Logo

Voznja po ledu i snijegu

Sve što je vezano za autobuse, a ne spada u kategorije iznad.

Re: Voznja po ledu i snijegu

Postod branik » Sub Sep 27, 2014 9:56 am

Zamisli kako izgleda kad se tako smrzneš, promrznu prsti i onda shvatiš da je sve bilo uzalud i da moraš ispočetka.
Ali, ko mu je kriv. Kad mi je ovakav auto, uvek prvo oslobodim vozačka vrata, upalim da se greje da bi se lakše kravio i da mi ne magli staklo kada krenem. Da je to uradio, ne bi baš ceo trud bio uzaludan.
branik
Profesionalni vozač
 
Postovi: 6664
Pridružio se: Čet Jul 26, 2012 3:51 pm
Lokacija: Uzice

Re: Voznja po ledu i snijegu

Sponzor

 

Re: Voznja po ledu i snijegu

Postod srdja206 » Sub Sep 27, 2014 12:25 pm

Ovo sa prvog snimka se meni desilo pre par godina.... Jooooj kad nisam spalio oba auta... Bio kod devojke, izlazim iz zgrade parkirana dva Mecedesa 190, ja sam ocistio prvog na koji sam naisao, taman sto sam vratio metlu nazad provalim da to nije moj auto... :roll: :roll: :mrgreen: :mrgreen:
Korisnikov avatar
srdja206
Član
 
Postovi: 1741
Pridružio se: Pet Mar 30, 2012 12:23 pm
Lokacija: Beograd

Re: Voznja po ledu i snijegu

Postod profa_chb » Sub Sep 27, 2014 2:10 pm

Mislim da ti trenutna profilna slika apsolutno leži u datoj situaciji :mrgreen:

Keva mi je pričala da je jedan lik 70ih na Miljakovcu počeo da pere komšijina kola. Na pola je shvatio da se zeznuo, ali je bila subota, i svi su prolazili vraćajući se sa pijace. Jednostavno je nastavio da pere, ućutkujući sina koji je na sav glas implicirao "tata, nije to naš auto" :mrgreen:
profa_chb
Mašinski inženjer
 
Postovi: 14067
Pridružio se: Sre Maj 07, 2008 10:28 pm
Lokacija: Beograd

Re: Voznja po ledu i snijegu

Postod branik » Čet Okt 23, 2014 6:22 pm

У околини Ужица сва кола изгледају као она из клипа са претходних постова.
Синоћ сам се са летњим гумама мало клизао преко носа. Сутра идем на пут преко Златибора и Златара, тако да ћу ујутру да преобујем ауто. Дошло време!
Преко ''Половни аутомобили'' и њихове секције ''Гуме'' купио сам једну саву С3 за 20е са поштарином која ми је недостајала пошто сам је исекао прошле године. ДОТ је 2013, а дубина око 7,5мм. На неким местима има још оне иглице са стране. Рекло би се да сам направио добар посао.
branik
Profesionalni vozač
 
Postovi: 6664
Pridružio se: Čet Jul 26, 2012 3:51 pm
Lokacija: Uzice

Re: Voznja po ledu i snijegu

Postod branik » Pon Jan 12, 2015 8:05 pm

Данас у току преподнева четири аутобуса са децом кренула су до одмаралишта на Митровцу (на Тари). Ишли су преко Калуђерских Бара (од Ужица) и убрзо су се заглавили. После вишесатне муке, ручног посипања пута и чишћења камионом и багерима, деца су стигла на одредиште. Не знам који је превозник, ни која су возила била, али је за убудуће препорука да на Тару аутобуси не крећу без најаве и пратње полиције и зимске службе. Нипошто не би смела да иду троосовинска возила. А данас је тамо било свега, осим ланаца и разума. Неко је очито мислио да је Тара као успон на неко од београдских брда и 150 деце изложио опаности. 1500 метара није за потцењивање.
branik
Profesionalni vozač
 
Postovi: 6664
Pridružio se: Čet Jul 26, 2012 3:51 pm
Lokacija: Uzice

Re: Voznja po ledu i snijegu

Postod miliraki » Pon Jan 12, 2015 11:33 pm

Taj put se slabo cistio,ove godine deluje mi da su Bajinobastani podbacili,isao sam na Badnji dan sa Tare do Zlatibora,snimao sam put(ne znam kako je najlakse da stavim klipove??),situacija je bila sledeca: Tara-Kremna ne verujem da je cistac uopste prosao,Kremna-Magistrala cistac sastrugao do asfalta,Magistrala - Zlatibor mokar kolovoz ni grama snega i leda...
miliraki
Član
 
Postovi: 405
Pridružio se: Ned Jan 23, 2011 2:43 am

Re: Voznja po ledu i snijegu

Postod MILE » Pon Jan 12, 2015 11:39 pm

Svi se žale na čišćenje u tom delu, Tara je baš zapostavljena...

Na youtube okači pa prebaciš linjkove ovde.
MILE
Član
 
Postovi: 12938
Pridružio se: Pon Mar 15, 2010 10:57 pm
Lokacija: Šabac

Re: Voznja po ledu i snijegu

Postod miliraki » Pon Jan 12, 2015 11:58 pm

Poslednji put menjao miliraki dana Uto Jan 13, 2015 12:06 am, izmenjena samo jedanput
miliraki
Član
 
Postovi: 405
Pridružio se: Ned Jan 23, 2011 2:43 am

Re: Voznja po ledu i snijegu

Postod Nibus-ja » Uto Jan 13, 2015 12:01 am

miliraki je napisao:Taj put se slabo cistio,ove godine deluje mi da su Bajinobastani podbacili,isao sam na Badnji dan sa Tare do Zlatibora,snimao sam put(ne znam kako je najlakse da stavim klipove??),situacija je bila sledeca: Tara-Kremna ne verujem da je cistac uopste prosao,Kremna-Magistrala cistac sastrugao do asfalta,Magistrala - Zlatibor mokar kolovoz ni grama snega i leda...


покушај са програмом "format factory" опција ADVANCED и онда изабереш VIDEO JOINER, па дај да (по)гледамо :wink:
Image
Korisnikov avatar
Nibus-ja
Član
 
Postovi: 12462
Pridružio se: Uto Feb 12, 2008 5:15 pm
Lokacija: Ниш / Niš / Nis-Serbia

Re: Voznja po ledu i snijegu

Postod MILE » Uto Jan 13, 2015 12:30 am

Tara, ne znam tačno kad je slikano, objavljeno je 30.12.2014 :arrow:
https://www.facebook.com/DugaDooPetlova ... =1&theater

facebook, DUGA doo

P.S. Ima više slika, klikom na sliku otvara se sledeća.
MILE
Član
 
Postovi: 12938
Pridružio se: Pon Mar 15, 2010 10:57 pm
Lokacija: Šabac

Re: Voznja po ledu i snijegu

Postod miliraki » Uto Jan 13, 2015 12:46 am

Verovatno tih dana je i slikano,bio je sneg do 03.01 pa se otopio da bi ponovo pao 05.01.Primetno je bilo da slabo ciste i da nije bacena rizla,cak nisu koristili ni temperature u plusu da ociste do asfalta.Bilo je po Tari putnickih vozila koja su montirala lance ali koliko sam primetio Lasta,Raketa i Enka su dolazili po redu voznje.Davno sam cuo pricu vozaca Rakete Uzice rj Bajina Basta koji je vozio Sanosa s415 za Beograd preko Debelog brda:,,Sta ce mi lanci preko Debelog brda,samo dobre gume kockice i nema zime"
miliraki
Član
 
Postovi: 405
Pridružio se: Ned Jan 23, 2011 2:43 am

Re: Voznja po ledu i snijegu

Postod branik » Uto Jan 13, 2015 9:39 am

НА Бадњи дан је пало доста новог снега. Пут Кремна - тара је тек другог приоритета и чисти се тек пошто сви други буду очишћени. Ове године је иначе у ужичком крају фирми Путеви наложена велика рестрикцијаа у употреби ризле, али и механизације. До у грам им је прописано колико соли и ризле и горива могу да потроше по квадратном метру пута. А када снег пада из дана у дан, ето проблема. Одмах излазе из задатих оквира.
На једном другом регионалном путу јече сам чекао више од пола сата јер је освануло око 2цм новог снега, Новосађанин је потерао пун шлепер - хладњачу (малине) уз константну узбрдицу дугу 600м. При врху, кад је проклизао назад, везао га је у чвор, тако да није могло да се прође. Дошла је екипа за чишћење, али су ручно морали да лопатама посипају док су га макар исправили да се ослободи друга трака. Не сетих се да направим коју слику јер сам се нервирао што касним. На крају, нико из колоне узбрдо није могао да крене, него смо морали да се враћамо до подножја. Раније, док су ''Путеви'' радили према свом нахођењу, тај пут је био пример очишћеног пута.
Размишљао сам да се мало са камионџијом свађам јер је кренуо упркос знаку о забрани за шлепере и приколице, а гуме су му класичне дуголинијске за вучну осовину (уздужни канали, са крупним равним блоковима). Али чему?

Мислим да ни један аутобус није ишао по снегу као санос. Снег до фарова му није представљао проблем, па још ако је имао какав бољи мотор и нешто путника позади! Пре правих зимских гума, пред снег стављали су им протект ''коцка шећера'' или ''ситна коцка'' и могао је уз дрво. Било је битно само да крене и да прими трећу.
branik
Profesionalni vozač
 
Postovi: 6664
Pridružio se: Čet Jul 26, 2012 3:51 pm
Lokacija: Uzice

Re: Voznja po ledu i snijegu

Postod branik » Sre Jan 14, 2015 9:19 am

Pravimo buku i pricamo o onome o cemu ne znamo>
Ove gume nisu celave, ali nisu ni, do duse prave zimske, ali su all seasons:
http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/526359 ... a-skijanja
Kako bi uopste izasao na Kop da su mu gume neadekvatne. Onaj kamion iz prethodnog posta nije imao ni jednu onu malu poprecnu liniju na profilu gume. Ko uveca sliku gume, videce da ih ima.
branik
Profesionalni vozač
 
Postovi: 6664
Pridružio se: Čet Jul 26, 2012 3:51 pm
Lokacija: Uzice

Re: Voznja po ledu i snijegu

Postod toma » Sre Jan 14, 2015 2:08 pm

Bitno da je novinara presudio. Blago tatkvim krete..ima sto ih je majka rodila :mrgreen: :mrgreen:
toma
Član
 
Postovi: 1240
Pridružio se: Pet Dec 18, 2009 7:36 pm
Lokacija: Industrijski centar

Re: Voznja po ledu i snijegu

Postod branik » Ned Feb 01, 2015 10:36 am

Јутрошња слика једног државног пута у ужичкој околини:
Image
Image
Овакав расквашени снег је јако клизав, посебно ако је плића шара на гумама. У њему је велика количина воде коју гуме морају да одведу (истисну). Мало већа брзина и за час возило проклиза јер се створи слој воде између гуме и пута. Аквапланинг зачињен снегом. Од овога је само лед клизавији или кад је степен - два хладније па се снег под точковима сабија и постаје гладак. А онај прави зимски снег, кад је Т у минусу (онај од ког се тешко прави грудва) није много клизав. По њему може дасе вози скоро као по сувом (уз адекватне гуме наравно, и уз повећану опрезност у кривинама и на кочењу).
branik
Profesionalni vozač
 
Postovi: 6664
Pridružio se: Čet Jul 26, 2012 3:51 pm
Lokacija: Uzice

PrethodniSledeća

Povratak na Autobusi generalno

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju