Logo

Fudbal, navijaci i navijacke grupe

Sve teme vezane za bilo šta. Samo ime kaže :)

Fudbal, navijaci i navijacke grupe

Postod DraganNish » Uto Sep 01, 2009 3:20 pm

Polemika oko navijanja,ko su pravi navijaci,a ko huligani,mozemo nastaviti ovde...jer ne vredi praviti off topic na temama koje za to nisu...
Prvo sto bih dodao svako za sebe misli da je najbolji,svako smatra da je druga ekipa sljam (bez pardona),a isti ti navijaci divljaju na tribinama i ne tako retko na terenu.TO je jedan od glavnih razloga zasto mali broj normalnih ljudi dolazi na utakmice....
Evo tu su za pocetak Meraklije iz Nisa
Image
Image
Tu su isto i Grobari
Image
Image
Delije
Image
Image
Eto...neke navijacke grupe koje umeju da obeleze mnogo incidenata...svedok sam mnogih ruznih scena koje su pocinili ti navijaci...
I?Vase misljenje sta prvo pomislite kada neko kaze rec "navijac" ...
Dobrodosli u Kambodzu
DraganNish
Član
 
Postovi: 1058
Pridružio se: Sub Apr 19, 2008 9:53 pm
Lokacija: NRJ-Nis

Fudbal, navijaci i navijacke grupe

Sponzor

 

Postod Nibus-ja » Uto Sep 01, 2009 3:31 pm

Prva slika jel to bese prvo kolo odigrano u avgustu na pocetku sezona kad je su PIXI i dejan SAVICEVIC sedeli u lozi :?:
Image
Korisnikov avatar
Nibus-ja
Član
 
Postovi: 12462
Pridružio se: Uto Feb 12, 2008 5:15 pm
Lokacija: Ниш / Niš / Nis-Serbia

Postod DraganNish » Uto Sep 01, 2009 3:38 pm

Nibus-ja je napisao:Prva slika jel to bese prvo kolo odigrano u avgustu na pocetku sezona kad je su PIXI i dejan SAVICEVIC sedeli u lozi :?:

Uf...slabo se secam toga,vise sam imao prilike da slusam '95 kada je u 34 minutu Radivoje Manic zabio gol Zvezdi na Cairu.... :)... i nastala je euforija :)
Dobrodosli u Kambodzu
DraganNish
Član
 
Postovi: 1058
Pridružio se: Sub Apr 19, 2008 9:53 pm
Lokacija: NRJ-Nis

Postod Nibus-ja » Uto Sep 01, 2009 3:51 pm

DraganNish je napisao:
Nibus-ja je napisao:Prva slika jel to bese prvo kolo odigrano u avgustu na pocetku sezona kad je su PIXI i dejan SAVICEVIC sedeli u lozi :?:

Uf...slabo se secam toga,vise sam imao prilike da slusam '95 kada je u 34 minutu Radivoje Manic zabio gol Zvezdi na Cairu.... :)... i nastala je euforija :)


a nije to onda tad,jer sam ja par godina kasnije gledao i rezultat je bio 0:0,znaci posle 2000-te.
Image
Korisnikov avatar
Nibus-ja
Član
 
Postovi: 12462
Pridružio se: Uto Feb 12, 2008 5:15 pm
Lokacija: Ниш / Niš / Nis-Serbia

Postod DraganNish » Uto Sep 01, 2009 4:09 pm

Evo nekih navijackih repertoara...
Utakmica Zrinjski-Partizan
http://www.youtube.com/watch?v=6IdM-NlkI_Y
Kosarka Partizan-Panathinaikos
http://www.youtube.com/watch?v=zuM9kHcjxhQ&feature=fvw
http://www.youtube.com/watch?v=1Pwe5TZL ... re=related
(dokaz da ipak postoje utakmice koje mogu proci bez ikakvog incidenta)
Opet fudbal...Srbija-Austrija...
http://www.youtube.com/watch?v=DQK0vwoGCGU
Dobrodosli u Kambodzu
DraganNish
Član
 
Postovi: 1058
Pridružio se: Sub Apr 19, 2008 9:53 pm
Lokacija: NRJ-Nis

Re: Navijaci i navijacke grupe

Postod Verotronix » Uto Sep 01, 2009 4:45 pm

DraganNish je napisao:...a isti ti navijaci divljaju na tribinama i ne tako retko na terenu.TO je jedan od glavnih razloga zasto mali broj normalnih ljudi dolazi na utakmice....

Image
Eto...neke navijacke grupe koje umeju da obeleze mnogo incidenata...svedok sam mnogih ruznih scena koje su pocinili ti navijaci...
I?Vase misljenje sta prvo pomislite kada neko kaze rec "navijac" ...


Upravo sam o tome pokusao da kazem nesto i ja u onoj drugoj temi :(
I opet sve to negde u dubini svoje podsvesti covek i da prihvati jer takvi klasicni navijacki incidenti se ne desavaju samo u Srbiji...nismo mi izuzetak.
Medjutim tolika kolicina mrznje i negativne energije koja vlada u takvim redovima uglavnom na nasim prostorima rasteruje normalne navijace i normalnu publiku, zasto ?

Gledam juce prilog na jednoj od nasih nacionalnih televizija povodom velikih guzvi za kupovinu karte za predstojecu utakmicu nase fudbalske reprezentacije. I jedan momak bukvalno ovim recima kaze: "Dolazim da navijam za svoju zemlju,vise me ne zanimaju klubske utakmice jer tamo vise nema sta da se trazi". I haj kad je rekao to neko ko voli sport,svoju drzavu.Neko ko voli fudbal a ne neko mozda kao ja ko ima indiferentan stav prema tim dogadjajima jer me ne zanimaju. Da li zbog toga on ili ja manje volimo svoju drzavu ? Ja mislim da ne...

Ne zelim da u ovoj drzavi ovakvoj kakva je vise bilo kakvi pojedinci ili grupe manipulisu mojim razmisljanjem. Kakvi su to navijaci koji tuku obicne ljude po ulici. Kakvi su to navijaci koji nasedaju na nisko politicke trikove "nekih" koji broje novac od svog patriotizma a zaboravljaju broj nevino poginulih ljudi sa ovoga prostora za ciji se zivot niko nikada od takvih nije osvrnuo ne daj boze izvinio.
Nase drustvo je u teskoj moralnoj krizi a kamoli fudbalski klubovi za koje odlicno znamo u kakvoj su srprezi kriminala takodje bili i to mnogi..pa gledajte tu Crvenu zvezdu zbog cega i zbog koga je propala. To jeste tuzno i to jeste zalosno...

O onim negativnim linkovima koji su objavljeni u ovoj temi tek nemam komentara jer ce to onda prevazici granicu pristojnosti ako bi se analiziralo. Razumem sve one koji ce reci ne pevaju samo srbi(nabrijani srbijanski "navijaci") te "pesme"...Ali eto mene bas zanima zasto ja to moram da pevam,zasto ja moram da se divim tom jednom ruglu ljudskog sovinizma i mrznje coveka prema coveku :roll:

Mislim da mi nismo spremni da se suocimo sa svojim manama ali ne moramo ni da ih stavljamo u prvi plan :idea:
Verotronix
 

Postod DraganNish » Sre Sep 09, 2009 7:47 pm

Veceras ce biti kako ce biti...mislim da je utakmica rizika u Zenici....nazalost moze svasta ispasti...ali evo kako kod nas se ponasaju domaci navijaci...
http://www.youtube.com/watch?v=dpedFdfo ... re=related
Secate se pretpostavljam svi ovoga,Urosa,koji cami u zatvoru...ako je stvarno on na snimku...ne znam sto se onda ljudi simpatisu sa klincem koji u toliko godina ima smelosti i da ubije coveka...
Dobrodosli u Kambodzu
DraganNish
Član
 
Postovi: 1058
Pridružio se: Sub Apr 19, 2008 9:53 pm
Lokacija: NRJ-Nis

Postod Verotronix » Sre Sep 09, 2009 7:55 pm

DraganNish je napisao:http://www.youtube.com/watch?v=dpedFdfo ... re=related
Secate se pretpostavljam svi ovoga,Urosa,koji cami u zatvoru...ako je stvarno on na snimku...ne znam sto se onda ljudi simpatisu sa klincem koji u toliko godina ima smelosti i da ubije coveka...


Ma mogu nazalost,zato sto su mnogima idoli momci sa ulice pa i ovom decku koji je ucinio takav prekrsaj pred drzavom i zakonom.
Cinjenica je da mnogo veci prestupnici i kriminalci jos zvrlje na slobodi u ovoj drzavi....ali to svakako ne minimizira to da svaki pojedinac odgovara za sebe kao sto je svoju kaznu platio i ovaj izvesni gore spomenuti. :roll:

A zasto nam u drustvu vlada nasilje,idolopoklonstvo ka raznim idiotarijama itd. trebamo sami da se zapitamo...
Nove generacije trebamo vaspitavati mi a ne nasi roditelji koji su nazalost i u ono najgore vreme propustili mnogo toga da nam prenesu jer su naprosto bili zateceni nadolazecim haosom i anarhijom cije se posledice i danas osecaju u zivotima svih nas.
Verotronix
 

Postod Aleks_BGD » Sre Sep 09, 2009 8:02 pm

Po meni sto se tice navijaca treba uvesti zakon kao u Engleskoj.I sami ste videli koliko su blizu terena,a nema divljanja i lomljenja kao kod nas.Znaci prost princip za svaki baceni upaljac 2-5 god robije,za obicnu provokaciju novcanu kaznu toliko veliku da mu pozli pred sudijom.I da vidis kako ce biti mirni ko devojcice...
Aleks_BGD
Profesionalni vozač
 
Postovi: 14875
Pridružio se: Čet Dec 04, 2008 9:00 pm
Lokacija: Белград

Postod mate » Sre Sep 09, 2009 8:07 pm

Englezi imaju taj primjer koji treba biti uzor svima - svatko tko uleti na teren, dozivotno vise ne moze ici na utakmice, pa cak ni saha...a kamoli nogomeza...
mate
Član
 
Postovi: 17517
Pridružio se: Čet Jun 11, 2009 9:42 pm
Lokacija: Slavonski Brod

Postod Verotronix » Sre Sep 09, 2009 8:11 pm

Slazem se sa vama momci....
Treba provesti zakon koji ce biti dovoljno restriktivan da tim banditima vise ne pada na pamet da se onako mangupiraju i rade gluposti po stadionima :roll:
Verotronix
 

Postod Stefan Bgd » Sre Sep 09, 2009 8:39 pm

Ma ajde bre da gledamo Srbiju protiv Francuza,i da uživamo...Očekujem dobru tekmu.Koliko vidim,atmosfera je izuzetna na stadionu,a i širom Srbije. :D
Fandjo Bgd,autobusi su zakon!!!
Korisnikov avatar
Stefan Bgd
Student mašinstva
 
Postovi: 13028
Pridružio se: Pon Mar 03, 2008 11:58 am
Lokacija: Beograd,Bezanijska kosa

Postod mate » Sre Sep 09, 2009 8:41 pm

zelim srecu reprezentaciji Srbije, neka pobijedi, kao naravno i BiH, te Hrvatska (iako je nama bod kao kuca) :D
mate
Član
 
Postovi: 17517
Pridružio se: Čet Jun 11, 2009 9:42 pm
Lokacija: Slavonski Brod

Postod milos265 » Sre Sep 09, 2009 8:43 pm

DraganNish je napisao:Veceras ce biti kako ce biti...mislim da je utakmica rizika u Zenici....nazalost moze svasta ispasti...ali evo kako kod nas se ponasaju domaci navijaci...
http://www.youtube.com/watch?v=dpedFdfo ... re=related
Secate se pretpostavljam svi ovoga,Urosa,koji cami u zatvoru...ako je stvarno on na snimku...ne znam sto se onda ljudi simpatisu sa klincem koji u toliko godina ima smelosti i da ubije coveka...

Bio kriv ili ne, Uros je ravnopravni gradjanin ove zemlje i kao takav ima pravo na fer sudjenje! A to kaznjavanje "ZA PRIMER", je fasisticki metod! 100 streljanih civila za jednog vojnika, samo prilagodjeno danasnjem vremenu.
milos265
Profesionalni vozač
 
Postovi: 5248
Pridružio se: Uto Mar 04, 2008 8:43 pm
Lokacija: BEOGRAD

Postod Verotronix » Sre Sep 09, 2009 8:47 pm

milos265 je napisao:
DraganNish je napisao:Veceras ce biti kako ce biti...mislim da je utakmica rizika u Zenici....nazalost moze svasta ispasti...ali evo kako kod nas se ponasaju domaci navijaci...
http://www.youtube.com/watch?v=dpedFdfo ... re=related
Secate se pretpostavljam svi ovoga,Urosa,koji cami u zatvoru...ako je stvarno on na snimku...ne znam sto se onda ljudi simpatisu sa klincem koji u toliko godina ima smelosti i da ubije coveka...

Bio kriv ili ne, Uros je ravnopravni gradjanin ove zemlje i kao takav ima pravo na fer sudjenje! A to kaznjavanje "ZA PRIMER", je fasisticki metod! 100 streljanih civila za jednog vojnika, samo prilagodjeno danasnjem vremenu.


Ti ocito imas problem da priznas da je taj decko ***CENZURISANO*** i da se ponasao ***CENZURISANO*** i da je kaznjen. A ako mu kazna ne prija lepo nek njegovi advokati prilazu zalbe a ne da saoseca sa njim cela nacija sto je tragicno smesno i zalosno. :roll:
Mi imamo mnogo vece drustvene probleme i pojedince koje trebamo da zalimo a ne neke nevaspitane ulicare :idea:
Verotronix
 

Sledeća

Povratak na Pricaonica

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost