Logo

Zanimljive price, tekstovi, dogadjaji i sl...

Sve teme vezane za bilo šta. Samo ime kaže :)

Postod PEX » Sub Mar 24, 2012 1:36 pm

Neko moze da veruje u pricu, neko ne mora, mene to apsolutno ne zanima.
Ja to potpuno razumem, desilo se, pre toga su ceo dan radili obilazak grada, umorni stigli na parking, zapricali se dok su setali, prvi put u tom delu grada, uske i mnogobrojne ulice i desi se da nemas nikakvu orijentaciju, oni su krivi sto se nisu lepo organizovali kao i uvek, ali nije bilo ni na kraj pameti da nece naci bus. Lako je naci kamion koju parkiras pored puta ili pored pumpe u nekoj vuko*ebini gde nam milion zgrada, ulica, automobila...
I meni se profo par puta desilo da mi nema auta, kad se parkiram u BG-u na nekom velikom parkingu, ali sreca to traje manje od jedan minut :)
Poslednji put menjao PEX dana Sub Mar 24, 2012 1:49 pm, izmenjena samo jedanput
PEX
Profesionalni vozač
 
Postovi: 7618
Pridružio se: Čet Apr 02, 2009 1:37 am
Lokacija: Stara Pazova

Sponzor

 

Postod stralis3 » Sub Mar 24, 2012 1:42 pm

Meni je jedan od vozaca iz pokojnog Autobanata pricao da je "izgubio" Scaniu u Bukurestu,zato sto je,isto umoran,krenuo sam odbojkasicama (koje je prevozio) u grad... Da li se to stvarno i drugima moze desiti ili je to MIT VOZACA AUTOBUSA,prosudite sami...ja cu ostati uzdrzan...
Korisnikov avatar
stralis3
Član
 
Postovi: 1427
Pridružio se: Uto Feb 07, 2012 8:28 pm
Lokacija: Zrenjanin

Postod Iosis » Sub Mar 24, 2012 2:59 pm

Paaa sad da i ja krenem sa odbojkašicama i ja bih zaboravio gdje sam ostavio vozilo. :lol:

A vrlo moguće je, ja znam bio sam par puta u Merkatoru NS i TC Ušće BG, malo se zamisliš gdje ti je auto. Valjda ono razmišljaš o nečemu desetom, još ako ti u kadar upadne neka fina osoba ženskog roda... Ehhh... :D
Toliko laži oko jedne mačke...
Ako si vozač, uvjek si kriv, bez obzira na pravila...
Iosis
Član
 
Postovi: 2315
Pridružio se: Pet Jan 30, 2009 2:37 pm
Lokacija: Doboj / Novi Sad

Postod stralis3 » Sub Mar 24, 2012 9:57 pm

Evo ljudi,imam jednu pricu,nekom ce biti interesatno,nekom ne...svejedno... Juce kad sam krenuo iz Novog Sada za Zrenjanin,malo pre zabaljske raskrsnice me pretice Actros truck (bez poluprikolice) MP1 1843,low liner... Imam sta i da vidim,elektro kabl ili kabl za vazduh (nisam utvrdio iz daljine) mu se vuce po putu levo desno...prvo sta mi pada na pamet je sta bi se moglo dogoditi ako bi se isti uhvatio u kostac sa kardanom! Obojicu nas hvata crveno svetlo na zabaljskoj,ablendujem,sviram,otvorio prozor,vidim gleda me u retrovizoru,ali ne konta da hocu da mu dam do znanja da nesto nije u redu. Dok sam svirao privucem paznju prodavacica ljubavi (kojih je na ovom delu puta mnogo),krene jedna od njih da prilazi autu,a pored mene koleginica,ubi me sramota...sreca pa se zeleno otvorilo! I dalje pokusavam vozaca Actrosa da upozorim! Ne vredi,ubrzo ga preticem,sviram,izbacujem 4 zmigavca,a on domacin ablenduje,misli covek ZNAMO SE! Hteo sam da stanem i da mu masem,ali ko zna sta bi covek pomislio...a i koleginica i stranka su morale da stignu na mesto u odredjeno vreme! Malo kasnije vidim coveka,dok sam bio na OMV pumpi u ZR,prolazi pored,a kabl se ne vuce...da li je neko bio istrajniji od mene u pokusaju da ga obavesti ili je kardan "smazao" kabl,ne znam! Jedno je sigurno,po prikolicu je stigao,ali da li je uspeo da prikaci sve kablove,to ne znam! :D
Korisnikov avatar
stralis3
Član
 
Postovi: 1427
Pridružio se: Uto Feb 07, 2012 8:28 pm
Lokacija: Zrenjanin

Postod Ivan » Sub Mar 24, 2012 10:45 pm

A meni se nesto tako glupo dogodilo:

Ja sam bio u gradu i video sam konacno posle toliko dugog vremena..................................................................................................jednog Divaga u prometu (u Bazelu), i to retka kompozicija 647+637 8)

Sad vi sigurno mislite da sam slikao tramvaji :wink:

Medutim ne! :( Tako mi se glupo desilo, ostavio sam fotoaparat kuci jer sam mislio da cemo samo ic u kupovinu :o
Ali nadam se da cu sutra uspeti fotkat jednog Divaga kad idem u grad :)
Korisnikov avatar
Ivan
Član
 
Postovi: 1622
Pridružio se: Pet Mar 16, 2012 8:21 pm

Postod aleksovski » Sub Mar 24, 2012 11:29 pm

Danas u gradskom prevozu, su se kacile jedne arapkinje, samo oci im se vidile :D Mozda su se neki izblamirali da ne plate kartu, ja kad sam ih vidio sam pomislio da nisu mozda bombase samoubice :D
Mercedes-Benz. The best or nothing.
Korisnikov avatar
aleksovski
Član
 
Postovi: 1188
Pridružio se: Sub Maj 29, 2010 11:21 pm
Lokacija: Skopje, Macedonia

Postod MS PK » Ned Mar 25, 2012 12:58 am

Epa prvi put cujem da neko moze da izgubi autobus :lol:
MS PK
Profesionalni vozač
 
Postovi: 218
Pridružio se: Ned Jan 15, 2012 2:37 am

Postod PEX » Ned Mar 25, 2012 3:23 am

Isto tako taj neko moze da tih 14 metara vozi poslednje 3 letnje sezone bukvalno svako vece kroz kanjon Lima, a da ih ne ogrebe nigde 8)
Uostalom zna se ko u firmama vozi Setre cetvorke (trenutno najbolje autobuse), a ko losije autobuse. Ja sam ponosan na svog oca, jer je pravi profesionalac, mnogo toga me je naucio oko voznje i posla (za privatne stvari necu ni da govorim, jer ovo nije forum o privatnim stvarima vec o autobusima i tom poslu) i nadam se da cu jednog dana biti dobar vozac i radnik kao on. Aaaa, ovi sitni pehovi, svima se desavaju, samo sto ovo nije bio neki peh, vec svima razonoda, cela grupa ukljucujuci i njih dvojicu sa osmehom su trazili autobus.
PEX
Profesionalni vozač
 
Postovi: 7618
Pridružio se: Čet Apr 02, 2009 1:37 am
Lokacija: Stara Pazova

Postod Aleks_BGD » Ned Mar 25, 2012 10:11 am

I zaboravio si da dodas da nema bolje prakse i nauke dok ti sam ne sednes za volan i krenes da vozis.Nebitno bio to kombi,kamion,bus prava voznja i iskustvo se stice iskljucivo na drumu,na terenu... :wink:
Aleks_BGD
Profesionalni vozač
 
Postovi: 14875
Pridružio se: Čet Dec 04, 2008 9:00 pm
Lokacija: Белград

Postod boyan92 » Ned Mar 25, 2012 11:27 am

^^^
Slazem se , najbolje iskustvo i praksa se sticu kad ti vozis i neke stvari najbolje da sam naucis.
Korisnikov avatar
boyan92
Član
 
Postovi: 1284
Pridružio se: Sre Apr 07, 2010 11:45 pm

Postod profa_chb » Uto Maj 15, 2012 2:15 pm

http://theoatmeal.com/comics/tesla

slučajno sam naleteo na ovo, zanimljiva priča o Tesli, Edisonu, nauci, ekonomiji, napisana na veoma komičan način, inače od strane jednog amerikanca :)
profa_chb
Mašinski inženjer
 
Postovi: 14067
Pridružio se: Sre Maj 07, 2008 10:28 pm
Lokacija: Beograd

Postod Ivan » Uto Maj 15, 2012 6:45 pm

super stranica, malo za pokazat ljudima da edison bas nije bio tako posten covek... :)
Korisnikov avatar
Ivan
Član
 
Postovi: 1622
Pridružio se: Pet Mar 16, 2012 8:21 pm

Postod Igor » Pet Maj 18, 2012 1:47 pm

E ovako.Pre neki dan se vraćam iz Muzičke,(pošto moja majka radi u Azanji(selo pored Palanke))otišao sam da je čekam.Moja drugarica krene samnom do stanice(autobuske)TJ.ja sa njom pošto živi u azanji pa išla na bus(moja majka i njena rade u istoj firmi).I krenemo da pređemo ispod rampe (od autobuske stanice)ona je bila podignuta ali je krenula da se spušta i ja kažem drugarici da sačekamo(jer je tu blizu bio bus autosaobraćaja iz kragujevca koji je radio liniju Smed.Palanka-Topola i rampa bi morala da se podigne.)kad ona ne kaže ajde bre kreni (jer nije videla rampu od kišobrana)i rampa pade na nju ali sva sreća prvo je pala na kišobran pa na nju i uspela je da se izvuče.



1.ZAKLJUČAK:oni što rade u podizanju i spuštanju rampe jedva vide rampu ali je u opšte i ne gledaju tako da kada naiđe autobus a rampa je otvorena on mora da svirne da je nebi spustili!!!



2.ZAKLJUČAK: ti što spuštaju rampu su K*E*E*I.(bar ovi ovde u Palanci) :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
Korisnikov avatar
Igor
Član
 
Postovi: 1119
Pridružio se: Uto Sep 20, 2011 4:33 pm
Lokacija: Smederevska Palanka

Postod sasa-74 » Sub Maj 26, 2012 10:47 pm

mihaelsb je napisao:Danas sam sa razredom iąao na izlet/ekskurziju u Daruvarske toplice u organizaciji Brod toursa. Poslali su Stilov O303 koji je u perfektnom stanju. U priči s vozačem saznajem da je 1994 godiąte, da ima originalna sjediąta. Autobus je super, ugodno miriąi, skoro niąta nije potrgano, tapacirunzi kao novi, ima 2 televizora i jako je udoban. Meni se baą svidio i iznutra izgleda kao ispred svoga vremena stvarno. Motor prede i tih je, a uzbrdo doslovno kida asfalt. U 100 puta je boljem stanju nego one APP ove O303. Drago mi je ąto sam se s takvim autobusom provozao. A evo i malo slika, stvarno nisam imao vremena. (Detaljnije predstavljanje busa u ostali prijevoznici iz HR)
Image
Image
Vanjski bazeni
Image
Unutra
Image
Image
Eto, malo slika ali ąto ćeą. A meni je bilo super :)
negas je napisao: Nema auta bez TAMica! Nekad su inzenjeri Dajca projektovali motor za bus bez goriva, al im bilo glupo zbog konkurencije, pa resili da ga naprave samo da radi bez vode :wink: :wink:
sasa-74
Mehaničar
 
Postovi: 3160
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 4:10 pm
Lokacija: Batocina

Re: Zanimljive price, tekstovi, dogadjaji i sl...

Postod profa_chb » Pet Jul 06, 2012 3:56 pm

Big Bockie, forum www.rumski.com je napisao:Koliko je potrebno forumaša da se zameni jedna sijalica?

1 da promeni sijalicu i napiše da je promenjena
14 da podele slična iskustva o zameni sijalica i o tome kako je to moglo i drugacije da se izvede
7 da upozori na opasnosti pri zameni sijalica
1 da poruku premesti u zonu o elektrici
7 da istaknu pravopisne/gramaticke greške u poruci o promeni sijalice
5 da zezaju tog sitnicara
3 da ga štite
6 da raspravljaju da li je to sijalica ili svetlece telo... još 6 da ovih 6 proglase glupim
2 profesionalca da obaveste grupu da je ispravan naziv �osvetljenje�
15 sveznalica koji tvrde da su bili u proizvodnji i da je sasvim ispravno i �sijalica�
19 da napišu da ovaj forum nije o sijalicama i zamole da diskusiju premeste na forum o lampama
11 da brane pisanje u ovaj forum argumentom da svi mi koristimo sijalice i zato je poruka prikladna za ovaj forum
36 da raspravlja koji je najoptimalniji metod za zamenu, gde kupiti najbolje sijalice, koja je najbolja marka za upotrebljeni način, a koje bi bile promašaj
7 da stave linkove na kojima se vide razne vrste sijalca
4 da napišu da su linkovi omašivali i stave �prave�
3 da stave linkove koje su našli prateci linkove iz te grupe koji dokazuju da je rasprava o sijalicama baš za ovu grupu
13 da povežu sve poruke do tog momenta, kompletno ih citiraju ukljucujuci sva zaglavlja i potpise, pa dopišu �i ja.�
5 da saopšte grupi da neće više pisati jer ne mogu da se pomire sa stanjem
4 da kažu �nismo li nedavno već prošli kroz ovo?�
13 da kažu �pre nego što postavite pitanje o sijalicama pogledajte to isto na google-u�
1 je dovoljan koji će kroz 6 meseci da procacka po forumu, odgovori na originalnu poruku, pa da sve pocne iznova.
1 da je SIJALICA Edisonovo najvece otkrice
5 da je Edison ukrao projekat od Tesle
2 da je Tesla Hrvat
37 da je već 400 puta dokazano da je Tesla 100% čisti srbin i da su hrvati njega prisvojili sebi samo zbog mjesta rođenja
1 ostavlja link sa teslinim porijeklom i slikom njegove babe
1 tvrdi da je Tesla bio bez polnog organa�
5 ostavljaju pravu riječ i naziv za ljude �bez polnog organa�
3 nalazi čak i latinski korijen rijeci �...
4 ostavlja link na sa svim teslinim dokumentarcima
1 nalazi neobjavljeni dokumentarac sa najvecom i najmocnijom zavjerom
u vezi tesline smrti
4 ostavljaju linkove o Tesli i njegovom porijklu
2 tvrde da je tesla ziv
1 da su ga odnijeli marsovci
1 daje objašnjenje i porijeklo rijeci �marsovci�
1 pita kako da skine film sa youtube
14 odgovaraju koji software da koristi
2 tvrde da je nemoguće skinuti film
1 isprica vic kako je Mujo zavrtao sijalicu
2 ispricaju drugaciju verziju vica
1 pita zašto plavusa duvaju u sijalicu
0 odgovara na to pitanje
1 isprica vic kako mujo izlazi iz rusevina 11 septembra
i kaže � ...o vas ovaj aerodrom...
2 grde ovoga prethodnog da pogleda topike od prije nekoliko dana i tvrde da je taj vic O MUJI bio na diskusijama nekoliko puta..
1 daje prijedlog moderatoru da se vicevi o 9/11 brisu odmah
1 ostavlja link sa zavjerom 9/11...
25 da komentiraju gore naveden vic
18 da naklika najmanje 8 smajlica koji se klanjaju vicu
2 s komentarima bez smajlica
5 koji tvrde da su to negdje vec procitali
8 tvrdi da to nije istina
3 zeli da se ova tema premjesti na posebnu temu o vicevima
10 se tome poritivi
2 zovu modertora u pomoc
1 moderator staje na stranu da vic ostaje ovdje
5 tvrde da nam na forumu uopce ne trebaju moderatori
8 objasnjavaju da ljudima treba cvrsta ruka inace bi nastao haos
6 se toj tvrdnji protivi
7 je ravnodusno jel zna da se nemoguće rijesiti moderatora
4 zeli da osobno postanu moderatori
2 u zaru rasprave koriste neprimjerene izraze i psovke
1 dobiva ban
1 se ljuti što je dobio ban
1 kreira novi nick i pocinje psovati dalje
1 opet dobiva ban
1 odustaje nakratko da se situacija smiri
8 kometiraju kako su zapravo sve teme na forumu slice ovoj promjeni sijalice
2 shvataju svoju forumsku ovisnost te odlucuju napraviti pauzu od foruma
5 shvtaju svoju ovinost o forumu ali si nem ogu pomoci
10 uzivaju o toj ovisnosti i nastavljaju dalje
15 nisu uopste svjesni svoje prekomjerene forumske ovisnosti
6 smatraju gore naveden vic besmislen
2 shvataju da se gore naveden vic može lako nadopuniti
1 to upravo cini
5 komentiraju nadopune
3 ih smatraju besmilsneima i tvrde da je time pokvaren dojam gornjeg vica o sijalici
2 smatraju da nije i staju u obranu ovog nastavka
1 zeli da i durugi nastave s nadopunama
2 se tome odazivaju
profa_chb
Mašinski inženjer
 
Postovi: 14067
Pridružio se: Sre Maj 07, 2008 10:28 pm
Lokacija: Beograd

PrethodniSledeća

Povratak na Pricaonica

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju