Logo

Uspomene na vojničke dane

Sve teme vezane za bilo šta. Samo ime kaže :)

Postod Berlingo » Ned Nov 13, 2011 4:59 am

18.03.1988. dosao u Kovin. 50-ak dana obuke za vozaca, poslje toga prekomanda u Bihac, tocnije Zeljava. Nezaboravni dani, pogotovo ovi u Kovinu.
Berlingo
Član
 
Postovi: 3768
Pridružio se: Čet Nov 10, 2011 12:53 pm
Lokacija: Rijeka HR

Sponzor

 

Postod Iosis » Ned Nov 13, 2011 9:54 am

A Željava? :)
Kako bilo u društvu MiG-ova pod zemljom? :D
Toliko laži oko jedne mačke...
Ako si vozač, uvjek si kriv, bez obzira na pravila...
Iosis
Član
 
Postovi: 2315
Pridružio se: Pet Jan 30, 2009 2:37 pm
Lokacija: Doboj / Novi Sad

Postod Aleks_BGD » Ned Nov 13, 2011 12:41 pm

Berlingo je napisao:18.03.1988. dosao u Kovin. 50-ak dana obuke za vozaca, poslje toga prekomanda u Bihac, tocnije Zeljava. Nezaboravni dani, pogotovo ovi u Kovinu.


To je ona kasarna na ulazu u grad sa leve strane kad ides iz pravca Panceva.Ona je bila aktivna cinimi se do prosle ili predprosle godine.I sada stoji prazna,ima 2-3 vojnika koji su tu dezurni i koji obavljaju strazarske duznosti.Redovne vojske vise nema,ugasena je tako da vecinu tih objekata propada lagano.
Aleks_BGD
Profesionalni vozač
 
Postovi: 14875
Pridružio se: Čet Dec 04, 2008 9:00 pm
Lokacija: Белград

Postod Berlingo » Pon Nov 14, 2011 1:14 am

Jako mi je zao sto je danas tako. Gledao sam one kamione u daljini kad smo isli u prekomandu i pitao se da li cu ih ikad vise vidjeti. Sad mi je jasno da necu.
Kovin pamtim po lijepim izlascima. Postivali su vojnika. Pancevacko pivo, postoji li jos to? Pamtim voznje do Pozarevca, ali i do Bele Crkve. Voznja po Delibatskoj pescari. Sjecam se Gaja, Bavanista. Radila jos secerana, dolazila parnjaca s jednim ili 2 vagona. Evo ovo su dvije slike sa zakletve, 9.04.1988. Ovo je 3. ceta, 2. vod, 1. odjeljenje. U krupnom planu stariji vodnik Kosut Jozef.
Image

Image
U Zeljavi nisam nikad bio pod zemljom. Mi smo bili vod za opskrbljivanje avijacije (VOA) i bila je stroga displina. Ja sam duzio traktor IMT s kabinom (valjda 539, ne sjecam se) i vozilo koje smo zvali APA. 3 eskadrile, 124, 125 i 352. Ides prvo traktorom do rupe (bilo ih je 4) i oni ti dovuku avione s nekim elektricnim vozilima.Dalje na stajanku vuces ti. Kad se svi poredaju iz eskadrile, vracas traktor. Sjedas u apu. Pravi cistokrvni Rus. Vozilo pokrece ZIL (tako se valjda pise), benzinac, imao je mislim 7500 ccm. Vozis ga na stajanku. To je bilo vozilo pomocu kojeg se pokretao MIG 21. Jer iza na karoseriji je bio drugi motor, mislim JAZ i pomocu kablova se avion palio. Poslje opet po traktor i dovlaci avion do rupe. Najcesce 2 dnevna, 2 nocna leta. Ubijte me, proslo je puno godina.
Berlingo
Član
 
Postovi: 3768
Pridružio se: Čet Nov 10, 2011 12:53 pm
Lokacija: Rijeka HR

Postod Nele Nibus » Pon Nov 14, 2011 1:43 am

Berlingo je napisao:Jako mi je zao sto je danas tako. Gledao sam one kamione u daljini kad smo isli u prekomandu i pitao se da li cu ih ikad vise vidjeti. Sad mi je jasno da necu.
Kovin pamtim po lijepim izlascima. Postivali su vojnika. Pancevacko pivo, postoji li jos to?
Nema u Pančevu više ni Pivara.. zatvorena je tj. gorela je :cry:
Upotreba mojih fotografija na news portalima, facebook-u i štampi nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti!

Image
Nibus 400.31 generacija 2007. Ko 397 ex 561
Korisnikov avatar
Nele Nibus
Student saobraćaja
 
Postovi: 9056
Pridružio se: Ned Nov 15, 2009 2:26 am
Lokacija: Pancevo, Niš

Postod GagiKs » Uto Nov 22, 2011 6:08 pm

E pa dragi moji drugari da napisem i ja nesto o svom boravku u Vojsci Srbije. Regrutovan sam u Auto Jedinici i 02.12.2008g odlazim na odsluzenje vojnog roka u Sinkovce(LE) msm da se kasarna zove Vojvoda Petar Bojovic, do 20.Januara 2009g i posle polozene pesadiske obuke idemo na specijalisticku obuku u kasarni "Ribnica" u Ribnici(KV) tamo je prava ladovina knjiga u sake i izlazis napolje samo kada se ide na voznju i na klopu posle polozenih Testova i Voznje na TAM5000 tj Dajca iz '65g dobili smo prekomandu po Kasarnama koje su nam bile najblize kuci,a ja u Pk od 1marta pa do 2jun-a i mogu reci da je bilo bas veselo. Slike uskoro. profo jel mislis na VES 111 ili na nesto sasvim drugo? :)
Korisnikov avatar
GagiKs
Član
 
Postovi: 917
Pridružio se: Pon Maj 16, 2011 1:14 am

Postod BaNe_PO » Ned Dec 18, 2011 8:22 pm

Da stavim i ja koje slovo ovde... VP 4135/9 Šabac,Mart 2005. god. Bilo je to jedno lepo životno iskustvo i druženje koje se nikada ne zaboravlja.Image

Uploaded with ImageShack.usImage

Uploaded with ImageShack.usImage

Uploaded with ImageShack.us
BaNe_PO
Profesionalni vozač
 
Postovi: 2507
Pridružio se: Uto Nov 29, 2011 8:59 pm
Lokacija: Pozarevac-Beograd

Prethodni

Povratak na Pricaonica

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju