Logo

Strajk, Italija Grcka Spanija

Sve teme vezane za bilo šta. Samo ime kaže :)

Postod Velemajstor » Pet Okt 14, 2011 1:56 am

Puno sreće ti želim da što pre i uspešno završiš fakultet. Ti trebaš da imaš svoje mišljenje ali sa takvim stavom naići ćeš samo na prezir drugih. Shvati nisi sam na ovome svetu.Kako u životu tako i u saobraćaju. Nikad ne znaš ko ti može pomoći kada se nađeš u nevolji.Možda baš taj kamiondzija koga omalovažavaš. Ja tebe nisam žalio,ja sam rekao da mi je žao što imaš takvo mišljenje. Znaš kako kažu ovde kod mene u Novom Sadu: "Dođi sebi dok još imaš kome(doći)". Ovo nemoj bukvalno da shvataš,neću pojašnjavati šta je pisac hteo da kaže. Inače ti si iz Stare Pazove,to piše ispod avatara, više bih shvatio da je neko prepotentan iz Beograda a ne neko iz malog mesta.Malopre si rekao:"to sto ste vi (persiram iako nikako niste zasluzili) na neki nacin isfrustrirani i sto vucete neke komplekse nize vrednosti,". Prvo ako imaš domaćeg vaspitanja tako nešto nisi smeo da kažeš kolegi na forumu(Najsporiji),drugo: više mi ti zvučiš kao neko ko ima neki kompleks. Ti kao budući akademski građanin trebao bi da biraš reči. Znaš koliko ljudi ima fakultetsku diplomu a vozi Kamion ili Autobus? Nemoj da se sramotiš,ako imaš malo dostojanstva izvinućeš se kolegi. Pokaži da si čovek.Samom sebi, ne meni.
Velemajstor
Profesionalni vozač
 
Postovi: 2328
Pridružio se: Ned Sep 25, 2011 3:24 pm
Lokacija: Novi Sad

Sponzor

 

Postod Siera » Pet Okt 14, 2011 8:58 am

Nikakve potrebe nema da mladjani kolega PEX nekoga diskriminiše izrazom
"Kamioni ovde JESU niza klasa, jer je ovaj forum prvenstveno posvecen AUTOBUSIMA oni su broj 1, a kamioni su tu onako "pride" "
Samim tim diskriminiše i ljude odnosno zaposlene u toj grani prevoza.
Bilo bi ok da se mladljani kolega PEX izvine kolegi Najsporijem mislim da je to dovoljno, ali isto i tako ostalim kolegama koji su eventualno pronašli sebe u tom njegovom pismu. Na forumu postoji prostor koji je odvojen za Kamione kao tematsku oblast i rekao bi da ima po prilično aktivnih ljudi iz te oblasti. Koliko shvatam to budućem kolegi PEX-u smeta. E moj budući kolega da ti je znati koliko si daleko od pojma "kolega"
Lično Ja sam postavio za kratko vreme dosta materijala i mislim da je forum ovim obogaćen.
Temu štrajk sam postavio u Pričaonicu nekako po mom mišljenju pripadala je "CAFFEU" ali ne ljutim se i ako se prebaci u temu kamioni.
Temu "Oprema kamiona" iz CAFFEA može da se prebaci u Kamione ali i ne mora opet moje mišljenje je da je naj zgodnije da bude tu negde.
Nema potrebe da se sve ovo briše neka stoji pa da se vide javno nečija mišljenja i pisanja o kamionima.
Siera
Profesionalni vozač
 
Postovi: 1221
Pridružio se: Pon Jun 27, 2011 7:26 pm
Lokacija: Negde u zapadnoj Srbiji 3

strajk gr

Postod roker 70 » Pet Okt 14, 2011 11:57 am

PEX- prijatelju mislim da ti ovo nije trebalo :( Na kraju krajeva svi oni zaradjuju isti hleb..Znas i sam da sam veliki fanatik za busevima ,ali ne vidim cemu razlog zasto bi omalozavao kamione i ljude koji se bave tim poslom.. :roll:
Korisnikov avatar
roker 70
Član
 
Postovi: 670
Pridružio se: Ned Jul 24, 2011 4:52 pm

Re: strajk gr

Postod PEX » Pet Okt 14, 2011 12:01 pm

Aman ljudi sta je vama? Koga sam ja uvredio? Samo sam rekao kako jeste, 90% stvari na forumu su vezane za autobuse, samim tim ovaj forum je forum o autobusima, a jednim malim delom o kamionima. Ja ne vidim koja je to uvreda?
Zaista nemam potrebe nikom da se izvinjavam, jer nikog konkretno nisam uvredio. Aaaa, to ako se neko nasao uvredjen, to je njegov problem, moj nije. Ja ostajem pri svom stavu, i da pise 100 ljudi suprotno, promeni ti ga necu.
PEX
Profesionalni vozač
 
Postovi: 7618
Pridružio se: Čet Apr 02, 2009 1:37 am
Lokacija: Stara Pazova

Postod najsporiji » Pet Okt 14, 2011 2:12 pm

Nemas ti nadobudni iskompleksirani klince potrebe da se bilo kome izvinjavas jer se vaspitanje koje ti na zalost nemas,nosi se iz kuce tako da uzalud pokusavas da pridavanjem sebi znacaja koji nemas niti ces imati, prikrijes vecinu svojih vrlo izrazajnih kompleksa.Razumem tvoj kompleks inferiornosti i potrebu da sebe ovde prikazes nekim akademskim gredjaninom sto si narocito apostrofirao,da uzgred svima nama pokazes koliko si "pametan" i mislim da je u svemu najtuznije sto jedino ti ne vidis koliko si u svari ispao "pametan" .Naravno,ni ja tebe nicim ne vredjam jer takodje iznosim samo cinjenice koje na tvoju zalost jesu surove mada i kao takve,nece promeniti tvoju sirovost niti "karakterne"osobine koje si ovde pokazao.Mlad si momak i mislim da ces kao takav "daleko"dogurati (sto jeste steta ali i tvoj problem),ali pokusaj da sve nas vise ne ponizavas time sto sebe pokusavas da svrstavas medju vozace i nase kolege.Nemoj majke ti,barem to nemoj,to je uvredljivo za sve nas jer ti zaista nemas osobine koja bi ti omogucile takvu privilegiju.Zato "akademski gradjanine" u pokusaju,poradi vise na sebi i svom alter egu ako vec plediras da budes profesionalac ,sadasnji intelektualni nivo nije dovoljan za to a sumnjam da ce ikada i biti.Steta.
najsporiji
Član
 
Postovi: 495
Pridružio se: Ned Jun 12, 2011 11:27 am
Lokacija: Svilajnac

Postod Siera » Pet Okt 14, 2011 2:29 pm

U ovakvoj varijanti neće dogurati bog zna koliko, bilo bi pametnije da postavi neko pitanje iz ove sfere da prikupi znanja koje mu ne dostaje, tehničko ( da ne piše sledeće citiram :
Tako nekako, samo nema potrebe da limitiras brzinu tempomatom, vec samim intarderom. Na Setri 400 na istoj rucici je i intarder i retarder i tempomat. Kad se stigne do odredjene brzine npr 100km, samo se pritisne dugme sa strane na rucici i on nastavlja dalje zadatom brzinom, kada se usporava, a autobus je na tempomatu pozeljno je koristiti retardu, jer ako se nagazi nozna kocnica automatski se bus skida sa tempomata mada on pamti tu brzinu i samo je potrebno rucicu pomeriti ka dole da bi se on opet vratio na poslednju zadatu brzinu. Takodje ako se vozi npr 95 na tempomatu, a hoces da obidjes kamion koji isto toliko vozi, rucica se pomeri samo ka napred, on se skida sa tempomata, vozac daje gas i obilazi. Posle toga naravno opet se rucica pomeri ka dole i on ce se sam vratiti na 95. Sto se tice intardera, jako dobra i korisna stvar, nastelujes ga na 60km i ako je sve ok, da je ne znam kakva nizbrdica on nece preci tu brzinu. I na kraju retarder (koji je tata za TELMU) ima vise "zubaca" 5 ili 6, ako je dobar on vec na prvom i drugom "zubu" lagano usporava autobus, a na 5, 6 treba da ga kopa. U slucaju da je potrebno bas, bas naglo kocenje rucica retardera se povuce ka sebi do kraja i onda se gurne ka dole, tad bas kopa. Za tu foru nisam ni ja znao, skoro mi je cale rekao. Mada to sigurno sve zavisi od autobusa do autobusa, tako je kod matorog na Setri.
P. S cenim da vecina clanova sve ovo zna, ali verujem da postoje i oni kojima nije bas najjasnije, pa nije zgoreg objasniti.) all je objasnio...
Sigurno ne dostaje i znanja iz oblasti zakona pa da pomognemo koliko znamo a ne da kaže pojam NIŽA KLASA.
NO COMENT više na nebulozu
Siera
Profesionalni vozač
 
Postovi: 1221
Pridružio se: Pon Jun 27, 2011 7:26 pm
Lokacija: Negde u zapadnoj Srbiji 3

Postod Nele Nibus » Pet Okt 14, 2011 2:48 pm

Aman ljudi vi li ovde dolazite da bi se raspravljali ili sta?
Upotreba mojih fotografija na news portalima, facebook-u i štampi nije dozvoljena bez moje pismene saglasnosti!

Image
Nibus 400.31 generacija 2007. Ko 397 ex 561
Korisnikov avatar
Nele Nibus
Student saobraćaja
 
Postovi: 9056
Pridružio se: Ned Nov 15, 2009 2:26 am
Lokacija: Pancevo, Niš

Postod Siera » Pet Okt 14, 2011 2:52 pm

Do sinoć nije bilo nikakve rasprave. U Grčkoj štrajk tek počinje
Siera
Profesionalni vozač
 
Postovi: 1221
Pridružio se: Pon Jun 27, 2011 7:26 pm
Lokacija: Negde u zapadnoj Srbiji 3

Postod najsporiji » Pet Okt 14, 2011 3:00 pm

Rade svaki dalji komentar je izlisan i mislim da je na ovu pricu stavljena tacka,izlisno je dalje rasipati energiju na retarde,intarde i slicna pomagala.Pozdrav i kako cujem,Grci brate nemaju nameru da do 24.ovog meseca propuste ni jedno vozilo u bilo kom' smeru, tako da svima ostaje put preko Bugarske kao jedina alternativa.
najsporiji
Član
 
Postovi: 495
Pridružio se: Ned Jun 12, 2011 11:27 am
Lokacija: Svilajnac

Postod Siera » Pet Okt 14, 2011 3:03 pm

Ok, Promahona a šta za carinu uvoz ili izvoz
Siera
Profesionalni vozač
 
Postovi: 1221
Pridružio se: Pon Jun 27, 2011 7:26 pm
Lokacija: Negde u zapadnoj Srbiji 3

Postod najsporiji » Pet Okt 14, 2011 3:56 pm

Izvini imao sam malo posla pa ne uzvratih odgovorom,ne znam Rade kakva je situacija u tom delu i u ovom trenutku nemam koga da pitam za pravu info.Ako nesto cujem,okacicu ovde zbog ostalih.
najsporiji
Član
 
Postovi: 495
Pridružio se: Ned Jun 12, 2011 11:27 am
Lokacija: Svilajnac

Postod Siera » Pet Okt 14, 2011 4:09 pm

Bitnije je zbog ostalih Ja lično nisam bio dole 8 ili9 godina
Siera
Profesionalni vozač
 
Postovi: 1221
Pridružio se: Pon Jun 27, 2011 7:26 pm
Lokacija: Negde u zapadnoj Srbiji 3

Postod najsporiji » Pet Okt 14, 2011 5:02 pm

Vrlo friska i pouzdana informacija iz Soluna od vlasnika jedne od spedicija:Grcki carinici su u generalnom strajku i do okoncanja istog nece raditi ni jedna carina,nikakva carinjenja i njegova preporuka je da se ne krece put Grcke do okoncanja strajka i tako izbeci visednevna bezpotrebna cekanja.
Poslednji put menjao najsporiji dana Pet Okt 14, 2011 5:30 pm, izmenjena samo jedanput
najsporiji
Član
 
Postovi: 495
Pridružio se: Ned Jun 12, 2011 11:27 am
Lokacija: Svilajnac

Postod najsporiji » Pet Okt 14, 2011 5:08 pm

Siera je napisao:Bitnije je zbog ostalih Ja lično nisam bio dole 8 ili9 godina

Naravno Rade, razumemo se odlicno a i ti znas da ja vise ne idem dole, no meni je bitno zbog ostalih kojima to moze da bude od koristi.
Poslednji put menjao najsporiji dana Pet Okt 14, 2011 5:09 pm, izmenjena samo jedanput
najsporiji
Član
 
Postovi: 495
Pridružio se: Ned Jun 12, 2011 11:27 am
Lokacija: Svilajnac

Postod Siera » Pet Okt 14, 2011 5:08 pm

Sada će u poslu da se poveća broj vozila ka drugim destinacijama veće gužve ka TR iz BG i obrnuto
Siera
Profesionalni vozač
 
Postovi: 1221
Pridružio se: Pon Jun 27, 2011 7:26 pm
Lokacija: Negde u zapadnoj Srbiji 3

PrethodniSledeća

Povratak na Pricaonica

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost