Logo

Nelegalna konkurencija autobuskih prevoznika

Sve što je vezano za autobuse, a ne spada u kategorije iznad.

Nelegalna konkurencija autobuskih prevoznika

Postod Nibus-ja » Sub Maj 16, 2015 9:05 pm

Нисам нашао адекватну тему ако надлежни имају бољи предлог нека се огласе.

Ако се ово оствари и реализује домаћим превозницима би могло лакше да буде у наредном периоду, ја се лично радујем и једва чекам јер ће омиљени превозник још више да ојача

http://www.tanjug.rs/full-view.aspx?izb=179154

Uskoro mere za suzbijanje sive ekonomije na putevima
Pomoćnik ministra građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture za drumski saobraćaj Saša Stojanović izjavio je da se zbog sive ekonomije u drumskom prevozu godišnje gubi 150 miliona evra i najavio da će međuresorna radna grupa Vlade uskoro izneti set predloga kako da se ovom problemu stane na kraj.
BEOGRAD - Pomoćnik ministra građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture za drumski saobraćaj Saša Stojanović izjavio je da se zbog sive ekonomije u drumskom prevozu godišnje gubi 150 miliona evra i najavio da će međuresorna radna grupa Vlade uskoro izneti set predloga kako da se ovom problemu stane na kraj.

On je u izjavi Tanjugu istakao da su nacrtom Zakona o prevozu putnika u drumskom saobraćaju inspekcijama data veća ovlašćenja, da će biti povećane kazne, ali i da će inspektorima biti jednostavnije da dokažu da je reč o nelegalnom prevozu.

Osim ovih rešenja koja će biti definisana novim zakonom o prevozu putnika, Stojanović kaže da će u cilju suzbijanja sive ekonomije biti oformljena jedinstvena baza podataka svih prevoznika, odnosno fizičkih lica koja se bave nelegalnim prevozom.

"Tražićemo i da Ministarstvo pravde izda uputstvo da svi sudovi postupaju jedinstveno, tačnije da se izriču jedinstvene kazne za ovu vrstu prekršaja, ali i da se primenjuju mere bezbednosti oduzimanja vozačke dozvole i oduzimanja vozila kojim se obavlja taj nelegalni prevoz", istakao je on.

Ova radna grupa će, kako je najavio, tražiti i da Ministarstvo pravde u okviru svoje nadleznosti prati aktivnost sudova kako ne bi dolazilo do visokog stepena apsolutne zastarelosti prekrsajnih postupaka.

Stojanović kaže da će biti predložene i izmene nekih uredbi kojima će se ograničiti da se pod vidom donacija uvoze autobusi koji ne ispunjavaju osnovne tehničke norme, a kojima se vrši nelegalni prevoz.

"Ciljna grupa koju ćemo gađati ovim merama su putnička vozila, fabrički registrovana, od šest do devet sedišta koja se koriste za nelegalan prevoz u međunarodnom i unutrašnjem saobraćaju"; naveo je on.

Jedna od mera, dodaje on, biće usaglašavanje poreskih stopa za javni, gradski i međugradski prevoz.

"Takođe ćemo sprovesti agresivnu marketinšku kampanju kako u okviru našeg ministarstva, ali i preko Agencije za bezbednost saobraćaja jer želimo građanima da uputimo poruku da jeftin prevoz ne znači bezbedan prevoz", istakao je on.

On je u izjavi Tanjugu istakao da je radna grupa za suzbijanje sive ekonomije u drumskom saobraćaju formirana na inicijativu potpredsednice Vlade Zorane Mihajlović, a da su u nju uključeni i predstavnici Ministarstva pravde, zatim finansija, predstavnici Ministarstva državne i lokalne samouprave, Ministarstva rada, PKS i brojna druga udruženja.
Image
Korisnikov avatar
Nibus-ja
Član
 
Postovi: 12462
Pridružio se: Uto Feb 12, 2008 5:15 pm
Lokacija: Ниш / Niš / Nis-Serbia

Nelegalna konkurencija autobuskih prevoznika

Sponzor

 

Re: Nelegalna konkurencija autobuskih prevoznika

Postod Nibus-ja » Uto Jun 14, 2016 10:37 pm

Да ли је почело нешто да се ради по овом питању :?: Ако јесте ајде да се надамо да ће акција успети до краја

http://www.vesti-online.com/Vesti/Drust ... prevoznike
Image
Korisnikov avatar
Nibus-ja
Član
 
Postovi: 12462
Pridružio se: Uto Feb 12, 2008 5:15 pm
Lokacija: Ниш / Niš / Nis-Serbia

Re: Nelegalna konkurencija autobuskih prevoznika

Postod DJOLE 394 » Sre Jun 22, 2016 12:11 pm

Do Pančeva ne mogu da suzbiju kombi prevoz, a hoće prekogranični i medjumesni da suzbiju :?
Image
Korisnikov avatar
DJOLE 394
Član
 
Postovi: 449
Pridružio se: Ned Okt 28, 2012 5:31 pm
Lokacija: Kumodraž

Re: Nelegalna konkurencija autobuskih prevoznika

Postod Nele Nibus » Uto Nov 29, 2016 12:41 am

Izgleda daće i nelegalni kombi prevoz biti prošlost, bar će zakonom pokušati da im se stane na put, jedino je glupo što zakon hvata i regularne kombi prevoznike koji vrše transfer putnika od vrata do aerodroma i obratno...
http://www.blic.rs/vesti/drustvo/nebezb ... ji/qpx5s61
Upotreba mojih fotografija na news portalima, facebook-u i štampi nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti!

Image
Nibus 400.31 generacija 2007. Ko 397 ex 561
Korisnikov avatar
Nele Nibus
Student saobraćaja
 
Postovi: 9056
Pridružio se: Ned Nov 15, 2009 2:26 am
Lokacija: Pancevo, Niš

Re: Nelegalna konkurencija autobuskih prevoznika

Postod Kassbohrer » Uto Nov 29, 2016 1:36 am

Izgleda Nele da je tako, i trebalo bi naći zakonsko rešenje za one koji se bave, da kažemo, legalnim transferom i prevozom malih zatvorenih grupa. To bi najjednostavnije bilo tretirati kao iznajmljivanje putničkog vozila (jer kombi do 8+1 to i jeste) skupa sa vozačem. Tada bi mogli da otvore firme ili preduzetničke radnje i da se na zakonit način bave tim poslom i plaćaju porez.
Kassbohrer
Član
 
Postovi: 2532
Pridružio se: Sre Feb 13, 2008 12:20 am
Lokacija: Bileća

Re: Nelegalna konkurencija autobuskih prevoznika

Postod Nibus-ja » Uto Nov 29, 2016 9:29 am

Још кад би уништили дивље таксите па да славимо јер ће превозници знатно ојачати, а то за нас значи више новијих возила :wink:
Image
Korisnikov avatar
Nibus-ja
Član
 
Postovi: 12462
Pridružio se: Uto Feb 12, 2008 5:15 pm
Lokacija: Ниш / Niš / Nis-Serbia

Re: Nelegalna konkurencija autobuskih prevoznika

Postod MSSS » Uto Nov 29, 2016 10:58 am

Ovo sto oni hoce je cista glupost, samo ce ove koliko toliko legalne da oteraju u sivu zonu. Bolje da su ih nekako primorali da se legalizuju a ne ovako. Ko ce da dokaze koga ti i gde vozis, za novac ili dzabe?
MSSS
Član
 
Postovi: 220
Pridružio se: Čet Jan 15, 2015 11:33 pm

Re: Nelegalna konkurencija autobuskih prevoznika

Postod Sloba » Uto Nov 29, 2016 12:47 pm

Nibus-ja je napisao:Још кад би уништили дивље таксите па да славимо јер ће превозници знатно ојачати, а то за нас значи више новијих возила :wink:

Teško da će se to desiti, mogu da se kladim da ovo lobiraju taksi udruženja.

Inače, napisali smo i tekst posvećen ukidanju kombi prevoza. :)
http://www.autobusi.net/aerodrom-beogra ... a-svirali/
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Nelegalna konkurencija autobuskih prevoznika

Postod Nibus-ja » Uto Nov 29, 2016 2:30 pm

Слобо, што се тиче аеродрома у Нишу, Ниш-експрес већ има (везу за) линије

http://www.nis-ekspres.rs/pdf/Letovi.pdf
Image
Korisnikov avatar
Nibus-ja
Član
 
Postovi: 12462
Pridružio se: Uto Feb 12, 2008 5:15 pm
Lokacija: Ниш / Niš / Nis-Serbia

Re: Nelegalna konkurencija autobuskih prevoznika

Postod Sloba » Uto Nov 29, 2016 2:43 pm

U međuvremenu su uvedene još četiri avio linije iz Niša. Uostalom, svi imaju vezu do grada, niko nema direktno putovanje dalje. :)
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Nelegalna konkurencija autobuskih prevoznika

Postod becks89 » Ned Dec 04, 2016 11:23 pm

Voleo bih da čujem vaše mišljenje, sve više se šuška o dolasku Flixbusa na naše tržište, smatrate li da je to dobro ili ne?
Sa druge strane u Nemačkoj je dosta njih napustio Flixbus, a nisam baš čuo ni da su Hrvati nešto preterano oduševljeni članstvom u Flixbusu.
http://www.balkantransport.net/flixbus-mreza-se-siri-na-bih-i-srbiju/
BALKAN TRANSPORT - Portal posvećen javnom prevozu i prevoznicima na Balkanu!
Reklamiranje svih prevoznika i turističkih agencija do kraja godine na našem sajtu i facebook stranici je POTPUNO BESPLATNO!!!
Kontaktirajte na : marketing@balkantransport.net
Korisnikov avatar
becks89
Član
 
Postovi: 5515
Pridružio se: Sub Sep 29, 2012 8:16 pm
Lokacija: Beograd

Re: Nelegalna konkurencija autobuskih prevoznika

Postod Aleks_BGD » Ned Dec 04, 2016 11:57 pm

Ja koliko sam nesto nacuo to bi kod nas trebalo da startuje negde oko nove godine ili posle.
Aleks_BGD
Profesionalni vozač
 
Postovi: 14875
Pridružio se: Čet Dec 04, 2008 9:00 pm
Lokacija: Белград

Re: Nelegalna konkurencija autobuskih prevoznika

Postod Sloba » Pon Dec 05, 2016 8:57 am

Pisali smo još pre mesec dana. :)
http://www.autobusi.net/otkrivamo-flixb ... za-srbiju/
U proleće 2017.godine možemo očekivati prve pomake prema Srbiji što nas izuzetno veseli, jer znamo da nas putnici tamo već očekuju i traže.


Ne znam zašto ste svrstali FlixBus pod nelegalnu konkurenciju, ipak je način poslovanja potpuno transparentan, legalan i legitiman. Mene raduje njihov dolazak jer od njih očekujem da naprave pozitivne promene u putničkom saobraćaju. Ipak, za početak će verovatno to biti linije ka Hrvatskoj/Mađarskoj, ali ih svakako jedva čekam na domaćem saobraćaju. :)
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Nelegalna konkurencija autobuskih prevoznika

Postod Nele Nibus » Pon Dec 05, 2016 10:48 am

Napraviće pozitivne promene kod putnika, ali kod prevoznika ne bih baš rekao da hoće jer imaju malo nerealno niske cene autobuskih karata kako sam čuo neki prevoznici u Nemačkoj žele da se isčlane iz Flix busa jer imaju velike milonske gubitke umesto da imaju prihod što bi bilo realno očekivano.
Ja sam više za opciju jačanja domaćih prevoznika koji solidno posluju..
Upotreba mojih fotografija na news portalima, facebook-u i štampi nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti!

Image
Nibus 400.31 generacija 2007. Ko 397 ex 561
Korisnikov avatar
Nele Nibus
Student saobraćaja
 
Postovi: 9056
Pridružio se: Ned Nov 15, 2009 2:26 am
Lokacija: Pancevo, Niš

Re: Nelegalna konkurencija autobuskih prevoznika

Postod Kassbohrer » Pon Dec 05, 2016 12:16 pm

Ne vjerujem u neki veliki dolazak Flixbus-a koji će da potrese situaciju. Najvjerovatnije će tražiti partnere za medjunarodne linije i to je za sada to.
Ne govoreći konkretno o Flixbus-u mislim da će ovaj koncept niskotarifnog medjugradskog i medjunarodnog saobraćaja opstati i u budućnosti preovladati.
Kassbohrer
Član
 
Postovi: 2532
Pridružio se: Sre Feb 13, 2008 12:20 am
Lokacija: Bileća

Sledeća

Povratak na Autobusi generalno

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju