Logo

UNUTRASNJOST svih buseva

Sve što je vezano za autobuse, a ne spada u kategorije iznad.

UNUTRASNJOST svih buseva

Postod Serval » Čet Maj 01, 2008 5:40 pm

Zdravo svima,
Posto trenutno pokusavam da osmislim novi i moderniji izgled pulta za turistcki autobus kao i dizajn unutrasnjosti zaista bi mi pomogli vasi saveti, ono sto biste vi voleli da imate na kontr. tabli, unutrasnjosti, vase sugestije, predlozi....
Iz tog razloga pozivam sve da daju neku ideju, predlog, savet. ??!!!
Serval :D :D :D :D :D
Korisnikov avatar
Serval
Član
 
Postovi: 317
Pridružio se: Sre Apr 09, 2008 12:08 pm
Lokacija: Maribor

UNUTRASNJOST svih buseva

Sponzor

 

Postod s215hdh » Čet Maj 01, 2008 10:16 pm

Prvo i obavenzo, prakticna pepeljara i drzac za solju kafe i soka (2 komada da bude), bez toga ne pravi tablu na autobusu :) To je prvo i osnovno, za delje se ububljujem :)
s215hdh
Profesionalni vozač
 
Postovi: 5598
Pridružio se: Sub Feb 09, 2008 5:47 pm
Lokacija: Negde po svetu

Postod Stefan Bgd » Čet Maj 01, 2008 10:17 pm

Da,Servale,to ti je neophodno u svim autobusima. :)
Poslednji put menjao Stefan Bgd dana Čet Maj 01, 2008 10:18 pm, izmenjena samo jedanput
Fandjo Bgd,autobusi su zakon!!!
Korisnikov avatar
Stefan Bgd
Student mašinstva
 
Postovi: 13028
Pridružio se: Pon Mar 03, 2008 11:58 am
Lokacija: Beograd,Bezanijska kosa

Postod s215hdh » Čet Maj 01, 2008 10:18 pm

U svakom, Stefane, u svakom :) Pregrada gde stoje cigare i mobilni telefon i razne sitnice je isto jako bitna
s215hdh
Profesionalni vozač
 
Postovi: 5598
Pridružio se: Sub Feb 09, 2008 5:47 pm
Lokacija: Negde po svetu

Postod Stefan Bgd » Čet Maj 01, 2008 10:19 pm

Ispravio sam se. :)
Fandjo Bgd,autobusi su zakon!!!
Korisnikov avatar
Stefan Bgd
Student mašinstva
 
Postovi: 13028
Pridružio se: Pon Mar 03, 2008 11:58 am
Lokacija: Beograd,Bezanijska kosa

Postod Nibus-ja » Čet Maj 01, 2008 10:30 pm

Obavezno da se osmisli jedan ravniji deo gde bi vozac pisao karte a ne da drzi blokcic u jednoj ruci na volanu,drugom pise kartu a laktovima upravlja volanom i pregrada za ostavljanje para kako kovanica tako i novcanica da bude sto efikasniji i brzi rad prilikom naplate karata posto vecina vozaca vozi,pise i naplacuje karte da bi sto pre stigao i ustedeo vreme a ja sam polozio za sve kategorije i uvek su mi pricali obe ruke cvrsto za volanom sakama.
Image
Korisnikov avatar
Nibus-ja
Član
 
Postovi: 12462
Pridružio se: Uto Feb 12, 2008 5:15 pm
Lokacija: Ниш / Niš / Nis-Serbia

Postod s215hdh » Čet Maj 01, 2008 10:33 pm

Druze, nemoj pogresno da shvatis, ali sta su meni sve rekli na obuci, pa to nikada nisam uradio kada sam polozio nego suprotno. To sto oni pricaju to je mlacenje prazne slame, dosta stvari iz skolske voznje se nikada ne primenjuje. Ja licno najcesce vozim jednom rukom
s215hdh
Profesionalni vozač
 
Postovi: 5598
Pridružio se: Sub Feb 09, 2008 5:47 pm
Lokacija: Negde po svetu

Postod milos265 » Čet Maj 01, 2008 10:35 pm

I ko jos koristi rucnu na usponu svaki put? Te neke skolske navike rutina vremenom izbaci iz upotrebe.
milos265
Profesionalni vozač
 
Postovi: 5248
Pridružio se: Uto Mar 04, 2008 8:43 pm
Lokacija: BEOGRAD

Postod Nibus-ja » Čet Maj 01, 2008 10:42 pm

s215hdh je napisao:Druze, nemoj pogresno da shvatis, ali sta su meni sve rekli na obuci, pa to nikada nisam uradio kada sam polozio nego suprotno. To sto oni pricaju to je mlacenje prazne slame, dosta stvari iz skolske voznje se nikada ne primenjuje. Ja licno najcesce vozim jednom rukom


Mozda ti samo nisi naleteo na situacije kao i ja,nemoj pogresno da me razumes ali i ja volim da vozim jednom rukom zbog devojcica a ruka na prozoru ili menjacu,vidim da si sigurno iskusniji vozac autobusa od mene vise si presao to stoji ne sumnjam ali sto se tice kamiona i automobila veruj mi vozio sam kroz sve uslove od poplava,blata,kamena,zemlje snega suvog i mokrog kako ga nazivaju led-staklo i neces sve moci jednom rukom pogotovo da brzo odreagujes pri malo vecoj brzini ili bar onda kad ti hoces i kako si najbolje zeleo nije sve kao sto su pricali u auto skoli ali dobar deo jeste jer sam imao starog dobrog instruktora :!:
Image
Korisnikov avatar
Nibus-ja
Član
 
Postovi: 12462
Pridružio se: Uto Feb 12, 2008 5:15 pm
Lokacija: Ниш / Niš / Nis-Serbia

Postod Nibus-ja » Čet Maj 01, 2008 10:44 pm

milos265 je napisao:I ko jos koristi rucnu na usponu svaki put? Te neke skolske navike rutina vremenom izbaci iz upotrebe.


Tacno je sve sto si reko ali kad pocnes menjati vozila posle duge upotrebe istog meni bar treba malo vremena da se priviknem na odnos pedale gasa i kvacila nisu svi isti.
Image
Korisnikov avatar
Nibus-ja
Član
 
Postovi: 12462
Pridružio se: Uto Feb 12, 2008 5:15 pm
Lokacija: Ниш / Niš / Nis-Serbia

Postod Serval » Čet Maj 01, 2008 10:49 pm

Razmisljao sam o drvenom podu kao na jahtama, sto i nije toliko tesko za izvesti?Mislim ne bas drveni nego neka imitacija samo u jednom malom delu?Sta mislite o tome?
:D :D :D Serval www.serval-design.com
Korisnikov avatar
Serval
Član
 
Postovi: 317
Pridružio se: Sre Apr 09, 2008 12:08 pm
Lokacija: Maribor

Postod s215hdh » Čet Maj 01, 2008 10:59 pm

Nibus-ja je napisao:
milos265 je napisao:I ko jos koristi rucnu na usponu svaki put? Te neke skolske navike rutina vremenom izbaci iz upotrebe.


Tacno je sve sto si reko ali kad pocnes menjati vozila posle duge upotrebe istog meni bar treba malo vremena da se priviknem na odnos pedale gasa i kvacila nisu svi isti.


Pa pravom vozacu treba jedno do dva, tri kretanja da oseti gde hvata i posle nema problema...
s215hdh
Profesionalni vozač
 
Postovi: 5598
Pridružio se: Sub Feb 09, 2008 5:47 pm
Lokacija: Negde po svetu

Postod s215hdh » Čet Maj 01, 2008 11:00 pm

Serval je napisao:Razmisljao sam o drvenom podu kao na jahtama, sto i nije toliko tesko za izvesti?Mislim ne bas drveni nego neka imitacija samo u jednom malom delu?Sta mislite o tome?
:D :D :D Serval www.serval-design.com


To je odlicna ideja...ali za pod... na tabli mi se nikako ne dopada drvo u autobusima...
Imam ja negde, nacicu pod iz 416 HDH VIP da vidis kako su oni odradili to
s215hdh
Profesionalni vozač
 
Postovi: 5598
Pridružio se: Sub Feb 09, 2008 5:47 pm
Lokacija: Negde po svetu

Postod Serval » Čet Maj 01, 2008 11:05 pm

Nesto da izgleda kvalitetno a ne kao one plasticne imitacije orahovine u kolima i nekim busevima. Razmisljao sam da bude i na stepenicama sa nekim metelnim lajsnama na zavrsetcima gde se spaja sa tapiserijom?? Kazite sta mislite?POz
Korisnikov avatar
Serval
Član
 
Postovi: 317
Pridružio se: Sre Apr 09, 2008 12:08 pm
Lokacija: Maribor

Postod s215hdh » Čet Maj 01, 2008 11:17 pm

PA ti bi sigurno izgledalo ok... samo ko to placa? :)

gledaj da je tabla tako koncipirana da ima dosta mesta i da vozaci mogu da se menjaju u voznji, da nije zakosena jako da ta promena moze brzo da se obavi
s215hdh
Profesionalni vozač
 
Postovi: 5598
Pridružio se: Sub Feb 09, 2008 5:47 pm
Lokacija: Negde po svetu

Sledeća

Povratak na Autobusi generalno

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju