Logo

Novi sistem odredjivanja linija za prevoznike

Sve što je vezano za autobuse, a ne spada u kategorije iznad.

Novi sistem odredjivanja linija za prevoznike

Postod miham » Pet Apr 13, 2012 6:47 pm

cuo sam juce nezvanicne nagovjestaje za potencijalni novi sistem raspodjele medjugradskih linija u Cg.naime,o cemu se radi:do sada kod nas kad je prevoznik registrovao polazak nekad davno on mu je vazio stalno i svake godine je obnavljao na njegovo ime,tj linija je bila "njegova"..tako smo npr. na liniji Niksic :arrow: Podgorica imali grdilo polazaka,od kojih su neki bili i na 3 minuta razlike,a prevoznika najmanje 15 koji voze te linije.e sad nasa fina drzava je osmislila jedan fini sistem..odredice tacne termine polazaka dje ce postojati zastitno vrijeme od najmanje pola sata i svaka linija ce ici na licitaciju sa pocetnom cijenom od 4800€ po polasku za 3 godine.Sad neko ko nikad nije vozio linije ako ima kesa moze da jednostavno ponudi vise novca i otkupi liniju na 3 godine i 'ladno izbaci prethodnog "vlasnika",ko nema para parkirace vozila.generalno ako tako bude ta cifra nije velika s obzirom da ti mozes to brzo otplatiti,ali ako imas 10-ak polazaka prema svim gradovima treba istegnuti 50000€ za linije..e da,i pri sledecem produzenju licence firme ista nece moci produziti licencu ukoliko nema vozila euro3 norme.koliko je ovo tacno i kako ce prevoznici reagovati na ovo,vidjecemo.ukoliko bude ovako,nece ostati mnogo firmi da vrsi prevoz.. :roll:
miham
Mehaničar
 
Postovi: 3258
Pridružio se: Ned Dec 12, 2010 10:52 pm
Lokacija: Niksic,Montenegro

Novi sistem odredjivanja linija za prevoznike

Sponzor

 

Re: Novi sistem odredjivanja linija za prevoznike

Postod PEX » Pet Apr 13, 2012 8:29 pm

Hoces ti ganjati neku liniju?
PEX
Profesionalni vozač
 
Postovi: 7618
Pridružio se: Čet Apr 02, 2009 1:37 am
Lokacija: Stara Pazova

Postod miham » Pet Apr 13, 2012 10:04 pm

a ne znam,probacu ako bude ovako,ali treba tu polaznog kesa doooosta moj brale..
miham
Mehaničar
 
Postovi: 3258
Pridružio se: Ned Dec 12, 2010 10:52 pm
Lokacija: Niksic,Montenegro

Postod PEX » Sub Apr 14, 2012 1:56 am

Treba dosta para nazalost, ali imas dobro sredjene autobuse, sigurno bi ti se isplatilo par puta za te 3 godine.
PEX
Profesionalni vozač
 
Postovi: 7618
Pridružio se: Čet Apr 02, 2009 1:37 am
Lokacija: Stara Pazova

Postod gospodin dzo » Sub Apr 14, 2012 9:03 am

Dobro je ovo smisljeno za raspored autobusa,ali EURO 3 je jos uvek mnogo za nas.To znaci da ce bar 50 Setri 200 otici u zaborav...
Pre sam za bodovanje po kvalitetu-luksuznosti busa,nego za neku granicu...
Cuvam i usvajam zensku decu od 17-18 leta,po mogucstvu sa stranim drzavljanstvom :mrgreen:
gospodin dzo
Profesionalni vozač
 
Postovi: 4772
Pridružio se: Pon Dec 27, 2010 9:39 pm
Lokacija: Beograd

Postod miham » Sub Apr 14, 2012 2:43 pm

to se valjda odnosi da prevoznik ima makar jedno vozilo sa euro3 normom u voznom parku,pa ce onda za koju godinu traziti 2 vozila pa za jedno 5 godina sva vozila...
miham
Mehaničar
 
Postovi: 3258
Pridružio se: Ned Dec 12, 2010 10:52 pm
Lokacija: Niksic,Montenegro

Postod gospodin dzo » Sub Apr 14, 2012 2:47 pm

E to je vec posteno.Apsolutno sam za taj sistem.Cak bi ga preporucio i u Srbiji.
Cuvam i usvajam zensku decu od 17-18 leta,po mogucstvu sa stranim drzavljanstvom :mrgreen:
gospodin dzo
Profesionalni vozač
 
Postovi: 4772
Pridružio se: Pon Dec 27, 2010 9:39 pm
Lokacija: Beograd


Povratak na Autobusi generalno

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju