Logo

Autobuske nesreće

Sve što je vezano za autobuse, a ne spada u kategorije iznad.

Postod Jovan » Uto Mar 25, 2008 4:28 pm

Nazalost danas sudar dva autobusa kod Kaknja :cry:
http://www.rtrs.tv/vijesti/vijest.php?id=51209
Korisnikov avatar
Jovan
Član
 
Postovi: 2369
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 1:42 pm
Lokacija: bih

Sponzor

 

Postod s215hdh » Uto Mar 25, 2008 7:33 pm

:(
s215hdh
Profesionalni vozač
 
Postovi: 5598
Pridružio se: Sub Feb 09, 2008 5:47 pm
Lokacija: Negde po svetu

Postod Jovan » Uto Mar 25, 2008 7:37 pm

Korisnikov avatar
Jovan
Član
 
Postovi: 2369
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 1:42 pm
Lokacija: bih

Postod sasa-74 » Pet Mar 28, 2008 12:11 am

Image
negas je napisao: Nema auta bez TAMica! Nekad su inzenjeri Dajca projektovali motor za bus bez goriva, al im bilo glupo zbog konkurencije, pa resili da ga naprave samo da radi bez vode :wink: :wink:
sasa-74
Mehaničar
 
Postovi: 3160
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 4:10 pm
Lokacija: Batocina

Postod Sashco » Sub Apr 05, 2008 10:05 pm

Image
Korisnikov avatar
Sashco
Član
 
Postovi: 4190
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 2:59 pm
Lokacija: iza objektiva

Postod volvos » Ned Apr 06, 2008 9:07 am



Jao nesrece,ovde je po mom misljenju alkohol ucinio svoje
Image
volvos
Član
 
Postovi: 4167
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 8:11 pm
Lokacija: Temerin

Postod Luka » Ned Apr 06, 2008 5:38 pm

Nije mi jasno kako te mlade (i ja sam mlad, ali ne ubrajam sebe u takve vozace) ne potresu svakodnevne slike i naslovi saobracajnih nesreca, nego i dalje piju i znatno prelaze normalnu brzinu.. Ko zna kojom je on brzinom isao kad su posledice ovakve.. Svaki put se najezim kada procitam ovakvu vest.. :(
Luka
Gazda
 
Postovi: 409
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 12:36 pm
Lokacija: Novi Sad

Postod Luka » Ned Apr 06, 2008 5:39 pm

I da se nadovezem na gornji post.. I neka mi neko sad kaze jedan razlog zasto se ne bi uveo novi zakon koji ima poseban program za mlade vozace? Mislim da je to najmanje sto moze da se ucini!
Luka
Gazda
 
Postovi: 409
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 12:36 pm
Lokacija: Novi Sad

Postod s215hdh » Ned Apr 06, 2008 7:48 pm

Treba obuka da traje duze, da se lepo obavi prvo teorijski deo, pa onda poligon, sve sa nocnom voznjom i svim. Jedna luda glava, nek on sebe ubije, ali ubi jos 4 ljudi, i kako je tom vozacu autobusa posle svega iako covek nije kriv. Zavio je svoju i jos 4 porodice u crno, zbog cega... da ispadne faca kako moze da vozi kada je pijan...

JA sam se posvadjao sa jednom poznanicom, koja je isla na zurku u BG i sva euforicna posle pricala kako je stigla za 48 minuta jugom od BG do NS a pila je... Da stvar bude gora, moja lepsa polovina je bila u tom jugu... i ja pop*****, i odrzim joj lekciju.. Kako ti, rekoh, samo pada na pamet takav idiotizam, uopste toliku kilometrazu da vozis pijana a onda jos i da juris. Pa ona kao, ja vozim odlicno kada sam pijana. Rekoh, sestro mila, nemoj meni da pricas o tome... Kao pa sta ti znas? Ne znam ja nista, ja samo tamo neki kazu profesionalni vozac, ali stvarno ne znam puno o voznji i saobracaju i okrenem se i odem... Sta sa njom pricati kad ona tako mislim, dok jednom ne nagrabusi... Samo daj Boze, ako vec, neka ubije samo sebe a ne jos nekoga....

Ja bih alkohol za volanom sankcionisao najjace moguce. Ko god je pija, ne iskljucenje iz saobracaja, nego 24h zatvor za treznjenje.... Pa da vidis kako bi sramota uradila svoje, koliko bi se njih onda kurobecalo da voze pijani....
s215hdh
Profesionalni vozač
 
Postovi: 5598
Pridružio se: Sub Feb 09, 2008 5:47 pm
Lokacija: Negde po svetu

Postod Jovan » Ned Apr 06, 2008 8:02 pm

Luka je napisao:Nije mi jasno kako te mlade (i ja sam mlad, ali ne ubrajam sebe u takve vozace) ne potresu svakodnevne slike i naslovi saobracajnih nesreca, nego i dalje piju i znatno prelaze normalnu brzinu.. Ko zna kojom je on brzinom isao kad su posledice ovakve.. Svaki put se najezim kada procitam ovakvu vest.. :(


Ne znam bas da li samo mladi prave greske :?:
U ovom slucaju jeste u pitanju mladji vozac ali prije neki dan se u Hrvatskoj covjek od 40ak godina napio i vozio 10 km u pograsnom smjeru na auto-putu dok nije napravio sudar u kome je jedna zana poginula i vise je bilo povrijedjenih.
To su jednostavno neodgovorni ljudi koliko je on puta sjeo pjan za volan dok jednom nije napravio tragediju. Po mom misljenju, kad uhvate nekog sa 2 promila kazna treba biti jedno 5000 eur ili zatvor pa da vidimo onda, a ne 20 eur i vozi dalje
Korisnikov avatar
Jovan
Član
 
Postovi: 2369
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 1:42 pm
Lokacija: bih

Postod s215hdh » Ned Apr 06, 2008 8:05 pm

Pa jasta, brate... Ali najvise je mladih koji tako pocnu pa onda kao nista se ne desi, splet srecnih okolnosti i predje im u naviku. Svakog ko ima preko 0,5 za volanom, po meni, lepo u celiju, 24h treznjenje, kazna i to paprena i zabrana. I zdravo... da vidis kako bi se smanjilo...
s215hdh
Profesionalni vozač
 
Postovi: 5598
Pridružio se: Sub Feb 09, 2008 5:47 pm
Lokacija: Negde po svetu

Postod volvos » Ned Apr 06, 2008 8:17 pm

Oduzeo bi vozacku dozivotno i kraj price,veca kazna mu ne treba
Image
volvos
Član
 
Postovi: 4167
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 8:11 pm
Lokacija: Temerin

Postod Jovan » Ned Apr 06, 2008 8:19 pm

s215hdh je napisao:Pa jasta, brate... Ali najvise je mladih koji tako pocnu pa onda kao nista se ne desi, splet srecnih okolnosti i predje im u naviku. Svakog ko ima preko 0,5 za volanom, po meni, lepo u celiju, 24h treznjenje, kazna i to paprena i zabrana. I zdravo... da vidis kako bi se smanjilo...


Ja ti kazem min 5000 eur pa ces viditi ko ce da pije, kad bude morao da uzme kredit sto se jednom napio :lol:
Kod nas je kazna preko jedan promil oko 50 eur, to nije nista ne piju 10ak dana kada ih kazne pa onda opet
Korisnikov avatar
Jovan
Član
 
Postovi: 2369
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 1:42 pm
Lokacija: bih

Postod Milanche » Ned Apr 06, 2008 8:23 pm

Užas, neophodno je sankcionisati i maksimalno kazniti sve one koji pijani sednu za volan. Neko kaže, "pa šta da radim moram da popijem", izvite molim Vas voli i ja da pijem, ali se zaoto zna ili ću uzeti taxi i kolima neću ići u grad, ili ću dostaojanstveno čekati i trezniti se na stajalištu javnog prevoza čekajući prvi ili noćni autobus. Stvar je i više nego jasna, neću da izlažem sebe, a i mnogo drugih ljudi opasnosti. Saobraćaj je jako lepa nauka, ali i jako opasna jer ona trguje sa ljudskim životima! To ljudi moraju da shvate. Sve je super, dobro je imati lepa kola, voziti brzo, ali....ej... nikada se ne zna. Uživati se mora u optimalnim granicama, sve preko toga je zona visokog rizika!
Milanche
Član
 
Postovi: 713
Pridružio se: Pet Feb 08, 2008 2:54 am
Lokacija: Niš

Postod sasa-74 » Ned Apr 06, 2008 10:58 pm

sve ste vi ovo lepo napisali kad ste trezni, a prag toleramcije se pomera kad popijemo malo, ja prvi ne bi bas cekao da se istreznim pa da vozim, ili cekao bus polupijan na stanici a auto mi je tu pored mene, pa su tu i ribice koje cekaju da se odvezu negde u mrak ili u hotel a ti im kazes ja pijan ne vozim da sacekamo jutro , ili onako u euforiji ti se ne svidja muzika u toj kafani pa bi da odes do druge priznajte da ste bar jednu situaciju od ovih navedenih doziveli . Ne opravdavam situaciju koja se desila ali zivot je to i to je nasa stvarnost zao mi je mladih zivota. Moj brat je bio u bolnici 6 meseci zbog slicne situacije koja se desila pre 15 god. i takvih stvari i dogadjaja uvek je bilo i sto je najgore bice ih i dalje :( :x
negas je napisao: Nema auta bez TAMica! Nekad su inzenjeri Dajca projektovali motor za bus bez goriva, al im bilo glupo zbog konkurencije, pa resili da ga naprave samo da radi bez vode :wink: :wink:
sasa-74
Mehaničar
 
Postovi: 3160
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 4:10 pm
Lokacija: Batocina

PrethodniSledeća

Povratak na Autobusi generalno

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju