Logo

Pomoc Novi Sad

Sve teme vezane za bilo šta. Samo ime kaže :)

Pomoc Novi Sad

Postod TopCoach » Sre Mar 24, 2010 7:28 pm

Drugari, potrebna mi je pomoc. uskoro dolazim sa dva autobusa na vanrednoj voznji u Novi Sad. Putnike trebam ostaviti u centru grada.
Gdje je najbolje i gdje obicno staju autobusi i da li mi mozete preporuciti neki parking za buseve. Hvala unaprijed.
Korisnikov avatar
TopCoach
Član
 
Postovi: 95
Pridružio se: Pon Maj 19, 2008 1:44 pm
Lokacija: Tuzla

Pomoc Novi Sad

Sponzor

 

Postod Sloba » Sre Mar 24, 2010 7:48 pm

Kad ulaziš u Novi Sad, prelaziš Dunav preko mosta Slobode. Nakon ulaska u grad na četvrtom semaforu (kod Futoške pijace) skrećeš DESNO i ideš do sledećeg semafora i na njemu skrećeš LEVO.

Tu možeš ostaviti putnike jer je tu početak centra grada.

Preporučujem ti parking kod Forma Ideale centra nameštaja na Novom Naselju. Da dođeš do tog parkinga prati ove instrukcije:

Nakon ispuštanja putnika, okreni se POLUKRUŽNO ili PROĐI KROZ OKRETNICU koja je OŠTRO LEVO na prvom semaforu. Ako prolaziš kroz okretnicu izađi na glavnu ulicu koja je sa leve strane. Na prvom semaforu skreni DESNO. Idi pravo kroz tri semafora a na četvrtom skreni DESNO na Bulevar Evrope. Idi do kraja (dva semafora) a potom skreni LEVO. Čim pređeš prugu skreni DESNO a potom LEVO, i tu nađi mesto da se parkiraš. Parking je potpuno besplatan.


Da bi se vratio u centar prati ove instrukcije:

Idi/vrati se do TUŠ supermarketa i skreni ka semaforu. Idi pravo kroz dva semafora (ne uključujući ovaj kod TUŠA gde ideš pravo) a na trećem skreni LEVO. Prati glavni put do kraja i potom skreni LEVO i to je mesto gde si ispustio putnike.

Da izađeš iz grada prati ove instrukcije:
Pokupi putnike a potom se okreni POLUKRUŽNO ili PROĐI KROZ OKRETNICU koja je OŠTRO ULEVO na prvom semaforu. Ako prolaziš kroz okretnicu izađi na glavnu ulicu koja je sa leve strane. Na prvom semaforu skreni DESNO. Kada skreneš prati ulicu do prvog semafora i skreni LEVO. Prati glavni put i eto te na Mostu Slobode. :wink:
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Postod s215hdh » Sre Mar 24, 2010 7:53 pm

Pozdrav, druze. Novi Sad kuburi sa parkingom za kola, a ne za autobuse. Po meni je najbolje da odes na strandov parking, blizu je centra i ono... Ne smetas nikome. KAda je to, ako budem tu, mogu te sacekati i sprovesti.
s215hdh
Profesionalni vozač
 
Postovi: 5598
Pridružio se: Sub Feb 09, 2008 5:47 pm
Lokacija: Negde po svetu

Postod Iosis » Sre Mar 24, 2010 10:55 pm

Nudim se takođe za pomoć i vođenje po gradu, naravno ako budem slobodan.
Ako želiš pošalji mi pp pa ćemo razmjeniti brojeve telefona.

Moj predlog ti je da kada pređeš most Slobode četvrti semafor skreni desno, ulaziš u Jevrjesku, pa opet desno, ulaziš u Mihajla Pupina, na tom bulevaru ostaviš putnike tamo negdje malo poslije broja 21 koji se vidi na slici, a možeš produžiti proći semafor, doći do bjele zgrade koja se na slici vidi da je na jednom kraju zaobljena pa tu ostaviti putnike. Kad ostaviš putnike produži pravo i prije samog mosta imaš skretanje desno koje ide malo niz brdo, skreneš tu spustiš se, odatle imap dve solucije
Prva: skreneš lijevo i voziš kejom skroz do kraja linije koju sam iscrtao na slici. Na kraju imaš plac na kojem budu parkirani kamioni i naći ćeš sigurno mjesta.

Image

Druga: skreni desno i ideš kejom pratiš ulicu nemaš nigdje skretanja tek posije one jake krivine sa lijeve strane vidjet ćeš park i u njemu ne dovršenu zgradu po kojoj su ispisani grafiti. Odma iza te ne dovršene zgrade imaš parking na kojem često bude parkirani busevi. Samo da ti napomenem, drugu varijantu možeš samo ako nije radni dan, tj. samo vikend jer radnim danima taj parking zna biti pun.

Image

Oba parkinga su ti besplatni. Ako ti se ovo ne sviđa mogu ti iscrtati putanju do parkinga kod sajma, ili na Novom Naselju, mada su ta dva malo dalje ali kako hoćeš.

Kad kreneš nazad, sve isto samo obrnuto. :)
Toliko laži oko jedne mačke...
Ako si vozač, uvjek si kriv, bez obzira na pravila...
Iosis
Član
 
Postovi: 2315
Pridružio se: Pet Jan 30, 2009 2:37 pm
Lokacija: Doboj / Novi Sad

Postod Sloba » Sre Mar 24, 2010 11:07 pm

Iosis, ajde ako ti nije problem, prikaži moj predlog. :)
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Postod Sloba » Sre Mar 24, 2010 11:26 pm

Moja druga varijanta:

Nakon ulaska u grad sa mosta Slobode, skreni na drugom semaforu DESNO. Kad skreneš ulaziš na bulevar i prati glavni put do trećeg semafora gde ćeš ići LEVO. Ideš tom ulicom i dolaziš do krivine i nakon izlaska iz krivine imaš semafor a iza autobusku stanicu gde bi mogao ispustiti putnike.

Na parking koji sam ti preporučio možeš doći ovako.

Nakon ispuštanja putnika idi do prvog semafora i skreni LEVO. Nakon skretanja ideš bulevarom Mihajla Pupina na kome na prvom semaforu ideš desno. Odatle prati instrukcije iz mog predhodnog posta od ovog dela: Idi pravo kroz tri semafora a na četvrtom skreni DESNO ...

Povratak je sličan, samo što ne ideš do kraja puta već na trećem semaforu skrećeš DESNO i ideš ulicom Braće Ribnikara-Maksima Gorkog. Na drugom semaforu skrećeš LEVO i ideš u desnu krivinu i posle semafora ti je mesto gde si ispustio putnike.

Izlazak iz grada:
Nakon kupljenja putnika (na istom mestu kao i gde si ih ispustio) preporučio bih ti malu turističku vožnju kroz Petrovaradin. Na prvom semaforu skreni DESNO (malo pre semafora je skretanje) i idi pravo preko mosta. Nakon silaska sa mosta ulaziš u Petrovaradin i prolaziš kroz tunel. Samo prati glavni put.
Nakon silaska sa mosta ČETVRTI semafor je jedna od ključnih raskrsnica. Tu skrećeš DESNO. Videćeš tablu RUMA i BUKOVAC. Prati glavni put, tj. tablu RUMA. :wink:
Upotreba mojih fotografija u medijima, kao i u promotivne svrhe, nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti.

"Razvijena zemlja nije ona gde svaki čovek može da ima svoj auto. To je mesto gde se bogati voze javnim prevozom." - Enrique Penalosa
Korisnikov avatar
Sloba
Član
 
Postovi: 10781
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 6:45 pm
Lokacija: Novi Sad

Postod Iosis » Čet Mar 25, 2010 12:43 am

Evo Slobinih solucija.

Prva.

Image

Druga.

Image

Slobo bolje da čovjek se ne provlači Futoškim putem i ide skroz na Detelinaru, mora da prođe Futoški put na kojem je užasan krkljanac i gužva, a i Jevrjejskom mora da prođe 2 puta u kojoj je takođe gužva.
Toliko laži oko jedne mačke...
Ako si vozač, uvjek si kriv, bez obzira na pravila...
Iosis
Član
 
Postovi: 2315
Pridružio se: Pet Jan 30, 2009 2:37 pm
Lokacija: Doboj / Novi Sad

Postod primo 1 » Uto Avg 16, 2011 10:55 pm

s215hdh je napisao:Pozdrav, druze. Novi Sad kuburi sa parkingom za kola, a ne za autobuse. Po meni je najbolje da odes na strandov parking, blizu je centra i ono... Ne smetas nikome. KAda je to, ako budem tu, mogu te sacekati i sprovesti.
To na Strandov vise ne moze, preuredjeno skroz. Inace vodite racuna da vecina dolazi s novog puta, dakle ne preko Slobode.

Ako ikad nekom bude trebalo objasnjenje za Novi Sad moze isto da trazi moj broj na pp.
Korisnikov avatar
primo 1
Član
 
Postovi: 559
Pridružio se: Uto Avg 16, 2011 10:02 am
Lokacija: Novi Sad


Povratak na Pricaonica

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju