Logo

ATP-Vojvodina

Diskusije posvećene autobuskim stanicama.

ATP-Vojvodina

Postod volvos » Uto Feb 26, 2008 7:17 pm

Image

Image

Image

Image

Image

Image
Image
volvos
Član
 
Postovi: 4167
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 8:11 pm
Lokacija: Temerin

ATP-Vojvodina

Sponzor

 

Postod zak » Čet Apr 03, 2008 12:01 am

moram da ovih dana uslikam atp dok ne propadne skroz..mada iovako je stalno prazno...
zak
Član
 
Postovi: 248
Pridružio se: Uto Apr 01, 2008 11:49 pm
Lokacija: Novi Sad

Postod volvos » Čet Apr 03, 2008 4:27 pm

Ajde uslikaj,svaka slika nam je dobro dosla,ljudi su juce i prekjuce protestovali po gradu i strajkovali oko njihove stanice :cry:
Image
volvos
Član
 
Postovi: 4167
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 8:11 pm
Lokacija: Temerin

Postod zak » Pet Apr 04, 2008 12:02 am

e tamo su svi ludi...jedva zivu glavu izvukoh...
nisam mislio da danas slikam ali kako sam isao do univera aj da predjem tih par metara i slikam 2-3 fotke...
i tako ti ja stanem i gledam kako da slikam kad trci ka meni jedan rmpalija i dere se..sta radis? ko ti je dozvolo da slikas? brisi snimak?...
ja se pogubio nisam ni kliknuo i sta cu krenem u neku glupavu pricu pa eto ja iz bgd pa hteo eto da slikam jel je lepa zgrada i tako to, jeste da me je pustio na miru, ali mi nije dao da slikam...
stvarno svasta...
mada nije mi jasno sta je sa tim slikanjem?
citao sam vise puta u novinama da im nisu dali da slikaju MAS, odnosno ATP? u cemu im je to fora.da ne misle da smo spijuni, to je bre glupost pa na google earth ili bilo kom satelitskom snimku imas lepo sve
zak
Član
 
Postovi: 248
Pridružio se: Uto Apr 01, 2008 11:49 pm
Lokacija: Novi Sad

Postod volvos » Pet Apr 04, 2008 6:31 pm

zak je napisao:e tamo su svi ludi...jedva zivu glavu izvukoh...
nisam mislio da danas slikam ali kako sam isao do univera aj da predjem tih par metara i slikam 2-3 fotke...
i tako ti ja stanem i gledam kako da slikam kad trci ka meni jedan rmpalija i dere se..sta radis? ko ti je dozvolo da slikas? brisi snimak?...
ja se pogubio nisam ni kliknuo i sta cu krenem u neku glupavu pricu pa eto ja iz bgd pa hteo eto da slikam jel je lepa zgrada i tako to, jeste da me je pustio na miru, ali mi nije dao da slikam...
stvarno svasta...
mada nije mi jasno sta je sa tim slikanjem?
citao sam vise puta u novinama da im nisu dali da slikaju MAS, odnosno ATP? u cemu im je to fora.da ne misle da smo spijuni, to je bre glupost pa na google earth ili bilo kom satelitskom snimku imas lepo sve


Ma ko ce ih znati,mesto da se ponose sto neko hoce da slika oni se jos i bune
Image
volvos
Član
 
Postovi: 4167
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 8:11 pm
Lokacija: Temerin

Postod Goran sk » Sub Sep 06, 2008 9:30 pm

ljudi sta je sa ove stanice,jel su poceli da rade ili su je zatvorili ,sta se desava :?:
Image
Korisnikov avatar
Goran sk
Član
 
Postovi: 23034
Pridružio se: Pet Feb 15, 2008 9:24 pm
Lokacija: Stuttgart-Skopje

Postod Sloba » Ned Sep 07, 2008 8:33 am

Radi, ali tu pristižu samo prazni Vojvodinini autobusi.
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Postod volvos » Ned Sep 07, 2008 10:35 am

Steta za tako lepu stanicu,ali sta da se radi kad je tako,tamo gde politika umesa prste to je gotova stvar
Image
volvos
Član
 
Postovi: 4167
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 8:11 pm
Lokacija: Temerin

Postod BOKIISASA » Sub Okt 04, 2008 12:05 pm

Dobrim delom je umesana i realnost,jer je stanica bogu iza nogu,pa ti treba iz grada pola sata da dodes do nje,pa si pre u Rumi ako krenes sa MAs-a,nego iz Ns na ATP stanicu!
BOKIISASA
Član
 
Postovi: 21
Pridružio se: Ned Feb 17, 2008 4:59 pm
Lokacija: Ruma

kraj atp

Postod zak » Uto Okt 28, 2008 6:21 pm

E od danas (28.oktobar) u 11:00 zatvoren ATP. Na stanici stoji natpis ne radi,a kroz ogradu se moze videti bar 30 parkiranih autobus (verovatno i vise, ali kroz ogradu se nevii deo gde su garaze).
na tel se niko nejavlja...ve u svemu devic doveo ATP do propasti
zak
Član
 
Postovi: 248
Pridružio se: Uto Apr 01, 2008 11:49 pm
Lokacija: Novi Sad

Postod volvos » Uto Okt 28, 2008 9:37 pm

Eto ti puce Vojvodina kao tikva i sta sada sa jadnim radnicima?to niko ne pita,radnika i vozaca te firme mi je zao i nikog vise
Image
volvos
Član
 
Postovi: 4167
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 8:11 pm
Lokacija: Temerin

tuznu

Postod zak » Sre Okt 29, 2008 1:15 am

uvek radnici najgordje prodju,a autobusi se mogu uvek kupiti kao i graditi stanice

ako moze ovako post

nisam hteo da psujem ali nisam imao bolji izraz u datom momentu
Poslednji put menjao zak dana Sre Okt 29, 2008 10:58 pm, izmenjena samo jedanput
zak
Član
 
Postovi: 248
Pridružio se: Uto Apr 01, 2008 11:49 pm
Lokacija: Novi Sad

Postod s215hdh » Sre Okt 29, 2008 7:27 am

Opomena za recnik, Zak! Izmeni post
s215hdh
Profesionalni vozač
 
Postovi: 5598
Pridružio se: Sub Feb 09, 2008 5:47 pm
Lokacija: Negde po svetu

Postod zak » Čet Okt 30, 2008 1:07 am

BLIC

Autobusi „Vojvodine” ostali u garaži
Zatvorili novu stanicu
Autor: A. Savanović | Foto:j. jarić | 29.10.2008. - 11:08

Autobuska stanica ATP „Vojvodine”, nepune četiri nedelje od kako su je Privredna komora Srbije i resorno ministarstvo proglasili jednom od najlepših i najopremljenijih, juče je zatvorena, bez obrazloženja i informacija da li će i kada ponovo proraditi. Uporedo sa tim, prestali su da saobraćaju i autobusi ovog prevoznika. Nekim mestima u Vojvodini oni su bili jedina veza sa Novim Sadom.



Na ulaznim vratima stanice postavljen je tek natpis: „ne radi”, a kroz ogradu se videlo 20 parkiranih autobusa. Na stanici su bili samo portiri, neovlašćeni da daju izjave. Poslednju informaciju koju su putnici dobili od dispečera je da su poslednji autobusi izašli u 11 sati i da više neće saobraćati. Ovakva situacija zadesila je najpre stanovnike opštine Titel, kojima su autobusi „Vojvodine” jedina veza sa gradom.
- Imamo problema sa prevozom do Novog Sada od kako traje natezanje oko rada dve međumesne stanice u Novom Sadu. Međutim, do juče su išli kako-tako. Komšinica se nedavno zaposlila kod privatnika u Novom Sadu i dan je provela u suzama, jer ne zna kako će na posao, a privatnik neće da toleriše izostanke i kašnjenje. Niko ne zna šta ćemo sada, a zna se koga izostanak autobusa najviše pogađa - bogati se ne voze autobusima - priča u dahu Angelina Krasulja iz Gardinovaca. Dragan iz Titela kaže da će najverovatnije kući „stopom”, ali ističe da je to privremeno rešenje i da je pitanje kako će ići na posao.
- Koji će šef da toleriše opravdanje da nije došao autobus? Ovo je strašno! Opština bi pod hitno morala da reaguje, jer mnogo ljudi iz Titela radi u Novom Sadu i dovedeno je u krajnje nezgodnu situaciju - ogorčen je Dragan.
Da li će autobusi voziti danas nismo mogli da saznamo ni od vlasnika „Vojvodine” i stanice Ilije Devića. On i dalje insistira da grad zatvori Međumesnu autobusku stanicu GSP-a i njegovoj stanici obezbedi rad, pozivajući se na ugovor sa prethodnom gradonačelnicom Majom Gojković u kojem, kako tvrdi, stoji da će stanica „Vojvodine” biti jedina u gradu.
- Ne preostaje nam ništa nego da tražim prava pred Vladom Srbije. Već dve godine trpimo posledice nepoštovanje ugovora, a iznos odštetnog zahteva pred sudom premašio je investicije i svesno su doveli u pitanje budućnost preduzeća sa 450 zaposlenih. A uložio sam u ovu stanicu oko 30 miliona evra. Autobuska stanica neće raditi dok se ne zatvori stanica GSP-a i omogući nam nesmetan rad, a nije isključeno i da će stati i prevoz do ispunjenja naših zahteva - rekao je Dević, upućujući nas na dispečera za detaljnije informacije o polascima. Na telefone dispečera na Putu partizanskog odreda niko se nije javljao.

Ostaju bez linija?
Od kako traje spor oko dve autobuske stanice, autobusi „Vojvodine” su neredovno vozili do Titela i pojedinih drugih opština. Direktor udruženja vojvođanskih prevoznika „Pantrans” Živojin Mrkonjić naveo je da u takvim slučajevima treba da reaguju opštine. Ako prevoznik bez valjanog obrazloženja obustavi polaske po redu vožnje prijavljenom u ministarstvu, prevozniku se rešenjem saobraćajne inspekcije može oduzeti linija i poveriti konkurentima. Opština tada bira novog prevoznika.

TANJUG

Tri autobusa ATP "Vojvodina" ispred zgrade Vlade Srbije
BEOGRAD, NOVI SAD, 28. oktobra (Tanjug) - Vlasnik preduzeća ATP "Vojvodina" Ilija Dević rekao je danas da su tri autobusa te kompanije ispred zgrade Vlade Srbije, gde protestuje "zbog situacije oko nove autobuske stanice", koju je izgradio u Novom Sadu. Prema njegovim rečima u toku je postupak za odštetu koju traži od Grada Novog Sada na osnovu ugovora koji je potpisao s bivšom gradonačelnicom Majom Gojković. "Stiglo se do četvrtog ročišta, a potražnja moje firme je 30 miliona evra, koje sam uložio u izgradnju nove stanice", dodao je on. Dević se poziva na ugovor s Novim Sadom o izgradnji nove autobuske stanice potpisanim 8. maja 2006. godine. Svoj deo obaveze on je, kako je kazao, izvršio sagradivši za nepune dve godine jednu od najlepših autobuskih stanica u regionu, sa 24 perona, pratećim objektima i 65, još uvek praznih, lokala. Unutar placa ATP "Vojvodina" otvoren je i moderni servis za autobuse "mercedes" i "setra", a u planu je bila i izgradnja motela, diskonta i benzinske pumpe. U Nemanjinoj ulici u Beogradu, ostaćemo dok ne dobijemo garanciju da će zakon početi da se poštuje, izjavio je Dević Tanjugu. Posle dobijanja potrebnih dozvola nova međumesna i međunarodna autobuska stanica je otvorena sredinom januara prošle godine, ali sem "Vojvodininih" autobusa, povremeno beogradske "Laste" i nekih iz Republike Srpske, niko na nju nije svraćao. Problem je nastao što u trenutku otvaranja nove nije zatvorena stara autobuska stanica, kraj Železničke stanice, kako navodno u ugovoru stoji. Protiv zatvaranja stare stanice najpre se pobunilo Gradsko saobraćajno preduzeće koje na njoj ubire rentu u vidu peronskih karata i zakupa stajališta. Podršku nisu iskazali ni drugi prevoznici, kao njegova direktna konkurencija, a putnici su navodili da im je nova stanica "dalja i nepristupačnija". "Negativno" se izjasnila i tadašnja lokalna opozicija, koja je isticala da je "biznismen iz Krčedina" dobio pravo na izgradnju stanice samo zato što je "u predizbornoj kampanji finansijski podržavao radikale". Nova stanica je ostala uglavnom prazna, zaposleni u ATP "Vojvodina" mesecima nisu dobili platu, a mali akcionari optužuju većinskog vlasnika za promašenu investiciju. (Kraj) sb/dp

Radio 021

AUTOBUSI ATP "VOJVODINA" ISPRED VLADE 29.10.2008.

10:27 - Vlasnik preduzeća ATP ''Vojvodina'' Ilija Dević sa autobusima te kompanije od juče je u Beogradu ispred zgrade Vlade Srbije, gde protestuje zbog situacije oko nove autobuske stanice koju je izgradio u Novom Sadu.

"Autobusi ATP ''Vojvodina'' stajaće ispred zgrade Vlade dok jednom zakon ne krene da se poštuje", rekao je Dević za Radio 021. On je dodao da je u toku postupak za odštetu koju traži od Grada Novog Sada na ime ugovora koji je potpisao sa bivšom gradonačelnicom Majom Gojković. Prema Devićevim navodima, došlo je do četvrtog ročišta, a on zahteva da povrati 30 miliona evra koje je uložio u izgradnju nove stanice. (D.P.)

Gradjanski list

Autobusi Vojvodine i dalje pred Vladom Srbije
Novinar: N. Radivojević, Fotoreporter:

Vlasnik preduzeća ATP ''Vojvodina'' Ilija Dević juče je došao ispred Vlade Srbije u Beograd – dovezena su i tri autobusa – u nameri da se konačno reši pitanje nove autobuske stanice koju je izgradio u Novom Sadu. Autobusi ''Vojvodine'' stajaće ispred zgrade vlade, kako je za GL rekao Dević, sve dok se "ne završi nepravda prema ovom preduzeću". Dević je juče posle 14 sati rekao kako je razgovarao s nadležnima, ali nije želeo da otkrije s kim. Međutim, napomenuo je da je zadovoljan pregovorima i da sada "čeka svoje".

– Biće dobro. Sto posto sam ubeđen – kazao je on. Dević je ponovio da je, zbog opstrukcije državnih organa (od lokalnih do republičkih) onemogućeno da stanica počne rad nakon što je, 2006. godine, završena njena izgradnja. Dević traži od nadležnih da se konačno okonča agonija kako bi krenuo s poslom, u koji je, kako tvrdi, uložio oko 30 miliona evra, na osnovu ugovora koji je potpisao s bivšom gradonačelnicom Majom Gojković. Po njegovom tumačenju, po ugovoru je bilo predviđeno da se sadašnja međumesna autobuska stanica zatvori nakon što počne da radi nova stanica "Vojvodine". Zbog nerealizacije tog ugovora, Dević je podneo tužbu protiv grada, kako bi povratio uloženi novac i izgubljenu dobit. Dević smatra da je u ono što mu se trenutno dešava umešan albansko-crnogorski lobi koji želi da mu preotme posao i otera ATP "Vojvodinu" u stečaj, kao i da kupi preduzeće za male pare. I dok Dević traži pravdu u republičkoj vladi, preduzeće tone sve dublje. Linije tog prevoznika već mesecima su redukovane, a autobusi kasne ili uopšte ne saobraćaju. Pri tom je prekjuče na autobuskoj stanici, bez ikakvog objašnjenja, osvanuo natpis "Ne radi". Stanica je, međutim, juče radila, a autobusi su saobraćali više nego prethodnog dana.

U takvoj situaciji najgore prolaze putnici kojima su autobusi tog prevoznika gotovo jedina veza s Novim Sadom, poput žitelja Titela, na primer. Autobusi "Vojvodine" prekjuče su prema toj opštini saobraćali samo do podne, dok je juče situacija bila nešto bolja. Nadležni u opštini odlučili su da reaguju. Predsednik Skupštine opštine Titel Zdenko Babić zakazao je za ponedeljak vanrednu sednicu skupštine s jedinom tačkom dnevnog reda, a to je pitanje prevoza građana.

– Dotad ćemo imati strpljenja s "Vojvodinom" i vlasnikom Ilijom Devićem, kojem dajemo podršku da prevlada probleme, jer, ipak, taj prevoznik saobraća do Titela već 60 godina. O tome smo s njim razgovarali i nije nam cilj da povučemo za nogu onog koji tone. Međutim, Dević do 1. novembra treba da nam saopšti može li održati linije prema Titelu – kazao je Babić za GL i dodao kako "Vojvodina" pokriva tu opštinu s najmanje dvadeset dnevnih linija.

Ukoliko odgovor ne bude pozitivan, opština mora pronaći alternativu, jer oko 1.500 stanovnika odatle mora putovati. Tu se misli na preduzeće "Transport Čurug", koji dve godine ima autobuske linije u toj opštini, a uporedo se pregovara i s novosadskim gradskim prevoznikom (JGSP). Zbog složene procedure registrovanja novih linija koje odobrava Ministarstvo za infrastrukturu, Babić kaže kako se razmatra mogućnost da opština preko ugovorene vožnje angažuje i plati prevoznika za prevoz oko 700 učenika i nastavnika, dok bi se radnici prevozili o svom trošku.
zak
Član
 
Postovi: 248
Pridružio se: Uto Apr 01, 2008 11:49 pm
Lokacija: Novi Sad

Postod s215hdh » Čet Okt 30, 2008 7:53 am

Zak, dovoljno je da na jednom mestu postujes. Ne moras iste postove vezane za ATP Vojvodina stavljati i ovde i tamo ;)
s215hdh
Profesionalni vozač
 
Postovi: 5598
Pridružio se: Sub Feb 09, 2008 5:47 pm
Lokacija: Negde po svetu

Sledeća

Povratak na Autobuske stanice

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost