Logo

Fiskalne kase u autobusima

Sve što je vezano za autobuse, a ne spada u kategorije iznad.

Postod Sloba » Pet Apr 08, 2011 9:11 pm

Niš Ekspres ja mislim da ima instalirane kase u svim vozilima (osim u gradskim) :wink:
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Sponzor

 

Postod Sashco » Pet Apr 08, 2011 9:18 pm

Sloba je napisao:Niš Ekspres ja mislim da ima instalirane kase u svim vozilima (osim u gradskim) :wink:
Uvedene su jos u 90-tim godinama u lokalu, a na ekspres su stigle kasnije
Image
Korisnikov avatar
Sashco
Član
 
Postovi: 4190
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 2:59 pm
Lokacija: iza objektiva

Postod Nele Nibus » Pet Apr 08, 2011 10:01 pm

Sashco je napisao:
Sloba je napisao:Niš Ekspres ja mislim da ima instalirane kase u svim vozilima (osim u gradskim) :wink:
Uvedene su jos u 90-tim godinama u lokalu, a na ekspres su stigle kasnije

Na expres negde 2004 one sive sa obicnom tastaturom, a malo kasnije sa onom gumenom tastaturom iz 1-og dela...
Upotreba mojih fotografija na news portalima, facebook-u i štampi nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti!

Image
Nibus 400.31 generacija 2007. Ko 397 ex 561
Korisnikov avatar
Nele Nibus
Student saobraćaja
 
Postovi: 9056
Pridružio se: Ned Nov 15, 2009 2:26 am
Lokacija: Pancevo, Niš

Postod bogda78 » Pet Apr 08, 2011 11:52 pm

Od 2003-e ubačene su kada sam i ja radio...............
bogda78
Član
 
Postovi: 1018
Pridružio se: Sre Dec 08, 2010 10:44 am

Postod Nele Nibus » Sub Apr 09, 2011 12:31 am

bogda78 je napisao:Od 2003-e ubačene su kada sam i ja radio...............

One sive koje se i sad koriste?
Sto ne zuji kad izbacuje kartu?
Ova je malo novija, negde 2005-e kako kazu vozaci ali one sa obicnom tastaturom su bolje, ove nekad hoce da zakasaju(ne izbaci celu kartu pa mora storno)
Image

Uploaded with ImageShack.us
Upotreba mojih fotografija na news portalima, facebook-u i štampi nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti!

Image
Nibus 400.31 generacija 2007. Ko 397 ex 561
Korisnikov avatar
Nele Nibus
Student saobraćaja
 
Postovi: 9056
Pridružio se: Ned Nov 15, 2009 2:26 am
Lokacija: Pancevo, Niš

Postod shakal » Sub Apr 09, 2011 2:17 am

Aleks_BGD je napisao:
MILE je napisao:Njih sam zaboravio. Ima li još neko?

Autotransport Kraljevo cini mi se...


Koji transport, oni ni ove obicne karte nemaju nego nose one stare limene da nazovem kase koje izbace kartu na kojoj se nista ne vidi! Pre par dana PUB Internacional uveo fiskalne kase, pa se vozaci pobunili, ima ogroman broj sifara jer na relaciji KV-KG ima preko 25 stanica i na svakoj dok otkuca racun ode dosta vremena, tako da su vratili klasicne karte...
Eh da je B-2 Spirit off Misuri stvarno pao u Spacvanske sume...
shakal
Član
 
Postovi: 2507
Pridružio se: Uto Avg 05, 2008 10:19 pm
Lokacija: kraljevo

Postod petar » Sub Apr 09, 2011 10:06 am

u janjusevicu je mislim od pocetka 2008 godine na svim lokalnim medjugradskim linijama fiskalne kase zasad funkcionise perfektno i sto se tice janjusevica drzava moze da racuna na 100% prihod od pdv-a za svaku izdatu kartu jer nema belica dok kod ponekih prevoznika nije slucaj i tako drzava ostaje uskracena za ogromnu sumu neplacenog ili utajenog poreza!
Korisnikov avatar
petar
Član
 
Postovi: 1388
Pridružio se: Pon Mar 03, 2008 6:31 pm
Lokacija: PRIBOJ

Postod Nele Nibus » Sub Apr 09, 2011 10:15 am

Kod Nis ekspresa se preko ove masinice izdaju samo karte u jednom pravcu 100% i 50% a karte sa popustom(penzionerske, studentske, invalidi i td.) i povratne karte(-15% decija i studentska) se pisu(belica) :!:
Upotreba mojih fotografija na news portalima, facebook-u i štampi nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti!

Image
Nibus 400.31 generacija 2007. Ko 397 ex 561
Korisnikov avatar
Nele Nibus
Student saobraćaja
 
Postovi: 9056
Pridružio se: Ned Nov 15, 2009 2:26 am
Lokacija: Pancevo, Niš

Postod betalissa » Uto Jun 14, 2011 1:49 pm

MILE je napisao:U Srbiji trenutno ima par prevoznika za koje znam da imaju fiskalne kase u autobusima
-Mačva Ekspres, Badovinci
-Autoprevoz Loznica
-Veolia Litas, Požarevac - nisam 100% siguran za njih
-Kavim, Raška (imaju iste kase kao Mačva Ekspres).


Većina ovih prevoznika ima keš terminale rađene po uzoru na fiskalnu kasu. Veolija i Kavim bi trebalo da imaju ovakve terminale u svim vozilima http://www.d-logic.net./srp/sektor-tick ... stem-lite1
Proizvođač je domaća firma koja se bavim razvojem hardware-a i software-a za industrijsku namenu.
betalissa
Član
 
Postovi: 5
Pridružio se: Pon Jun 13, 2011 11:55 pm
Lokacija: Požarevac

Postod fimatotravel » Uto Jun 14, 2011 3:23 pm

betalissa je napisao:
MILE je napisao:U Srbiji trenutno ima par prevoznika za koje znam da imaju fiskalne kase u autobusima
-Mačva Ekspres, Badovinci
-Autoprevoz Loznica
-Veolia Litas, Požarevac - nisam 100% siguran za njih
-Kavim, Raška (imaju iste kase kao Mačva Ekspres).


Većina ovih prevoznika ima keš terminale rađene po uzoru na fiskalnu kasu. Veolija i Kavim bi trebalo da imaju ovakve terminale u svim vozilima http://www.d-logic.net./srp/sektor-tick ... stem-lite1
Proizvođač je domaća firma koja se bavim razvojem hardware-a i software-a za industrijsku namenu.
Ima banbus,euroline a planiram i ja da ubacim jednu (skupe su kao đavo) Automatski se poveća pazar jer nema krađe,može da se prati vozilo preko gps-a,potrošnja goriva,nasilnička vožnja...itd ima mnogo funkcija i lično mislim da se isplati uvesti te kase u upotrebu.Mada mislim da su najbolje one višenamenske kao što ima parking servis a cene su im od 1400 do 2000 evra :shock: Tako da u slučaju gužve kondukter može brže i efikasnije da radi
fimatotravel
Član
 
Postovi: 1853
Pridružio se: Sre Feb 02, 2011 9:53 pm
Lokacija: PANČEVO

Postod Nele Nibus » Uto Jun 14, 2011 3:34 pm

kad pomenu pratnju, kod ekspresovih ne moze to nego ima naknadno GPS a kasa(masinica) sluzi samo za karte.
Upotreba mojih fotografija na news portalima, facebook-u i štampi nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti!

Image
Nibus 400.31 generacija 2007. Ko 397 ex 561
Korisnikov avatar
Nele Nibus
Student saobraćaja
 
Postovi: 9056
Pridružio se: Ned Nov 15, 2009 2:26 am
Lokacija: Pancevo, Niš

Postod betalissa » Uto Jun 14, 2011 4:05 pm

Ima banbus,euroline a planiram i ja da ubacim jednu (skupe su kao đavo) Automatski se poveća pazar jer nema krađe,može da se prati vozilo preko gps-a,potrošnja goriva,nasilnička vožnja...itd ima mnogo funkcija i lično mislim da se isplati uvesti te kase u upotrebu.Mada mislim da su najbolje one višenamenske kao što ima parking servis a cene su im od 1400 do 2000 evra :shock: Tako da u slučaju gužve kondukter može brže i efikasnije da radi


A ko proizvodi te koje koristi parking servis?
Koliko mi je poznato, većina njih koristi PDA uređaje koji su rađeni za industrijsku automatizaciju rada. Čitava filozofija je u prenosu podataka dok sam uređaj više ili manje (zavisno od proizvođača) trpi loše terenske uslove.
Evo slične usluge http://www.telenor.rs/sr/Biznis-korisni ... ih-sluzbi/

Ako je u pitanju nešto drugo, molila bih vas za bližu informaciju ili link.

Kao što rekoh, sam hardware je nešto što samo prikuplja podatke, a sve drugo rade "neke tamo" aplikacije. Kod ovih D-Logic terminala koje koristi npr. Veolia koristi se online aplikacija koja konstantno putem GPRS modema preuzima i obrađuje podatke. Pošto su tako uređaji stalno povezani na net (GPRS konekcija), pored preuzimanja podataka, server i pozicionira vozilo (nalazi ga na mapi) i poredi poziciju sa definisanim stanicama itd. Sam online software ima dosta mogućnosti, kao booking, dispečing i tome slično.

A kad već pominjemo konduktera, ne znam da li ste primetili da ovaj treminal ima i senzor za očitavanje RFID kartica pa za mesečne ili Pre Paid korisnike može samo da se provuče kartica i to je to.
betalissa
Član
 
Postovi: 5
Pridružio se: Pon Jun 13, 2011 11:55 pm
Lokacija: Požarevac

Postod sanos_a » Uto Jun 14, 2011 4:57 pm

kod nas u makedonija svi prevoznici imaju fiskalne kase u atobusima
Image
Prof. Dr. Sanos Avtobusovski redoven profesor na univerzitetot AUTOBUSI.NET
sanos_a
Član
 
Postovi: 10974
Pridružio se: Pet Feb 29, 2008 11:40 am
Lokacija: Kocani Makedonija

Postod betalissa » Uto Jun 14, 2011 4:58 pm

Jel to zakonska obaveza u Makedoniji?
betalissa
Član
 
Postovi: 5
Pridružio se: Pon Jun 13, 2011 11:55 pm
Lokacija: Požarevac

Postod sanos_a » Uto Jun 14, 2011 5:18 pm

betalissa je napisao:Jel to zakonska obaveza u Makedoniji?

jeste to je zakonska obaveza, a ako ne radi sa fiskalni aparat onda kazne su mnogo velike i za vozac i za firmu
Image
Prof. Dr. Sanos Avtobusovski redoven profesor na univerzitetot AUTOBUSI.NET
sanos_a
Član
 
Postovi: 10974
Pridružio se: Pet Feb 29, 2008 11:40 am
Lokacija: Kocani Makedonija

PrethodniSledeća

Povratak na Autobusi generalno

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju