Logo

Linkovi zanimljivosti

Sve teme vezane za bilo šta. Samo ime kaže :)

Re: Linkovi zanimljivosti

Postod SGB » Pon Okt 31, 2016 2:07 pm

profa_chb je napisao:Lep snimak! To je Koridor 11?

Паневропски друмски коридор 11 не постоји, израз је измислио министар Мрка, а медији то нон стоп понављају као папагаји, јер звучи добро у пропагандном смислу. То је пут Е763. :wink:
becks89 o Niš Ekspresu je napisao:Već smo utvrdili da ne postoji na planeti nešto slično.
SGB
Član
 
Postovi: 2075
Pridružio se: Čet Sep 01, 2011 1:03 pm
Lokacija: Zemun

Re: Linkovi zanimljivosti

Sponzor

 

Re: Linkovi zanimljivosti

Postod branik » Pon Okt 31, 2016 2:18 pm

Zovi ga kako hoćeš, samo neka se gradi.
Inače, u pravu si.
branik
Profesionalni vozač
 
Postovi: 6664
Pridružio se: Čet Jul 26, 2012 3:51 pm
Lokacija: Uzice

Re: Linkovi zanimljivosti

Postod Nibus-ja » Uto Nov 08, 2016 11:35 am

Image
Korisnikov avatar
Nibus-ja
Član
 
Postovi: 12462
Pridružio se: Uto Feb 12, 2008 5:15 pm
Lokacija: Ниш / Niš / Nis-Serbia

Re: Linkovi zanimljivosti

Postod gospodin dzo » Uto Nov 08, 2016 11:44 pm

branik je napisao:Srećan put i piši kad stigneš.

Stigao :)

Prema PŽ sam isao starim putem i nikad brze nisam stigao,svi idu autoputem,a magistralom milina voziti...90-100 bez problema...
A u povratku sam prosao novim delom...
Dobro je,za divno cudo nisam video nijednog radnika usput,izgleda da je sve zavrseno u roku...Mada...
U prva dva tunela iz pravca Preljine prema Ljigu mnogo je losa betonska podloga,auto se trese samo tako,dosta neravno,pravi sok za mene...
Evo i nekih slika...
Rastojanja u KM od Preljine
Image
Tunel Brdjani
Image
Image
Image
Tunel Sarani
Image
Image
Image
I...
Image
Cuvam i usvajam zensku decu od 17-18 leta,po mogucstvu sa stranim drzavljanstvom :mrgreen:
gospodin dzo
Profesionalni vozač
 
Postovi: 4772
Pridružio se: Pon Dec 27, 2010 9:39 pm
Lokacija: Beograd

Re: Linkovi zanimljivosti

Postod branik » Sre Nov 09, 2016 12:23 am

Sa srecom!
I sto rekose, enjoy!
branik
Profesionalni vozač
 
Postovi: 6664
Pridružio se: Čet Jul 26, 2012 3:51 pm
Lokacija: Uzice

Re: Linkovi zanimljivosti

Postod SGB » Sre Nov 09, 2016 12:46 am

Са срећом да нам буде! Иначе то са бетонским коловозом ми није јасно и уједно ми је једина замерка, закомпликовали су једноставну ствар, није обавезан у дугим тунелима, него се препоручује, а и постоји техника извођења континуиране плоче, без прекида на 4 метра, плус што је и одржавање другачије, па може постати неуралгична тачка. Посебно је проблематично што домаће фирме имају врло мало искуства са бетонским коловозима. Како год, тих 600 метара се да опростити, битно је да се озлоглашена магистрала полако шаље у историју и да коначно на једном од најоптерећенијих праваца у земљи добијамо пун профил аутопута. :)
becks89 o Niš Ekspresu je napisao:Već smo utvrdili da ne postoji na planeti nešto slično.
SGB
Član
 
Postovi: 2075
Pridružio se: Čet Sep 01, 2011 1:03 pm
Lokacija: Zemun

Re: Linkovi zanimljivosti

Postod Nibus-ja » Sre Nov 09, 2016 4:27 pm

Бетонска подлога се ради по новим стандардима због некакве високе температуре како сам чуо или (односно) као противпожарна заштита, нека грађевинци објасне то мало боље уколико некога из те струке имамо па да нам се појасни :wink:
Image
Korisnikov avatar
Nibus-ja
Član
 
Postovi: 12462
Pridružio se: Uto Feb 12, 2008 5:15 pm
Lokacija: Ниш / Niš / Nis-Serbia

Re: Linkovi zanimljivosti

Postod SGB » Sre Nov 09, 2016 5:48 pm

По немачким стандардима, за тунеле преко 500 метара се изводи бетонски коловоз. Има више начина да се он изведе, овај са дилатацијама је најјефтинији и наравно најмање комфоран. Да не разглабам у детаље, једина разлика у којој је бетон осетно бољи је због тога што је мање токсичан ако дође до пожара, све остало је у нијансама. Како год, тих 600-700 метара се да преживети, ако остатак пута пружи задовољавајући комфор.
becks89 o Niš Ekspresu je napisao:Već smo utvrdili da ne postoji na planeti nešto slično.
SGB
Član
 
Postovi: 2075
Pridružio se: Čet Sep 01, 2011 1:03 pm
Lokacija: Zemun

Re: Linkovi zanimljivosti

Postod Ratomir » Sre Nov 09, 2016 6:22 pm

То на неки начин може бити добро, разбуди уморне возаче.
Image
Ratomir
Član
 
Postovi: 1629
Pridružio se: Sub Mar 30, 2013 6:10 pm
Lokacija: Батаjница, Београд.

Re: Linkovi zanimljivosti

Postod branik » Pon Nov 14, 2016 6:32 pm

Evo za one koji se jos nisu provozali novom deonicom. Prosao covek i snimio celu, od privremenog kruznog toka u Dicima do izlaska na Ibarsku u Preljini:
https://www.youtube.com/watch?v=APw-DT2zFtw
Snimak je inace postavljen i na forumu o tzv. Koridoru 11.

Ko se bude vozio, nek se cuva radara iz daljine, posebno sa mostova. Snimaju punom parom, po smenama. Na ovom snimku moze da se vidi patrola sa micubisijem na nadvoznjaku Takovo.
Gledah SAT. Alvirovic zapenio na vibroakusticne linije, a kao da nikada nije isao Ibarskom (u zoni tunela Stavica) ili Mostom preko Ade gde su vec nekoliko godina postavljene. A nije mu zasmetalo sto pored nema ograde svudA, pa vec ima zgazenih. To je opasno!
Utisak mi je da ce ova deonica imati velikog smisla tek kad se uradi nastavak ka Pozegi koji bi obisao Cacak, u duzini od oko desetak km. Tako bi se izbegao cacanski kruzni put, semafori i guzva. Onda bi se put od (do) Pozege zaista primetno skratio. Medjutim, to nije ni u najavi. Ovako, sa ovih tek 9km manje, ukljucenjem, iskljucenjem, uskoro i zaustavljanjem radi naplate (a kako vidim, bice samo po jedan kanal, sto ce neminovno praviti zastoj), dobitak u vremenu i nece biti veliki. Razlika ce biti u bezbednosti i zamoru. Osetno poboljsanje nastace i sa pustanjem tunela Brancic i kada u funkciji bude cela deonica do Ljiga (Kod Dva brata). Kad se pusti Lajkovac i Ub, bice problem doci do njega, jer ce Obrenovacki put postati usko grlo. A deonica ka Surcinu se tek ugovara. Znaci, bice tek za koju godinu, posebno sto mora da se napravi most preko Save. Ideja je da put krene sa NBG, iz Vojvodjanske. Izgleda da su se mnogo prepali klizista u Dubokom pa pobegli na suprotnu obalu.
Inace, odusevljen sam nasim ignorisanjem realnosti. Na kraju, pred iskljucenje za Preljinu, uredno stoje putokazi za Uzice koje su sada precrtani. Cemu, kad je taj deo put u Nigde i barijerama odvojen? Isto tako, naplatna rampa je predvidjena i napravljena kao ona na bocnim iskljucenjima, iako ce realno sav saobracaj i naplata ici preko nje sledecih nekoliko godina.siguran sam da ce biti usko grlo. Tako je u proslosti, tada jedina traka Novosadskog puta bila obelezena kao traka auto puta, a ne kao put za dvosmerni saobracaj. Koliko je ljudi tamo zbog toga poginulo!
branik
Profesionalni vozač
 
Postovi: 6664
Pridružio se: Čet Jul 26, 2012 3:51 pm
Lokacija: Uzice

Re: Linkovi zanimljivosti

Postod branik » Sre Nov 16, 2016 8:19 pm

Srpska posla:
UZNEMIRUJUĆI SADRŽAJ Ovo su užasne posledice krađe 2.000 metara zaštitne ograde na novom autoputu Ljig - Preljina http://www.blic.rs/dxrjkf8
branik
Profesionalni vozač
 
Postovi: 6664
Pridružio se: Čet Jul 26, 2012 3:51 pm
Lokacija: Uzice

Re: Linkovi zanimljivosti

Postod SGB » Sre Nov 16, 2016 11:45 pm

2 километра било чега не могу да се макну тек тако. Од силних патрола које су се начичкале по путу, преко сигурносних камера, није лако скупити "петљу" и покупити толику путну опрему. Осим наравно ако је починилац (више њих) свестан да има залеђину по некој основи. Осим ограда, скидани су и шахтови, тако да је јасније да је мала вероватноћа да је то неко украо да огради кокошињац, шахтови завршавају у откупу.
Пре месец дана на Темеринској петљи је недостајало неколико смероказа, неко их је уредно "поткресао" и склонио, ко не зна пут напамет, а преко поменуте петље хоће да се укључи на аутопут ка Београду, по мраку неће бити сигуран да ли ступа на уливну рампу аутопута, или на локални пут за неку комерцијалну зону у близини. Не знам каква је тренутна ситуација и да ли је сигнализација сређена.
becks89 o Niš Ekspresu je napisao:Već smo utvrdili da ne postoji na planeti nešto slično.
SGB
Član
 
Postovi: 2075
Pridružio se: Čet Sep 01, 2011 1:03 pm
Lokacija: Zemun

Re: Linkovi zanimljivosti

Postod Nele Nibus » Sub Dec 10, 2016 4:20 pm

Evo od mene jedne zanimljivosti na koju sam slučajno naišao, verovatno će vam se dopasti.
Naime, radi se o čuvenoj kafani "Džerima" u naselju Donji Komren u Nišu koja je bila i opevana u pesmi kraljice južnjačkog melosa Usnije Redžepove "Kazuj krčmo Džerimo" i baš ta kafana, pokraj auto-puta „Bratstvo-jedinstvo“, ušla je i u knjigu profesora sociologije na Niškom univerzitetu dr Dragoljuba B. Đorđevića.
Svoje zlatno doba davno je proživela, od prilike sedamdesetih i početkom osamdesetih godina prošlog veka, ostalo možete pročitati u tekstu:
http://niskevesti.info/najpoznatija-nis ... o-dzerimo/
Upotreba mojih fotografija na news portalima, facebook-u i štampi nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti!

Image
Nibus 400.31 generacija 2007. Ko 397 ex 561
Korisnikov avatar
Nele Nibus
Student saobraćaja
 
Postovi: 9056
Pridružio se: Ned Nov 15, 2009 2:26 am
Lokacija: Pancevo, Niš

Re: Linkovi zanimljivosti

Postod Nibus-ja » Pet Dec 16, 2016 9:36 am

ЈОВИЋ ДО КРАЈА!!! НИШ-ЕКСПРЕС !!!

https://www.youtube.com/watch?v=EEIyTup ... .be&t=5759
Image
Korisnikov avatar
Nibus-ja
Član
 
Postovi: 12462
Pridružio se: Uto Feb 12, 2008 5:15 pm
Lokacija: Ниш / Niš / Nis-Serbia

Re: Linkovi zanimljivosti

Postod branik » Sub Feb 18, 2017 5:41 pm

branik
Profesionalni vozač
 
Postovi: 6664
Pridružio se: Čet Jul 26, 2012 3:51 pm
Lokacija: Uzice

PrethodniSledeća

Povratak na Pricaonica

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju