Logo

Plate vozača autobusa

Sve što je vezano za autobuse, a ne spada u kategorije iznad.

Plate vozača autobusa

Postod Fipi 494 » Ned Okt 26, 2014 11:37 pm

Mislim da bi smo trebali da otvorimo ovu temu i da napravimo statistiku neku kod kog prevoznika se dobro zaradjuje(naravno ne mora da se prica tacno u dinar ko koliko zaradjuje) , otvorio sam temu i zbog prijatelja mog koji mi vice da ne moze vozac autobusa da ima neke velike pare(350 evra najvise) pa me eto cisto interesuje i u kojoj se firmi moze naci dobra plata.
Da ne zaboravim,slobodno mozemo navesti i koliko se dobija u firmama koje se vode u Nemackoj a rade za Touring(Re Tours, Jankovic i drugi) a i drugari iz Bosne bi mogli da nam otkriju kakve su plate tamo.
Ko god ima neke informacije neka se pridruzi :)
Setra S 431DT :)
Korisnikov avatar
Fipi 494
Otpravnik
 
Postovi: 4033
Pridružio se: Čet Jul 18, 2013 1:37 pm

Plate vozača autobusa

Sponzor

 

Re: Plate na autobusima

Postod severac » Ned Okt 26, 2014 11:47 pm

I mene ovo interesuje, kao i da li dobijaju dnevnice u slucaju nocenja u nekom mestu ako rade na primer prvi polazak iz Beograda, a iz Nisa su... Da li kondukter koji je samo to, a ne i vozac i kondukter pa se menjaju, da li prima isto npr?
severac
Član
 
Postovi: 965
Pridružio se: Sub Mar 16, 2013 10:02 pm
Lokacija: Beograd

Re: Plate na autobusima

Postod vuckomv » Pon Okt 27, 2014 4:11 pm

Fipi,
ovog puta si prevazišao i samog sebe!
Možda bi trebalo, uz urednike, uključiti i lektore.
Korisnikov avatar
vuckomv
Član
 
Postovi: 352
Pridružio se: Pon Feb 02, 2009 10:51 pm

Re: Plate vozača autobusa

Postod profa_chb » Pon Okt 27, 2014 7:04 pm

Ispravio sam naslov, a za ostalo nisam nadležan :mrgreen:
profa_chb
Mašinski inženjer
 
Postovi: 14067
Pridružio se: Sre Maj 07, 2008 10:28 pm
Lokacija: Beograd

Re: Plate vozača autobusa

Postod Fipi 494 » Uto Okt 28, 2014 12:19 am

Ovako sam smislio naslov na brzinu, ali mislim da je tvoje ime adekvatnije za ovu temu, hvala druze :D
Ko ima neke podatke o ovakvoj temi neka nam se prikljuci bice od pomoci.
Setra S 431DT :)
Korisnikov avatar
Fipi 494
Otpravnik
 
Postovi: 4033
Pridružio se: Čet Jul 18, 2013 1:37 pm

Re: Plate vozača autobusa

Postod Mixx » Uto Okt 28, 2014 1:01 am

Evo da ja malo doprinesem ovoj temi, prema sajtu infoplate.rs prosecna plata vozaca autobusa u Srbiji je 34 516 RSD a vozaca kamiona 35 150 RSD.
Mixx
Član
 
Postovi: 243
Pridružio se: Ned Apr 28, 2013 12:59 am

Re: Plate vozača autobusa

Postod primo 1 » Čet Okt 27, 2016 2:38 pm

Vrlo depresivno, s obzirom da je prosečan vozač autobusa van kuće mnogo više od prosečnih 180 sati. Za te pare je bolje voziti gradski, bar si svaki dan kući.
Image
Korisnikov avatar
primo 1
Član
 
Postovi: 559
Pridružio se: Uto Avg 16, 2011 10:02 am
Lokacija: Novi Sad

Re: Plate vozača autobusa

Postod Aleks_BGD » Pet Okt 28, 2016 10:42 am

Fipi ne ga tupi,znas ti dobro gde se koliko uzima sta i kako.Neznam zasto ali mislim da sa ovom temom mozes samo nekom napraviti problem nista vise.Uostalom video si juce Sorketov primer na Facebooku. :roll: :wink:
Aleks_BGD
Profesionalni vozač
 
Postovi: 14875
Pridružio se: Čet Dec 04, 2008 9:00 pm
Lokacija: Белград

Re: Plate vozača autobusa

Postod Sloba » Pet Okt 28, 2016 12:22 pm

Čovek, tema je od pre dve godine. ;)
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Plate vozača autobusa

Postod Nibus-ja » Pet Okt 28, 2016 3:29 pm

и ја сам за да се види ко где колико прима, можда се и превозници тргну а и надлежни у држави да сузбију ове таксисте који отимају хлеб колегама, не плаћају порез и дажбине држави, возачи аутобуса окрећу волан за порез, плату, стаж и здравствено. Мислим да би се возачи прво добро међусобно информисали једни о другима, па да се и газде мало запитају и дигну глас, ми ту ништа не губимо само можемо да се нагледамо још аутобуса док није касно или ће се тренд укидања линија наставити нажалост :(
Image
Korisnikov avatar
Nibus-ja
Član
 
Postovi: 12462
Pridružio se: Uto Feb 12, 2008 5:15 pm
Lokacija: Ниш / Niš / Nis-Serbia

Re: Plate vozača autobusa

Postod zumzum » Sre Mar 01, 2017 7:41 pm

Juce sam raspremao kucu i pronasao papir obrade mesecne zarade mog dede koji je bio vozac u 7. Juli Sabac. Zarada je prikazana detaljno uz minuli rad (39 godina), godinu dana pre odlaska u penziju. Da je ziv sadasnja penzija bi bila oko 27-28000 din. jer i pored dobre plate za to vreme verovatno nije uplacivan radni staz u skladu sa visinom zarade. Bilo bi zanimljivo ako neko zna da preracuna platu u danasnji novac pa da uporedimo sa sadasnjim zaradama. Mislim da dnevnice nisu prikazane u ovom izvodu.

Image
Image
Image
Kamionce je ko avionce, samo da mu je od Fapceta motorce :)
zumzum
Član
 
Postovi: 243
Pridružio se: Pon Avg 27, 2012 11:37 am

Re: Plate na autobusima

Postod Miki Machak » Pet Mar 03, 2017 1:42 am

severac je napisao:I mene ovo interesuje, kao i da li dobijaju dnevnice u slucaju nocenja u nekom mestu ako rade na primer prvi polazak iz Beograda, a iz Nisa su... Da li kondukter koji je samo to, a ne i vozac i kondukter pa se menjaju, da li prima isto npr?

Konkretno kod nas u Niš ekspres idu po dva vozača ili nekad po jedan za Beograd, gore stan plaća firma mi samo jedenje i pijenje.
Ako su polasci za Skoplje/Bujanovac zavisno od dogovor može da bude jedan sam da ide za Bg, a kad se vraća na dole drugi u Niš da ga čeka da se uključi za Skoplje mada se to izbegava zbog gužvi da jedan vozač sam radi i karte i prtljag plus da kasni.
Nema dnevnice već čisto plata ako si u domaćem saobraćaju koja ispada možda malo nešto preko 300 evra, e ako se radi preko granice onda idu plus devizne dnevnice.
Miki Machak
Član
 
Postovi: 838
Pridružio se: Pon Jan 23, 2017 8:51 pm
Lokacija: Niš, Čalije

Re: Plate vozača autobusa

Postod d.p » Pet Dec 07, 2018 4:13 pm

U Autoprevoz Kikinda plata je 32000 dinara
VDL Berkhof Axial 100
d.p
Član
 
Postovi: 5315
Pridružio se: Uto Apr 03, 2018 5:15 pm

Re: Plate vozača autobusa

Postod Jovan » Uto Dec 18, 2018 5:31 pm

Nije mi jasno po kom to racunu ne daju dnevnicu ako spavate u Bg a firma iz Nisa?
Korisnikov avatar
Jovan
Član
 
Postovi: 2369
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 1:42 pm
Lokacija: bih

Re: Plate vozača autobusa

Postod Miki Machak » Pet Dec 28, 2018 11:08 am

U domaćem saobraćaju uvek bilo radiš na paušal preko pošiljke šta zaradiš tvoje je,a preko granice idu devizne dnevnice mada i to je izgubilo svaki smisao bile su 25€ na ruke pa posle ostavili zapad na 25, a ex Yu na 20 spustili i sad letos Austrija i Ljubljana ostale na 25 ovo ovde bliže na 15 spustili jer daju na račun ne ide više na ruke i pitaju se zašto im napuštaju ljudi svaki dan...
Miki Machak
Član
 
Postovi: 838
Pridružio se: Pon Jan 23, 2017 8:51 pm
Lokacija: Niš, Čalije


Povratak na Autobusi generalno

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju