisnikov avatar
Nibus-ja
Član
 
Postovi: 12462
Pridružio se: Uto Feb 12, 2008 5:15 pm
Lokacija: Ниш / Niš / Nis-Serbia

ATP VOVODINA DANAS

Postod sremacns » Čet Nov 17, 2011 8:10 pm

ATP VOVODINA DANAS [/url][/code]
Korisnikov avatar
sremacns
Član
 
Postovi: 10443
Pridružio se: Čet Nov 17, 2011 8:01 pm
Lokacija: Novi Sad

PrethodniSledeća

Povratak na Autobuske stanice

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost