Logo

Autobuske nesreće

Sve što je vezano za autobuse, a ne spada u kategorije iznad.

Re: Autobuske nesreće

Postod d.p » Pet Dec 21, 2018 10:50 am

Izgleda da ima i dece medju povredjenim
VDL Berkhof Axial 100
d.p
Član
 
Postovi: 5315
Pridružio se: Uto Apr 03, 2018 5:15 pm

Re: Autobuske nesreće

Sponzor

 

Re: Autobuske nesreće

Postod Miki Machak » Pet Dec 21, 2018 11:05 am

Među troje stradalih je i jedno dete i dece ima i među povređenima jer je to jutarnji polazak na relaciji Novo Selo-Bubanj kojim deca idu u školu a radnici na posao.
U suštini krivica je na obe strane mada sad mogu da nagađam kolega je verovatno i stao ali sneg plus magla u paru loša kombinacija plus prelaz bez branika/polubranika, a ni mašinovođa nije svirao ni usporio i eto tragedije.
Mnogo nas kolima kad idemo u ovim vremenskim uslovima preko takvih pružnih prelaza sam Bog čuva.
Miki Machak
Član
 
Postovi: 838
Pridružio se: Pon Jan 23, 2017 8:51 pm
Lokacija: Niš, Čalije

Re: Autobuske nesreće

Postod d.p » Pet Dec 21, 2018 11:48 am

Nije bilo rampe,a prelaz je bio obezbedjen znacima vertikalne drumske signalizacije
VDL Berkhof Axial 100
d.p
Član
 
Postovi: 5315
Pridružio se: Uto Apr 03, 2018 5:15 pm

Re: Autobuske nesreće

Postod Miki Machak » Pet Dec 21, 2018 12:05 pm

Kad je ovakvo vreme i jutarnja magla prelazak preko ovakvih prelaza je na pomozi Bože...
Miki Machak
Član
 
Postovi: 838
Pridružio se: Pon Jan 23, 2017 8:51 pm
Lokacija: Niš, Čalije

Re: Autobuske nesreće

Postod d.p » Pet Dec 21, 2018 12:42 pm

Petoro mrtvih,na licu mesta troje je umrlo,a dve osobe su preminule u klinickom centru,desetoro dece ima teske povrede
VDL Berkhof Axial 100
d.p
Član
 
Postovi: 5315
Pridružio se: Uto Apr 03, 2018 5:15 pm

Re: Autobuske nesreće

Postod SGB » Pet Dec 21, 2018 1:33 pm

Pročitah ovde da je voz trebalo da uspori na pružnom prelazu. Čudo je što se više ovakvih nesreća ne događa, s obzirom na razmišljanje pojedinaca. Nadmudrivanje sa vozovima, pretrčavanje autoputa, ma opušteno, samo se čuvajte promaje i sve će biti u redu.
Krajem septembra me je vozač šabačke Duge provukao ispod branika koji se spuštaju, na prelazu u Platičevu. Vozi u koloni, ulazi na prugu, branici grebu po karoseriji, da je neko ispred nas stao na kočnicu, ostadosmo na pruzi. Pun je internet snimaka gde se "profesionalci" igraju sa poverenim im životima putnika.
becks89 o Niš Ekspresu je napisao:Već smo utvrdili da ne postoji na planeti nešto slično.
SGB
Član
 
Postovi: 2075
Pridružio se: Čet Sep 01, 2011 1:03 pm
Lokacija: Zemun

Re: Autobuske nesreće

Postod MILE » Pet Dec 21, 2018 1:52 pm

Platičevo je jedan od gorih prelaza, ako te uhvati rampa gubi se mnogo vremena pa se ljudi kockaju.
MILE
Član
 
Postovi: 12938
Pridružio se: Pon Mar 15, 2010 10:57 pm
Lokacija: Šabac

Re: Autobuske nesreće

Postod d.p » Pet Dec 21, 2018 3:21 pm

Udes najverovatnije zbog propusta vozaca autobusa
http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/hr ... OTO--VIDEO
VDL Berkhof Axial 100
d.p
Član
 
Postovi: 5315
Pridružio se: Uto Apr 03, 2018 5:15 pm

Re: Autobuske nesreće

Postod branik » Pet Dec 21, 2018 3:56 pm

SGB je napisao:Pročitah ovde da je voz trebalo da uspori na pružnom prelazu. Čudo je što se više ovakvih nesreća ne događa, s obzirom na razmišljanje pojedinaca. Nadmudrivanje sa vozovima, pretrčavanje autoputa, ma opušteno, samo se čuvajte promaje i sve će biti u redu.
Krajem septembra me je vozač šabačke Duge provukao ispod branika koji se spuštaju, na prelazu u Platičevu. Vozi u koloni, ulazi na prugu, branici grebu po karoseriji, da je neko ispred nas stao na kočnicu, ostadosmo na pruzi. Pun je internet snimaka gde se "profesionalci" igraju sa poverenim im životima putnika.

Da, pročitao si moj post. Postoji interni železnički propis koji kaže da tamo gde nema branika, voz mora da uspori i da više puta trubi. Ali bi isto tako trebalo da si pročitao da sam napisao da je autobus trebalo i da se zaustavi, jer ima i znak STOP. A na sve to treba dodati jutarnju maglu. Nema ovde dileme ko je kriv, a sada to i nije do kraja bitno. Mada, niko neće odgovarati što u 21.veku mi radimo štapom i kanapom. Nabavimo novi, odličan voz, ali stavimo na prugu sa tehnologijom sredine prošlog veka. Strašan je sad teret na vozaču autobusa, njega sad skoro niko ne pominje, a i sam je povređen, ali to je realnost. Niko ne pominje ni mašinovođu koji je sav taj užas gledao, a osim povlačenja kočnice i možda, zaleganja, ništa nije mogao da uradi.
branik
Profesionalni vozač
 
Postovi: 6664
Pridružio se: Čet Jul 26, 2012 3:51 pm
Lokacija: Uzice

Re: Autobuske nesreće

Postod MILE » Pet Dec 21, 2018 4:00 pm

Mašinovođa ovde nema nikakve obaveze zaustavljanja, dužan je samo da zvučno upozori pri nailasku na prelaz i to je to. Zaustavljanje važi samo kad su rampe u kvaru.
MILE
Član
 
Postovi: 12938
Pridružio se: Pon Mar 15, 2010 10:57 pm
Lokacija: Šabac

Re: Autobuske nesreće

Postod SGB » Pet Dec 21, 2018 5:55 pm

Taj propis važi na deonicama sa neispravnom signalizacijom, kao što je Mile rekao. Brzina voza je već bila mala, a da li je trubio, to niko nigde precizno ne navodi, samo se pretpostavlja. Mašinovođa je na psihijatriji, pisali su u nekim od novina. Branik, da me ne shvatiš lično, vidim da se po netu piše kako nema opreme na putnom prelazu itd, kako voz ovo ono, pa mi sve liči na prebacivanje odgovornosti. Ako nema signala i prepreka, to zahteva povećan oprez. A činjenica je da i kada ima polubranika, da ih zaobilaze i lome. Ako u ovome ima ičega "dobrog", to je što nije naišao teretnjak, to bi tek bio masakr.
becks89 o Niš Ekspresu je napisao:Već smo utvrdili da ne postoji na planeti nešto slično.
SGB
Član
 
Postovi: 2075
Pridružio se: Čet Sep 01, 2011 1:03 pm
Lokacija: Zemun

Re: Autobuske nesreće

Postod MILE » Pet Dec 21, 2018 8:33 pm

Zna se ko ima prednos a ko mora da gleda.... priča se da je vozač autobusa koristio telefon i da zato nije stao ispred prelaza.
MILE
Član
 
Postovi: 12938
Pridružio se: Pon Mar 15, 2010 10:57 pm
Lokacija: Šabac

Re: Autobuske nesreće

Postod d.p » Pet Dec 21, 2018 9:36 pm

Mestani kazu da ovo nije prvi put da se desi udes
VDL Berkhof Axial 100
d.p
Član
 
Postovi: 5315
Pridružio se: Uto Apr 03, 2018 5:15 pm

Re: Autobuske nesreće

Postod Ratomir » Pet Dec 21, 2018 11:12 pm

Машиновођа није у обавези да користи сирену пред пружни прелаз. Ограничење брзине на тој деоници пруге је 70 km/h, а воз се кретао брзином око 50 km/h због близине станице.
Поједини људи из аутобуса су изјавили да је возач аутобуса у трећој брзини прелазио тај прелаз и да аутобус није имао снаге са савлада ту узбрдицу па је зато много споро прелазио преко шина.
Image
Ratomir
Član
 
Postovi: 1629
Pridružio se: Sub Mar 30, 2013 6:10 pm
Lokacija: Батаjница, Београд.

Re: Autobuske nesreće

Postod MILE » Pet Dec 21, 2018 11:22 pm

Ne znam samo kako su provalili u kojoj je brzini jer je bus automatik...
MILE
Član
 
Postovi: 12938
Pridružio se: Pon Mar 15, 2010 10:57 pm
Lokacija: Šabac

PrethodniSledeća

Povratak na Autobusi generalno

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju