Logo

Zanimljive price, tekstovi, dogadjaji i sl...

Sve teme vezane za bilo šta. Samo ime kaže :)

Re: Zanimljive price, tekstovi, dogadjaji i sl...

Postod Mickey » Pet Jul 06, 2012 4:30 pm

znaci LOL

meni je najjaci deo "13 da povežu sve poruke do tog momenta, kompletno ih citiraju ukljucujuci sva zaglavlja i potpise, pa dopišu �i ja.�"
Mickey
Član
 
Postovi: 3164
Pridružio se: Sub Jul 26, 2008 10:30 pm
Lokacija: Beograd

Re: Zanimljive price, tekstovi, dogadjaji i sl...

Sponzor

 

Re: Zanimljive price, tekstovi, dogadjaji i sl...

Postod profa_chb » Pet Jul 06, 2012 5:08 pm

:mrgreen:
5 tvrde da nam na forumu uopce ne trebaju moderatori
8 objasnjavaju da ljudima treba cvrsta ruka inace bi nastao haos
profa_chb
Mašinski inženjer
 
Postovi: 14067
Pridružio se: Sre Maj 07, 2008 10:28 pm
Lokacija: Beograd

Re: Zanimljive price, tekstovi, dogadjaji i sl...

Postod profa_chb » Čet Avg 02, 2012 11:53 am

profa_chb
Mašinski inženjer
 
Postovi: 14067
Pridružio se: Sre Maj 07, 2008 10:28 pm
Lokacija: Beograd

Re: Priče iz GSPa

Postod avramovicsasa » Sre Avg 29, 2012 11:21 pm

Doživeo sam Nervni slom na Autobuskoj stanici u Kruševcu,Drugar i ja smo putovali u Kruševac i kupili smo Povratnu kartu.

Kada je stigao autobus 765 vlasništvo Jugoprevoz Kruševac u 17:30 doživeli smo veliko iznenađenje,Otpravnik i Vozač nisu mogli da nas prime jer je autobus bio popunjen,Otpravnik je bio ljubazan da nas primi u autobus ali nas je zamolio da ne zauzimamo mesta do Ćićevca,ako nikoga ne bude bilo možemo da zauzmemo dva mesta a ukoliko autobus bude pun onda moramo da stojimo 3 sata do Beograda iako smo kupili kartu unapred još u 12:15 u njihovom vozilu 764 .

Otpravnik je predložio da sačuvamo kartu i da sačekamo njihovo vozilo u 19h koje dolazi sa Kopaonika ali sumnjaju da će biti mesta.


Bruka i Sramota,da nas neko zeza i ponižava za sopstvene pare,zahvalili smo se Firmi Jugoprevoz Kruševac,častili ih ostatkom vrednosti karte i u 18:10 smo se ukrcali u vozilo SP Lasta i ponovo platili kartu, bilo je puno ali smo nekako pronašli mesta.

Razumemo da je poslednja nedelja Avgusta prepuna ali postoje i tzv. BIS polasci ali njima se ne isplati da ih uvode za 5-10 putnika.
avramovicsasa
Otpravnik
 
Postovi: 9836
Pridružio se: Uto Maj 06, 2008 6:04 am
Lokacija: Novi Beograd

Re: Zanimljive price, tekstovi, dogadjaji i sl...

Postod vuckomv » Čet Avg 30, 2012 11:09 am

Kako je to moguće! Pa oni su pojam poslovnosti!
A kad sam ja pričao o njihovoj poslovnosti, bio sam stavljen na stub srama.
Korisnikov avatar
vuckomv
Član
 
Postovi: 352
Pridružio se: Pon Feb 02, 2009 10:51 pm

O divljim taksistima i propalim firmama

Postod severac » Uto Feb 24, 2015 12:48 pm

http://www.tarzanija.com/divlji-taksist ... -i-tipovi/

Zanimljiv tekst o divljim taksistima i propalim autoprevoznicima.

Bitan citat:
Al sa druge strane postoji fenomen koji se razvija već godinama po manjim gradovima: divlji taksisti. Znate ono sa početka o opštem osiromašenju? Kao i BG, svaki grad je imao svoje autotransportno preduzeće koje je sisalo pare iz budžeta; bilo je i časnih izuzetaka o kojima dalje neće biti reči a koji su uspeli da se razviju održavajući prometne međugradske i međunarodne linije, pa je tu bilo i ulaganja u nove autobuse, bilo je i redovnog čišćenja, a znala je u najboljim slučajevima da se zalomi i kvalitetna šega sa šoferom koja nije podrazumevala smetnju volana pri pušenju, kekekekeke, vozi Miško!
E, sva ta preduzeća su listom ispropadala već u prvom talasu privatizacije: novi gazda povuko autobuse u svoju firmu pa prodo il stavio pod hipoteku, ostali su drevni SANOS-i koje i šoferi najvoliju jer su na njih naučili bez obzira što su musavi, korodirali i što je Hitlerova dušegupka bila spa tretman za osobe sa psorijazom u odnosu na genocidnu aromu sagorelog dizela D2 koja hipsterski ironično bije iz otvora za ventilaciju prvobitno probušenog za zvučnik i slična luksuziranja. Koliko su gazde krale, krali su i radnici: kući bi se vuklo gorivo u dvolitrama koka-kole, smeliji su vukli kanistere, delovi su se prodavali po buvljacima da se zaradi koja para za španski zid u neomalterisanoj kući na sprat i svaki Paja i Jare bi samozadovoljno groktao zajebo sam državu ekekekeekekekekekeke. Najekstremniji primer bila je blokada Kragujevca pre nekih šest meseci, što nije nikakvo čudo jer se u srcu Šumadije skoro dvadeset godina uzgaja jedna vrsta radnika na trajnom plaćenom u fiktivnim firmama sankcionisanim od strane države, kao što su „Zastava automobili“ i pokojni „Autosaobraćaj“. Je l’ treba da mi bude žao tih firmi? Zabole me, ne žale se firme nego ljudi, i to kako koji.
severac
Član
 
Postovi: 965
Pridružio se: Sub Mar 16, 2013 10:02 pm
Lokacija: Beograd

Re: Zanimljive price, tekstovi, dogadjaji i sl...

Postod Gasa Toplica » Čet Okt 01, 2015 1:01 am

Srbija ima bogatu istoriju,tradiciju,obicaje,kulturu,ali danasnjoj omladini sve sto dolazi sa strane(pogotovo sa zapada) sto se tice kulture, muzike itd,je sve bolje nego nasa izvorna narodna muzika,nasi obicaji itd.Treba voleti ono stoje nase i postovati tudje,a mi radimo sasvim suprotno.Naravno u Srbiji postoje mladi ljudi i deca koji vole svoju kulturu svog naroda,ali postuju i kulturu drugih naroda.
Gasa Toplica
Član
 
Postovi: 2059
Pridružio se: Čet Nov 10, 2011 1:36 pm
Lokacija: Beograd

Re: Zanimljive price, tekstovi, dogadjaji i sl...

Postod Gasa Toplica » Pon Nov 16, 2015 8:44 pm

I tako.
Pricali mi stari ljudi,Srbinu sve mozes da uzmes a krsnu slavu nikad.Slava nam je kroz vekove sacuvala ime veru i dusu.Kad vidim sta se danas radi,koliko je rec jeftina,kako je obraz okaljan, a srce prevrtljivo,pitam se kako smo kao narod opstali,tako sto su nasi preci znali da se sacuvaju.Cukali su triput po astalu da ne cuje zlo.Okupljali se krisom i kradilice i slavili Mitrovdan,Svetog Arandjela i Nikolu sve do Djurdjevoga dana,kad su najspretniji i odvazni i nepomirljivi begali pod okrilje sume.Dal smo sve sume pokrcili.
Citat iz serije Selo gori a baba se ceslja.
Gasa Toplica
Član
 
Postovi: 2059
Pridružio se: Čet Nov 10, 2011 1:36 pm
Lokacija: Beograd

Re: Zanimljive price, tekstovi, dogadjaji i sl...

Postod Gasa Toplica » Uto Nov 17, 2015 1:28 pm

Sve nam je plodno i rodno,sve nam je lepo i blagodarno,a kuce nam puste i korov ih guta.Kod mene bogu fala nece,bilo je zategnuto samo sto ne pukne,al sve se nekako lepo zavrsilo.Cerke su blago,al kad ti musko dete trci po avlije to znaci da ta loza nece da se osusi,da taj odzak ce da se dimi,da ta kuca nece da se zatre i nestane.Sve sto imam sad je pored mene,a cesto zaboravimo da je zivot samo jedan.Cini mi se da neumemo vise da se smejemo,i zato sam se zareko kuj me vidi da sam namrsten,da nisam nasmejan odma neka mi opali samar.
Radasin Rakovic.Citat iz serije Selo gori a baba se ceslja.
Gasa Toplica
Član
 
Postovi: 2059
Pridružio se: Čet Nov 10, 2011 1:36 pm
Lokacija: Beograd

Re: Zanimljive price, tekstovi, dogadjaji i sl...

Postod Gasa Toplica » Uto Dec 08, 2015 2:59 pm

Tako ti je to,danas ti je omladina silna i goropadna.Ne smes da ga pogledas,a kamo li nesto da ga pitas i ako si stariji.A ja sam mojega Radoslava i Milonu vaspitavao da svakem kazu dobar da mislim kad se sretnu.Dal ga poznajes el jok tvoje je da kazes dobar dan,a njegovo je dal ce da ti odgovori el jok.I zato sto sam i tako ucio zato sam danas srecan covek.
Radasin Rakovic,citat iz serije Selo gori a baba se ceslja.
Gasa Toplica
Član
 
Postovi: 2059
Pridružio se: Čet Nov 10, 2011 1:36 pm
Lokacija: Beograd

Prethodni

Povratak na Pricaonica

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju