Logo

Sredjivanje rashodovanog autobusa

Sve što je vezano za autobuse, a ne spada u kategorije iznad.

Sredjivanje rashodovanog autobusa

Postod IIIALEKSANDARIII » Pon Jan 07, 2013 12:01 am

E ovako ide moja prica :-)
Resio sam da se registrujem i izlozim vam moju ideju...

Volim autobuse i imam u planu da repariram neki autobus koji trune na nekoj livadi...
Da li neko ima rashodovani autobus koji bi prodao ili ustupio.. Ili bar savet gde dalje da trazim..
Autobus bi bio u vlasnistu mog udruzenja ljubitelja autobusa koje bi bilo osnovano kad se zavrsi remont, jer bi pokazali odlucnost i volju da sacuvamo stare autobuse od zaborava, a tako bi privukli i clanove :-) Verovatno ne treba da naglasim da bi se koristio autobus iskljucivo u nekomercionalne svrhe (a i pitanje je da li autobusi takvi mogu da se koriste u komercionalne svrhe) :-)

Pozdrav i srecni praznici...
IIIALEKSANDARIII
Član
 
Postovi: 5
Pridružio se: Ned Jan 06, 2013 11:28 pm

Sredjivanje rashodovanog autobusa

Sponzor

 

Re: Sredjivanje rashodovanog autobusa

Postod profa_chb » Pon Jan 07, 2013 1:46 am

imaš li ti pare prijatelju? bez toga, teško da može bilo šta...

no, u Beogradu postoji jedno (za koje ja znam) udruženje, zove se Udruženje Ljubitelja Javnog Prevoza, par članova sa foruma su članovi tog udruženja. mislim da imaju i grupu na fejsbuku :wink:
profa_chb
Mašinski inženjer
 
Postovi: 14067
Pridružio se: Sre Maj 07, 2008 10:28 pm
Lokacija: Beograd

Re: Sredjivanje rashodovanog autobusa

Postod Igor » Pon Jan 07, 2013 9:09 am

viewtopic.php?f=29&t=457&start=75. Mozes u ovu firmu otici i raspitati se.
Korisnikov avatar
Igor
Član
 
Postovi: 1119
Pridružio se: Uto Sep 20, 2011 4:33 pm
Lokacija: Smederevska Palanka

Re: Sredjivanje rashodovanog autobusa

Postod IIIALEKSANDARIII » Pon Jan 07, 2013 9:58 am

profa_chb je napisao:imaš li ti pare prijatelju? bez toga, teško da može bilo šta...

no, u Beogradu postoji jedno (za koje ja znam) udruženje, zove se Udruženje Ljubitelja Javnog Prevoza, par članova sa foruma su članovi tog udruženja. mislim da imaju i grupu na fejsbuku :wink:


Za sada imam za vise od 40% svih radova :-)
IIIALEKSANDARIII
Član
 
Postovi: 5
Pridružio se: Ned Jan 06, 2013 11:28 pm

Re: Sredjivanje rashodovanog autobusa

Postod PEX » Pon Jan 07, 2013 2:09 pm

Ha, ma ko ce bre da ti ustupi autobus, nece ni maketu a kamo li veliki :)
PEX
Profesionalni vozač
 
Postovi: 7618
Pridružio se: Čet Apr 02, 2009 1:37 am
Lokacija: Stara Pazova

Re: Sredjivanje rashodovanog autobusa

Postod IIIALEKSANDARIII » Pon Jan 07, 2013 6:58 pm

Maketa je mozda skuplja od krsa koji bi sredjivao :-)
Poslednji put menjao profa_chb dana Pon Jan 07, 2013 10:43 pm, izmenjena samo jedanput
Rezlog: Citiranje prethodnog posta
IIIALEKSANDARIII
Član
 
Postovi: 5
Pridružio se: Ned Jan 06, 2013 11:28 pm

Re: Sredjivanje rashodovanog autobusa

Postod miham » Pon Jan 07, 2013 11:18 pm

niko te nece castiti ili ustupiti bus,skoro sam siguran jer bi to bilo da te casti 2000€,koliko moze izvuci iz njega ako ga proda u staro zeljezo koji god da je bus u pitanju..i da ti "izadje u susret" niko ti ga nece dati ispod 1000€,jer danas ces tesko naci onoga kome je vaznije da neki krs sto mu se vukao po dvoristu se restaurira nego da uzme pare za njega..i opet za takav krs ti treba jos nekolike hiljadarke da bude u top stanju,tako da svaka cast ako imas para za bacanje.. ;)
miham
Mehaničar
 
Postovi: 3258
Pridružio se: Ned Dec 12, 2010 10:52 pm
Lokacija: Niksic,Montenegro

Re: Sredjivanje rashodovanog autobusa

Postod IIIALEKSANDARIII » Uto Jan 08, 2013 9:07 am

miham je napisao:niko te nece castiti ili ustupiti bus,skoro sam siguran jer bi to bilo da te casti 2000€,koliko moze izvuci iz njega ako ga proda u staro zeljezo koji god da je bus u pitanju..i da ti "izadje u susret" niko ti ga nece dati ispod 1000€,jer danas ces tesko naci onoga kome je vaznije da neki krs sto mu se vukao po dvoristu se restaurira nego da uzme pare za njega..i opet za takav krs ti treba jos nekolike hiljadarke da bude u top stanju,tako da svaka cast ako imas para za bacanje.. ;)


Videcu kad GSP bude izbacio preostale Rabe da uzmem jednog zgloba :-)
Kad bi ovako hteo da kupis neki bus morao bi da das bar 5 hiljada, naravno da bi bio u losem stanju.. A ovako dobijes autobus u solidnom stanju za malo vise para...
IIIALEKSANDARIII
Član
 
Postovi: 5
Pridružio se: Ned Jan 06, 2013 11:28 pm


Povratak na Autobusi generalno

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju