Logo

Medjumesna autobuska stanica Novi Sad

Diskusije posvećene autobuskim stanicama.

Medjumesna autobuska stanica Novi Sad

Postod volvos » Pet Feb 08, 2008 12:49 am

Image

Image

Image
Image
volvos
Član
 
Postovi: 4167
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 8:11 pm
Lokacija: Temerin

Medjumesna autobuska stanica Novi Sad

Sponzor

 

Postod cone » Pet Feb 29, 2008 1:18 pm

SAOPŠTENJE - MAS
Javno Gradsko Saobraćajno Preduzeće «Novi Sad» obaveštava javnost i korisnike usluga da Međumesna autobuska stanica, koja posluje u sastavu našeg preduzeća, radi uobičajeno i pruža usluge prevoznicima i putnicima, u skladu sa važećim zakonskim odredbama i propisima.
JGSP «Novi Sad» napominje da je u proteklih nekoliko meseci, na Međumesnoj autobuskoj stanici, na Bulevaru Jaše Tomića broj 6, od strane Ministarstva za infrastrukturu, u dva navrata, vršen inspekcijski nadzor o ispunjenosti uslova za rad, u skladu sa važećim zakonskim odredbama i pravilnicima.
Poslednji takav inspekcijski nadzor izvršen je dana 11. februara 2008. godine. Kao i tokom prethodnog inspekcijskog nadzora, zapisnički je konstatovana ispunjenost uslova za rad u skladu sa Pravilnikom o bližim saobraćajno tehničkim i drugim uslovima za izgradnju, održavanje i eksploataciju autobuskih stanica i stajališta, uz uočeni nedostatak nadstrešnice za putnike, na tzv. «dolaznim peronima».
Inspektor je na osnovu utvrđenog činjeničnog stanja, doneo rešenje kojim je naloženo otklanjanje uočenog nedostataka u roku od 30 ( trideset) dana, uz napomenu da je navedeno rešenje inspektora zaprimljeno u preduzeću, dana 22. februara 2008. godine.
JGSP «Novi Sad» obaveštava javnost i korisnike usluga, da je postupilo po rešenju inspektora i istog obavestilo o nameri i načinu otklanjanja uočenog nedostatka.
JGSP «Novi Sad» još jednom ističe da ispunjava sve propisane uslove za nesmetano obavljanje delatnosti pružanja staničnih usluga, na Međumesnoj autobuskoj stanici, koja posluje u sastavu našeg preduzeća od 1967. godine.


JGSP Novi Sad
Korisnikov avatar
cone
Gazda
 
Postovi: 10189
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 12:49 pm
Lokacija: Novi Sad

Postod cone » Pet Feb 29, 2008 1:21 pm

DEMANTI - ATP VOJVODINE
JGSP Novi Sad najodlučnije demantuje informaciju koju je preduzeće ATP «Vojvodina» u četvrtak 28. februara 2008. godine, prosledilo medijima i korisnicima naših usluga, u kojoj je između ostalog navedeno da je rešenjem Ministarstva za infrastrukturu , Autobuska stanica koja od 1967. godine, posluje u sastavu našeg preduzeća, pretvorena u autobusko stajalište.
JGSP Novi Sad obaveštava javnost i korisnike naših usluga, da će i narednih dana Međumesna autobuska stanica, raditi uobičajeno i pružati usluge prevoznicima i putnicima u skladu sa važećim zakonskim odredbama i propisima.
JGSP Novi Sad upućuje izvinjenje svim građanima Novog Sada i korisnicima usluga, i još jednom apeluje na najširu javnost, da ne naseda na neproverene informacije, kojima se svesno urušava poslovni ugled našeg preduzeća.

JGSP Novi Sad
Korisnikov avatar
cone
Gazda
 
Postovi: 10189
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 12:49 pm
Lokacija: Novi Sad

Postod volvos » Pon Mar 31, 2008 11:16 am

Evo malo iza perona i ulaz u stanicu sa druge strane

Image

Iz pravca hotela Novi Sad

Image
Image
volvos
Član
 
Postovi: 4167
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 8:11 pm
Lokacija: Temerin

Postod volvos » Pet Apr 18, 2008 4:28 pm

Izlazna rampa MAS-a

Image

Parking za autobuse na MAS-u

Image

Dolazni peron MAS-a

Image
Image
volvos
Član
 
Postovi: 4167
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 8:11 pm
Lokacija: Temerin

Postod s215hdh » Pet Apr 18, 2008 8:51 pm

Jel uradjeno ista po pitanju nadstresnice na dolaznom peronu?
s215hdh
Profesionalni vozač
 
Postovi: 5598
Pridružio se: Sub Feb 09, 2008 5:47 pm
Lokacija: Negde po svetu

Postod volvos » Pet Apr 18, 2008 10:14 pm

Ma jos nista samo doneta odluka da se putnici istovaraju na pocetnom peronu :?
Image
volvos
Član
 
Postovi: 4167
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 8:11 pm
Lokacija: Temerin

Postod ОСТОЈА » Uto Jan 20, 2009 2:36 pm

Шта ли ће бити са новом станицом сада? Можда направе хотел од ње. Можда кафану!
ОСТОЈА
Rukovodilac prodaje
 
Postovi: 198
Pridružio se: Pon Mar 03, 2008 1:33 pm
Lokacija: Novi Sad

Postod cone » Čet Mar 12, 2009 11:17 am

ODLUKOM GRADSKOG VEĆA AUTOBUSI U MEĐUMESNOM PREVOZU PROTERANI IZ CENTRA

Autobusi u međumesnom prevozu od juče ne saobraćaju centrom grada do Međumesne autobuske stanice, pošto je Gradsko veće odlučilo da zabrani kretanje teškim teretnim vozilima. Autobusi neće moći više da idu Bulevarom Mihajla Pupina, Jevrejskom i Futoškom ulicom, već samo Bulevarom oslobođenja. Koristiće rubne pravce Futoški put, Ulicu cara Dušana, Bulevar cara Lazara, oba keja ka Industrijskoj zoni. Prilikom prelaska preko Varadinskog mosta uključivaće se u saobraćaj na Kej žrtava racije i Beogradski kej i ulicama Bajči Žilinskog i Partizanskom stizati do autobuske stnaice.


Istovremeno, odlučilo je Gradsko veće, ukidaju se stajališta na međumesnim pravcima koja prevoznici nisu ni smela da koriste, jer nisu bila registrovana. Tako autobusi neće moći više da primaju putnike preko puta „Dnevnika“ , kod Doma zdravlja na Bulevaru Mihajla Pupina, već samo kod mosta Slobode. Ukoliko se vozači ne budu pridržavali trase kretanja i zaustavljali na stajalištima koja nisu predviđena za prijem putnika, saobraćajna policija će ih kažnjavati. Juče su „Put“ i ZIG postavili saobraćajne znake.

Podsetimo samo, da je i prošla gradska vlast odredila trasu kretanja autobusa u međumesnom prevozu pod izgovorom da smanje buku u užem centru grada. Ta odluka od strane autobuskih prevoznika protumačena je tada kao namera da zaobilaznim putem gradski oci hoće da ih primoraju da koriste Međumesnu autobusku stanicu „Vojvodina“ i nisu je poštovali.

Član Gradskog veća za saobraćaj Siniša Bubnjević kazao je povodom odluke da autobusi ne mogu više ići centrom grada, da ova odluka „nije ni blizu one donete u prošlom sazivu Skupštine grada“.
- Još od pre nekoliko decenija postoji odluka da gradom ne mogu da tutnje teretnjaci teži od 12 tona, ali to se nije poštovalo. Konačno se mora uvesti red - kazao je Bubnjević, dodajući da su prilikom određivanja trase kretanja autobusa se konsultovali sa autobuskim prevoznicma.

Izvor: Dnevnik
Korisnikov avatar
cone
Gazda
 
Postovi: 10189
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 12:49 pm
Lokacija: Novi Sad

Postod Iosis » Pon Apr 20, 2009 11:53 pm

Moze li mi neko odgovoriti zasto na MAS nemogu da dobijem popust za kartu na index? Kada sam dosao na salter da kupim kartu pitam ima li poposta na index, radnica mi kaze nema i odera me 1600. din za kartu. U povratku za Novi Sad isti prevoznik, ali sam kartu kupio u autubusu i dobio sam popust pa platio kartu samo 800 din.
Toliko laži oko jedne mačke...
Ako si vozač, uvjek si kriv, bez obzira na pravila...
Iosis
Član
 
Postovi: 2315
Pridružio se: Pet Jan 30, 2009 2:37 pm
Lokacija: Doboj / Novi Sad

Postod cone » Uto Apr 21, 2009 8:57 am

To nema nikakve veze sa stanicom, to isključivo zavisi od prevoznika.
Korisnikov avatar
cone
Gazda
 
Postovi: 10189
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 12:49 pm
Lokacija: Novi Sad

Postod Iosis » Uto Apr 21, 2009 11:32 am

Znam da zavisi od prevoznika, ali isti je prevoznik Banat i kada sam isao iz Novog Sada i kada sam se vracao u NS.
I zanimljivo je to da onda tek kada se promjenilo da nema vise kupovanja peronskih karti, dobio sam popust na index na salteru MAS-a, prevoznik je bio Severtrans, ali sledeci put kada sam isao opet je bio Severtrans ali nisam dobio popust.
Neko tu nesto mulja! :roll:
Toliko laži oko jedne mačke...
Ako si vozač, uvjek si kriv, bez obzira na pravila...
Iosis
Član
 
Postovi: 2315
Pridružio se: Pet Jan 30, 2009 2:37 pm
Lokacija: Doboj / Novi Sad

Postod cone » Uto Apr 21, 2009 1:15 pm

Pa prevoznik. :mrgreen:
Korisnikov avatar
cone
Gazda
 
Postovi: 10189
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 12:49 pm
Lokacija: Novi Sad

Postod volvos » Pet Maj 08, 2009 11:12 am

Izlazna rampa MAS-a

Image

Image
Image
volvos
Član
 
Postovi: 4167
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 8:11 pm
Lokacija: Temerin

Postod primo 1 » Pon Avg 22, 2011 1:09 am

NEOBUS_PR je napisao:Шта ли ће бити са новом станицом сада? Можда направе хотел од ње. Можда кафану!
Ne znam, lepo to izgleda, bas steta. Ipak, lokacija je losa, po meni bolje bi bilo da su prosirili postojecu.

Evo te propale investicije:

Image

Image

Zali Boze sto je nekad jaka autobuska firma unistena.

:cry:
Image
Korisnikov avatar
primo 1
Član
 
Postovi: 559
Pridružio se: Uto Avg 16, 2011 10:02 am
Lokacija: Novi Sad

Sledeća

Povratak na Autobuske stanice

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost