Logo

Autobuski prevoz na mobilnom telefonu - ViPutnik

Sve što je vezano za autobuse, a ne spada u kategorije iznad.

Autobuski prevoz na mobilnom telefonu - ViPutnik

Postod cubrovic » Sre Avg 10, 2011 12:12 am

Pozdrav svima.

Ja sam jedan od autora domace besplatne aplikacije za Android telefone pod nazivom ViPutnik.
Aplikacija pokriva razne segmente saobracaja u Srbiji a jedan od tih segmenata je i Autobuski.

ViPutnik - Red voznje na Android telefonu

Korisnicima Android telefona ovo moze koristiti u svakodnevnom zivotu pa probajte pa podelite sa ostalima utiske a sa mnom ideje kako sve to poboljsati i uciniti boljim i korisnijim :).

Nov sam na forumu ali mi deluje da ovde mogu da nadjem neke zanimljive ideje i po postojecim temama. Izgleda da me ceka malo citanja ovde :)
cubrovic
Član
 
Postovi: 5
Pridružio se: Sre Avg 10, 2011 12:02 am
Lokacija: Beograd

Autobuski prevoz na mobilnom telefonu - ViPutnik

Sponzor

 

Postod alexandargh » Sre Avg 10, 2011 12:20 am

Videh ovu aplikaciju, čini mi se kao jako korisna, iako nemam Android pa ne mogu da isprobam. :)

Pošto si nov na forumu, možeš se predstaviti u ovoj temi. Želim ti ugodno vreme na forumu. :wink:
Korisnikov avatar
alexandargh
Član
 
Postovi: 1761
Pridružio se: Uto Jun 08, 2010 11:36 pm
Lokacija: Zrenjanin

Postod djole » Sre Avg 10, 2011 9:43 am

odlicna aplikacija, vidim od istih autora kao GSPG koji sam vec koristio ( vise iz dosade moram priznati ), ali je ova mnogo bolja, i ima i integrisan GSPG :D . Moja zamerka je sto nema prigradskog saobracaja Laste ( on bi bio korisniji od medjugradskog ), posto sigurno vise ljudi se vozi tim vidom prevoza nego medjugradskim... Svaka cast za BG voz, cudi me da se neko i toga setio, ja sam morao pisati mejlove da bi okacili red voznje u pdf formatu kako bih mogao koristiti u telefonu...
pozdrav
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
-Mario Andretti-
djole
Diplomirani mašinski inženjer - master
 
Postovi: 3086
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 10:14 pm
Lokacija: Novi Beograd

Postod cubrovic » Sre Avg 10, 2011 12:34 pm

@alexandargh Kad budes menjao telefon sledeci put obavezno iskombinuj Android ;) Ne zbog naseg programa naravno no sto je prilicno upotrebljiv i kod nas.

@djole
Naravno vozao sam se tom istom Lastom da su mi bubrezi izgradili blisku vezu sa njihovim autobisuma :)
Nego problem je kod njih sto su pre par nedelja konacno stavili novi sajt na kojem ima samo to od podataka sto je u programu. Medjugradski i medjunarodni plus samo u jednom smeru polasci.
Lepo je osvezenje sajt u novim bojama i slicno ali su tehnicki upropastili red voznje koji su imali isprogramiran bas za tu namenu. Sad stavljaju redove voznje u obliku vesti onako malo bzvz. Valjda je to samo privremeno :)

http://www.lasta.rs/?cat=3
cubrovic
Član
 
Postovi: 5
Pridružio se: Sre Avg 10, 2011 12:02 am
Lokacija: Beograd

Postod djole » Sre Avg 10, 2011 1:35 pm

Da, i na starom sajtu je bilo malo konfuzno odradjen prigradski red voznje, cak za Lazarevac nije ni postojao :roll: . Nadam se da ce promeniti nesto, zna se od prilike kad idu autobusi ( na pola sata i sat ), ali se desi neki ekspres na 15 minuta od punog sata ili do punog sata, pa bi bilo korisno imati red voznje... Samo nastavite sa radom, nadam se da ce uskoro da se pojavi "new updates available" :D
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
-Mario Andretti-
djole
Diplomirani mašinski inženjer - master
 
Postovi: 3086
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 10:14 pm
Lokacija: Novi Beograd

Postod alexandargh » Sre Avg 10, 2011 7:39 pm

@cubrovic: Trenutno imam iPhone, za koji ima dosta aplikacija, al' jako malo ih je prilagođeno za naše prostore. Sledeći telefon će mi sigurno biti android, samo je pitanje koji. :wink:
Korisnikov avatar
alexandargh
Član
 
Postovi: 1761
Pridružio se: Uto Jun 08, 2010 11:36 pm
Lokacija: Zrenjanin

Postod cubrovic » Sre Avg 10, 2011 9:00 pm

@alexandargh bas tako ima jos uvek vise aplikacija za IPhone ali maltene nista lokalizovano za nase prostore a tesko da ce i biti.
Kad dodje vreme za zamenu verovatno je najbolje kod operatera uz neki net paket posto ovi telefoni ne mogu da iskoriste ni delic svojih sposobnosti bez neta.

Android Vip telefoni

Android Telenor telefoni

Android Mts telefoni

Samo nemoj na vise od godinu dana da se obavezujes. Za godinu dana se danas isuvise toga promeni a kamoli za dve ;)
cubrovic
Član
 
Postovi: 5
Pridružio se: Sre Avg 10, 2011 12:02 am
Lokacija: Beograd

Postod alexandargh » Sre Avg 10, 2011 9:16 pm

Već imam telenor paket sa neograničenim internetom tako da to nije problem. Što se tiče telefona, razmišljao sam od Galaxy Aceu uz ugovor na telenoru. Ali sam onda našao Google/Samsung Nexus S u Nemačkoj dosta povoljno, tako da mislim da će to biti krajnja opcija. Ako ti imaš neki savet, ili negi predlog, slobodno reci. :)

Dalju raspravu možemo nastaviti ovde ili će nas moderatori utepati zbog offtopica. :lol:
Korisnikov avatar
alexandargh
Član
 
Postovi: 1761
Pridružio se: Uto Jun 08, 2010 11:36 pm
Lokacija: Zrenjanin

Postod cubrovic » Sre Avg 10, 2011 9:26 pm

Ok jesam. Nesto mi progutala tastatura slova tamo pa zvucim blago retardiran ali sta ces ;)
cubrovic
Član
 
Postovi: 5
Pridružio se: Sre Avg 10, 2011 12:02 am
Lokacija: Beograd

Re: Autobuski prevoz na mobilnom telefonu - ViPutnik

Postod matrioshka » Sre Apr 17, 2013 7:09 pm

Da se i ja uključim u priču o aplikacijama.. Pogledajte i aplikaciju Red Vožnje http://polazak.rs/ sajta
Za razliku od ViPutnika aplikacija Red Vožnje je pretraživač za autobuski međumesni saobraćaj Srbije i omogućena je pretraga linija sa presedanjem.
Moguć je prikaz svih stajališta na odabranoj liniji, sa kliometražom i predviđenim vremenom zadržavanja a dostupne su i informacije o prevoznicima.

Mislim da su ovakve aplikacije preko potrebne putnicima i da bi prevoznici trebalo da prepoznaju potencijal u ovakvom vidu informisanja.
Image
matrioshka
Član
 
Postovi: 6
Pridružio se: Uto Apr 16, 2013 9:18 pm


Povratak na Autobusi generalno

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju